
ЧЕРНІГІВСЬКИЙ ОКРУЖНИЙ АДМІНІСТРАТИВНИЙ СУД
У Х В А Л А
04 серпня 2017 року м.Чернігів Справа № 825/136/17
Суддя Чернігівського окружного адміністративного суду Соломко І.І., розглянувши заяву Корюківської районної державної адміністрації про зміну чи встановлення способу і порядку виконання судового рішення у справі № 825/136/17 за позовом ОСОБА_1 до Корюківської районної державної адміністрації, державного реєстратора Корюківської районної державної адміністрації Кожанівського Дмитра Володимировича, третя особа - Корюківське міжгосподарське виробничо-експлуатаційне підприємство по енергетиці та електрифікації ''Райагропроменерго'' про скасування державної реєстрації
В С Т А Н О В И В:
В провадженні Чернігівського окружного адміністративного суду перебувала справа № 825/136/17 за позовом ОСОБА_1 до Корюківської районної державної адміністрації, державного реєстратора Корюківської районної державної адміністрації Кожанівського Дмитра Володимировича, третя особа - Корюківське міжгосподарське виробничо-експлуатаційне підприємство по енергетиці та електрифікації ''Райагропроменерго'' про скасування державної реєстрації.
03.08.2017 за вх. № 8015/17 до Чернігівського окружного адміністративного суду надійшла заява Корюківської районної державної адміністрації Чернігівської області про зміну чи встановлення способу і порядку виконання судового рішення у справі № 825/136/17.
Ознайомившись з вказаною заявою та доданими до неї матеріалами приходжу до висновку, що заяву Корюківської районної державної адміністрації Чернігівської області про зміну способу і порядку виконання судового рішення належить залишити без руху.
Відповідно до п. 3 ч.1 ст. 107 Кодексу адміністративного судочинства України суддя після одержання позовної заяви з'ясовує, чи відповідає позовна заява вимогам, встановленим статтею 106 цього Кодексу.
Абзацом 1 ч. 1 ст. 3 ст. 4 Закону України "Про судовий збір" передбачено, що судовий збір справляється за подання до суду позовної заяви та іншої заяви, передбаченої процесуальним законодавством;
Водночас згідно з ч. 2 ст. 4 Закону України "Про судовий збір" за подання до адміністративного суду заяви про зміну чи встановлення способу, порядку і строку виконання судового рішення встановлена ставка судового збору у розмірі 0,3 розміру прожиткового мінімуму для працездатних осіб.
Відповідно до Закону України "Про Державний бюджет України на 2017 рік" ставка судового збору за подання заяви про зміну чи встановлення способу, порядку і строку виконання судового рішення в адміністративній справі становить 480,00 грн.
Однак, всупереч вищезазначеним вимогам закону, до заяви про встановлення способу і порядку виконання судового рішення заявником не додано доказів сплати судового збору.
Підстав для звільнення від сплати судового збору не вбачає, відповідних доказів заявником суду не надано.
Частиною 7 ст. 9 КАС України передбачено, що у разі відсутності закону, що регулює відповідні правовідносини, суд застосовує закон, що регулює подібні правовідносини (аналогія закону), а за відсутності такого закону суд виходить із конституційних принципів і загальних засад права (аналогія права).
Згідно з ч. 1 ст. 108 КАС України суддя, встановивши, що позовну заяву подано без додержання вимог, встановлених ст. 106 цього Кодексу, постановляє ухвалу про залишення позовної заяви без руху, у якій зазначаються недоліки позовної заяви, спосіб їх усунення і встановлюється строк, достатній для усунення недоліків.
З огляду на викладене та враховуючи невідповідність поданої заяви вимогам закону у зв'язку з несплатою судового збору, заяву Корюківської районної державної адміністрації Чернігівської області про зміну способу і порядку виконання судового рішення у справі № 825/136/17 слід залишити без руху з наданням особі, яка її подала, строку для усунення виявлених судом недоліків.
Керуючись ст.ст. 9, 105, 106, 108, 165, 185, 186, 254, 263 КАС України
У Х В А Л И В:
Заяву Корюківської районної державної адміністрації Чернігівської області про зміну способу і порядку виконання судового рішення у справі № 825/136/17 залишити без руху.
Надати заявнику строк для усунення недоліків, зазначених у мотивувальній частині ухвали, протягом п'яти днів з дня отримання копії ухвали, шляхом подання до суду доказів сплати судового збору у встановленому законом порядку та розмірі.
Копію ухвали надіслати заявнику - для відома та виконання.
Ухвала набирає законної сили в порядку, визначеному ст. 254 КАС України.
Відповідно до ст. 186 КАС України, апеляційна скарга на ухвалу суду першої інстанції подається протягом п'яти днів з дня проголошення ухвали. У разі якщо ухвалу було постановлено в письмовому провадженні або згідно з частиною третьою статті 160 цього Кодексу, або без виклику особи, яка її оскаржує, апеляційна скарга подається протягом п'яти днів з дня отримання копії ухвали.
У разі подання апеляційної скарги судове рішення, якщо його не скасовано, набирає законної сили після повернення апеляційної скарги, відмови у відкритті апеляційного провадження або набрання законної сили рішенням за наслідками апеляційного провадження.
Суддя І.І. Соломко