Постанова № 68149114, 26.06.2017, Окружний адміністративний суд міста Києва

Дата ухвалення
26.06.2017
Номер справи
826/12967/16
Номер документу
68149114
Форма судочинства
Адміністративне
Компанії, зазначені в тексті судового документа
Державний герб України

ОКРУЖНИЙ АДМІНІСТРАТИВНИЙ СУД міста КИЄВА 01051, м. Київ, вул. Болбочана Петра 8, корпус 1П О С Т А Н О В А

І М Е Н Е М У К Р А Ї Н И

м. Київ

26 червня 2017 року № 826/12967/16

Окружний адміністративний суд міста Києва у складі судді головуючого судді Федорчука А.Б., розглянувши в порядку письмового провадження адміністративну справу

за позовом Товариства з обмеженою відповідальністю «Світ інструменту Україна» доКиївської міської митниці ДФС України про зобов'язати вчинити дії

На підставі ч. 6 ст. 128 КАС України, Суд розглядає справу у письмовому провадженні.

ВСТАНОВИВ:

Товариство з обмеженою відповідальністю «Світ інструменту Україна» (надалі - Позивач) звернулось до Окружного адміністративного суду міста Києва з позовною заявою до Київської міської митниці ДФС України (надалі - відповідач), в якій просить суд: зобов'язати Київську міську митницю Державної фіскальної служби України підготувати Висновок про повернення з Державного бюджету України митних та інших платежів, надмірно сплачених до бюджету Товариством з обмеженою відповідальністю «СВІТ ІНСТРУМЕНТУ УКРАЇНА» в частині групи товарів № 11, 16, 19, 20, 27, 33, 56, 57, 61, 64, 67, 73, 75, 77, 92, 93, 94, 97, що вказані у митній декларації №100270005/2015/315204 від 17.02.2015р. та Рішенні №100270005/2015/000002/2 від 16.02.2015р. на загальну суму 37 881,99 (тридцять сім тисяч вісімсот вісімдесят одна гривня 99коп.) за напрямом перерахування: митні платежі (20) у сумі 10 047,40 (десять тисяч сорок сім гривень 40 коп.) на поточний рахунок Київської міської митниці ДФС для подальших розрахунків як передплата; податку на додану вартість (028) у сумі 27 834,59 (двадцять сім тисяч вісімсот тридцять чотири гривні 59 коп.) на рахунок ТОВ «СВІТ ІНСТРУМЕНТУ УКРАЇНА», номер 37517000222759 відкритий 24.12.2014р. у системі електронного адміністрування податку на додану вартість.

В обґрунтування позовних вимог Позивач зазначає, що Відповідачем не дотримано Порядку повернення платникам податків коштів, що обліковуються на відповідних рахунках митного органу як передоплата, і митних та інших платежів, помилково та/або надмірно сплачених до бюджету, контроль за справлянням яких здійснюється митними органами, затвердженого Наказом Державної митної служби України від 20 липня 2007 року № 618.

Позивачем подано суду клопотання про розгляд справи в письмовому провадженні.

Відповідач в судове засідання не з'явився, хоча був належним чином повідомлений про розгляд справи.

На адресу Окружного адміністративного суду міста Києва від Відповідача надійшли письмові заперечення на позов, в яких Київська міська митниця ДФС просить суд в задоволенні позовних вимог відмовити повністю.

Справа розглянута в порядку письмового провадження у відповідності до положень ч. 6 ст. 128 Кодексу адміністративного судочинства України за відсутності необхідності заслуховувати свідків чи експертів.

Розглянувши подані документи і матеріали, всебічно і повно з'ясувавши всі фактичні обставини, на яких ґрунтується позов, оцінивши докази, які мають значення для розгляду справи і вирішення спору по суті, Окружний адміністративний суд міста Києва встановив наступне.

Позивач звернувся до Київської міської митниці ДФС з заявою від 01.07.2016 №000002 «Про підготовку Висновку щодо повернення з Державного бюджету України митних та інших платежів надмірно сплачених до бюджету», в якій просив підготувати Висновок про повернення з Державного бюджету України митних та інших платежів, надмірно сплачених до бюджету Товариством з обмеженою відповідальністю «СВІТ ІНСТРУМЕНТУ УКРАЇНА» в частині групи товарів № 11, 16, 19, 20, 27, 33, 56, 57, 61, 64, 67, 73, 75, 77, 92, 93, 94, 97, що вказані у митній декларації №100270005/2015/315204 від 17.02.2015р. та Рішенні №100270005/2015/000002/2 від 16.02.2015р. на загальну суму 37 881,99 (тридцять сім тисяч вісімсот вісімдесят одна гривня 99коп.).

За результатами розгляду вказаної заяви позивача, Київською міською митницею ДФС листом від 21.07.2016 № 4905/10/26-70-19-01 надано відповідь, якою повідомлено, що при скасуванні рішень про коригування митної вартості товарів судом не визначено, що внаслідок скасування таких рішень виникли надмірно сплачені кошти, які в свою чергу підлягають поверненню з Державного бюджету України та судом не зобов'язано митницю вчинити певні відповідно до вимог чинного законодавства. Отже, підстави для підготовки висновків про повернення надмірно сплачених митних платежів та направлення до Головного Управління Державної казначейської служби України, у Київської міської митниці ДФС відсутні.

Позивач вважає дії Відповідача безпідставними, помилковими та таким, що призвели до порушення чинного законодавства України, а тому звернувся до суду з відповідним позовом.

Повно та всебічно дослідивши наявні матеріали справи, а також норми чинного законодавства, суд прийшов до висновку про обґрунтування позовних вимог, виходячи з наступного.

Судом встановлено, що 16.02.2015р. Товариство з обмеженою відповідальністю «СВІТ ІНСТРУМЕНТУ УКРАЇНА», як суб'єкт зовнішньоекономічної діяльності, згідно Контракту СН-MIU/28/0411 від 28.04.2011 року здійснювало митне оформлення товару за електронною митною декларацією №100270005/2015/315185, в якій було визначено митну вартість Товару що імпортується за основним методом - за ціною договору (вартість операції) та задекларовано Товар «інструменти ручні в асортименті», країна виробництва Китай.

Відповідачем за наслідком розгляду поданої Позивачем декларації було скориговано митну вартість товару та винесене Рішення про коригування митної вартості товарів №100270005/2015/00002/2 від 16.02.2015 року із застосуванням другорядного резервного методу.

Як зазначає Позивач в позовній заяві, враховуючи виробничу необхідністю, керуючись п.7 ст. 55 Митного Кодексу України, Позивачем було проведено випуск товарів у вільний обіг за МД від 17.02.2015р. № 100270005/2015/315204 зі сплатою митних та інших платежів, згідно з митною вартістю, визначеною органом доходів і зборів.

При цьому, Позивачем були додатково сплачені митні платежі та збори на загальну суму 37 881,99 (тридцять сім тисяч вісімсот вісімдесят одна гривня 99 коп.), а саме: мито - 10 047,40 (десять тисяч сорок сім гривень 40 коп.), податок на додану вартість - 27 834,59 (двадцять сім тисяч вісімсот тридцять чотири гривні 59коп.).

У зв'язку з незгодою з винесеним Відповідачем Рішенням про коригування митної вартості товарів 100270005/2015/00002/2 від 16.02.2015 року Позивач звернувся з адміністративним позовом до Окружного адміністративного суду міста Києва про визнання протиправним та скасування вказаного рішення.

Постановою Окружного адміністративного суду м. Києва від 28.05.2015р. по справі №826/5913/15 позовні вимоги ТОВ «СВІТ ІНСТРУМЕНТУ УКРАЇНА» задоволено у повному обсязі. Визнано протиправним та скасовано рішення Київської міської митниці ДФС про коригування митної вартості товарів №100270005/2015/000002/2 від 17.02.2015р.

Ухвалою Київського апеляційного адміністративного суду від 17.08.2015р. №826/5913/15, Постанову Окружного адміністративного суду м. Києва від 28.05.2015р. залишено без змін.

Ухвалою Вищого адміністративного суду України від 05.10.2015р. по справі К/800/40344/15, касаційну скаргу Київської міської митниці ДФС України на постанову Окружного адміністративного суду м. Києва від 28.05.2015р. та Ухвалу Київського апеляційного адміністративного суду від 17.08.2015р. по справі №826/5913/15 повернуто скаржникові.

У відповідності до ч. 1 ст. 72 КАС України, обставини, встановлені судовим рішенням в адміністративній, цивільній або господарській справі, що набрало законної сили, не доказуються при розгляді інших справ, у яких беруть участь ті самі особи або особа, щодо якої встановлено ці обставини.

Позивач звернувся до Київської міської митниці ДФС з заявою від 01.07.2016 р. №000002 «Про підготовку Висновку щодо повернення з Державного бюджету України митних та інших платежів надмірно сплачених до бюджету», в якій просив підготувати Висновок про повернення з Державного бюджету України митних та інших платежів, надмірно сплачених до бюджету Товариством з обмеженою відповідальністю «СВІТ ІНСТРУМЕНТУ УКРАЇНА» в частині групи товарів № 11, 16, 19, 20, 27, 33, 56, 57, 61, 64, 67, 73, 75, 77, 92, 93, 94, 97, що вказані у митній декларації №100270005/2015/315204 від 17.02.2015р. та Рішенні №100270005/2015/000002/2 від 16.02.2015р. на загальну суму 37 881,99 (тридцять сім тисяч вісімсот вісімдесят одна гривня 99коп.) за напрямом перерахування: митні платежі (20) у сумі 10 047,40 (десять тисяч сорок сім гривень 40 коп.) на поточний рахунок Київської міської митниці ДФС для подальших розрахунків як передплата; податку на додану вартість (028) у сумі 27 834,59 (двадцять сім тисяч вісімсот тридцять чотири гривні 59 коп.) на рахунок ТОВ «СВІТ ІНСТРУМЕНТУ УКРАЇНА», номер 37517000222759 відкритий 24.12.2014р. у системі електронного адміністрування податку на додану вартість.

До вказаної заяви в якості додатків Позивачем було долучено: Витяг з ЄДРСР Ухвали Вищого адміністративного суду України від 05.10.2015р. по справі К800/40344/15 на 2 арк.; Витяг з ЄДРСР Ухвали Київського апеляційного адміністративного суду від 17.08.2015р. по справі №826/5913/15 на 6арк.; Витяг з ЄДРСР Постанови Окружного адміністративного суду м. Києва від 28.05.2015р. по справі №826/5913/15; копія митної декларації №100270005/2015/315204 від 17.02.2015р. на 51 арк.; копія Рішення про коригування митної вартості товарів від 16.02.2015р. №100270005/2015/000002/2 на 3 арк.; копія Витягу про відкриття рахунку у системі електронного адміністрування податку на додану вартість на 1 арк.

У відповідності до ч. 1 ст. 301 Митного кодексу України повернення помилково та/або надміру сплачених сум митних платежів здійснюється відповідно до Бюджетного та Податкового кодексів України.

Відповідно до ч. 3 ст. 301 Митного кодексу України помилково та/або надміру зараховані до державного бюджету суми митних платежів повертаються з державного бюджету в порядку, визначеному центральним органом виконавчої влади, що забезпечує формування та реалізує державну податкову і митну політику.

Процедура повернення платникам податків коштів, що обліковуються на відповідних рахунках митного органу як передоплата, і митних та інших платежів, помилково та/або надмірно сплачених до бюджету, контроль за справлянням яких здійснюється митними органами регламентується Порядком повернення платникам податків коштів, що обліковуються на відповідних рахунках митного органу як передоплата, і митних та інших платежів, помилково та/або надмірно сплачених до бюджету, контроль за справлянням яких здійснюється митними органами, затвердженого наказом Державної митної служби України від 20 липня 2007 р. N 618, зареєстрованого в Міністерстві юстиції України 25 вересня 2007 р. за № 1097/14364 (надалі - Порядок №618).

Відповідно до п. 1 Розділу ІІІ Порядку №618 визначено, що для повернення з Державного бюджету України митних та інших платежів, помилково та/або надмірно сплачених до бюджету, контроль за справлянням яких здійснюється митними органами, платником податків до загального відділу митного органу, яким здійснювалось оформлення митної декларації, подається заява довільної форми, яка підписується керівником і головним бухгалтером суб'єкта господарської діяльності або фізичною особою. Заява може бути подана не пізніше 1095-го дня, наступного за днем зарахування коштів до Державного бюджету України.

У відповідності до пунктів 43.1, 43.3 ст. 43 Податкового кодексу України помилково та/або надміру сплачені суми грошового зобов'язання підлягають поверненню платнику відповідно до цієї статті, крім випадків наявності у такого платника податкового боргу.

Обов'язковою умовою для здійснення повернення сум грошового зобов'язання є подання платником податків заяви про таке повернення (крім повернення надміру утриманих (сплачених) сум податку з доходів фізичних осіб, які розраховуються органом державної податкової служби на підставі поданої платником податків податкової декларації за звітний календарний рік шляхом проведення перерахунку за загальним річним оподатковуваним доходом платника податку) протягом 1095 днів від дня виникнення помилково та/або надміру сплаченої суми.

Як встановлено Судом вище, з метою повернення надмірно сплачених коштів Позивач звернувся до Київської міської митниці із заявою від 01.07.2016 р. №000002.

Ознайомившись із заявою Позивача, Суд прийшов до висновку, що остання подана у відповідності до вимог Порядку № 618.

Як вбачається з п. 2, п. 3 Розділу III Порядку №618 заява, зареєстрована в загальному відділі, після розгляду керівником (заступником керівника) митного органу разом з пакетом документів передається до Відділу для перевірки обґрунтованості повернення заявлених сум. Відділ перевіряє факт перерахування митних та інших платежів з відповідного рахунку до Державного бюджету України та наявність переплати.

Пунктом 4 Розділу III Порядку №618 передбачено, що для підготовки висновку про повернення з Державного бюджету України помилково та/або надмірно зарахованих до бюджету митних та інших платежів, контроль за справлянням яких покладається на митні органи, форма якого наведена в додатку 1 до Порядку взаємодії митних органів з органами Державного казначейства України в процесі повернення з Державного бюджету України помилково та/або надмірно зарахованих до бюджету митних та інших платежів, контроль за справлянням яких покладається на митні органи, затвердженого наказом Державної митної служби України та Державного казначейства України від 20.07.2007 № 611/147, керівництвом Відділу за потреби ініціюється проведення перевірки в митному органі щодо правильності митного оформлення із залученням відповідних підрозділів митного органу. Порядок і форма складання документа, у якому відображатимуться результати перевірки, визначаються наказом Державної митної служби України.

Отже, згідно з нормами Порядку Відповідач зобов'язаний перевірити факт наявності зайвої сплати Позивачем грошових коштів до бюджету та надати у разі підтвердження факту до відповідного органу Державного казначейства України висновок про повернення надмірно зарахованих до бюджету митних платежів.

Згідно п. 2.2 Порядку "Розрахунково-касового обслуговування через органи Державної казначейської служби України митних та інших платежів, які вносяться до/або під час митного оформлення", затвердженого наказом Міністерства фінансів України, Державної митної служби України від 24.01.2006 № 25/44, зареєстрованого в Міністерстві юстиції України від 25.01.2006 № 64/11938, для зарахування коштів, що вносяться платниками та громадянами до/або під час митного оформлення товарів, на балансі Головного управління Державного казначейства України у м. Києві відкриті на ім'я митних органів за балансовим рахунком 3734 "депозитні рахунки органів стягнення".

Відповідно до п. 3.1, 3.3, 3.4 зазначеного Порядку сплата коштів у національній валюті, призначених для забезпечення справляння митних та інших платежів, здійснюється платниками до/або під час митного оформлення товарів з рахунків, відкритих ними в банках, у вигляді передплати та/або доплати, а також готівкою через банки на депозитні рахунки 3734, відкриті на ім'я митних органів в ГУ ДКСУ у м. Києві. Кошти, що надійшли на депозитні рахунки 3734 митних органів згідно з цим Порядком, перераховуються митними органами виключно для здійснення таких операцій: зарахування до відповідних бюджетів України; повернення платникам помилково та/або надміру сплачених коштів.

Розпорядження коштами, що обліковуються на депозитних рахунках 3734 митних органів згідно з цим Порядком, здійснюється виключно на підставі платіжних доручень, що оформлені митними органами в установленому порядку. Повернення платникам помилково та/або надмірно сплачених митних та інших платежів, що зараховані на депозитні рахунки митних органів 3734, зокрема, здійснюється відповідно до Порядку повернення платникам податків коштів, що обліковуються на відповідних рахунках митного органу як передоплата, і митних та інших платежів, помилково та/або надмірно сплачених до бюджету, контроль за справлянням яких здійснюється митними органами, затвердженого наказом Державної митної служби України від 20.07.2007 № 618, зареєстрованого в Міністерстві юстиції України 25.09.2007 за № 1097/14364.

Тобто, керуючись вказаним Порядком, основною умовою повернення коштів, є обов'язкова їх сплата та зарахування на рахунки відповідного бюджету.

Таким чином, повернення надмірно сплачених платежів, контроль за справлянням яких здійснюється митними органами можливо при наявності наступних чинників: наявність факту надмірної сплати коштів, звернення до митного органу платника податків, відповідно до якого останній визначається щодо напряму зарахування коштів.

Факт звернення Позивача до Відповідача із заявою про повернення коштів підтверджується матеріалами справи. При цьому факт сплати надміру сплачених коштів Позивачем на загальну суму 37881,99 грн (митні платежі (20) у сумі 10047,40 та податку на додану вартість у розмірі 27834,59 грн.), які були сплачені згідно з рішенням Митного органу про коригування митної вартості, Митним органом не заперечується.

Київською міською митницею ДФС листом від 21.07.2016 р. № 4905/10/26-70-19-01 надано відповідь, якою повідомлено, що при скасуванні рішень про коригування митної вартості товарів судом не визначено, що внаслідок скасування таких рішень виникли надмірно сплачені кошти, які в свою чергу підлягають поверненню з Державного бюджету України та судом не зобов'язано митницю вчинити певні відповідно до вимог чинного законодавства. Отже, підстави для підготовки висновків про повернення надмірно сплачених митних платежів та направлення до Головного Управління Державної казначейської служби України, у Київської міської митниці ДФС відсутні.

Інших обставин не повернення коштів в листі митного органу не зазначено. При цьому, митним органом в листі не зазначено про жодні недоліки в поданих позивачем документах.

Водночас, проаналізувавши відповідь Київської міської митниці ДФС від 21.07.2016 р. № 4905/10/26-70-19-01, Суд зазначає, що останні фактично не містять підстав відмови та носять суто формальний характер.

Натомість, судова практика чітко формулює свою правову позицію з цього приводу, а саме: чинним законодавством чітко визначено механізм повернення платникам податків коштів, що обліковуються на відповідних рахунках митного органу чи помилково та/ надмірно сплачених до бюджету. Основною умовою повернення коштів є обов'язкова їх сплата та зарахування на рахунки відповідного бюджету.

Водночас, Суд вважає за необхідне зазначити, що вищенаведеними правовими нормами передбачено обов'язок митного органу не пізніше ніж за п'ять робочих днів до закінчення двадцятиденного строку з дня подання платником податків заяви підготувати висновок про повернення відповідних сум коштів з відповідного бюджету та подати його для виконання відповідному органові, що здійснює казначейське обслуговування бюджетних коштів (п. 7 Розділ ІІІ Порядку № 618).

На підставі отриманого висновку орган, що здійснює казначейське обслуговування бюджетних коштів, протягом п'яти робочих днів здійснює повернення помилково та/або надміру сплачених грошових зобов'язань платникам податків у порядку, встановленому центральним органом виконавчої влади, що забезпечує формування та реалізує, державну податкову і митну політику.

Отже, на митний орган покладено обов'язок у визначений строк підготувати висновок про повернення відповідних сум коштів з відповідного бюджету та подати його для виконання відповідному органові, що здійснює казначейське обслуговування бюджетних коштів, який відповідно здійснює повернення помилково та/або надміру сплачених грошових зобов'язань платникам податків.

Проте, як свідчать матеріали справи, Відповідачем не підготовлено висновок про повернення надміру (помилково) сплачених коштів.

Отже, вирішуючи питання про повернення з Держбюджету надмірно сплачених митних платежів, Суд прийшов до висновку, що митницею було допущено порушення вимоги статей 265, 266, 301 Митного кодексу України, Порядку №618 та Порядку №611/147.

В постанові Верховного суду України від 15 квітня 2014 року № 21-21а14 зазначено, що у разі якщо після сплати декларантом податків і зборів (обов'язкових платежів) згідно з митною вартістю товарів, визначеною митним органом, буде прийнято рішення про застосування митної вартості, заявленої декларантом, сума надміру сплачених податків і зборів (обов'язкових платежів) повертається декларанту у порядку, передбаченому Порядком повернення та Порядком взаємодії, на підставі його заяви та у місячний термін з дня прийняття висновку митного органу, що здійснював оформлення митної декларації, про повернення з Державного бюджету України помилково та/або надмірно зарахованих до бюджету митних та інших платежів, контроль за справлянням яких покладається на митні органи.

Вказана позиція узгоджується з позицією Верховного Суду України, викладеній у постанові від 03.06.2014 р. у справі № 21-161а14.

Виходячи з вищенаведених положень та враховуючи, що Відповідачем не було підготовлено висновку про повернення сум надмірно сплачених платежів, прийнятого у встановлений законодавством строк за результатами розгляду заяв Позивача, Суд приходить до висновку про обґрунтованість позовних вимог Товариству з обмеженою відповідальністю «Світ Інструменту Україна».

Відповідно до ч.1 ст.9 Кодексу адміністративного судочинства України суд при вирішенні справи керується принципом законності, відповідно до якого вирішує справи відповідно до Конституції України та законів України, а також міжнародних договорів, згода на обов'язковість яких надана Верховною Радою України. Суд застосовує інші нормативно-правові акти, прийняті відповідним органом на підставі, у межах повноважень та у спосіб, передбачені Конституцією та законами України.

Відповідно до ч. 1, 2 ст. 71 Кодексу адміністративного судочинства України кожна сторона повинна довести ті обставини, на яких ґрунтуються її вимоги та заперечення, крім випадків, встановлених статтею 72 цього Кодексу.

Відповідно до ч. 3 ст. 94 Кодексу адміністративного судочинства України якщо адміністративний позов задоволено частково, судові витрати, здійснені позивачем, присуджуються йому відповідно до задоволених вимог, а відповідачу - відповідно до тієї частини вимог, у задоволенні яких позивачеві відмовлено.

З урахуванням викладеного, суд приходить до висновків про задоволення позовних вимог.

Керуючись ст. ст. 69-71, 94, 128, 160-163, 167, 254 Кодексу адміністративного судочинства України, Окружний адміністративний суд міста Києва, -

П О С Т А Н О В И В:

1. Адміністративний позов задовольнити.

2. Зобов'язати Київську міську митницю ДФС підготувати Висновок про повернення з Державного бюджету України митних та інших платежів, надмірно сплачених до бюджету Товариством з обмеженою відповідальністю «СВІТ ІНСТРУМЕНТУ УКРАЇНА» в частині групи товарів № 11, 16, 19, 20, 27, 33, 56, 57, 61, 64, 67, 73, 75, 77, 92, 93, 94, 97, що вказані у митній декларації №100270005/2015/315204 від 17.02.2015р. та Рішенні №100270005/2015/000002/2 від 16.02.2015р. на загальну суму 37 881,99 (тридцять сім тисяч вісімсот вісімдесят одна гривня 99коп.) за напрямом перерахування:

- митні платежі (20) у сумі 10 047,40 (десять тисяч сорок сім гривень 40 коп.) на поточний рахунок Київської міської митниці ДФС для подальших розрахунків як передплата;

- податку на додану вартість (028) у сумі 27 834,59 (двадцять сім тисяч вісімсот тридцять чотири гривні 59 коп.) на рахунок ТОВ «СВІТ ІНСТРУМЕНТУ УКРАЇНА», номер 37517000222759 відкритий 24.12.2014р. у системі електронного адміністрування податку на додану вартість.

3. Стягнути з Київської міської митниці ДФС за рахунок бюджетних асигнувань на користь Товариства з обмеженою відповідальністю «Світ Інструменту Україна» (код ЄДРПОУ 34763972) судові витрати в сумі 1450,00 грн. (одна тисяч чотириста п'ятдесят гривень 00 коп.).

Відповідно до статті 254 Кодексу адміністративного судочинства України постанова набирає законної сили після закінчення строку для її апеляційного оскарження. У разі подання апеляційної скарги судове рішення, якщо його не скасовано, набирає законної сили після повернення апеляційної скарги, відмови у відкритті апеляційного провадження або набрання законної сили рішенням за наслідками апеляційного провадження.

Постанова може бути оскаржена до суду апеляційної інстанції протягом десяти днів за правилами, встановленими статтями 185-187 Кодексу адміністративного судочинства України. Апеляційна скарга подається до адміністративного суду апеляційної інстанції через суд першої інстанції, який ухвалив оскаржуване судове рішення. Копія апеляційної скарги одночасно надсилається особою, яка її подає, до суду апеляційної інстанції. Апеляційна скарга на постанову суду першої інстанції подається протягом десяти днів з дня її проголошення. У разі застосування судом частини третьої статті 160 цього Кодексу, а також прийняття постанови у письмовому провадженні апеляційна скарга подається протягом десяти днів з дня отримання копії постанови.

Суддя А.Б. Федорчук