
ГОСПОДАРСЬКИЙ СУД ІВАНО-ФРАНКІВСЬКОЇ ОБЛАСТІ
У Х В А Л А
03 серпня 2017 р. Справа № Б-7/219-21/159 Господарський суд Івано-Франківської області у складі судді Ткаченко І. В., при секретарі судового засідання Масловському А. Ю., за участю ліквідатора Фатули Т. В., представника управління ПФУ в м. Івано-Франківську Кушніра О. В., представника ДПІ у м. Івано-Франківську Турчин Л. В., розглянувши у відкритому судовому засіданні справу про банкрутство відкритого акціонерного товариства "Агромаш",
в с т а н о в и в:
28 вересня 2006 р., господарський суд Івано-Франківської області (суддя Кишинський М. І.) порушив провадження у справі про банкрутство ВАТ "Агромаш", а постановою від 23 травня 2007 р. визнав ВАТ "Агромаш" банкрутом та відкрив ліквідаційну процедуру.
26 січня 2017 р., провадження у справі про банкрутство ВАТ "Агромаш" суд (суддя Скапровська І. М.) припинив.
Постановою від 29 травня 2017 р. Львівський апеляційний господарський суд ухвалу господарського суду Івано-Франківської області від 26 січня 2017 р. скасував, а справу передав на розгляд в господарський суд Івано-Франківської області.
За результатами автоматизованого розподілу справу № Б-7/219-21/159 передано на розгляд судді Ткаченко І. В.
19 червня 2017 р., розгляд справи суд призначив на 13 липня 2017 р.
13 липня 2017 р., розгляд справи суд відклав на 03 серпня 2017 р.
02 серпня 2017 р., через канцелярію суду ліквідатор подав звіт про результати проведеної роботи та заяву про дострокове припинення обов'язків ліквідатора.
Розглянувши дану справу, заслухавши пояснення учасників провадження у справі про банкрутство, суд дійшов висновку про наступне.
Згідно з положеннями ст. 5 Закону України "Про відновлення платоспроможності боржника або визнання його банкрутом" (тут і далі в редакції Закону № 784-XIV від 30 червня 1999 р.), провадження у справах про банкрутство регулюється цим Законом, ГПК України, іншими законодавчими актами України.
За змістом ч. 3 ст. 6 Закону України "Про відновлення платоспроможності боржника або визнання його банкрутом", справа про банкрутство порушується судом, якщо безспірні вимоги кредитора (кредиторів) до боржника сукупно складають не менше трьохсот мінімальних розмірів заробітної плати, які не були задоволені боржником протягом трьох місяців після встановленого для їх погашення строку, якщо інше не передбачено цим Законом.
Безспірні вимоги кредиторів, як визначено у ст. 1 Закону України "Про відновлення платоспроможності боржника або визнання його банкрутом", - це вимоги кредиторів, визнані боржником, інші вимоги кредиторів, підтверджені виконавчими чи розрахунковими документами, за якими відповідно до законодавства здійснюється списання коштів з рахунків боржника.
Крім того, до заяви кредитора - органу державної податкової служби чи інших державних органів, які здійснюють контроль за правильністю та своєчасністю справляння єдиного внеску на загальнообов'язкове державне соціальне страхування, податків і зборів (обов'язкових платежів), додаються докази вжиття заходів до отримання заборгованості по обов'язкових платежів у встановленому законодавством порядку (ч. 10 ст. 7 Закону України "Про відновлення платоспроможності боржника або визнання його банкрутом").
Відповідно до вимог ст. 1071 ЦК України, банк може списати грошові кошти з рахунка клієнта на підставі його розпорядження. Грошові кошти можуть бути списані з рахунка клієнта без його розпорядження на підставі рішення суду, а також у випадках, встановлених законом чи договором між банком і клієнтом.
При цьому, безспірність вимог кредитора повинна підтверджуватись відповідними належними документами, які кредитор зобов'язаний додати до заяви про порушення справи про банкрутство (рішення суду про стягнення коштів, постанова про відкриття виконавчого провадження тощо).
Так, перевіривши матеріали справи суд установив, що до заяви ДПІ в м. Івано-Франківську про порушення справи про банкрутство ВАТ "Агромаш" взагалі не долучено жодного передбаченого законом належного документу на підтвердження безспірності вимог до боржника, окрім податкових декларацій, корінців податкових повідомлень-рішень, акту податкової перевірки тощо.
Також суд бере до уваги, що із змісту наявної у справі (Т1, а. с. 75) постанови про зупинення виконавчого провадження від 23 жовтня 2006 р. вбачається, що на виконанні в органі ДВС знаходився наказ № 1994 про стягнення з боржника у дохід державного бюджету 5 655 грн 81 коп. державного мита. Будь-яких інших документів, які б належним чином свідчили про безспірність заявлених вимог ініціюючого кредитора до боржника, матеріали справи не містять.
За наведених обставин суд дійшов висновку про безпідставність порушення провадження у справі про банкрутство ВАТ "Агромаш", що унеможливлює подальше провадження в цій справі, яке слід припинити на підставі п. 11 ч. 1 ст. 80 ГПК України, а відтак суд задовольняє й заяву арбітражного керуючого Фатули Т. В. про дострокове припинення обов'язків ліквідатора у даній справі.
Керуючись статтями 1, 5 - 7 Закону України "Про відновлення платоспроможності боржника або визнання його банкрутом" (в редакції Закону № 784-ХІV від 30 червня 1999 р.), статтями 80, 86 ГПК України, суд
у х в а л и в:
провадження у справі про банкрутство відкритого акціонерного товариства "Агромаш" (ідентифікаційний код 13644584) та обов'язки арбітражного керуючого Фатули Т. В. - припинити.
Суддя Ткаченко І. В.