Ухвала суду № 68112553, 28.07.2017, Касаційний адміністративний суд Верховного Суду (до 15.12.2027 - Вищий адміністративний суд України)

Дата ухвалення
28.07.2017
Номер справи
805/1311/17-а
Номер документу
68112553
Форма судочинства
Адміністративне
Компанії, зазначені в тексті судового документа
Державний герб України

ВИЩИЙ АДМІНІСТРАТИВНИЙ СУД УКРАЇНИ

УХВАЛА

28 липня 2017 року м. Київ К/800/25800/17

Суддя Вищого адміністративного суду України Черпак Ю.К., розглянувши матеріали касаційної скарги Офісу великих платників податків Державної фіскальної служби на постанову Донецького окружного адміністративного суду від 05 квітня 2017 року та ухвалу Донецького апеляційного адміністративного суду від 04 липня 2017 року у справі за позовом Державного підприємства "Торецьквугілля" до Офісу великих платників податків Державної фіскальної служби про визнання неправомірними дій, скасування рішення,

встановив:

Постановою Донецького окружного адміністративного суду від 05 квітня 2017 року, залишеною без змін ухвалою Донецького апеляційного адміністративного суду від 04 липня 2017 року, позов задоволено: скасовано рішення Спеціалізованої державної податкової інспекції з обслуговування великих платників у м. Запоріжжі Міжрегіонального Головного управління ДФС про застосування штрафних санкцій за неподання, несвоєчасне подання, подання не за встановленою формою звітності, передбаченої Законом України «Про збір та облік єдиного внеску на загальнообов'язкове державне соціальне страхування», від 25.10.2016 р. №0001224202 на суму 170 грн.

Судами встановлено, що 08 липня 2016 року ДП "Торецьквугілля" подано звіт в електронній формі про суми нарахованого єдиного внеску на загальнообов'язкове державне соціальне страхування за червень 2016 року.

Контролюючим органом отримано звітність в електронному вигляді та направлено позивачу квитанцію від 08.07.2016 р. № 1, в якій зазначено, що документ буде оброблено у складі пакету пов'язаних документів.

Квитанцією від 08 липня 2016 року №2 про приймання податкового документа в електронному вигляді позивача повідомлено, що документ (Звіт) доставлено до СДПІ з ОВП у м. Запоріжжі МГУ ДФС, перевірку в ДФС виконано з позначкою часу 08 липня 2016 року о 09:06:05 годині, реєстраційний номер №9114562254.

Позивачем 20.07.2016 р. з позначкою часу 14:46 отримано повідомлення ДФС України про неприйняття звіту підприємства за червень 2016 року.

Позивачем 20 липня 2016 року вдруге сформовано та відправлено Звіт до СДПІ з ОВП у м. Запоріжжі МГУ ДФС. Відповідно до даних прямого з'єднання від 20.07.2016 р. податковий орган визнав доставку документів до районного рівня 2804 СДПІ з ОВП у м. Запоріжжі МГУ ДФС саме 08.07.2016 р. в 09:06:05.

Згідно з квитанцією № 2 про приймання податкового документа в електронному вигляді від 21 липня 2016 року з позначкою часу 11:39:08 година повідомлено, що пакет не прийнято, реєстраційний №9126517847, та зазначено, що вже є прийняті і оброблені звіти за вказаний період.

Спеціалізованою державною податковою інспекцією з обслуговування великих платників у м. Запоріжжі Міжрегіонального Головного управління Державної фіскальної служби України проведено камеральну перевірку щодо своєчасності подання Звіту про суми нарахованої заробітної плати (доходу, грошового забезпечення, допомоги, компенсації) застрахованих осіб та суми нарахованого єдиного внеску на загальнообов'язкове державне соціальне страхування до органів доходів і зборів ДП "Торецьквугілля" за червень 2016 року.

За результатами перевірки складено акт від 09.09.2016 р. № 404/28-04-42-02/33839013, за висновками якого встановлено порушення пункту 4 частини другої статті 6 Закону України «Про збір та облік єдиного внеску на загальнообов'язкове державне соціальне страхування», п 1 розділу ІІІ «Порядку формування та подання страхувальниками звіту щодо сум нарахованого єдиного внеску на загальнообов'язкове державне соціальне страхування, затвердженого Наказом Міністерства фінансів України 14 квітня 2015 року № 435 (у редакції наказу Міністерства фінансів України від 11 квітня 2016 року N 441), а саме: несвоєчасне подання ДП "Торецьквугілля" звіту про суми нарахованої заробітної плати (доходу, грошового забезпечення, допомоги, компенсації) застрахованих осіб та суми нарахованого єдиного внеску на загальнообов'язкове державне соціальне страхування за червень 2016 року.

Судові рішення мотивовані тим, що позивачем не порушено строку подання звіту про суми нарахованої заробітної плати застрахованих осіб та суми нарахованого єдиного внеску на загальнообов'язкове державне соціальне страхування за червень 2016 року, оскільки звіт подано 08.07.2016 р., тобто до закінчення строку звітного періоду, а саме до 20.07.2016 р., а тому рішення Спеціалізованої державної податкової інспекції з обслуговування великих платників у м. Запоріжжі Міжрегіонального Головного управління ДФС про застосування штрафних санкцій від 25.10.2016 р. №0001224202 є протиправним.

Відповідно до норм Порядку формування та подання страхувальниками звіту щодо сум нарахованого єдиного внеску на загальнообов'язкове державне соціальне страхування, затвердженого наказом Міністерства фінансів України від 14.04.2015 р. № 435, зареєстрованого в Міністерстві юстиції України 23.04.2015 р. за № 460/26905, платник єдиного внеску зобов'язаний подавати звітність протягом 20 календарних днів, що настають за останнім днем звітного періоду, тобто календарного місяця, та у разі виявлення помилки у звіті до закінчення терміну подання цього звіту страхувальник повторно формує та подає звіт у повному обсязі до фіскального органу за місцем обліку. Чинним вважається останній електронний або паперовий звіт, поданий страхувальником до закінчення термінів подання звітності.

У касаційній скарзі Офіс великих платників податків ДФС, посилаючись на порушення судами першої та апеляційної інстанцій норм матеріального і процесуального права, просить скасувати судові рішення та ухвалити нове рішення, яким відмовити в задоволенні позову. Зазначає, що позивачем фактично подано звіт після закінчення терміну його подання.

Доводи касаційної скарги не спростовують висновків судів першої та апеляційної інстанцій і не дають підстав вважати, що судові рішення ухвалені з порушенням норм матеріального та процесуального права.

Згідно з пунктом 4 частини другої статті 213 КАС України касаційна скарга має містити обґрунтування вимог особи, що подає касаційну скаргу, із зазначенням того, у чому полягає порушення норм матеріального чи процесуального права та як вони вплинули на правильність вирішення справи.

Відповідно до положень пункту 5 частини п'ятої статті 214 КАС України суддя-доповідач відмовляє у відкритті касаційного провадження у справі, якщо касаційна скарга є необґрунтованою і викладені в ній доводи не викликають необхідності перевірки матеріалів справи.

Виходячи зі змісту касаційної скарги, оскаржуваних судових рішень, в яких надана відповідна оцінка доказам, у тому числі доводам касатора, які він зазначав також у судах попередніх інстанцій, касаційна скарга є необґрунтованою, а викладені в ній аргументи не викликають необхідності перевірки матеріалів справи, оскільки заявник не навів підстав, які б дозволили вважати, що суди неправильно застосували норми матеріального або процесуального права.

Керуючись статтями 211, 213, пунктом 5 частини п'ятої статті 214 Кодексу адміністративного судочинства України,

ухвалив:

Відмовити у відкритті касаційного провадження за касаційною скаргою Офісу великих платників податків Державної фіскальної служби на постанову Донецького окружного адміністративного суду від 05 квітня 2017 року та ухвалу Донецького апеляційного адміністративного суду від 04 липня 2017 року у справі за позовом Державного підприємства "Торецьквугілля" до Офісу великих платників податків Державної фіскальної служби про визнання неправомірними дій, скасування рішення.

Ухвала оскарженню не підлягає.

Суддя Ю.К. Черпак