
Справа № 815/2433/17
ПОСТАНОВА
ІМЕНЕМ УКРАЇНИ
04 серпня 2017 року м. Одеса
Одеський окружний адміністративний суд у складі: головуючого судді - Завальнюка І.В., розглянувши о 12:20 годині в порядку скороченого провадження справу за адміністративним позовом Головного управління Держпродспоживслужби в Одеській області до Товариства з обмеженою відповідальністю «Центрепі» про стягнення штрафних санкцій в сумі 10000 гривень,
ВСТАНОВИВ:
Позивач звернувся до суду із зазначеним позовом, в якому просить суд стягнути з відповідача штрафні санкції в розмірі 10000 гривень.
Оцінивши належність, допустимість, достовірність наданих позивачем доказів, а також достатність та взаємний зв'язок у їх сукупності, суд вважає зазначені позовні вимоги підлягаючими задоволенню.
Судом встановлено, що Інспекцією з питань захисту прав споживачів в Одеській області у період з 08.04.2016 по 11.04.2016, на підставі направлення № 137 від 31.03.2016, згоди Держспоживінспекції № 553-8-7/7 від 16.03.2016, за зверненням споживача від 16.03.2016, проведено позапланову перевірку ресторану клубу «Е» за адресою: м. Одеса, Польський узвіз, 13, за результатами якої складено акт перевірки дотримання законодавства про захист прав споживачів № 42/07 від 11.04.2016.
Актом перевірки дотримання законодавства про захист прав споживачів № 42/07 від 11.04.2016, серед іншого, зафіксовано факт куріння тютюнових виробів (сигарет) у приміщенні закладу ресторанного господарства, що є порушенням п.9 ч.2 ст.13, абз.11 ч.2 ст. 20 Закону України «Про заходи щодо попередження та зменшення вживання тютюнових виробів і їх шкідливого впливу на здоров'я населення».
Про усунення виявлених порушень надано припис до акту перевірки № 42/07 від 11.04.2016 в порядку ст. 26 Закону України «Про захист прав споживачів», яким зобов'язано ТОВ «Центрепі» усунути недоліки, що зазначені в акті перевірки, зокрема заборонити куріння сигарет та кальянів у приміщенні закладу ресторанного господарства. Крім того, ТОВ «Центрепі» зобов’язано письмово повідомити державний орган з питань захисту прав споживачів про виконання цього припису до розгляду матеріалів справи, який мав відбутися 12.05.2016р. за адресою: м. Одеса, вул. Канатна, 83.
12.04.2016 (вих. № 1089/04) Інспекцією з питань захисту прав споживачів в Одеській області повідомлено ТОВ «Центрепі» що згідно скарги споживача здійснено позапланову перевірку ресторану клубу «Е» за адресою: Польський узвіз, 13, про що складений акт перевірки № 42/07 від 11.04.2016, зі змістом якого ознайомлено представника ТОВ «Центрепі», однак останній від підписання та отримання другого примірника акта відмовився. При цьому на адресу ТОВ «Центрепі» надіслано акт перевірки та повідомлено про дату, час та місце розгляду матеріалів за результатами перевірки щодо застосування фінансових санкцій та з метою надання пояснень з приводу порушень вимог ст. 13 Закону України «Про заходи щодо попередження та зменшення вживання тютюнових виробів і їх шкідливого впливу на здоров'я населення».
ТОВ «Центрепі» надано до Інспекції з питань захисту прав споживачів в Одеській письмові пояснення (листи вхід. № 757 від 29.04.2016, вхід. № 807 від 12.05.2016) стосовно куріння в приміщенні закладу та зафіксованих в акті перевірки порушень вимог Закону України «Про заходи щодо попередження та зменшення вживання тютюнових виробів і їх шкідливого впливу на здоров'я населення».
Порядок накладення та стягнення штрафів уповноваженими особами Держспоживінспекції та її територіальних органів з суб'єктів господарської діяльності - підприємств, установ, організацій (їх філій, представництв, відділень) незалежно від форми власності, іноземних юридичних осіб (їх філій, представництв, відділень) і фізичних осіб - суб'єктів підприємницької діяльності, що провадять господарську діяльність на території України, за порушення законодавства про захист прав споживачів врегульовано у Положенні про порядок накладення та стягнення штрафів за порушення законодавства про захист прав споживачів, затвердженого Постановою Кабінету Міністрів України № 1177 від 17.08.2002 р.
Приписами п. 4 цього Положення встановлено, що рішення про накладення штрафів приймається на підставі відповідних актів перевірки суб'єкта господарської діяльності та інших матеріалів, пов'язаних з цією перевіркою, за наявності порушень, зазначених у пункті 2 цього Положення, і оформляється постановою за формою, що встановлюється Мінекономрозвитку.
12.05.2016 Інспекцією з питань захисту прав споживачів в Одеській області винесено постанову № 12 від 12.05.2016 про накладання стягнень, передбачених статтею 20 Закону України «Про заходи щодо попередження та зменшення вживання тютюнових виробів та їх шкідливого впливу на здоров’я населення», якою за порушення вимог ст.13 зазначеного Закону накладено фінансові санкції у вигляді штрафу у розмірі 10000 грн.
Не погоджуючись із встановленими перевіркою Інспекції з питань захисту прав споживачів в Одеській області порушеннями, вважаючи протиправними дії посадових осіб Інспекції з питань захисту прав споживачів в Одеській області щодо проведення позапланової виїзної перевірки, ТОВ «Центрепі» оскаржило постанову №12 від 12.05.2016 в судовому порядку (справа № 815/2503/16).
За результатами судового розгляд справи постановою Одеського окружного адміністративного суду від 29.09.2016, залишеною без змін ухвалою Одеського апеляційного адміністративного суду від 22.11.2016, в задоволенні вищевказаного позову ТОВ «Центрепі» відмовлено.
Відповідно до постанови Кабінету Міністрів України №1092 від 16.12.2015 «Про утворення територіальних органів Державної служби з питань безпечності харчових продуктів та захисту споживачів» утворюється Головне управління Держпродспоживслужби в Одеській області. При цьому, зокрема, визначено, що до Головного управління Держпродспоживслужби в Одеській області приєднується територіальний орган Держспоживінспекції - Інспекція з питань захисту прав споживачів в Одеській області.
Згідно розпорядження Кабінету Міністрів України № 260-р від 06.04.2016 «Питання Державної служби з питань безпечності харчових продуктів та захисту споживачів» Кабінет Міністрів України погодився з пропозицією Міністерства аграрної політики та продовольства щодо можливості забезпечення здійснення покладених на Державну службу з питань безпечності харчових продуктів та захисту споживачів постановою Кабінету Міністрів України від 2 вересня 2015 р. № 667 «Про затвердження Положення про Державну службу України з питань безпечності харчових продуктів та захисту споживачів» (Офіційний вісник України, 2015 р., № 73, ст. 2402) функцій і повноважень Державної ветеринарної та фітосанітарної служби, Державної інспекції з питань захисту прав споживачів, Державної санітарно-епідеміологічної служби (крім функцій з реалізації державної політики у сфері епідеміологічного нагляду (спостереження), що припиняються, а також функцій із здійснення метрологічного нагляду, державного контролю (нагляду) за дотриманням вимог щодо формування, встановлення та застосування державних регульованих цін; здійснення державного нагляду (контролю) у сфері туризму та курортів; із захисту прав споживачів виробів з дорогоцінних металів і дорогоцінного каміння; державного нагляду (контролю) у сферах охорони прав на сорти рослин, насінництва та розсадництва.
Відповідно до п.3 постанови Кабінету Міністрів України № 1092 від 16.12.2015 «Про утворення територіальних органів Державної служби з питань безпечності харчових продуктів та захисту споживачів» територіальні органи, зокрема, Державної інспекції з питань захисту прав споживачів продовжують виконувати свої повноваження до передачі таких повноважень територіальним органам Державної служби з питань безпечності харчових продуктів та захисту споживачів.
Станом на час проведення перевірки ТОВ «Центрепі» Положення про Державну інспекцію України з питань захисту прав споживачів, затверджене Указом Президента України № 465 від 13.04.2011, було чинним та повноваження Інспекції з питань захисту прав споживачів в Одеській області Головному управлінню Держпродспоживслужби в Одеській області не були передані.
Відповідно до Витягну з ЄДРПОУ 02.11.2016 припинено юридичну особу – Інспекцію з питань захисту прав споживачів в Одеській області за рішенням засновників, а її правонаступником є Головне управління Держпродспоживслужби в Одеській області.
Відповідно до п.9 ст.13 Закону України «Про заходи щодо попередження та зменшення вживання тютюнових виробів і їх шкідливого впливу на здоров'я населення» забороняється куріння тютюнових виробів, а також електронних сигарет і кальянів у приміщеннях закладів ресторанного господарства.
Згідно з ч.1 ст.20 Закону України «Про заходи щодо попередження та зменшення вживання тютюнових виробів і їх шкідливого впливу на здоров'я населення» особи, винні у порушенні законодавства про заходи щодо попередження та зменшення вживання тютюнових виробів і їх шкідливого впливу на здоров'я населення, несуть відповідальність згідно з законом.
Відповідно до ч.4 ст.20 Закону України «Про заходи щодо попередження та зменшення вживання тютюнових виробів і їх шкідливого впливу на здоров'я населення» фінансові санкції, накладені центральним органом виконавчої влади, що реалізує державну політику у сфері державного контролю за додержанням законодавства про захист прав споживачів, стягуються у встановленому законом порядку.
На момент розгляду справи штрафна санкція в сумі 10000 грн., накладена постановою Інспекції з питань захисту прав споживачів в Одеській області № 12 від 12.05.2016, правомірність якої підтверджена судом по справі № 815/2503/16, ТОВ «Центрепі» не сплачена, заборгованість перед бюджетом не погашена, у зв’язку із чим суд вважає адміністративний позов Головного управління Держпродспоживслужби в Одеській області обґрунтованим та підлягаючим задоволенню.
Керуючись ст.20 Закону України «Про заходи щодо попередження та зменшення вживання тютюнових виробів і їх шкідливого впливу на здоров'я населення», ст.ст.158-163, 183-2 КАС України, суд
ПОСТАНОВИВ:
Позов Головного управління Держпродспоживслужби в Одеській області задовольнити.
Стягнути з Товариства з обмеженою відповідальністю «Центрепі» (код ЄДРПОУ 38110546) до Державного бюджету України штрафні санкції в розмірі 10000 грн. (десять тисяч грн.) на р/р 31111106700008, МФО 828011 в ГУДКСУ в Одеській області, код 38016923, код бюджетної класифікації 21081100.
Допустити негайне виконання постанови та повідомити відповідачу його обов’язок виконати постанову негайно.
Постанова суду набирає законної сили після закінчення строку подання апеляційної скарги, якщо таку скаргу не було подано.
Постанова може бути оскаржена до Одеського апеляційного адміністративного суду через суд першої інстанції шляхом подачі в 10-денний строк з дня отримання копії постанови апеляційної скарги.
Суддя І.В. Завальнюк