Рішення № 68160191, 03.08.2017, Господарський суд Хмельницької області

Дата ухвалення
03.08.2017
Номер справи
924/387/17
Номер документу
68160191
Форма судочинства
Господарське
Державний герб України

ГОСПОДАРСЬКИЙ СУД ХМЕЛЬНИЦЬКОЇ ОБЛАСТІ

29000, м. Хмельницький, майдан Незалежності, 1 тел. 71-81-84, факс 71-81-98

_______________

ІМЕНЕМ УКРАЇНИ

РІШЕННЯ

"03" серпня 2017 р.Справа № 924/387/17

Господарський суд Хмельницької області у складі: головуючого судді Гладюка Ю. В., суддів Димбовського В. В., Мухи М.Є. , розглянувши матеріали справи

за позовом публічного акціонерного товариства по газопостачанню та газифікації "Хмельницькгаз" м.Хмельницький

до відділу освіти, молоді та спорту Славутської районної державної адміністрації Хмельницької області

про стягнення 554 448, 96 грн.

Представники сторін:

від позивача - ОСОБА_1 за довіреністю

від відповідача ОСОБА_2 за довіреністю

встановив:

Позивач, після прийнятого судом уточнення позовних вимог просить суд стягнути з відповідача компенсацію вартості обєму спожитого природного газу за лютий 2017 року в розмірі 554 448, 96 грн.

Обгрунтовуючи позов, позивач зазначає, що між сторонами укладено договір розподілу природного газу шляхом підписання заяви приєднання від 01.01.16. Кодексом газорозподільчих систем передбачено, що субєкти ринку природного газу, які у законодавчому порядку підключені до газорозподільчих систем мають право на отримання/передачу природного газу, а також доступу до ГРМ для споживання природного газу за умови дотримання ними вимог Кодексу ГРС та укладення договору розподілу природного газу, який укладається за формою Типового договору розподілу природного газу.

Договір розподілу природного газу передбачено, що він є публічним, регламентує порядок та умови переміщення природного газу з метою фізичної доставки оператором ГРМ обсягів природного газу, які належать споживачам до обєктів споживачів, а також правові засади санкціонованого відбору природного газу.

Згідно зазначеного договору санкціонований відбір газу з системи здійснюється споживачем за умови наявності у нього укладеного із постачальником договору постачання природного газу та підтвердженого обсягу, виділеного для потреб споживача його постачальником на відповідний календарний період та відсутності боргу.

Відповідно до Кодексу ГРС якщо за підсумками місяця фактичний обєм споживання природного газу споживачем буде перевищувати підтверджений обсяг газу, його постачальник має врегулювати обсяги небалансу відповідно до вимог Кодексу.

У разі якщо після запровадження заходів, передбачених Кодексом залишиться неврегульований небаланс, який буде віднесений оператором на небаланс оператора, тоді споживач має компенсувати оператору його вартість, яка розраховується за формулою, що включає коефіцієнт 2 (якщо неврегульований небаланс станеться внаслідок відсутності у споживача підтвердженого обсягу природного газу на розрахунковий період).

Заходи, які передбачені Кодексом ГРС та повинні були бути запроваджені між постачальником та споживачем полягають у підтверджені номінації (ліміт постачання газу на певний період, який попередньо формується на підставі заяв споживачів та договорів) на відповідний розрахунковий період або реномінації (зміна підтвердженої номінації).

Згідно законодавства у випадку, коли замовник послуг транспортування не подасть оператору газотранспортної системи місячну номінацію згідно з положеннями п. 2 Кодексу або номінацію на наступну газову добу протягом часу, вказаного у п. 1 відповідно глави 2 розділу 11 Кодексу, вважається підтвердженою номінація для такого замовника з обсягами природного газу, що дорівнює нулю відносно замовленої точки виходу / входу.

Так, відповідачем у лютому 2017 року здійснювався відбір газу з ГРС без наявності укладеного договору постачання природного газу та підтвердженого обсягу, виділеного для потреб споживача на відповідний календарний період (що дає підстави застосування коефіцієнта два). Таким чином відповідач здійснив несанкціонований відбір газу в обємі, що відповідно до вузлів обліку становить 30, 120 тис. куб. м. Даний обєм є неврегульованим небалансом, віднесеним на небаланс позивача, вартість якого складає 554 448, 96 грн. (30, 120 тис. куб. м. х 9204 грн. вартість газу на лютий 2017 року за 1000 м. куб. х 2).

Стосовно доводів відповідача про проведення тендерної процедури на закупівлю газу, позивач вказує, що останні є безпідставними, оскільки саме на відповідача покладається обовязок своєчасного проведення закупівлі.

В поясненнях від 6 червня 2017 року позивач зазначає ПАТ „Укртрансгаз складено акт надання послуг балансування обсягів газу за лютий 2017 року; подало позивачу розрахунок вартості послуг та рахунок про оплату.

Обєм газу, спожитий відповідачем у лютому становить 30, 120 куб. м. Враховуючи те, що номінація на лютий 2017 року у відповідача дорівнює 0, спожитий обєм газу віднесений ПАТ „Укртрансгаз на небаланс позивача. У звязку з цим позивач направив відповідачу рахунок з вартістю обсягів природного газу, що були ним несанкціоновано відібрані. Станом на час вирішення справи рахунок не оплачений.

У звязку з неналежним виконанням відповідачем умов договору розподілу природного газу, відповідач здійснив споживання газу без підтверджуючих обсягів природного газу на лютий 2017 р. Вказане дає право позивачу на компенсацію вказаного обсягу.

Внаслідок несанкціонованого відбору відповідачем з ГРС природного газу позивач отримав для підтримки працездатності та відновлення технологічного запасу газу в ГРС з систем магістральних газопроводів ПАТ „Укртрансгаз. Такий обсяг газу називається небалансом. Оскільки технічно неможливо повернути відібраний газ в натурі, то ПАТ „Укртрансгаз виставив рахунок позивачу на оплату вартості вказаного газу. Відшкодовуючи власні витрати, що сталися внаслідок неправомірних дій відповідача, позивач має право на компенсацію вартості небалансу з коефіцієнтом 2.

В поясненнях від 13 червня 2017 року позивач стверджує жоден з постачальників не виділив для відповідача підтвердженого обсягу газу на лютий 2017 року. Так, договірні відносини з постачальником ТОВ „Хмельницькгаззбут припинено у січні. Безпідставним є посилання відповідача на договір постачання газу з ТОВ „Укргазтранссервіс, оскільки п. 11.1. договору встановлено, що він вступає в дію з моменту його підписання та скріплення печатками, тобто з 30.03.17. Посилання на те, що сторони у вказаному договорі передбачили обсяги на лютий не заслуговують на увагу, оскільки між ТОВ „Укртрансгазсервіс та відповідачем не виникло будь яких відносин щодо постачання природного газу в лютому 2017р. ТОВ „Укртрансгазсервіс не виділяв для потреб відповідача підтверджений обсяг споживання газу та не погоджував такий обсяг у оператора ГТС. Це підтверджується реєстром розподілу природного газу у лютому 2017, що був оформлений між позивачем і ТОВ „Укртрансгазсервіс, згідно якого підтверджувались номінації на лютий 2017 р. та постачання газу на лютий 2017 р. для 58 споживачів, серед яких відповідач відсутній.

Щодо припинення газопостачання відповідачу в лютому 2017 р. позивач вказує, що відповідач повідомлявся про необхідність самостійно припинити газопостачання у звязку з відсутністю лімітів на лютий. Проте, за актом про не допуск відповідач відмовився надати доступ представникам позивача для припинення постачання.

Представник відповідача в судовому засіданні та відповідач у письмових відзивах визнає позов частково на суму 277 224. 48 грн., які є вартістю газу помноженого на коефіцієнт 1. Застосування коефіцієнта 2 вважає безпідставним.

Відповідач не заперечує проти факту несанкціонованого відбору газу за лютий 2017 р., однак стверджує, що такий відбір стався незалежно від його волі. Так, закупівля газу за держкошти можлива лише шляхом здійснення процедури закупівлі через електронну систему. Оголошення про закупівлю газу виставлено відповідачем 27.01.17. Проте, закупівля не відбулась через прийняття участі в торгах лише одного учасника ТОВ „Укртрансгазсервіс. Наступне оголошення здійснено 13.02.17. Однак, закупівля знову не відбулась з тих самих причин.

Внаслідок того, що закупівля через електронну систему не відбулася кілька разів і стався несанкціонований відбір.

В поясненнях від 1 червня 2017 р. відповідач стверджує - оскільки з ТОВ „Хмельницькгаз збут укладено додаткову угоду № 6 до договору постачання газу згідно якої сторони узгодили, що дія договору продовжується на строк, достатній для проведення процедури тендеру. Тобто відповідач мав достатній час для проведення закупівлі. Отже, відповідач здійснив всі заходи для недопущення порушень.

Так як тендер на закупівлю відбувся з єдиним учасником у договорі встановлено обєм газу на лютий і березень 2017.

Також відповідач вказував на припинення газопостачання адміністрації відповідача.

З матеріалів справи вбачається.

1 січня 2016 року відповідач підписав заяву приєднання № 09420242NKGВ016 до умов договору розподілу природного газу, якою приєднався до умов Типового договору розподілу природного газу, затвердженого постановою НКРЕКП від 30.09.15 під номером 2498.

22 січня 2016р. сторони підписали текст типового договору розподілу природного газу № 0942024NKGВ016 17, який передбачає, що він є публічним, регламентує порядок та умови переміщення природного газу з метою фізичної доставки оператором ГРМ обсягів природного газу, які належать споживачам, до обєктів споживачів, а також правові засади санкціонованого відбору природного газу з газорозподільчої системи.

Договір є договором приєднання, що укладається на невизначений строк (п. 1.3.).

Оператор ГРМ оператор газорозподільчої системи в особі ПАТ „Хмельницькгаз; Споживач фізична чи юридична особа, чи фізична особа підприємець , обєкт якої підключений до ГРС оператора (п. 1.4.).

За цим договором оператор ГРМ зобовязується надати споживачу послугу з розподілу газу, а споживач зобовязується прийняти та оплатити її вартість у розмірі та строки, визначені договором (п. 2.1.).

Санкціонований відбір природного газу з газорозподільної системи здійснюється споживачем за умови наявності у нього укладеного із постачальником договору постачання природного газу та підтвердженого обсягу. Виділеного для потреб споживача його постачальником на відповідний календарний період, а також відсутності заборгованості за цим договором.

За відсутності у споживача договору постачання природного газу та/або виділених його постачальником підтверджених обсягів для потреб споживача на відповідний календарний період, споживач не має права використовувати природний газ з ГРС. (п. 3.1.).

Якщо за підсумками місяця фактичний обєм споживання природного газу споживача буде перевищувати підтверджений обсяг природного газу, врегулювання небалансу природного газу буде здійснюватись його постачальником у встановленому законодавством порядку та відповідно до умов договору постачання (п. 3.3.).

Додатковими угодами до цього договору (від 22 січня 2016 та 26 січня 2017) сторони змінили умови договору про загальну суму по договору.

28 лютого 2017 р. представником позивача (наявний підпис) і представником відповідача (від підпису відмовився) складено акт прийому передачі, в тім, що позивач розподілив, а споживач прийняв в лютому 2017 р. 30120 м. куб. газу. Крім того, надано акти перевірки дотримання правил споживання газу відповідачем (арк.. справи № 22 30); акти від 31 січня 2017 року (арк.. справи № 31 37).

3 березня 2017 року позивач направив відповідачу лист номер 03.2-ЛВ- 1030-0317, в якому повідомив відповідача про необхідність компенсувати вартість несанкціоновано відобраного газу. До листа додано: розрахунок вартості газу в сумі 554 448, 96 грн.; акт компенсації вартості газу; рахунок № 5 на суму 554 448, 96 грн. про оплату обсягу відібраного газу на лютий 2017 р. Доказ направлення вказаних документів опис кореспонденції зі штампом пошти та чек.

Також, на підтвердження власних позицій сторони додали:

- протокол № 33 від 6 березня 2017 року переговорів тендерного комітету відповідача;

- оголошення про проведення торгів;

- акт про припинення газопостачання адміністрації відповідача у звязку з відсутністю ліміту на лютий 2017;

- додаткова угода за номером 6 від 30 грудня 2016 року до договору постачання газу, укладеного між відповідачем та ТОВ „Хмельницькгаз збут про те, що сторони погодили продовжити дію договору на строк, достатній для проведення процедури закупівлі у 2017 р.

- договір купівлі продажу від 20 березня 2017 р. природного газу № 17/269 - 51, укладений між ТОВ Укртрансгазсервіс та відповідачем про поставку газу;

- рахунок № 02-17-1512000715 від 28.02.17, виставлений ПАТ „Укртрансгаз позивачу за послуги балансування газу у лютому 2017 р.; розрахунок вартості послуг балансування; акт надання послуг балансування;

- повідомлення позивача про припинення газопостачання відповідача від 6 лютого 2017 р., від 13 лютого 2017 року;

- акт про не допуск працівників позивача для припинення газопостачання;

- реєстр розподілу природного газу споживачам замовникам послуг транспортування.

Заслухавши пояснення представників сторін, дослідивши додані докази та давши їм оцінку в сукупності, судом враховується таке.

Відповідно до п. 39 ч. 1 ст. 1 Закону України "Про ринок природного газу" субєктами ринку природного газу є оператор газотранспортної системи, оператор газорозподільної системи, оператор газосховища, оператор установки LNG, замовник, оптовий продавець, оптовий покупець, постачальник, споживач.

Оператор газорозподільної системи - субєкт господарювання, який на підставі ліцензії здійснює діяльність із розподілу природного газу газорозподільною системою на користь третіх осіб (замовників) (п. 17 ч. 1 ст. 1 вищевказаного Закону).

Відповідно до п.10 ч. 1 ст.3 Закону України "Про ринок природного газу" ринок природного газу функціонує на засадах вільної добросовісної конкуренції, крім діяльності суб'єктів природних монополій, та за принципами відповідальності суб'єктів ринку природного газу за порушення правил діяльності на ринку природного газу та умов договорів.

Оператор газорозподільної системи відповідає за надійну та безпечну експлуатацію, підтримання у належному стані та розвиток (включаючи нове будівництво та реконструкцію) газорозподільної системи, якою він користується на законних підставах (ст. 37 Закону України "Про ринок природного газу").

Права та обовязки оператора газорозподільної системи визначаються цим Законом, іншими нормативно-правовими актами, кодексом газотранспортної системи, кодексом газорозподільних систем, а також договором розподілу природного газу (ст. 38 вищевказаного Закону).

Постановою Національної комісії, що здійснює державне регулювання у сферах енергетики та комунальних послуг від 30.09.2015 № 2494, яка зареєстрована в Міністерстві юстиції України 06 листопада 2015 р. за № 1379/27824, затверджено Кодекс газорозподільних систем (надалі - Кодекс), який визначає взаємовідносини оператора газорозподільних систем із субєктами ринку природного газу, а також визначає правові, технічні, організаційні та економічні засади функціонування газорозподільних систем (п.2 гл. 1 розділу І).

Дія цього Кодексу поширюється на операторів газорозподільних систем, замовників доступу та приєднання до газорозподільної системи, споживачів (у тому числі побутових споживачів), обєкти яких підключені до газорозподільних систем, та на їх постачальників. Крім того, цим Кодексом регулюються взаємовідносини: між оператором газорозподільної системи і газодобувними підприємствами та виробниками біогазу або інших видів газу з альтернативних джерел, які підключені (приєднуються) до газорозподільної системи; між оператором газорозподільної системи та несанкціонованими споживачами, які втручаються в роботу газорозподільної системи, у тому числі шляхом самовільного підєднання несанкціонованого газопроводу (п.3 гл. 1 розділу І Кодексу).

Відповідно до п. 3 гл. 2 розділу І Кодексу основними функціями оператора ГРМ є, зокрема: забезпечення балансування між обємами і обсягами передачі природного газу до ГРМ (від ГРС, ГДП, ВБГ, інших ГРМ) та обємами і обсягами передачі природного газу з ГРМ (споживачам, для транзиту в інші ГРМ); формування добових, декадних, місячних, квартальних та річних показників фактичного обєму та обсягу передачі (розподілу, споживання) природного газу по обєктах субєктів ринку природного газу, які знаходяться на ліцензованій території Оператора ГРМ та/або які замовили розподіл природного газу ГРМ у відповідному періоді.

Згідно п. 1 гл. 3 розділу VI Кодексу договір розподілу природного газу має бути укладений Оператором ГРМ з усіма споживачами, у тому числі побутовими споживачами, обєкти яких в установленому порядку підключені до/через ГРМ, що на законних підставах перебуває у власності чи користуванні Оператора ГРМ

Споживачі, у тому числі побутові споживачі, для здійснення ними санкціонованого відбору природного газу з ГРМ та можливості забезпечення постачання їм природного газу їх постачальниками зобовязані укласти договір розподілу природного газу з Оператором ГРМ, до газорозподільної системи якого в установленому законодавством порядку підключений їх обєкт.

Здійснення відбору (споживання) природного газу споживачем за відсутності укладеного договору розподілу природного газу не допускається.

Згідно ст. 40 Закону України "Про ринок природного газу" за договором розподілу природного газу оператор газорозподільної системи зобовязується забезпечити замовнику послуги розподілу природного газу на період та умовах, визначених договором розподілу природного газу, а замовник зобовязується сплатити оператору газорозподільної системи вартість послуг розподілу природного газу.

Договір розподілу природного газу є публічним та укладається з урахуванням статей 633, 634, 641, 642 Цивільного Кодексу України за формою Типового договору розподілу природного газу.

Договір розподілу природного газу між Оператором ГРМ та споживачем укладається шляхом підписання заяви-приєднання споживача до умов договору розподілу природного газу, що відповідає Типовому договору розподілу природного газу, розміщеному на офіційному веб-сайті Регулятора та Оператора ГРМ та/або в друкованих виданнях, що публікуються на території його ліцензованої діяльності з розподілу газу, і не потребує двостороннього підписання сторонами письмової форми договору (п.п.3, 4 гл. 3 Розділу VI Кодексу).

Фактом приєднання споживача до умов договору розподілу природного газу (акцептування договору) є вчинення споживачем будь-яких дій, які засвідчують його бажання укласти договір розподілу природного газу, зокрема повернення підписаної заяви-приєднання, сплата рахунка Оператора ГРМ та/або документально підтверджене споживання природного газу (п. 7 гл. 3 розділу VI Кодексу).

Суд встановив, що одним із видів діяльності позивача є розподілення газоподібного палива через місцеві трубопроводи, що вбачається з витягу з ЄДРЮОФОПГФ від 17 березня 2017р.

01.01.2016р. відповідач вчинив дії щодо укладення із публічним акціонерним товариством "Хмельницькгаз" договору розподілу природного газу, що підтверджується заявою-приєднанням № 09420242NKGВ016 від 01.01.2016р.

Відповідно до п. 1 гл. 5 Розділу VI Кодексу споживання (відбір) природного газу з газорозподільної системи за наявності укладеного договору розподілу природного газу між споживачем та Оператором ГРМ здійснюється за умови: наявності у споживача (його постачальника) підтверджених обсягів природного газу (лімітів) на відповідний розрахунковий період; забезпечення споживачем своєчасних розрахунків з Оператором ГРМ відповідно до умов договору розподілу природного газу.

Споживач зобовязаний самостійно контролювати власне газоспоживання та для недопущення перевищення добової норми (узгодженого графіка) та/або підтвердженого обсягу природного газу має самостійно і завчасно обмежити (припинити) власне газоспоживання. В іншому разі до споживача можуть бути застосовані відповідні санкції та заходи з боку Оператора ГРМ (його постачальника), передбачені умовами договору, у тому числі примусове обмеження (припинення) подачі газу в установленому законодавством порядку (п. 3 гл. 5 Розділу VI Кодексу).

Частиною 2 ст.13 Закону України "Про ринок природного газу" визначені обов'язки споживача, зокрема, укласти договір про постачання природного газу, не допускати несанкціонованого відбору природного газу, припиняти (обмежувати) споживання природного газу відповідно до вимог законодавства та умов договорів. У разі порушення або невиконання своїх обовязків споживач несе відповідальність згідно із законом.

Як вбачається з акту прийому передачі від 28 лютого 2017 року, та не заперечується самим відповідачем, в лютому 2017 року відповідач прийняв від позивача 30120 м. куб. газу. Як видно з реєстру розподілу природного газу споживачам замовника послуг транспортування ТОВ „Укртрансгазсервіс через мережі ПАТ „Хмельницькгаз у лютому 2017 року ТОВ „Укртрансгазсервіс, як постачальник газу, не виділяв для потреб відповідача підтверджених обсягів газу у лютому 2017 року (відповідач у реєстрі відсутній). Не приймаються до уваги, в звязку з цим і доводи про те, що договір купівлі продажу, укладений з ТОВ „Укртрансгазсервіс передбачав обсяг газу у лютому місяці 2017р., який до того ж вступає в силу з моменту його підписання, тобто 20 березня 2017 року після виникнення спірних відносин (за лютий 2017). Докази наявності у відповідача договору постачання природного газу з іншими постачальниками у справі відсутні. Доводи представника відповідача про наявність договору поставки з ТОВ „Хмельницькгаз збут також не приймаються, оскільки сам відповідач стверджував про врегулювання обсягів газу у лютому 2017 року з ТОВ „Укртрансгаз, що, як встановлено вище не підтверджується доданими матеріалами.

Таким чином, відбір газу відповідачем у лютому 2017 року здійснено без наявності договору поставки газу та без затвердженого обсягу газу, що в силу п. 1 гл. 5 Розділу VI Кодексу ГРС, частини 2 ст.13 Закону України "Про ринок природного газу" та п. 3.1. Типового договору транспортування природного газу є несанкціонованим відбором.

В зв'язку із вказаними обставинами у лютому 2017 р. виник неврегульований небаланс, який був віднесений на небаланс позивача (оператора ГРМ).

Відповідно до п. 4 гл. 5 Розділу VI Кодексу якщо за підсумками місяця фактичний обєм (обсяг) споживання природного газу за споживачем (побутовими споживачами), буде перевищувати підтверджений обсяг природного газу, його (їх) постачальник має врегулювати обєми небалансу (дефіцит) природного газу відповідно до вимог Кодексу ГТС.

У разі якщо після запровадження заходів, передбачених Кодексом ГТС, залишиться неврегульований небаланс (фактичний обєм/обсяг споживання природного газу по обєкту споживача буде перевищувати обєм/обсяг, фактично поставлений його постачальником/ постачальниками за даними Оператора ГТС протягом зазначеного періоду), який буде віднесений на небаланс Оператора ГРМ, тоді споживач має компенсувати Оператору ГРМ його вартість (обєм/обсяг), що розраховується за відповідною формулою.

При цьому, судом відмічається, що заходи, що передбачені Кодексом ГРС, які мають бути запроваджені між постачальником і споживачем полягають у підтверджені номінації на відповідний розрахунковий період. Позивачем здійснив такі заходи і обрав номінацію на рівні нуль, оскільки відповідач не подав місячну номінацію згідно з положеннями Кодексу, що узгоджується з п. 5 гл. 2 розділу 11 Кодексу.

Доводи відповідача з приводу того, що у останнього не було можливості підтвердити обсяг природного газу на відповідний календарний період для власних потреб внаслідок тривалості періоду проведення процедури здійснення державних закупівель та забороною укладання договорів до/без проведення таких процедур суд до уваги не приймає, оскільки відповідно до приписів п. 3 гл. 5 Розділу VI Кодексу газорозподільних систем, п.п. 3.1, 3.3 договору розподілу природного газу саме на відповідача покладається обов'язок контролювати власне газоспоживання та для недопущення перевищення підтвердженого обсягу природного газу здійснити разом зі своїм постачальником заходи з коригування в установленому порядку підтвердженого обсягу або заходи із самостійного та завчасного обмеження (припинення) власного газоспоживання. Причини нездійснення цих заходів немають юридичного значення.

Погоджуючись з фактом відбору газу, відповідач, в той же час заперечує застосований позивачем коефіцієнт 2.

Однак, судом відмічається, що підставою застосування коефіцієнта 2 за п. 4 гл. 5 розділу VІ Кодексу є саме виникнення неврегульованого небалансу, який стався внаслідок відсутності у споживача підтвердженого обсягу природного газу на розрахунковий період. Отже застосування даного коефіцієнта обґрунтовано законодавчо.

Перевірка розміру вартості відібраного газу свідчить про його правильність. Так, 30 120 куб. м. (обєм відібраного газу по акту) х 9204 грн. (вартість газу за 1000 куб. м. на лютий) х 2 складає 554 448, 96 грн.

Таким чином, позов обґрунтований, підтверджений документально і підлягає задоволенню. Судові витрати покладаються на відповідача в частині вимог, заявлених після уточнення. Решта суми може бути вирішено в порядку Закону „Про судовий збір.

Керуючись ст. ст. 44, 49, 82, 84, 85 Господарського процесуального кодексу України, суд

ВИРІШИВ:

Позов задовольнити.

Стягнути з відділу освіти, молоді та спорту Славутської районної державної адміністрації Хмельницької області (Хмельницька область, м. Славута, вул. Миру, 25, код ЄДРПОУ 02146848) на користь публічного акціонерного товариства по газопостачанню та газифікації „Хмельницькгаз (м. Хмельницький, пр. Миру, 41, ЄДРПОУ 05395598) 554 448, 96 грн. (пятсот пятдесят чотири тисячі чотириста сорок вісім грн. 96 коп.) компенсації вартості обєму спожитого природного газу та 8 626, 84 грн. (вісім тисяч шістсот двадцять шість грн. 84 коп. ) судового збору.

Повний текст рішення складено 7 серпня 2017 року.

Головуючий суддя Ю.В. Гладюк

Суддя В. В. Димбовський

Суддя М.Є. Муха

Віддрук. 1 прим. :

1 - до справи