Постанова № 68111196, 03.08.2017, Одеський окружний адміністративний суд

Дата ухвалення
03.08.2017
Номер справи
815/2351/17
Номер документу
68111196
Форма судочинства
Адміністративне
Державний герб України

Справа № 815/2351/17

ПОСТАНОВА

ІМЕНЕМ УКРАЇНИ

03 серпня 2017 року м. Одеса

Одеський окружний адміністративний суд у складі:

головуючого судді - Свиди Л.І.

судді - Бойко О.Я.

судді - Кравченко М.М.

розглянувши в порядку письмового провадження справу за адміністративним позовом ОСОБА_1 до Міністерства внутрішніх справ України, Пенсійного фонду України, Ліквідаційної комісії Головного управління Міністерства внутрішніх справ України в Одеській області, третя особа, яка не заявляє самостійних вимог на предмет спору - Головне управління Пенсійного фонду України в Одеській області про визнання неправомірними дій та бездіяльності, зобов'язання вчинити певні дії, -

ВСТАНОВИВ:

До суду звернувся ОСОБА_1 з адміністративним позовом до МВС України, Пенсійного фонду України, Ліквідаційної комісії ГУ МВС України в Одеській області, третя особа, яка не заявляє самостійних вимог на предмет спору - Головне управління Пенсійного фонду України в Одеській області про визнання протиправною бездіяльності МВС України щодо несвоєчасного надіслання до Пенсійного фонду України інформації про зміни у грошовому забезпеченні відповідно до постанови Кабінету Міністрів України від 13.02.2008 року №45 «Про затвердження Порядку проведення перерахунку пенсій, призначених відповідно до Закону України «Про пенсійне забезпечення осіб, звільнених з військової служби та деяких інших осіб» та постанови Кабінету Міністрів України від 11.11.2015 року №988 «Про грошове забезпечення поліцейських Національної поліції» для здійснення перерахунку пенсії позивачу, визнання протиправними дії Голови ліквідаційної комісії ГУ МВС України в Одеській області, що полягають у незаконному вилученні зі складу грошового забезпечення при виготовленні довідки для перерахунку пенсії позивача встановленого на момент призначення пенсії наступних складових: підвищення посадового окладу (ППО) 50%; щомісячна надбавка особам рядового і начальницького складу органів внутрішніх справ - 100% грошового забезпечення; відсоткова надбавка за виконання особливо важливих завдань 50%; надбавка до посадових окладів спецпідрозділам по боротьбі з організованою злочинністю 50%; надбавка у зв'язку із роботою, яка передбачає доступ до державної таємниці 15%; надбавка за безперервну службу 90%, зобов'язання Голови ліквідаційної комісії ГУ МВС України в Одеській області виготовити та направити до Головного управління Пенсійного фонду України в Одеській області нову довідку про розмір грошового забезпечення позивача (ІПН НОМЕР_1) з повною реальною інформацією із зазначенням основних і додаткових видів грошового забезпечення, а саме: посадовий оклад (ПО) 3000 грн.; підвищення посадового окладу (ППО) 50% -1500 грн.; оклад за спеціальним званням (ОВЗ) - 2200 грн.; відсоткова надбавка за вислугу років 40% від (ПО+ППО+ОВЗ) - 2680 грн.; щомісячна надбавка особам рядового і начальницького складу органів внутрішніх справ - 100% грошового забезпечення від (п.1+п.2+п.3+п.4) - 9380 грн.; надбавка до посадових окладів спец підрозділам по боротьбі з організованою злочинністю 50% (п.1+п.2+п.3+п.4) - 4690 грн.; надбавка у зв'язку із роботою, яка передбачає доступ до державної таємниці 15% (п.1 +п.2+п.3+п.4) - 1407 грн.; відсоткова надбавка за виконання особливо важливих завдань 50% від (п.1+п.2+п.3+п.4) - 4690 грн.; надбавка за безперервну службу 90% від (п.1+п.2+п.3+п.4+п.5+п.6+п.7+п.8) - 26592,30 грн.; премія 33,3% - (п.1+п.2+п.3+п.4+п.5+п.6+п.7+п.8+п.9) - 18694,39 грн., всього 74833,69 грн.

Позивач в судове засідання не з'явився, надіслав заяву про розгляд справи без участі його представника в порядку письмового провадження. Позовні вимоги обґрунтовані несвоєчасним надісланням інформації про зміни у грошовому утриманні для перерахунку пенсії позивачу та не включенням ГУ МВС України в Одеській області при виготовленні довідки основних і додаткових видів грошового забезпечення, передбачених нормами законодавства, а тому позивач просить зобов'язати відповідача направити до органів Пенсійного фонду України належним чином складену довідку для перерахунку пенсії.

Представник відповідача Міністерства внутрішніх справ України в судове засідання не з'явився. З наданих до суду заперечень на позов (аркуші справи 62-64) вбачається, що відповідач заперечує проти задоволення позовних вимог, оскільки ним надіслано (повідомлено) Пенсійний Фонд України про наявність підстав для перерахунку раніше призначеної пенсії особам із числа колишніх працівників міліції, в тому числі, позивачу (лист МВС України від 03.02.2017 року №1461/05/22-2017).

Представник відповідача Пенсійного фонду України в судове засідання не з'явився. З наданих до суду заперечень на позов (аркуші справи 107-109) вбачається, що відповідач заперечує проти задоволення позовних вимог, оскільки ним 28.03.2017 року повідомлені головні управління Пенсійного фонду України в областях про підстави для проведення перерахунку пенсій та про необхідність підготовки та надання ліквідаційним комісіям списків осіб, які мають право на перерахунок пенсії.

Представник відповідача Ліквідаційної комісії ГУ МВС України в Одеській області в судове засідання не з'явився. З наданих до суду заперечень на позов (аркуші справи 158-159, 162-165) вбачається, що відповідач заперечує проти задоволення позовних вимог, оскільки ГУ МВС України в Одеській області права позивача не порушені та відповідачем складена довідка для перерахунку пенсії у відповідності до вимог законодавства.

Представник третьої особи - Головного управління Пенсійного фонду України в Одеській області в судове засідання не з'явився. З наданих до суду пояснень по справі (аркуші справи 119-120) вбачається, що третя особа здійснює перерахунок пенсії тільки на підставі довідки про розмір грошового забезпечення, яка надається уповноваженим структурним підрозділом МВС України та ГУ ПФУ в Одеській області не було повідомлено про підстави для проведення перерахунку пенсій.

Відповідно до ч. 6 ст. 128 КАС України суд має право розглянути справу у письмовому провадженні, якщо немає перешкод для розгляду справи у судовому засіданні, визначених цією статтею, але прибули не всі особи, які беруть участь у справі, хоча і були належним чином повідомлені про дату, час і місце судового розгляду та за відсутності потреби заслухати свідка чи експерта.

Враховуючи вищевикладені приписи КАС України, не прибуття в судове засідання сторін, відсутність клопотань про допит свідків, експертів, суд прийшов до висновку про можливість продовження розгляду справи в порядку письмового провадження за наявними у справі матеріалами.

Вивчивши позовну заяву та дослідивши матеріали справи, суд дійшов висновку, що адміністративний позов підлягає частковому задоволенню, виходячи з наступного.

Наказом МВС України №825 о/с від 10.11.2005 року підполковника міліції ОСОБА_1 заступника начальника 2-го відділу управління внутрішньої безпеки з оперативного обслуговування органів і підрозділів внутрішніх справ в Одеській області з 1 листопада 2005 року звільнено у запас за п. 64 «а» «Положення про проходження служби рядовим і начальницьким складом органів внутрішніх справ України» (за віком). Вислуга років 26 років 00 місяців 08 днів, у пільговому обчисленні - 31 рік 03 місяці 22 дні.

Позивач є пенсіонером органів внутрішніх справ, що підтверджується посвідченням № 20576 виданим 16.12.2005 року МВС України.

ОСОБА_1 07.02.2017 року звернувся до МВС України з запитом про надання йому копії довідки про розмір грошового забезпечення та направлення цієї довідки до Головного управління Пенсійного фонду України в Одеській області (аркуші справи 18-19), однак отримав відповідь (лист від 24.02.2017 року №22/6-152зі) про направлення до Пенсійного фонду України повідомлення про наявність підстав для перерахунку пенсій особам рядового і начальницького складу органів внутрішніх справ (аркуш справи 20).

Крім того, позивач 23.03.2017 року звернувся до МВС України та ПФУ із запитами про надання інформації щодо дати надіслання повідомлення про наявність підстав для перерахунку пенсій особам рядового і начальницького складу органів внутрішніх справ та отримав відповіді від цих органів про те, що зазначене повідомлення направлено МВС України 03.02.2017 року та отримано ПФУ 08.02.2017 року (лист №1461/05/22-2017), довідки видаються ліквідаційними комісіями ГУ МВС в областях та в наданому МВС України до ПФУ повідомленні відсутня інформація, яка б дозволяла органам Пенсійного фонду України реалізувати функції щодо проведення перерахунку пенсій, визначені постановою КМУ від 13 лютого 2008 року №45, зокрема, дата, з якої перерахунок проводити та органу, якому надавати списки пенсіонерів (аркуші справи 21-25, 56-58).

Суд вважає, що МВС України допущена протиправна бездіяльність в частині несвоєчасного надіслання до Пенсійного фонду України інформації про зміни у грошовому забезпеченні для здійснення перерахунку пенсії позивачу, з огляду на наступне.

Відповідно до ст. 102 Закону України «Про Національну поліцію» пенсійне забезпечення поліцейських здійснюються в порядку та на умовах, визначених Законом України «Про пенсійне забезпечення осіб, звільнених з військової служби, та деяких інших осіб».

Згідно із абз. 2 п. 15 Розділу XI «Прикінцеві та перехідні положення» Закону України «Про Національну поліцію», за колишніми працівниками міліції, у тому числі пенсіонерами, а також членами їхніх сімей, іншими особами зберігаються пільги, компенсації і гарантії, передбачені цим Законом для колишніх поліцейських, членів їхніх сімей, інших осіб.

Законом України «Про внесення змін до деяких законів України щодо забезпечення гарантій соціального захисту колишніх працівників органів внутрішніх справ України та членів їхніх сімей» №900-VIII від 23.12.2015 року, який набрав чинності 29.12.2015 року, статтю 63 Закону України «Про пенсійне забезпечення осіб, звільнених з військової служби, та деяких інших осіб» доповнено нормою, яка передбачає, що перерахунок пенсій особам начальницького і рядового складу органів внутрішніх справ України (міліції), які мають право на пенсійне забезпечення або одержують пенсію на умовах цього Закону, здійснюється з урахуванням видів грошового забезпечення, щомісячних додаткових видів грошового забезпечення (надбавок, доплат, підвищень) та премій у розмірах, встановлених законодавством для поліцейських.

Згідно із ч. 4 ст. 63 Закону України «Про пенсійне забезпечення осіб, звільнених з військової служби, та деяких інших осіб» усі призначені за цим Законом пенсії підлягають перерахунку у зв'язку з підвищенням грошового забезпечення відповідних категорій військовослужбовців, осіб, які мають право на пенсію за цим Законом, на умовах, у порядку та розмірах, передбачених Кабінетом Міністрів України.

Отже, підставою для проведення перерахунку пенсії є фактична зміна розміру хоча б одного з видів грошового забезпечення особам начальницького і рядового складу органів внутрішніх справ України (міліції), проведена на підставі рішення суб'єкта владних повноважень, наділеного правом установлювати чи змінювати види грошового забезпечення цим особам.

Відповідно до п. 1 Постанови Кабінету Міністрів України №988 від 11 листопада 2015 року «Про грошове забезпечення поліцейських Національної поліції» грошове забезпечення поліцейських складається з посадового окладу, окладу за спеціальним званням, щомісячних додаткових видів грошового забезпечення (підвищення посадового окладу, надбавки, доплати, які мають постійний характер), премії та одноразових додаткових видів грошового забезпечення.

Зазначеною Постановою Кабінету Міністрів України встановлено грошове забезпечення для поліцейських, яке за своїми складовими є більшим ніж раніше встановлене грошове забезпечення для осіб начальницького і рядового складу органів внутрішніх справ України.

Відповідно до п. 1-3 «Порядку проведення перерахунку пенсій, призначених відповідно до Закону України «Про пенсійне забезпечення осіб, звільнених з військової служби, та деяких інших осіб», затвердженого 13.02.2008 року Постановою Кабінету Міністрів України №45 перерахунок пенсій проводиться в разі прийняття рішення Кабінетом Міністрів України про зміну розміру хоча б одного з видів грошового забезпечення для відповідних категорій військовослужбовців, осіб, які мають право на пенсію за цим Законом, або у зв'язку із введенням для них нових щомісячних додаткових видів грошового забезпечення (надбавок, доплат, підвищень) та премій у розмірах, установлених законодавством.

На підставі зазначеного рішення Кабінету Міністрів України, в тому числі, МВС повідомляє у п'ятиденний строк Пенсійному фонду України про підстави перерахунку пенсій військовослужбовцям.

Пенсійний фонд України повідомляє у п'ятиденний строк з моменту надходження інформації від державного органу своїм головним управлінням в областях про підстави для проведення перерахунку пенсій та про необхідність підготовки списків осіб, пенсії яких підлягають перерахунку, які, в свою чергу, складають у десятиденний строк з моменту надходження зазначеної інформації списки за формою згідно із додатком 1 та подають їх органам, які уповноважені рішеннями керівників державних органів видавати довідки про розмір грошового забезпечення для перерахунку пенсії.

На підставі списків уповноважені органи готують для перерахунку пенсії довідки про розмір грошового забезпечення кожної особи, зазначеної у списку та у місячний строк подають їх головним управлінням Пенсійного фонду України. Довідки видаються на осіб, які звільненні із служби.

Згідно із п. 24 «Порядку подання та оформлення документів для призначення (перерахунку) пенсій відповідно до Закону України «Про пенсійне забезпечення осіб, звільнених з військової служби та деяких інших осіб», затвердженого 30.01.2007 року Постановою правління Пенсійного фонду України №3-1 про виникнення підстав для проведення перерахунку пенсій уповноважені структурні підрозділи зобов'язані у п'ятиденний строк після прийняття відповідного нормативно-правового акта, на підставі якого змінюється хоча б один з видів грошового забезпечення для відповідних категорій осіб, або у зв'язку з уведенням для зазначених категорій військовослужбовців нових щомісячних додаткових видів грошового забезпечення (надбавок, доплат, підвищень) та премій у розмірах, встановлених законодавством, повідомити про це орган, що призначає пенсії.

Органи, що призначають пенсії, протягом п'яти робочих днів після надходження такого повідомлення подають до відповідних уповноважених структурних підрозділів списки осіб, яким необхідно провести перерахунок пенсії (додаток 5).

Після одержання списків осіб уповноважені структурні підрозділи зазначають у них зміни розмірів грошового забезпечення для перерахунку раніше призначених пенсій і в п'ятиденний строк після надходження передають їх до відповідних органів, що призначають пенсії.

У відповідності до п. 7 «Порядку видачі довідок про розмір грошового забезпечення для перерахунку пенсії особам, звільненим з військової служби, та деяким іншим особам…», затвердженого 19.07.2010 року наказом Міністерства праці та соціальної політики № 195 у разі якщо орган державної влади перебуває у стадії ліквідації, довідку видає ліквідаційна комісія.

Таким чином, в даному випадку, довідку для перерахунку пенсії позивача має надавати ліквідаційна комісія ГУ МВС України в Одеській області.

З аналізу зазначених норм законодавства суд робить висновки про те, що з моменту набрання чинності Законом України «Про внесення змін до деяких законів України щодо забезпечення гарантій соціального захисту колишніх працівників органів внутрішніх справ України та членів їхніх сімей», тобто , з 29.12.2015 року, грошове забезпечення осіб рядового і начальницького складу органів внутрішніх справ України (міліції) прирівнюється до грошового забезпечення поліцейських, яке змінилося в бік збільшення на підставі постанови Кабінету Міністрів України №988 від 11 листопада 2015 року «Про грошове забезпечення поліцейських Національної поліції», а тому МВС України мало протягом 5 днів з дня змін в грошовому забезпеченні повідомити Пенсійному фонду України про такий факт.

Оскільки повідомлення про наявність підстав для перерахунку пенсій особам рядового і начальницького складу органів внутрішніх справ направлено МВС України до Пенсійного фонду України тільки листом від 03.02.2017 року №1461/05/22-2017 при тому, що рішення Кабінету Міністрів України про зміну розміру грошового забезпечення набрало чинності ще в грудні 2015 року, в даному випаду має місце протиправна бездіяльність МВС України, яку суд оцінює як недобросовісне втручання з боку відповідача у право позивача на перерахунок пенсії, встановлене законом, щодо несвоєчасного надіслання до Пенсійного фонду України повідомлення про зміни у грошовому забезпеченні для здійснення перерахунку пенсій, призначених особам рядового і начальницького складу органів внутрішніх справ у відповідності до постанови Кабінету Міністрів України від 13.02.2008 року №45 «Про затвердження Порядку проведення перерахунку пенсій, призначених відповідно до Закону України «Про пенсійне забезпечення осіб, звільнених з військової служби та деяких інших осіб» та постанови Кабінету Міністрів України від 11.11.2015 року №988 «Про грошове забезпечення поліцейських Національної поліції».

Щодо позовних вимог про визнання протиправними дій Голови ліквідаційної комісії ГУ МВС України в Одеській області щодо незаконного вилучення зі складу грошового забезпечення при виготовленні довідки для перерахунку пенсії позивача певних складових та зобов'язання Голови ліквідаційної комісії ГУ МВС України в Одеській області виготовити та направити до Головного управління Пенсійного фонду України в Одеській області нову довідку про розмір грошового забезпечення позивача, суд вважає ці вимоги не обґрунтованими, з огляду на наступне.

Відповідно до п. 17 Розділу VII «Переліку посад осіб начальницького і рядового складу органів внутрішніх справ України (міліції), які мають право на пенсійне забезпечення або одержують пенсію на умовах Закону України «Про пенсійне забезпечення осіб, звільнених з військової служби, та деяких інших осіб», що прирівнюються посадам поліцейських», затвердженого 17.02.2017 року наказом МВС України № 138 посаду заступника начальника відділу (підрозділу на правах відділу) у складі управління віднесено до посад, які прирівнюються посадам поліцейських.

МВС України 03.02.2017 року надіслало Пенсійному фонду України повідомлення про підстави перерахунку пенсій особа рядового і начальницького складу органів внутрішніх справ, а також про готовність уповноважених органів МВС подати до головних управлінь Пенсійного фонду України довідок для перерахунку пенсій у порядку та в терміни, визначені законодавством (аркуші справи 65-66).

Крім того, 28.03.2017 року до Пенсійного фонду України від МВС України надійшов лист №4019/02/22-2017 від 22.03.2017 року про необхідність надання списків осіб начальницького та рядового складу органів внутрішніх справ (міліції), пенсії яких підлягають перерахунку (аркуші справи 113-114).

Пенсійним фондом України 28.03.2017 року направлено начальникам головних управлінь Пенсійного фонду України в областях лист №9493/02-23 про необхідність підготувати та надати ліквідаційним комісіям списки осіб, які мають право на перерахунок пенсії (аркуш справи 115).

На адвокатський запит представника позивача 12.05.2017 року Головним управлінням Пенсійного фонду України в Одеській області надано інформацію про направлення 30.03.2017 року за № 4422/03 до Ліквідаційної комісії ГУ МВС України в Одеській області списків осіб, пенсії яких підлягають перерахунку з 01.01.2016 року, в тому числі, позивачу відповідно до постанови КМУ від 11.11.2015 року №988 та про те, що станом на 12.05.2017 року довідка про розмір грошового забезпечення для перерахунку пенсії ОСОБА_1 до головного управління не надходила (аркуш справи 59).

На адвокатський запит представника позивача 23.06.2017 року Головним управлінням Пенсійного фонду України в Одеській області надано інформацію (№10045/03) про те, що пенсія за вислугу років відповідно до Закону України «Про пенсійне забезпечення осіб, звільнених з військової служби, та деяких інших осіб» ОСОБА_1 призначена з 15.11.2005 року Департаментом фінансування ресурсів та економіки МВС України, виходячи з посадового окладу - 170 грн., підвищення посадового окладу 50% - 85 грн., окладу за спеціальним званням - 130 грн., надбавки за вислугу років - 40 % - 154 грн., щомісячної надбавку особам рядового і начальницького складу органів внутрішніх справ у розмірі 100% грошового забезпечення - 539 грн., надбавки за виконання особливо важливих завдань 50% - 192,50 грн., надбавки до посадових окладів спеціальним підрозділам по боротьбі з організованою злочинністю 50% - 127,50 грн., надбавки у зв'язку з роботою яка передбачає доступ до державної таємниці 15% - 38,25 грн., щомісячної доплати особам, які мають право на пенсію за вислугу років і залишені на службі - 1509,61 грн., надбавки за безперервну службу 90% - 2651,27 грн. та премії 33,3 % - 1863,84 грн. (аркуш справи 106).

Ліквідаційною комісією ГУ МВС України в Одеській області до ГУ Пенсійного фонду України в Одеській області надана довідка про розмір грошового забезпечення №20576 станом на 01.01.2016 року для перерахунку пенсії позивачу (аркуш справи 156), в якій зазначений посадовий оклад - 3000 грн., оклад за військовим (спеціальним званням) - 2200 грн., надбавка за стаж служби 50% - 2600 грн., надбавка за службу в умовах режимних обмежень 15% - 450 грн., премія 3,02,% - 249,15 грн., всього 8499,15 грн.

Позивач не погоджується з розміром складових грошового забезпечення, зазначених в довідці №20576, оскільки в ній має бути зазначено: посадовий оклад (ПО) 3000 грн., підвищення посадового окладу (ППО) 50% -1500 грн., оклад за спеціальним званням (ОВЗ) - 2200 грн., відсоткова надбавка за вислугу років 40% від (ПО+ППО+ОВЗ) -2680 грн., щомісячна надбавка особам рядового і начальницького складу органів внутрішніх справ - 100% грошового забезпечення від (п.1+п.2+п.3+п.4) - 9380 грн., надбавка до посадових окладів спец підрозділам по боротьбі з організованою злочинністю 50% (п.1+п.2+п.3+п.4) - 4690 грн., надбавка у зв'язку із роботою, яка передбачає доступ до державної таємниці 15% (п.1+п.2+п.3+п.4) - 1407 грн., відсоткова надбавка за виконання особливо важливих завдань 50% від (п.1+п.2+п.3+п.4) - 4690 грн., надбавка за безперервну службу 90% від (п.1+п.2+п.3+п.4+п.5+п.6+п.7+п.8) - 26592,30 грн., премія 33,3% (п.1+п.2+п.3+п.4+п.5+п.6+п.7+п.8+п.9) - 18694,39 грн., всього 74833,69 грн.

Відповідно до п. 4, 5 Постанови Кабінету Міністрів України №988 від 11 листопада 2015 року «Про грошове забезпечення поліцейських Національної поліції» керівникам органів Національної поліції надано право в межах затверджених для них асигнувань на грошове забезпечення установлювати посадові оклади поліцейським в розмірах, визначених затвердженими цією постановою схемами, згідно з додатками 2 - 10, надбавка за стаж служби в поліції виплачується в розмірах згідно з додатком 11.

Додатком 1, 4, 11 зазначеної Постанови для посади заступника начальника відділу встановлений посадовий оклад у розмірі 3000 грн., для звання підполковник оклад за спеціальне звання становить 2200 грн., за наявності стажу служби понад 25 років розмір надбавки, відсотків посадового окладу з урахуванням окладу за спеціальним званням становить 50 відсотків посадового окладу.

Позивач проходив службу в умовах режимних обмежень та за своїми функціональними обов'язками працював з відомостями, що становлять державну таємницю зі ступенем секретності «цілком таємно», а тому згідно із п. 7 Розділу ІІ «Порядку та умов виплати грошового забезпечення поліцейським Національної поліції та курсантам вищих навчальних закладів МВС із специфічними умовами навчання», затвердженого 06.04.2016 року наказом МВС України № 260 надбавка до посадових окладів для позивача становить 15 відсотків.

Оскільки позивач має стаж служби 26 років у довідці №20576 вірно визначена надбавка за стаж служби у розмірі 50 % від посадового окладу (3000 грн.) та надбавка за службу в умовах режимних обмежень 15 % посадового окладу в розмірі 450 грн., що відповідає положенням Постанови КМУ №988 від 11 листопада 2015 року.

Щодо таких складових грошового зазначених, як підвищення посадового окладу (ППО) 50% -1500 грн., щомісячна надбавка особам рядового і начальницького складу органів внутрішніх справ - 100% грошового забезпечення від (п.1+п.2+п.3+п.4) - 9380 грн., надбавка до посадових окладів спец підрозділам по боротьбі з організованою злочинністю 50% (п.1+п.2+п.3+п.4) - 4690 грн., відсоткова надбавка за виконання особливо важливих завдань 50% від (п.1+п.2+п.3+п.4) - 4690 грн., надбавка за безперервну службу 90% від (п.1+п.2+п.3+п.4+п.5+п.6+п.7+п.8) - 26592,30 грн., вони не передбачені для діючих поліцейських та їм не нараховуються, а тому зазначені надбавки правомірно не зазначені ОСОБА_1 відповідачем в довідці №20576.

Щодо неправомірного, на думку позивача, не включення відповідачем до довідки про його грошове забезпечення премії 33,3% (п.1+п.2+п.3+п.4+п.5+п.6+п.7+п.8+п.9) - в розмірі 18694,39 грн., суд звертає увагу на наступне.

Відповідно до п. п. 2 п. 4 Постанови Кабінету Міністрів України №988 від 11 листопада 2015 року «Про грошове забезпечення поліцейських Національної поліції» керівникам органів Національної поліції надано право в межах затверджених для них асигнувань на грошове забезпечення здійснювати преміювання поліцейських відповідно до їх особистого внеску в загальний результат служби.

Згідно із п. 12 Розділу ІІ «Порядку та умов виплати грошового забезпечення поліцейським Національної поліції та курсантам вищих навчальних закладів МВС із специфічними умовами навчання», затвердженого 06.04.2016 року наказом МВС України № 260 керівники органів поліції мають право преміювати поліцейських відповідно до особливостей проходження служби та особистого внеску поліцейського в загальні результати служби з урахуванням специфіки і особливостей виконання покладених на нього завдань та у межах асигнувань, затверджених на грошове забезпечення для утримання Національної поліції.

Розміри премії встановлюються за рішенням керівників органів поліції відповідно до затверджених ними положень про преміювання та наявного фонду грошового забезпечення. Виплата премій поліцейським здійснюється за наказами керівників органів поліції.

Згідно із ч. 3 ст. 63 Закону України «Про пенсійне забезпечення осіб, звільнених з військової служби, та деяких інших осіб» перерахунок пенсій особам начальницького і рядового складу органів внутрішніх справ України (міліції) здійснюється з урахуванням, зокрема, премій у розмірах, встановлених законодавством для поліцейських.

Згідно із п. 5 «Порядку проведення перерахунку пенсій, призначених відповідно до Закону України «Про пенсійне забезпечення осіб, звільнених з військової служби, та деяких інших осіб», затвердженого 13.02.2008 року Постановою Кабінету Міністрів України №45 для перерахунку пенсій грошове забезпечення враховується у розмірі, встановленому за відповідною посадою (посадами), в межах визначеної законодавством максимальної величини бази нарахування єдиного внеску на загальнообов'язкове державне соціальне страхування з урахуванням таких його видів, як, зокрема, щомісячна премія - у середніх розмірах, що фактично виплачені за місяць, у якому виникло право на перерахунок пенсії за відповідною посадою (посадами) у тому державному органі, звідки особа звільнилася на пенсію.

Додаткові види грошового забезпечення (надбавки, доплати, підвищення) та премії, скасовані чи такі, що не виплачуються на момент виникнення права на перерахунок пенсії за відповідною посадою (посадами) для перерахунку пенсії не враховуються.

Таким чином, при оформлені довідки про грошове забезпечення позивачу на підставі Постанови КМУ №988 від 11.11.2015 року враховуються підвищення, надбавки та щомісячна премія у середніх розмірах, що фактично виплачені за місяць, у якому виникло право на перерахунок пенсії, тобто, грудень 2015 року.

Національною поліцією України 19.04.2017 року надана МВС України інформація про середні розміри надбавок та премій поліцейських, що фактично виплачені в грудні 2015 року, відповідно до якої премія заступника начальника відділу становить 3,02 % від посадового окладу (аркуші справи 171-172).

Враховуючи зазначені обставини, суд приходить до висновку про правомірність зазначення в довідці про розмір грошового забезпечення позивача №20576 розміру премії 3,02 % від посадового окладу.

Таким чином, суд не вбачає підстав для визнання протиправними дій Голови Ліквідаційної комісії ГУ МВС України в Одеській області щодо вилучення зі складу грошового забезпечення при виготовленні довідки для перерахунку пенсії позивача складових зазначених ним в позовних вимогах, а тому у суду відсутні підстави для зобов'язання відповідача виготовити та направити до Головного управління ПФУ в Одеській області нову довідку про розмір грошового забезпечення позивача із складовими визначеними позивачем в позовних вимогах.

Оскільки суд прийшов до висновку про необґрунтованість вимог позивача про зобов'язання відповідача вчинити певні дії, його клопотання про подання протягом п'ятнадцяти днів, з дня набрання постановою законної сили, звіту про виконання судового рішення, що передбачено ч. 1 ст. 267 КАС України також не підлягає задоволенню.

Крім того, у відповідності до ст. 267 КАС України зобов'язання відповідача подати звіт про виконання судового рішення це право суду, а не його обов'язок та в даному випадку суд не вбачає підстав для здійснення судового контролю.

Відповідно до ч. 1 ст. 71 КАС України кожна сторона повинна довести ті обставини, на яких ґрунтуються її вимоги та заперечення.

Згідно із ст. 86 Кодексу адміністративного судочинства України суд оцінює докази, які є у справі, за своїм внутрішнім переконанням, що ґрунтується на їх безпосередньому, всебічному, повному та об'єктивному дослідженні.

Враховуючи викладене та оцінюючи надані докази в сукупності суд приходить до висновку про обґрунтованість позовних вимог ОСОБА_1 тільки в частині визнання протиправною бездіяльності МВС України щодо несвоєчасного надіслання до Пенсійного фонду України інформації про зміни у грошовому забезпеченні, а в іншій частині позов задоволенню не підлягає.

Судові витрати розподіляються відповідно до ст. 94 КАС України.

Керуючись ст. ст. 69-71, 94, 158-163 Кодексу адміністративного судочинства України, суд,-

ПОСТАНОВИВ:

Адміністративний позов ОСОБА_1 до МВС України, Пенсійного фонду України, Ліквідаційної комісії ГУ МВС України в Одеській області, третя особа, яка не заявляє самостійних вимог на предмет спору - Головне управління Пенсійного фонду України в Одеській області про визнання протиправною бездіяльності МВС України щодо несвоєчасного надіслання до Пенсійного фонду України інформації про зміни у грошовому забезпеченні відповідно до постанови Кабінету Міністрів України від 13.02.2008 року №45 «Про затвердження Порядку проведення перерахунку пенсій, призначених відповідно до Закону України «Про пенсійне забезпечення осіб, звільнених з військової служби та деяких інших осіб» та постанови Кабінету Міністрів України від 11.11.2015 року №988 «Про грошове забезпечення поліцейських Національної поліції» для здійснення перерахунку пенсії ОСОБА_1, визнання протиправними дії Голови Ліквідаційної комісії ГУ МВС України в Одеській області, що полягають у незаконному вилученні зі складу грошового забезпечення при виготовленні довідки для перерахунку пенсії позивача встановленого на момент призначення пенсії наступних складових: підвищення посадового окладу (ППО) 50%; щомісячна надбавка особам рядового і начальницького складу органів внутрішніх справ - 100% грошового забезпечення; відсоткова надбавка за виконання особливо важливих завдань 50%; надбавка до посадових окладів спецпідрозділам по боротьбі з організованою злочинністю 50%; надбавка у зв'язку із роботою, яка передбачає доступ до державної таємниці 15%; надбавка за безперервну службу 90%, зобов'язання Голови Ліквідаційної комісії ГУ МВС України в Одеській області виготовити та направити до Головного управління ПФУ в Одеській області нову довідку про розмір грошового забезпечення пенсіонера ОСОБА_1, ІПН НОМЕР_1 з повною реальною інформацією із зазначенням основних і додаткових видів грошового забезпечення, а саме: посадовий оклад (ПО) 3000 грн.; підвищення посадового окладу (ППО) 50% -1500 грн.; оклад за спеціальним званням (ОВЗ) - 2200 грн.; відсоткова надбавка за вислугу років 40% від (ПО+ППО+ОВЗ) - 2680 грн.; щомісячна надбавка особам рядового і начальницького складу органів внутрішніх справ - 100% грошового забезпечення від (п.1+п.2+п.3+п.4) - 9380 грн.; надбавка до посадових окладів спец підрозділам по боротьбі з організованою злочинністю 50% (п.1+п.2+п.3+п.4) - 4690 грн.; надбавка у зв'язку із роботою, яка передбачає доступ до державної таємниці 15% (п.1 +п.2+п.3+п.4) - 1407 грн.; відсоткова надбавка за виконання особливо важливих завдань 50% від (п.1+п.2+п.3+п.4) - 4690 грн.; надбавка за безперервну службу 90% від (п.1+п.2+п.3+п.4+п.5+п.6+п.7+п.8) - 26592,30 грн.; премія 33,3% - (п.1+п.2+п.3+п.4+п.5+п.6+п.7+п.8+п.9) - 18694,39 грн., всього 74833,69 грн. - задовольнити частково.

Визнати протиправною бездіяльність Міністерства внутрішніх справ України щодо несвоєчасного надіслання до Пенсійного фонду України повідомлення про зміни у грошовому забезпеченні для здійснення перерахунку пенсій, призначених особам рядового і начальницького складу органів внутрішніх справ у відповідності до постанови Кабінету Міністрів України від 13.02.2008 року №45 «Про затвердження Порядку проведення перерахунку пенсій, призначених відповідно до Закону України «Про пенсійне забезпечення осіб, звільнених з військової служби та деяких інших осіб» та постанови Кабінету Міністрів України від 11.11.2015 року №988 «Про грошове забезпечення поліцейських Національної поліції».

В задоволенні іншої частини позовних вимог ОСОБА_1 - відмовити.

Стягнути з Міністерства внутрішніх справ України за рахунок його бюджетних асигнувань на користь ОСОБА_1 (код НОМЕР_1) судовий збір у розмірі 640 грн.

Постанова набирає законної сили у порядку ст. 254 КАС України.

Постанова може бути оскаржена в апеляційному порядку шляхом подачі в Одеський окружний адміністративний суд апеляційної скарги на постанову протягом десяти днів з дня отримання копії постанови. Апеляційна скарга на постанову подається до Одеського окружного адміністративного суду, та одночасно її копія надсилається до Одеського апеляційного адміністративного суду.

Головуючий суддя - Л.І. Свида

Судді - О.Я. Бойко

- М.М. Кравченко