
КИЇВСЬКИЙ АПЕЛЯЦІЙНИЙ АДМІНІСТРАТИВНИЙ СУД Справа 826/14511/16
Суддя доповідач Чаку Є.В.
У Х В А Л А
04 серпня 2017 року м. Київ
Суддя Київського апеляційного адміністративного суду Чаку Є.В., перевіривши матеріали апеляційної скарги Державної податкової інспекції в Оболонському районі Головного управління Державної фіскальної служби у місті Києві на постанову Окружного адміністративного суду міста Києва від 24 травня 2017 року у справі за адміністративним позовом ОСОБА_1 до Державної податкової інспекції в Оболонському районі Головного управління Державної фіскальної служби у місті Києві про визнання протиправним та скасування податкового повідомлення - рішення,
В С Т А Н О В И В :
ОСОБА_1 звернувся до Окружного адміністративного суду міста Києва з адміністративним позовом до Державної податкової інспекції в Оболонському районі Головного управління Державної фіскальної служби у місті Києві про визнання протиправним та скасування податкового повідомлення - рішення.
Постановою Окружного адміністративного суду міста Києва від 24 травня 2017 року позов задоволено.
Не погоджуючись з даним рішенням, відповідач подав апеляційну скаргу.
Ухвалою Київського апеляційного адміністративного суду від 27 червня 2017 року дану апеляційну скаргу повернуто апелянту у зв'язку з несплатою судового збору.
18 липня 2017 року через засіб поштового зв'язку апелянтом повторно подано апеляційну скаргу на постанову Окружного адміністративного суду міста Києва від 24 травня 2017 року.
Перевіривши апеляційну скаргу, суд вважає, що вона не може бути прийнята до апеляційного провадження та підлягає залишенню без руху, з наступних підстав.
Відповідно до ч. 4 ст. 189 КАС України апеляційна скарга залишається без руху також у випадку, якщо вона подана після закінчення строків, установлених статтею 186 цього Кодексу, і особа, яка її подала, не порушує питання про поновлення цього строку, або якщо підстави, вказані нею у заяві, визнані неповажними. При цьому протягом тридцяти днів з моменту отримання ухвали про залишення апеляційної скарги без руху особа має право звернутися до суду апеляційної інстанції з заявою про поновлення строків або вказати інші підстави для поновлення строку. Якщо заяву не буде подано особою в зазначений строк або вказані нею підстави для поновлення строку апеляційного оскарження будуть визнані неповажними, суддя-доповідач відмовляє у відкритті апеляційного провадження.
Відповідно до ч. 2 ст. 186 КАС України КАС апеляційна скарга на постанову суду першої інстанції подається протягом десяти днів з дня її проголошення. У разі застосування судом частини третьої статті 160 цього Кодексу, а також прийняття постанови у письмовому провадженні апеляційна скарга подається протягом десяти днів з дня отримання копії постанови.
Як убачається з матеріалів справи, вперше апеляційну скаргу апелянтом подано в строк, проте вона була повернута йому у зв'язку з неусуненням недоліків, і повторно апелянт звертається з апеляційною скаргою майже через місяць після винесення рішення Київським апеляційним адміністративним судом про поверненя апеляційної скарги.
До апеляційної скарги апелянт додає клопотання про поновлення строку на апеляційне оскарження рішення суду першої інстанції по даній справі. Як на підставу поновлення строку апелянт посилається на те, що він не мав змоги сплатити судовий збір та звернутися з апеляційною скаргою у строки у зв'язку з неналежним фінансуванням.
Проте суд вважає дані доводи не обгрунтованими, оскільки апелянт міг звернутися раніше з клопотанням про відстрочення сплати судового збору.
Отже, апелянту необхідно надати обґрунтоване клопотання про поновлення строку апеляційного оскарження із зазначенням поважних причин пропуску цього строку.
Відповідно до вимог ч. 3 ст. 189 КАС України до апеляційної скарги яка не оформлена відповідно до вимог, встановлених ст. 187 цього Кодексу, застосовуються правила статті 108 цього Кодексу.
Оскільки вищевказана обставина перешкоджає прийняттю апеляційної скарги до провадження суду апеляційної інстанції, тому у відповідності до ст.ст. 189, 108 КАС України апеляційна скарга підлягає залишенню без руху, а апелянту необхідно надати строк для усунення недоліків.
Керуючись ст.ст. 108, 187, 189 КАС України,
У Х В А Л И В :
Визнати причини пропуску строку Державною податковою інспекцією в Оболонському районі Головного управління Державної фіскальної служби у місті Києві неповажними.
Апеляційну скаргу Державної податкової інспекції в Оболонському районі Головного управління Державної фіскальної служби у місті Києві на постанову Окружного адміністративного суду міста Києва від 24 травня 2017 року - залишити без руху.
Надати апелянту строк для усунення недоліків - 30 днів з моменту отримання копії даної ухвали.
У разі, якщо недоліки не будуть усунуті у вищевказаний строк, то у відкритті апеляційного провадження буде відмовлено.
Ухвала набирає законної сили з моменту проголошення та може бути оскаржена протягом двадцяти днів шляхом подачі касаційної скарги до суду касаційної інстанції.
Суддя Є.В. Чаку