
ВИЩИЙ АДМІНІСТРАТИВНИЙ СУД УКРАЇНИ
УХВАЛА
31 липня 2017 року м.Київ К/800/18494/17
Суддя Вищого адміністративного суду України Голяшкін О.В., перевіривши касаційну скаргу ОСОБА_1 на постанову Житомирського районного суду Житомирської області від 12 грудня 2016 року та ухвалу Житомирського апеляційного адміністративного суду від 18 травня 2017 року у справі за позовом ОСОБА_1 до Новогуйвинської селищної ради Житомирського району Житомирської області про визнання дій протиправними та зобов'язання вчинити певні дії,-
ВСТАНОВИВ:
У жовтні 2016 року ОСОБА_1 звернулася з позовом до Новогуйвинської селищної ради Житомирського району Житомирської області, в якому просила визнати протиправною відмову від 27 квітня 2016 року у наданні дозволу на відключення від мереж централізованого опалення та гарячого водопостачання і відмови у наданні дозволу на встановлення індивідуального (автономного) опалення; зобов'язати відповідача розглянути її заяву щодо відключення від мереж централізованого опалення та гарячого водопостачання і надати дозвіл на встановлення індивідуального (автономного) опалення в квартирі 68 будинку №59, що розташований по вул.Авіаційна в смт.Озерне Житомирського району Житомирської області.
Постановою Житомирського районного суду Житомирської області від 12 грудня 2016 року, залишеною без змін ухвалою Житомирського апеляційного адміністративного суду від 18 травня 2017 року, в задоволенні позовних вимог відмовлено.
Не погоджуючись з рішеннями судів першої та апеляційної інстанцій, ОСОБА_1 звернулася до Вищого адміністративного суду України з касаційною скаргою, в якій просить судові рішення скасувати, прийняти відповідне рішення або направити справу на новий розгляд.
Ухвалою Вищого адміністративного суду України від 07 червня 2017 року касаційну скаргу ОСОБА_1 залишено без руху у зв'язку з ненаданням документа про сплату судового збору та копії касаційної скарги; надано строк до 27 червня 2017 року для усунення недоліків.
На виконання вимог ухвали Вищого адміністративного суду України від 07 червня 2017 року скаржником надіслано квитанцію від 26 червня 2017 року №ПН2411843 про сплату судового збору в сумі 640 грн. та належну кількість копій касаційної скарги.
Відповідно до п.5 ч.5 ст.214 Кодексу адміністративного судочинства України суддя-доповідач відмовляє у відкритті касаційного провадження у справі, якщо касаційна скарга є необґрунтованою і викладені в ній доводи не викликають необхідності перевірки матеріалів справи.
Згідно положень вказаної норми касаційна скарга повинна містити посилання на помилкове та/або неправильне застосування норм матеріального права при вирішенні справи та/або порушення судами норм процесуального права (у разі оскарження судового рішення по суті - пояснення, яким чином такі порушення вплинули на правильність вирішення справи).
Зі змісту судових рішень вбачається, ОСОБА_1 є власником квартири АДРЕСА_1 має малолітнього сина - ОСОБА_2, ІНФОРМАЦІЯ_1.
27 квітня 2016 року позивач звернулась із заявою до Новогуйвинської селищної ради Житомирського району Житомирської області про надання їй дозволу на відключення від мереж централізованого опалення і гарячого водопостачання у вищевказаній квартирі.
Листом від 27 квітня 2014 року відмовлено позивачу у її проханні, оскільки згідно Постанови Уряду від 31 жовтня 2007 року №1268 можливість відключення квартири споживача від централізованого опалення виключена і відключення можливе лише будинку в цілому за згодою всіх мешканців.
Відповідно до ст.24 Закону України «Про теплопостачання» споживач теплової енергії має право на вибір одного або декількох джерел теплової енергії чи теплопостачання, якщо це можливо за існуючими технічними умовами.
Згідно п.24 Правил надання послуг з централізованого опалення, постачання холодної та гарячої води і водовідведення, затверджених постановою Кабінету Міністрів України від 21 липня 2005 року №630 (далі - Правила), споживачі можуть відмовитися від отримання послуг з централізованого опалення та постачання гарячої води.
Пунктом 25 Правил визначено, що відключення споживачів від мереж централізованого опалення та постачання гарячої води здійснюється у порядку, що затверджується центральним органом виконавчої влади з питань житлово-комунального господарства. Самовільне відключення від мереж централізованого опалення та постачання гарячої води забороняється.
Відповідно до п.26 Правил відключення споживачів від мереж централізованого опалення та постачання гарячої води здійснюється у разі, коли технічна можливість такого відключення передбачена затвердженою органом місцевого самоврядування відповідно до Закону України «Про теплопостачання» схемою теплопостачання, за умови забезпечення безперебійної роботи інженерного обладнання будинку та вжиття заходів щодо дотримання в суміжних приміщеннях вимог будівельних норм і правил з питань проектування житлових будинків, опалення, вентиляції, кондиціонування, будівельної теплотехніки; державних будівельних норм з питань складу, порядку розроблення, погодження та затвердження проектної документації для будівництва, а також норм проектування реконструкції та капітального ремонту в частині опалення.
Відповідно до п.2.1 Порядку відключення окремих житлових будинків від мереж централізованого опалення та постачання гарячої води при відмові споживачів від централізованого теплопостачання, затвердженого наказом Міністерства будівництва, архітектури та житлово-комунального господарства України від 22 листопада 2005 року №4, для вирішення питання відключення житлового будинку (будинків) від мереж централізованого опалення його власник (власники) повинен (повинні) звернутися до Комісії з письмовою заявою про відключення від мереж ЦО і ГВП. У заяві про відключення від мереж ЦО і ГВП власник (власники) будинку зазначає причини відключення. До заяви додається копія протоколу загальних зборів мешканців будинку щодо створення ініціативної групи з вирішення питання відключення від мереж ЦО і ГВП та прийняття рішення про влаштування у будинку системи індивідуального або автономного опалення. Рішення про відключення будинку від системи централізованого опалення з улаштуванням індивідуального опалення повинно бути підтримане всіма власниками (уповноваженими особами власників) приміщень у житловому будинку.
Положеннями п.2.2 Порядку визначено, що Комісія розглядає надані документи лише за наявності затвердженої органом місцевого самоврядування в установленому порядку оптимізованої схеми перспективного розвитку систем теплопостачання населеного пункту та у відповідності до неї. Після вивчення наданих власником (власниками) документів, Комісія у місячний строк приймає рішення щодо відключення від мереж ЦО і ГВП, улаштування індивідуальної (автономної) системи теплопостачання та збір вихідних даних і технічних умов для виготовлення проектної документації.
Отже, чинним законодавством передбачено надання дозволу на відключення від мереж централізованого опалення з ініціативи споживачів на будинок у цілому, а не на окремі квартири.
Враховуючи, що відповідачем правомірно відмовлено позивачу у наданні дозволу на відключення від централізованого опалення та гарячого водопостачання, суди попередніх інстанцій дійшли обґрунтованого висновку про відмову в задоволенні позову.
Обставини, зазначені скаржником у касаційній скарзі досліджувалися та перевірялися судами попередніх інстанцій з наданням їм належної правової оцінки. Виходячи зі змісту касаційної скарги та оскаржуваних судових рішень, касаційна скарга є необґрунтованою, а викладені в ній доводи не викликають необхідності перевірки матеріалів справи, оскільки заявник не наводить підстав, які б дозволили вважати, що суди неправильно застосували норми матеріального або процесуального права.
За таких обставин у відкритті касаційного провадження за даною касаційною скаргою слід відмовити.
Керуючись ст.ст.165, 214 Кодексу адміністративного судочинства України, -
УХВАЛИВ:
Відмовити у відкритті касаційного провадження за касаційною скаргою ОСОБА_1 на постанову Житомирського районного суду Житомирської області від 12 грудня 2016 року та ухвалу Житомирського апеляційного адміністративного суду від 18 травня 2017 року у справі за позовом ОСОБА_1 до Новогуйвинської селищної ради Житомирського району Житомирської області про визнання дій протиправними та зобов'язання вчинити певні дії.
Додані до касаційної скарги матеріали повернути скаржнику.
Ухвала оскарженню не підлягає.
Суддя О.В. Голяшкін