
Україна
Донецький окружний адміністративний суд
У Х В А Л А
про залишення позовної заяви без руху
07 серпня 2017 року Справа № 805/2790/17-а
приміщення суду за адресою: 84122, м.Слов'янськ, вул. Добровольського, 1
Суддя Донецького окружного адміністративного суду Олішевська В.В., розглянувши адміністративний позов ОСОБА_1 м. Маріуполь
до відповідача 1: Секретаріату Кабінету Міністрів України
до відповідача 2: Прем'єр - міністру України
про: визнання протиправними дій Секретаріату Кабінету Міністрів України щодо направлення звернення ОСОБА_1 від 11 липня 2017 року на розгляд до Міністерства юстиції України, зобов'язання Секретаріату Кабінету Міністрів України розглянути звернення ОСОБА_1 від 11 липня 2017 року по суті та письмово повідомити про результати його розгляду.
В С Т А Н О В И В:
Позивач, Головне управління Державної фіскальної служби у Донецькій області, звернувся до Донецького окружного адміністративного суду з позовною заявою до Секретаріату Кабінету Міністрів України, Прем'єр - міністру України провизнання протиправними дій Секретаріату Кабінету Міністрів України щодо направлення звернення ОСОБА_1 від 11 липня 2017 року на розгляд до Міністерства юстиції України, зобов'язання Секретаріату Кабінету Міністрів України розглянути звернення ОСОБА_1 від 11 липня 2017 року по суті та письмово повідомити про результати його розгляду.
Відповідно до п. 3 ч. 1 ст. 107 Кодексу адміністративного судочинства України суддя після одержання позовної заяви з'ясовує, чивідповідає позовна заява вимогам, встановленим статтею 106 цього Кодексу.
Відповідно до ч. 4 ст. 105 Кодексу адміністративного судочинства України адміністративний позов може містити вимоги про: скасування або визнання нечинним рішення відповідача - суб'єкта владних повноважень повністю чи окремих його положень; зобов'язання відповідача - суб'єкта владних повноважень прийняти рішення або вчинити певні дії; зобов'язання відповідача - суб'єкта владних повноважень утриматися від вчинення певних дій; стягнення з відповідача - суб'єкта владних повноважень коштів на відшкодування шкоди, завданої його незаконним рішенням, дією або бездіяльністю; виконання зупиненої чи невчиненої дії; встановлення наявності чи відсутності компетенції (повноважень) суб'єкта владних повноважень; примусове відчуження земельної ділянки, інших об'єктів нерухомого майна, що на ній розміщені, з мотивів суспільної необхідності.
Згідно п. 4 ч. 1 ст. 106 Кодексу адміністративного судочинства України визначено, що у позовній заяві зазначаються, зокрема, зміст позовних вимог згідно з частинами четвертою і п'ятою статті 105 цього Кодексу і виклад обставин, якими позивач обґрунтовує свої вимоги, а в разі подання позову до декількох відповідачів, - зміст позовних вимог щодо кожного з відповідачів.
З позовної заяви вбачається, що позивач визначає відповідачами по справі Секретаріат Кабінету Міністрів України та Прем'єр - міністра України, однак, просить суд визнати протиправними дії Секретаріату Кабінету Міністрів України щодо направлення звернення ОСОБА_1 від 11 липня 2017 року на розгляд до Міністерства юстиції України та зобов'язатиСекретаріат Кабінету Міністрів України розглянути звернення ОСОБА_1 від 11 липня 2017 року по суті та письмово повідомити про результати його розгляду. Тобто, у порушення вимог п. 4 ч. 1 ст. 106 КАС України, позивач не заявляє позовних вимог до Прем'єр - Міністра України, але визначає його відповідачем.
В зв'язку з чим, суд зазначає, що позивачу необхідно визначитися з колом відповідачів по справі та з позовними вимогами стосовно кожного з них.
На підставі вищевикладеного суд приходить висновку, що позовну заяву подано позивачем без додержання вимог, встановлених ст. 106 Кодексу адміністративного судочинства України.
Згідно ч. 1 ст. 108 КАС України суддя, встановивши, що позовну заяву подано без додержання вимог, встановлених статтею 106 цього Кодексу, постановляє ухвалу про залишення позовної заяви без руху.
На підставі викладеного, керуючись статтями 106, 107, 108, 160, 165 Кодексу адміністративного судочинства України, суд -
У Х В А Л И В:
Позовну заяву ОСОБА_1 м. Маріуполь до Секретаріату Кабінету Міністрів України, Прем'єр - міністру України про визнання протиправними дій Секретаріату Кабінету Міністрів України щодо направлення звернення ОСОБА_1 від 11 липня 2017 року на розгляд до Міністерства юстиції України, зобов'язання Секретаріату Кабінету Міністрів України розглянути звернення ОСОБА_1 від 11 липня 2017 року по суті та письмово повідомити про результати його розгляду - залишити без руху.
Встановити позивачу строк до 04 вересня 2017 року на усунення недоліків шляхом визначення з колом відповідачів по справі та позовними вимогами стосовно кожного відповідача по справі. Якщо позивач здійснить усунення недоліків позовної заяви у строк, встановлений судом та надасть витребувані судом документи, позовна заява вважатиметься поданою у день первинного її подання до суду.
Залишення позовної заяви без руху не позбавляють права повторного звернення до суду в порядку, встановленому законом.
Ухвала про залишення позовної заяви без руху може бути оскаржена особою, яка подала позовну заяву.
Апеляційна скарга на ухвалу суду першої інстанції подається протягом п'яти днів з дня проголошення ухвали. У разі якщо ухвалу було постановлено в письмовому провадженні або згідно з частиною третьою статті 160 цього Кодексу, або без виклику особи, яка її оскаржує, апеляційна скарга подається протягом п'яти днів з дня отримання копії ухвали.
Суддя Олішевська B.В.