Постанова № 68148108, 03.08.2017, Луганський окружний адміністративний суд

Дата ухвалення
03.08.2017
Номер справи
812/676/17
Номер документу
68148108
Форма судочинства
Адміністративне
Державний герб України

12

ЛУГАНСЬКИЙ ОКРУЖНИЙ АДМІНІСТРАТИВНИЙ СУД

ПОСТАНОВА

Іменем України

03 серпня 2017 рокуСєвєродонецькСправа № 812/676/17

Луганський окружний адміністративний суд у складі:

головуючого судді: Басової Н.М.

при секретарі судового засідання: Дюкаревій М.І.,

за участю:

позивача 1: ОСОБА_1,

позивача 2: ОСОБА_2

представника позивачів: ОСОБА_3

розглянувши у відкритому судовому засіданні справу за адміністративним позовом ОСОБА_1, ОСОБА_2 до Військово-цивільної адміністрації с.Новотошківське та с.Жолобок Попаснянського району Луганської області, Новотошківської селищної ради Попаснянського району Луганської області про визнання незаконним розпорядження, стягнення заборгованості по заробітній платі,-

ВСТАНОВИВ:

До Луганського окружного адміністративного суду звернулись ОСОБА_1 та ОСОБА_2 з адміністративним позовом до Військово-цивільної адміністрації с.Новотошківське та с.Жолобок Попаснянського району Луганської області (далі ВЦА с.Новотошківське та с.Жолобок Попаснянського району Луганської області), Новотошківської селищної ради Попаснянського району Луганської області, в якому просили:

-визнати незаконним розпорядження №4/1 «Про припинення діяльності Новотошківської селищної ради» від 03.08.2015 року;

-допустити їх до робочого місця;

-стягнути солідарно з відповідачів заборгованість по заробітній платі за період з 01.08.2015 по 31.03.2017 на користь ОСОБА_1 у сумі 178 863,10грн. та на користь ОСОБА_2 - 110 826,88грн. (а.с.3-5).

В судовому засіданні 01.08.2017 позивачі уточнили позовні вимоги і остаточно просили суд:

-визнати незаконними дії військово-цивільної адміністрації с.Новотошківське та с.Жолобок Попаснянського району Луганської області щодо видання розпорядження №4/1 «Про припинення діяльності Новотошківської селищної ради» від 03.08.2015 року;

-визнати незаконними дії військово-цивільної адміністрації с.Новотошківське та с.Жолобок Попаснянського району Луганської області щодо недопущення позивачів на свої робочі місця;

-зобов'язати військово-цивільну адміністрацію с.Новотошківське та с.Жолобок Попаснянського району Луганської області не чинити перешкод позивачам щодо виконання ними своїх службових обов'язків;

-стягнути солідарно з відповідачів заборгованість по заробітній платі за період з 01.08.2015 по 31.03.2017 на користь ОСОБА_1 у сумі 178 863,10грн. та на користь ОСОБА_2 - 110 826,88грн., а також понесені судові витрати (а.с.104).

Свої позовні вимоги обґрунтовували тим, що 19.11.2010 рішенням №01 1-ї сесії 6-скликання Новотошківської селищної ради «Про визнання повноважень селищного голови, вибраного 31 жовтня 2010 року та депутатів селищної ради 6-го скликання, вибраних 31.10. та 14.11.2010 року» були визнані повноваження ОСОБА_1 обраного головою селищної ради 31.10.2010, про що 29.11.2010 було зроблено запис в трудову книжку.

За поданням селищного голови ОСОБА_1 секретарем Новотошківської селищної ради було призначено ОСОБА_2, про що у її трудовій книжці зроблено відповідний запис.

Станом на 16.03.2017 Новотошківська селищна рада є діючою юридичною особою і її керівником є ОСОБА_1

Згідно з указом Президента України №123/2015 від 05.03.2015 на території Новотошківської селищної ради було утворено військово-цивільну адміністрацію с.Новотошківське та с.Жолобок Попаснянського району Луганської області.

03.08.2015 керівником ВЦА с.Новотошківське та с.Жолобок Попаснянського району Луганської області прийнято розпорядження №4/1 «Про припинення діяльності Новотошківської селищної ради».

Таке розпорядження вважають незаконним, оскільки звільнення селищного голови та його працевлаштування після звільнення проводиться з урахуванням вимог чинного законодавства, а саме: ст.ст.42,79 Закону України «Про місцеве самоврядування в України», ст.20 Закону України «Про службу в органах місцевого самоврядування».

Підстави припинення повноважень секретаря селищної ради передбачені ст.50 Закону України «Про місцеве самоврядування в Україні».

Позивачі не мали наміру самоусуватись від виконання своїх обов'язків, а навпаки виконували свої обов'язки, незважаючи на перешкоди з боку керівника ВЦА с.Новотошківське та с.Жолобок Попаснянського району Луганської області.

Зміни в законодавстві щодо підстав припинення повноважень селищного голови були прийняті лише Законом України №995-VІІІ від 04.02.2016, які набрали чинності 20.02.2016.

Жодних розпоряджень у відповідності до діючого законодавства України керівником ВЦА с.Новотошківське та с.Жолобок Попаснянського району Луганської області в подальшому відносно позивачів не приймалось.

Починаючи з 01.08.2015, їм не виплачувалась заробітна плата, у зв'язку з чим утворилась заборгованість у розмірі 178 863,10грн. щодо ОСОБА_1 та 110 826,88грн. щодо ОСОБА_2

Вимоги про стягнення заборгованості по заробітній платі аргументували з посиланням на ст.ст.94,97,98,115-117 КЗпП України (а.с.3-5).

В судовому засіданні позивачі та їх представник підтримали уточнені позовні вимоги в повному обсязі, просили їх задовольнити з підстав, зазначених в адміністративному позові.

Представник ВЦА с.Новотошківське та с.Жолобок Попаснянського району Луганської області письмових заперечень суду не надав, в судовому засіданні 01.08.2017 уточнені вимоги позивачів не визнав, заперечував щодо їх задоволення в повному обсязі. Зазначив, що дійсно 03.08.2015 керівником ВЦА с.Новотошківське та с.Жолобок Попаснянського району Луганської області було прийнято розпорядження №4/1 «Про припинення діяльності Новотошківської селищної ради». Його прийняття було обумовлено необхідністю розпочати свою діяльність ВЦА на території с.Новотошківське. В подальшому, розпорядженням від 16.01.2017 №6 вказане розпорядження було скасовано з метою приведення нормативно-правових актів у відповідності до чинного законодавства. Також вважає, що з моменту утворення указом Президента України ВЦА с.Новотошківське та с.Жолобок Попаснянського району Луганської області, повноваження селищного голови та всіх посадових осіб селищної ради повинні бути припинені автоматично, у зв'язку з цим не потребує прийняття жодних розпоряджень з боку ВЦА, а тому спірне розпорядження є нікчемним. З цих же мотивів вважає, що немає підстав щодо задоволення позовних вимог в частині визнання незаконними дій військово-цивільної адміністрації с.Новотошківське та с.Жолобок Попаснянського району Луганської області щодо недопущення позивачів на свої робочі місця та щодо зобов'язання військово-цивільну адміністрацію с.Новотошківське та с.Жолобок Попаснянського району Луганської області не чинити перешкод позивачам щодо виконання ними своїх службових обов'язків.

Підстав для стягнення на користь позивачів з ВЦА заборгованості по заробітній платі, на думку представника відповідача, також немає, оскільки вони не перебувають у трудових відносинах з ВЦА.

В судове засідання, призначене на 03.08.2017 о 15год.00хв., представник ВЦА с.Новотошківське та с.Жолобок Попаснянського району Луганської області не прибув, повідомлений належним чином про дату, час та місце розгляду справи належним чином. О 16год.02хв. на електронну адресу суду надійшло клопотання від представника ВЦА с.Новотошківське та с.Жолобок Попаснянського району Луганської області про перенесення розгляду справи, однак судом вже було вирішено питання щодо неявки представника відповідача та можливості розгляду справи (а.с.126).

Представник Новотошківської селищної ради Попаснянського району Луганської області в судове засідання також не прибув, про дату, час та місце розгляду справи повідомлений належним чином.

Вислухавши пояснення позивачів, їх представника, представника ВЦА с.Новотошківське та с.Жолобок Попаснянського району Луганської області, наданих 01.08.2017, дослідивши матеріали справи, розглянувши справу в межах заявлених позовних вимог і наданих доказів, оцінивши докази відповідно до вимог статей 69-72 КАС України, суд приходить до висновку про часткове задоволення позовних вимог, виходячи з наступного.

Судом встановлено, що за результатами місцевих виборів 2010 року рішенням №01 1-ї сесії 6-скликання Новотошківської селищної ради від 19.11.2010 були визнані повноваження ОСОБА_1, обраного 31.10.2010 головою Новотошківської селищної ради (а.с.93-95).

За поданням селищного голови ОСОБА_1 секретарем Новотошківської селищної ради було призначено ОСОБА_2, про що у її трудовій книжці зроблено відповідний запис (а.с.99-102).

Підстави припинення повноважень голови селищної ради дійсно регулюються Законом України «Про місцеве самоврядування в Україні» від 21.05.1997 №280/97-ВР.

Однак, 14.04.2014 указом Президента України №405/2015 введено в дію рішення Ради національної безпеки і оборони України від 13.04.2014 «Про невідкладні заходи щодо подолання терористичної загрози і збереження територіальної цілісності України». З цього часу на території Луганської та Донецької областей розпочалась антитерористична операція.

Для забезпечення безпеки та нормалізації життєдіяльності населення в районі проведення антитерористичної операції Верховною Радою України 03.02.2015 був прийнятий Закон України «Про військово-цивільні адміністрації» №141-VІІІ (далі Закон №141-VІІІ від 03.02.2015), який набрав чинності 28.02.2015.

Згідно ст.1 вказаного Закону №141-VІІІ від 03.02.2015 військово-цивільні адміністрації - тимчасові державні органи, які діють на території Донецької та Луганської областей у складі Антитерористичного центру при Службі безпеки України і призначені для забезпечення дії Конституції та законів України, забезпечення безпеки і нормалізації життєдіяльності населення, правопорядку, участі у протидії диверсійним проявам і терористичним актам, недопущення гуманітарної катастрофи в районі проведення антитерористичної операції.

Частиною першою ст.2 Закону №141-VІІІ від 03.02.2015 передбачено, що військово-цивільні адміністрації утворюються у разі потреби за рішенням Президента України.

На виконання Закону України «Про військово-цивільні адміністрації» Президент України видав указ від 05.03.2015 №123/2015 «Про утворення військово-цивільних адміністрацій».

Згідно вказаного указу серед інших утворено і військово-цивільну адміністрацію с.Новотошківське та с.Жолобок Попаснянського району Луганської області (а.с.217).

В Єдиному державному реєстрі юридичних осіб, фізичних осіб-підприємців та громадських формувань 27.05.2015 зроблено запис про реєстрацію юридичної особи військово-цивільної адміністрації с.Новотошківське та с.Жолобок Попаснянського району Луганської області (а.с.121-122). Саме з цього часу ВЦА с.Новотошківське та с.Жолобок Попаснянського району Луганської області набула своїх повноважень згідно Закону №141-VІІІ від 03.02.2015.

Розпорядженням керівника військово-цивільної адміністрації с.Новотошківське та с.Жолобок Попаснянського району Луганської області від 03.08.2015 №4/1 «Про припинення діяльності Новотошківської селищної ради», у зв'язку з утворенням військово-цивільної адміністрації селища Новотошківське та села Жолобок Попаснянського району Луганської області припинено діяльність посадових осіб селищної ради та передано їх повноваження з 03 серпня 2015 року у військово-цивільну адміністрацію селища Новотошківське та села Жолобок Попаснянського району Луганської області. Залишок асигнувань бюджету Новотошківської селищної ради перенесено до бюджету військово-цивільної адміністрації (а.с.13).

Розпорядженням керівника військово-цивільної адміністрації с.Новотошківське та с.Жолобок Попаснянського району Луганської області від 16.01.2017 №6 з метою приведення нормативно-правових актів у відповідності до чинного законодавства розпорядження керівника військово-цивільної адміністрації с.Новотошківське та с.Жолобок Попаснянського району Луганської області №4/1 від 03.08.2015 скасовано (а.с.92).

Згідно ч.ч.11,12 ст.3 Закону №141-VІІІ від 03.02.2015 військово-цивільні адміністрації здійснюють свої повноваження до припинення їх діяльності у день відкриття першої сесії новообраної відповідної ради, а в разі створення обласних, районних військово-цивільних адміністрацій для здійснення керівництва у сфері забезпечення громадського порядку і безпеки - до завершення антитерористичної операції. Повноваження військово-цивільних адміністрацій здійснюються ними в порядку, визначеному законами України для здійснення повноважень відповідних органів місцевого самоврядування, з урахуванням особливостей, встановлених цим Законом.

Аналізуючи зміст вказаних правових норм, суд приходить до висновку про те, що з моменту утворення ВЦА (державної реєстрації як юридичної особи) до останніх переходять повноваження відповідних органів місцевого самоврядування, а відтак органи місцевого самоврядування припиняють виконувати свої повноваження, закріплені в Законі України «Про місцеве самоврядування в Україні».

Висновок суду підтверджується подальшим закріпленням на законодавчому рівні питання щодо припинення повноважень посадових осіб органів місцевого самоврядування, які були прийняті Верховною Радою України 04.02.2016 Законом України №995-VІІІ «Про внесення змін до деяких законів України щодо діяльності військово-цивільних адміністрацій» та набули чинності 20.02.2016.

За змістом абзацу п'ятого частини першої ст.3 Закону №141-VІІІ від 03.02.2015 в редакції змін від 04.02.2016, у день набрання чинності актом Президента України про утворення військово-цивільної адміністрації припиняються згідно із цим Законом повноваження сільських, селищних, міських, районних у містах (у разі їх створення) рад, їх виконавчих органів, сільських, селищних, міських голів, інших посадових та службових осіб місцевого самоврядування, які працюють у цих органах місцевого самоврядування, - у разі утворення військово-цивільної адміністрації відповідного населеного пункту (населених пунктів).

Суд не застосовує вказані зміни в Законі №141-VІІІ від 03.02.2015 до виникненних спірних правовідносин, а лише таким чином констатує та підтверджує правомірність свого висновку про те, що з моменту утворення указом Президента України військово-цивільної адміністрації с.Новотошківське та с.Жолобок Попаснянського району Луганської області - Новотошківська селищна рада, селищний голова та всі інші посадові та службові особи Новотошківської селищної ради припинили свої повноваження.

Повноваження військово-цивільної адміністрації закріплені в ст.4 Закону №141-VІІІ від 03.02.2015.

Відповідно до вказаної статті військово-цивільні адміністрації населених пунктів на відповідній території здійснюють повноваження із:

1) підготовки та затвердження програм соціально-економічного та культурного розвитку відповідних адміністративно-територіальних одиниць, цільових програм з інших питань місцевого самоврядування;

2) забезпечення збалансованого економічного та соціального розвитку відповідної території, ефективного використання природних, трудових і фінансових ресурсів;

3) залучення на договірних засадах підприємств, установ та організацій незалежно від форми власності до участі у комплексному соціально-економічному розвитку сіл, селищ, міст, координації цієї роботи на відповідній території;

4) розміщення на договірних засадах замовлень на виробництво продукції, виконання робіт (послуг), необхідних для територіальної громади, на підприємствах, в установах та організаціях;

5) складання та затвердження місцевого бюджету, внесення змін до нього; забезпечення виконання відповідного бюджету;

6) встановлення ставок місцевих податків і зборів відповідно до Податкового кодексу України, якщо відсутнє рішення відповідної ради з цих питань;

7) прийняття рішень щодо надання відповідно до законодавства пільг зі сплати місцевих податків і зборів, якщо відсутнє рішення відповідної ради з цих питань;

8) встановлення в порядку і межах, визначених законодавством, тарифів на побутові, комунальні (крім тарифів на теплову енергію, централізоване водопостачання та водовідведення, перероблення та захоронення побутових відходів, послуги з централізованого опалення, послуги з централізованого постачання холодної води, послуги з централізованого постачання гарячої води, послуги з водовідведення (з використанням внутрішньобудинкових систем), які встановлюються національною комісією, що здійснює державне регулювання у сфері комунальних послуг), транспортні та інші послуги;

9) залучення на договірних засадах коштів підприємств, установ та організацій незалежно від форми власності, розташованих на відповідній території, та коштів населення, а також бюджетних коштів на будівництво, розширення, ремонт і утримання на пайових засадах об'єктів соціальної і виробничої інфраструктури та на заходи щодо охорони навколишнього природного середовища;

10) управління об'єктами житлово-комунального господарства, побутового, торговельного обслуговування, транспорту і зв'язку, що перебувають у комунальній власності відповідних територіальних громад, забезпечення їх належного утримання та ефективної експлуатації, необхідного рівня та якості послуг населенню;

11) встановлення для підприємств, установ та організацій, що перебувають у комунальній власності відповідних територіальних громад, розміру частки прибутку, яка підлягає зарахуванню до місцевого бюджету;

12) здійснення управління майном, яке перебуває у комунальній власності відповідної територіальної громади (крім вирішення питань відчуження, у тому числі і шляхом приватизації комунального майна та надання комунального майна в оренду на строк понад один рік);

13) сприяння розширенню житлового будівництва, надання громадянам, які мають потребу в житлі, допомоги в будівництві житла; надання допомоги власникам квартир (будинків) в їх відбудові у разі пошкодження в результаті терористичних актів, диверсій; організації за рахунок власних коштів і на пайових засадах будівництва, реконструкції і ремонту об'єктів комунального господарства та соціально-культурного призначення, житлових будинків, а також шляхів місцевого значення; виконання або делегування на конкурсній основі генеральній будівельній організації (підрядній організації) функцій замовника на будівництво, реконструкцію і ремонт житла, інших об'єктів соціальної та виробничої інфраструктури комунальної власності;

14) надання відповідно до закону містобудівних умов і обмежень забудови земельних ділянок;

15) управління закладами освіти, охорони здоров'я, культури, фізичної культури і спорту, оздоровчими закладами, які належать територіальним громадам або передані їм, молодіжними підлітковими закладами за місцем проживання; організації їх матеріально-технічного та фінансового забезпечення;

16) забезпечення соціально-культурних закладів, які перебувають у комунальній власності відповідних територіальних громад, а також населення паливом, електроенергією, газом та іншими енергоносіями; вирішення питань водопостачання, відведення та очищення стічних вод; здійснення контролю за якістю питної води;

17) вирішення питань про надання за рахунок коштів місцевих бюджетів ритуальних послуг у зв'язку із похованням самотніх громадян, ветеранів війни та праці, а також інших категорій малозабезпечених громадян; надання допомоги на поховання громадян в інших випадках, передбачених законодавством;

18) сприяння організації призову громадян на строкову військову та альтернативну (невійськову) службу, а також їх мобілізації, підготовці молоді до служби в Збройних Силах України, організації навчальних (перевірочних) та спеціальних військових зборів; забезпечення доведення до підприємств, установ та організацій незалежно від форми власності, а також населення наказу військового комісара про оголошення мобілізації;

19) бронювання робочих місць для військовозобов'язаних на підприємствах, в установах та організаціях відповідно до законодавства;

20) організації та участі у здійсненні заходів, пов'язаних із мобілізаційною підготовкою та цивільним захистом;

21) вирішення відповідно до законодавства питань, пов'язаних із наданням військовим частинам, установам, навчальним закладам Збройних Сил України службових приміщень і жилої площі, інших об'єктів, а також комунально-побутових послуг; здійснення контролю за їх використанням, наданням послуг;

22) сприяння організації виробництва і поставок у війська підприємствами та організаціями, що перебувають у комунальній власності, замовленої продукції, послуг, енергоресурсів;

23) здійснення заходів щодо створення належних умов для функціонування пунктів пропуску через державний кордон України;

24) сприяння Державній прикордонній службі України у підтриманні відповідного режиму на державному кордоні;

25) встановлення охорони важливих об'єктів національної економіки України, які забезпечують життєдіяльність населення;

26) здійснення заходів щодо військово-патріотичного виховання населення;

27) вирішення відповідно до закону питань регулювання земельних відносин (крім вирішення питань відчуження з комунальної власності земельних ділянок та надання таких земельних ділянок в оренду на строк понад один рік);

28) вирішення відповідно до закону питань про надання дозволу на спеціальне використання природних ресурсів місцевого значення строком не більше одного року, а також про скасування такого дозволу;

29) прийняття рішень про організацію територій і об'єктів природно-заповідного фонду місцевого значення та інших територій, що підлягають особливій охороні; внесення пропозицій до відповідних державних органів щодо оголошення природних та інших об'єктів, що мають екологічну, історичну, культурну або наукову цінність, пам'ятками природи, історії або культури, які охороняються законом;

30) створення відповідно до закону за рахунок коштів місцевого бюджету установ з надання безоплатної первинної правової допомоги, призначення і звільнення керівників цих установ, залучення в установленому законом порядку фізичних чи юридичних осіб приватного права до надання безоплатної первинної правової допомоги;

31) сприяння діяльності органів суду, прокуратури, юстиції, служби безпеки, внутрішніх справ, адвокатури і Державної виконавчої служби України;

32) заслуховування інформації прокурорів та керівників органів внутрішніх справ про стан законності, боротьби із злочинністю, охорони громадського порядку та результати діяльності на відповідній території;

33) скасування актів виконавчих органів відповідної ради, які не відповідають Конституції, законам України, іншим актам законодавства, рішенням відповідної ради, прийнятим у межах її повноважень;

34) прийняття відповідно до законодавства рішень щодо організації проведення в межах відповідної адміністративно-територіальної одиниці виборів органів державної влади, місцевого самоврядування та сільського, селищного, міського голови;

35) встановлення відповідно до законодавства правил з питань благоустрою території населеного пункту, забезпечення в ньому чистоти і порядку, торгівлі на ринках, додержання тиші в громадських місцях, за порушення яких передбачено адміністративну відповідальність;

36) прийняття у межах, визначених законом, рішень з питань боротьби зі стихійним лихом, епідеміями, епізоотіями, за порушення яких передбачено адміністративну відповідальність;

37) визначення територій, на яких можуть проводитися потенційно небезпечні заходи в умовах присутності цивільного населення за участю особового складу Збройних Сил України, інших військових формувань та правоохоронних органів з використанням озброєння і військової техніки;

38) прийняття рішення про дострокове припинення повноважень органів територіальної самоорганізації населення у випадках, передбачених цим Законом;

39) надання згоди на передачу об'єктів з державної у комунальну власність, а також щодо придбання об'єктів державної власності;

40) створення відповідно до законодавства комунальної аварійно-рятувальної служби; вирішення питань про чисельність працівників такої служби, витрати на їх утримання; розроблення та здійснення заходів щодо матеріально-технічного забезпечення діяльності комунальних аварійно-рятувальних служб;

41) забезпечення централізованого тимчасового зберігання архівних документів, нагромаджених у процесі документування службових, трудових або інших правовідносин юридичних і фізичних осіб на відповідній території, та інших архівних документів, що не належать до Національного архівного фонду;

42) вирішення питань збирання, транспортування, утилізації та знешкодження побутових відходів, знешкодження та захоронення трупів тварин;

43) організації благоустрою населених пунктів; здійснення контролю за станом благоустрою населених пунктів, організації озеленення, охорони зелених насаджень і водойм, створення місць відпочинку громадян;

44) організації місцевих ринків, ярмарків, сприяння розвитку всіх форм торгівлі;

45) встановлення зручного для населення режиму роботи підприємств комунального господарства, торгівлі та громадського харчування, побутового обслуговування, що перебувають у комунальній власності відповідних територіальних громад;

46) затвердження маршрутів і графіків руху місцевого пасажирського транспорту незалежно від форми власності, узгодження цих питань стосовно транзитного пасажирського транспорту у випадках, передбачених законодавством;

47) забезпечення утримання в належному стані кладовищ, інших місць поховання та їх охорони;

48) залучення на договірних засадах підприємств, установ та організацій, що не належать до комунальної власності відповідних територіальних громад, до участі в обслуговуванні населення засобами транспорту і зв'язку.

Військово-цивільну адміністрацію населеного пункту очолює керівник, повноваження якого закріплені в ст.6 Закону №141-VІІІ від 03.02.2015.

Згідно ч.2 ст.6 вказаного Закону керівник військово-цивільної адміністрації:

1) забезпечує на відповідній території додержання Конституції і законів України, виконання актів Президента України та відповідних органів виконавчої влади;

2) організовує роботу відповідної військово-цивільної адміністрації та здійснює керівництво її діяльністю, несе персональну відповідальність за виконання військово-цивільною адміністрацією покладених на неї повноважень;

3) призначає на посади та звільняє з посад посадових і службових осіб, інших працівників відповідної військово-цивільної адміністрації;

4) є розпорядником бюджетних коштів;

5) представляє відповідну військово-цивільну адміністрацію та територіальну громаду у відносинах із державними органами, органами місцевого самоврядування, об'єднаннями громадян, підприємствами, установами та організаціями незалежно від форми власності, громадянами;

6) звертається до суду щодо визнання незаконними актів органів місцевого самоврядування, місцевих органів виконавчої влади, підприємств, установ та організацій, які обмежують права та інтереси територіальної громади;

7) укладає від імені територіальної громади, відповідної військово-цивільної адміністрації договори згідно із законодавством;

8) видає накази та розпорядження у межах своїх повноважень, які мають таку ж юридичну силу, що і рішення відповідної ради (рад). Проекти наказів керівника військово-цивільної адміністрації, які є нормативно-правовими актами, підлягають оприлюдненню в порядку, передбаченому Законом України "Про доступ до публічної інформації", крім випадків виникнення надзвичайних ситуацій та інших невідкладних випадків, передбачених законом, коли такі проекти оприлюднюються негайно після їх підготовки. Накази та розпорядження керівника військово-цивільної адміністрації можуть бути оскаржені до суду;

9) веде особистий прийом громадян та забезпечує на відповідній території додержання законодавства щодо розгляду звернень громадян та їх об'єднань.

Жодних застережень щодо віднесення до повноважень військово-цивільної адміністрації або його керівника припинення повноважень посадових чи службовий осіб органів місцевого самоврядування ані ст.4, ані ст.6 Закону №141-VІІІ від 03.02.2015 не містить.

Відповідно до ст.19 Конституції України органи державної влади та органи місцевого самоврядування, їх посадові особи зобов'язані діяти лише на підставі, в межах повноважень та у спосіб, що передбачені Конституцією та законами України.

В силу п.1 ч.3 ст.2 Кодексу адміністративного судочинства України, у справах щодо оскарження рішень, дій чи бездіяльності суб'єктів владних повноважень адміністративні суди перевіряють, чи прийняті (вчинені) вони на підставі, в межах повноважень та у спосіб, що передбачені Конституцією та законами України, з використанням повноваження з метою, з якою це повноваження надано, обґрунтовано, тобто з урахуванням усіх обставин, що мають значення для прийняття рішення (вчинення дії), безсторонньо (неупереджено), добросовісно, розсудливо, з дотриманням принципу рівності перед законом, запобігаючи несправедливій дискримінації, пропорційно, зокрема з дотриманням необхідного балансу між будь-якими несприятливими наслідками для прав, свобод та інтересів особи і цілями, на досягнення яких спрямоване це рішення (дія), з урахуванням права особи на участь у процесі прийняття рішення, своєчасно, тобто протягом розумного строку.

Враховуючи викладене, суд приходить до висновку про те, що при прийняті спірного розпорядження від 03.08.2015 №4/1 керівник ВЦА діяв не в межах повноважень та у спосіб, що передбачені Конституцією та законами, у зв'язку з цим ці дії є протиправними, а тому позовні вимоги в частині визнання незаконними дій військово-цивільної адміністрації с.Новотошківське та с.Жолобок Попаснянського району Луганської області щодо видання розпорядження №4/1 «Про припинення діяльності Новотошківської селищної ради» від 03.08.2015 року є обґрунтованими та підлягають задоволенню.

Поновленням порушеного права позивачів мало б бути скасування спірного розпорядження. Однак, враховуючи те, що воно вже самостійно скасовано ВЦА 16.01.2017, потреби в цьому немає.

Що стосується позовних вимог про визнання незаконними дій військово-цивільної адміністрації с.Новотошківське та с.Жолобок Попаснянського району Луганської області щодо недопущення позивачів на свої робочі місця та зобов'язання військово-цивільну адміністрацію с.Новотошківське та с.Жолобок Попаснянського району Луганської області не чинити перешкод позивачам щодо виконання ними своїх службових обов'язків, то вони не підлягають задоволенню, оскільки як вже зазначив суд раніше Новотошківська селищна рада, селищний голова та всі інші посадові та службові особи Новотошківської селищної ради припинили свої повноваження з моменту утворення указом Президента України військово-цивільної адміністрації с.Новотошківське та с.Жолобок Попаснянського району Луганської області. А тому необхідності в перебуванні на своїх робочих місцях немає та виконання всіх службових обов'язків також припиняється. Вказані посадові особи втрачають будь-які повноваження щодо подальшої діяльності Новотошківської селищної ради.

Що стосується позовних вимог про стягнення солідарно з відповідачів заборгованість по заробітній платі за період з 01.08.2015 по 31.03.2017 на користь ОСОБА_1 у сумі 178 863,10грн. та на користь ОСОБА_2 - 110 826,88грн., суд приходить до висновку про відсутність підстав для їх задоволення, виходячи з наступного.

Згідно ст.1 Закону України «Про оплату праці» від 24.03.1995 № 108/95-ВР заробітна плата - це винагорода, обчислена, як правило, у грошовому виразі, яку за трудовим договором роботодавець виплачує працівникові за виконану ним роботу.

Оскільки, як вже зазначив суд раніше, повноваження посадових і службових осіб Новотошківської селищної ради припинились з моменту утворення ВЦА с.Новотошківське та с.Жолобок Попаснянського району Луганської області, то і правових підстав для виплати заробітної плати немає.

Більш того, ВЦА с.Новотошківське та с.Жолобок Попаснянського району Луганської області не є роботодавцем позивачів.

Що стосується відповідача Новотошківської селищної ради Попаснянського району Луганської області, то не дивлячись на те, що вона не виключена з Єдиного державного реєстру як юридична особа, все ж таки свою фактичну діяльність вона припинила ще у 2015 році.

Остання сесія Новотошківської селищної ради Попаснянського району Луганської області відбулась 24.02.2015. Вказані обставини підтверджуються копією протоколу 25-ої чергової сесії Новотошківської селищної ради Попаснянського району Луганської області Шостого скликання від 24.02.2015 (а.с.145-157).

Крім того, як зазначили самі позивачі в судовому засіданні, включно по липень 2015 року вони заробітну плату отримали. А тому підстав для стягнення заробітної плати за період з 01.08.2015 по 31.03.2017 немає.

Доводи позивачів та їх представника про те, що і голова, і секретар селищної ради продовжують виконувати свої обов'язки по теперішній час, а повноваження їх припиняються лише на підставі вимог Закону України «Про місцеве самоврядування в України», суд вважає безпідставними по вище викладеним мотивам. Суд ще раз наголошує на тому, що в розумінні аналізу правових норм з моменту утворення ВЦА до останніх переходять повноваження відповідних органів місцевого самоврядування, а відтак органи місцевого самоврядування припиняють свої повноваження. Тому будь-які дії цих осіб в подальшому не можливо розцінювати як виконання ними своїх обов'язків та повноважень.

Що стосується посилання представника позивачів на поважність причин пропуску строку звернення до суду з даним адміністративним позовом, оскільки з самим текстом розпорядженням від 03.08.2015 №4/1 вони ознайомились лише 31.03.2017 під час ознайомлення в Попаснянському відділі поліції з матеріалами №199 за заявою керівника ВЦА с.Новотошківське та с.Жолобок Попаснянського району Луганської області ОСОБА_5, то суд визнає їх поважними, а крім того, доказів того, що спірне розпорядження було вручено позивачам раніше, ВЦА с.Новотошківське та с.Жолобок Попаснянського району Луганської області суду не надала. Вимоги щодо стягнення заборгованості по заробітній платі не обмежуються будь-яким строком (ст.233 КЗпП України).

Оскільки судом позовні вимоги задоволені лише в частині, судові витрати понесені позивачами відшкодуванню не підлягають.

Керуючись ст.ст.2,69-72,86,94,158-163,186,254 КАС України, суд, -

ПОСТАНОВИВ:

Адміністративний позов ОСОБА_1, ОСОБА_2 до Військово-цивільної адміністрації с.Новотошківське та с.Жолобок Попаснянського району Луганської області, Новотошківської селищної ради Попаснянського району Луганської області про визнання незаконним розпорядження, стягнення заборгованості по заробітній платі задовольнити частково.

Визнати протиправними дії Військово-цивільної адміністрації с.Новотошківське та с.Жолобок Попаснянського району Луганської області щодо видання розпорядження №4/1 від 03 серпня 2015 року «Про припинення діяльності Новотошківської селищної ради».

В задоволенні іншої частини позовних вимог ОСОБА_1 та ОСОБА_2 відмовити.

Постанова суду може бути оскаржена в апеляційному порядку до Донецького апеляційного адміністративного суду.

Апеляційна скарга подається до Донецького апеляційного адміністративного суду через Луганський окружний адміністративний суд. Копія апеляційної скарги одночасно надсилається особою, яка її подає до суду апеляційної інстанції.

Апеляційна скарга на постанову суду першої інстанції подається протягом десяти днів з дня її проголошення. У разі застосування судом частини третьої статті 160 цього Кодексу, а також прийняття постанови у письмовому провадженні апеляційна скарга подається протягом десяти днів з дня отримання копії постанови.

Якщо суб'єкта владних повноважень у випадках та порядку, передбачених частиною четвертою статті 167 КАС України, було повідомлено про можливість отримання копії постанови суду безпосередньо в суді, то десятиденний строк на апеляційне оскарження постанови суду обчислюється з наступного дня після закінчення п'ятиденного строку з моменту отримання суб'єктом владних повноважень повідомлення про можливість отримання копії постанови суду.

У разі подання апеляційної скарги судове рішення, якщо його не скасовано, набирає законної сили після повернення апеляційної скарги, відмови у відкритті апеляційного провадження або набрання законної сили рішенням за наслідками апеляційного провадження.

Постанова суду першої інстанції набирає законної сили після закінчення строку подання апеляційної скарги, якщо таку скаргу не було подано.

Повний текст постанови складено та підписано 08 серпня 2017 року.

Суддя Н.М. Басова