ГОСПОДАРСЬКИЙ СУД
Кіровоградської області
ІМЕНЕМ УКРАЇНИ
ПОСТАНОВА
"22" травня 2007 р.
Справа № 17/299
Господарський суд Кіровоградської області в складі судді С.В.Таран,розглянувши у відкритому судовому засіданні 22.05.2007 року о 10 год. 55 хв. матеріали справи №17/299
за позовом: Контрольно-ревізійного управління в Кіровоградській області, м. Кіровоград
до відповідача: Грушківської сільської ради, с. Грушка Ульяновського району Кіровоградської області
про зобов'язання вчинити дії
ПРЕДСТАВНИКИ:
від позивача - Зайцева Л.А., довіреність №51 від 10.01.07р., юрисконсульт правової роботи контрольно-ревізійного управління в Кіровоградській області;
від позивача - Король В.А., довіреність №50 від 10.01.07р., заступник начальника відділу контролю у сфері органів державної влади і оборони контрольно-ревізійного управління в Кіровоградській області;
від відповідача - Бойко О.В., довіреність №114 від 21.05.07р., представник.
Контрольно-ревізійним управлінням в Кіровоградській області подано позов до Грушківської сільської ради про зобов'язання останнього виконати вимоги позивача, а саме: забезпечити перерахування до сільського бюджету 10545,22 грн. збитків.
Відповідач позов заперечив, посилаючись на те, що додержання умов договору є виключною компетенцією сторін договору (а.с.50-55).
Розглянувши матеріали справи, заслухавши пояснення представників позивача та відповідача, оцінивши наявні в матеріалах справи та досліджені в судовому засіданні докази, господарський суд встановив наступне.
Контрольно-ревізійним відділом в Ульяновському районі, який є структурним підрозділом Контрольно-ревізійного управління в Кіровоградській області, згідно плану роботи на ІІ квартал 2006 року, проведено ревізію формування та виконання сільського бюджету, використання бюджетних коштів, передбачених на утримання апарату та установ Грушківської сільської ради за 2004-2005 роки та 5 місяців 2006 року.
Проведеною перевіркою, зокрема, встановлено порушення земельного законодавства, а саме: статті 2 Закону України "Про плату за землю" та статей 12, 20 Закону України "Про оренду землі", що полягає у наступному.
Відповідно до рішення сесії Грушківської сільської ради №138 від 04.07.2003 року та договору №147 від 04.07.2003 року надано земельну ділянку під розміщення ринку та торгових точок, приватному підприємцю Чернієнку Олександру Борисовичу, загальною площею 2943,67 кв.м. із земель загального користування. Протягом 2003-2005 років та 5 місяців 2006 року орендна плата за використання земельної ділянки не надходила і не нараховувалась. Загальна сума несплати складає 10545,22 грн. в тому числі за 2003 р. - 1550,77 грн., за 2004р. - 3721,84 грн., за 2005р.- 3721,84 грн., 5 місяців 2006р. - 1550,77 грн. Дана заборгованість несплаченої орендної плати в бухгалтерському обліку сільської ради та у приватного підприємця Чернієнка О.Б. не рахується.
Вищевказані порушення зафіксовані в акті перевірки №20-21/24 про наслідки ревізії формування та виконання сільського бюджету, використання бюджетних коштів, передбачених на утримання апарату та установ Грушківської сільської ради від 14.07.2006р., який підписаний посадовими особами відповідача без заперечень (а.с. 7-28).
З метою усунення виявлених ревізією порушень Грушківської сільської ради законодавства з питань збереження і використання власності та фінансів, керуючись статтями 10, 15 Закону України "Про державну контрольно-ревізійну службу в Україні" контрольно-ревізійним відділом в Ульяновському районі направлено Грушківській сільській раді лист-вимогу №20-14/474 від 27.07.2006 року (а.с. 35- 36).
16.08.2006 року позивачем направлено до Грушківської сільської ради нагадування №20-14/506 про несвоєчасне подання інформації щодо усунення виявлених ревізією порушень законодавства з фінансових питань (а.с. 37).
Протягом серпня-грудня 2006 року відповідачем було надіслано на адресу контрольно-ревізійного відділу в Ульяновському районі листи №86 від 30.08.2006р., №114 від 25.09.2006р., №235 від 18.12.2006р. (а.с. 38-41) про виконання вимог державної контрольно-ревізійної служби, але вищезазначене порушення усунуто не було.
Таким чином, позивач, на підставі статей 17, 104 Кодексу адміністративного судочинства України", в порядку, передбаченому п. 10 ст. 10 Закону України "Про державну контрольно-ревізійну службу в Україні" звернувся з вимогою про усунення відповідачем виявленого ревізією порушення.
Відповідно до пункту 10 статті 10 Закону України "Про державну контрольно-ревізійну в Україні" в редакції Закону України №3202-ІV від 15.12.2005 р. головному контрольно-ревізійному управлінню в Кіровоградській області надано право звертатися до суду в інтересах держави, якщо підконтрольною установою не забезпечено виконання вимог щодо усунення виявлених ревізією порушень законодавства з питань збереження і використання активів.
В силу частини другої статті 15 Закону України "Про державну контрольно-ревізійну службу в Україні" законні вимоги службових осіб державної контрольно-ревізійної служби є обов'язковими для виконання службовими особами об'єктів, що ревізуються.
За результатами ревізії було встановлено порушення земельного законодавства.
Грушківська сільська рада не надала господарському суду доказів визнання в установленому законом порядку неправомірним висновку контрольно-ревізійного управління в Кіровоградській області щодо недоотримання фінансових ресурсів в сумі 10545, 22 грн. Відсутні також докази оскарження дій посадових осіб контрольно-ревізійного відділу в Ульяновському районі по проведенню перевірки та складанню за її наслідками акту перевірки №20-21/24 від 14.07.2006 р. За твердженням представника відповідача дії позивача ним не оскаржувались (а.с.49).
Представником відповідача в судовому засіданні позовні вимоги по суті не спростовані. Крім того, із пояснень представника Грушківської сільської ради вбачається, що позов про стягнення з боржника (орендаря)- Чернієнка О.Б. він має намір подати до суду в найближчий час (а.с.55).
За таких обставин, позовні вимоги заявлені обґрунтовано та підлягають задоволенню.
Враховуючи викладене, керуючись статтями 160, 162, 163, 254, пункту 6 Прикінцевих та перехідних положень Кодексу адміністративного судочинства України, господарський суд
ПОСТАНОВИВ:
Позовні вимоги задовольнити повністю.
Зобов'язати Грушківську сільську раду (Кіровоградська область, Ульяновський район, с. Грушка, вул. Шевченка, 1, ідентифікаційний код 04364437, р/р 31425001000408 в Ульяновському відділенні Держказначейства) виконати законні вимоги контрольно-ревізійного управління в Кіровоградській області (25006, м.Кіровоград, вул. Леніна, 64/53, ідентифікаційний код 3092275) та перерахувати до сільського бюджету 10545,22 грн. збитків.
Постанова суду першої інстанції набирає законної сили після закінчення строку подання заяви про апеляційне оскарження.
Якщо було подано заяву про апеляційне оскарження, але апеляційна скарга не була подана у строк, встановлений Кодексом адміністративного судочинства України, постанова суду першої інстанції набирає законної сили після закінчення цього строку. У разі подання апеляційної скарги судове рішення, якщо його не скасовано, набирає законної сили після закінчення апеляційного розгляду справи.
Якщо строк апеляційного оскарження буде поновлено, то вважається, що постанова чи ухвала суду не набрала законної сили.
Заява про апеляційне оскарження та апеляційна скарга подаються до Дніпропетровського апеляційного адміністративного суду через господарський суд Кіровоградської області. Заява про апеляційне оскарження постанови суду першої інстанції подається протягом десяти днів з дня її проголошення, а в разі складання постанови у повному обсязі відповідно до ст. 160 Кодексу адміністративного судочинства України - з дня складення в повному обсязі.
Апеляційна скарга на постанову суду першої інстанції подається протягом двадцяти днів після подання заяви про апеляційне оскарження, і копія апеляційної скарги одночасно надсилається особою, яка її подає, до суду апеляційної інстанції. Апеляційна скарга може бути подана без попереднього подання заяви про апеляційне оскарження, якщо скарга подається у строк, встановлений для подання заяви про апеляційне оскарження.
Повний текст постанови виготовлено 25.05.2007 року.
Суддя