
ОДЕСЬКИЙ АПЕЛЯЦІЙНИЙ АДМІНІСТРАТИВНИЙ СУД
----------------------
У Х В А Л А
03 серпня 2017 р.м.ОдесаСправа № 814/2926/16
Суддя Одеського апеляційного адміністративного суду Турецька І.О., розглянувши можливість відкриття апеляційного провадження за апеляційною скаргою Державної казначейської служби України на постанову Миколаївського окружного адміністративного суду від 14 червня 2017 року у справі за адміністративним позовом товариства з обмеженою відповідальністю «АГРОНИВАЮГ» до Головного управління Державної казначейської служби України у Миколаївській області, Державної казначейської служби України про визнання неправомірною бездіяльність та зобов'язання вчинити певні дії,
за участі третіх осіб без самостійних вимог на предмет спору на стороні відповідачів - Баштанської об'єднаної державної податкової інспекції Головного управління ДФС у Миколаївській області, Державної казначейської служби України, -
В С Т А Н О В И В:
Постановою Миколаївського окружного адміністративного суду від 14 червня 2017 року адміністративний позов задоволено.
Суд визнав неправомірною бездіяльність Державної казначейської служби України щодо ухилення від подання інформації про суму поповнення ТОВ «АГРОНИВАЮГ» електронного рахунку (в тому числі додаткового) - 900 000,00 грн. (12.12.2016 року) та 901 785,00 грн. (13.12.2016 року) та залишку на такому рахунку ТОВ «АГРОНИВАЮГ», до відповідного органу ДФС (Баштанська ОДПІ Головного управління ДФС у Миколаївській області) та зобов'язав Державну казначейську службу України подати вказану інформацію.
На зазначену постанову суду представник Державної казначейської служби України подав апеляційну скаргу, проте не сплатив судовий збір, надавши клопотання про його звільнення або відстрочення, яке обґрунтовано неможливістю своєчасної сплати такого збору, у зв'язку з відсутністю бюджетного фінансування.
Розглянувши вказане клопотання, суддя-доповідач вважає за необхідним відмовити у його задоволенні, виходячи з наступного.
До апеляційної скарги додається документ про сплату судового збору (ч.6 ст.187 КАС України).
Відповідно до ч.ч.1,2 ст. 8 Закону України «Про судовий збір» від 08 липня 2011 року № 3674-VI (далі - Закон №3674), враховуючи майновий стан сторони, суд може своєю ухвалою відстрочити або розстрочити сплату судового збору на певний строк, але не довше ніж до ухвалення судового рішення у справі.
Суд може зменшити розмір судового збору або звільнити від його сплати на підставі, зазначеній у частині першій цієї статті.
Вказана норма Закону кореспондується зі ст.88 КАС України, зокрема, ч.1 даної статті передбачає, що суд враховуючи майновий стан сторони, може своєю ухвалою зменшити розмір належних до оплати судових витрат чи звільнити від їх оплати повністю або частково, чи відстрочити або розстрочити сплату судових витрат на визначений строк.
Тобто, аналізуючи вказані норми можливо дійти висновку, що єдиною підставою для звільнення або відстрочення сплати судового збору є майновий стан заявника.
В той же час, обмежене фінансування бюджетної установи не є підставою для звільнення або відстрочення сплати судового збору.
Таким чином, суддя-доповідач дійшов висновку, що у задоволенні вказаного клопотання слід відмовити, оскільки відсутність бюджетного фінансування не є підставою для звільнення або відстрочення скаржнику сплати судового збору.
Більш того, суд апеляційної інстанції вважає, що залишення апеляційної скарги без руху з наданням відповідного часу для усунення недоліку скарги буде достатньо для сплати судового збору.
Статтею 4 Закону України «Про судовий збір» від 08 липня 2011 року № 3674-VI (далі - Закон № 3674) передбачено наступний розмір ставки судового збору:
- за подання до адміністративного суду апеляційної скарги на рішення суду, заяви про приєднання до апеляційної скарги на рішення суду, заяви про перегляд судового рішення у зв'язку з нововиявленими обставинами - 110 відсотків ставки, що підлягала сплаті при поданні позовної заяви, іншої заяви і скарги.
Враховуючи, що позов було подано у грудні 2016 року необхідно виходити з положень статті 4 Закону № 3674, в редакції чинній на момент подання позову.
Так, за подання до адміністративного суду адміністративного позову немайнового характеру, який подано юридичною особою - 1 розмір мінімальної заробітної плати.
Мінімальна заробітна плата станом на 01 січня 2016 року складала 1378 грн.
Виходячи з викладених норм законодавства, якщо адміністративний позов містить вимогу немайнового характеру, апелянт при подачі апеляційної скарги повинен сплатити судовий збір в розмірі 1515,80 грн. (1 розмір мінімальної заробітної плати - 1378 грн. х 110 відсотків = 1515,80 грн.).
Таким чином, враховуючи вищевикладене, для розгляду апеляційної скарги, Державній казначейській службі України необхідно сплатити судовий збір у сумі 1515,80 грн. (одна тисяча п'ятсот п'ятнадцять грн. 80 коп.) на зазначений рахунок:
Отримувач коштівГУК в Одеській області / Приморський р-н./ 22030101 Код отримувача (код за ЄДРПОУ)38016923 Банк отримувачаГУДКСУ в Одеській області Код банку отримувача (МФО)828011 Рахунок отримувача31212206781008 Код класифікації доходів бюджету22030101 Призначення платежуСудовий збір, за позовом ______ (ПІБ чи назва установи, організації позивача), Одеський апеляційний адміністративний суд (назва суду, де розглядається справа), код ЄДРПОУ 34380461 (суду, де розглядається справа)
та надати оригінал квитанції до суду апеляційної інстанції.
За правилами ч.3 ст.189 КАС України, до апеляційної скарги, яка не оформлена відповідно до вимог, встановлених ст.187 цього Кодексу, застосовуються правила ст.108 цього Кодексу (залишення позовної заяви без руху, повернення позовної заяви).
Враховуючи вищевикладене та керуючись ст.ст. 108, 187, 189 КАС України, суддя, -
У Х В А Л И В:
В задоволенні клопотання Державної казначейської служби України про звільнення або відстрочення сплати судового збору - відмовити.
Апеляційну скаргу Державної казначейської служби України на постанову Миколаївського окружного адміністративного суду від 14 червня 2017 року - залишити без руху.
Надати апелянту строк для усунення недоліку поданої апеляційної скарги до 05 вересня 2017 року.
Роз'яснити, що у разі не усунення зазначеного недоліку апеляційної скарги, відповідно до ст.108 КАС України, апеляційна скарга буде повернута скаржнику.
Ухвала апеляційного суду набирає законної сили через п'ять днів після направлення її копії особі, яка подала апеляційну скаргу, але може бути оскаржена в касаційному порядку до Вищого адміністративного суду України протягом двадцяти днів з дня набрання законної сили судовим рішенням суду апеляційної інстанції.
Суддя І.О. Турецька