Постанова № 68111120, 02.08.2017, Львівський окружний адміністративний суд

Дата ухвалення
02.08.2017
Номер справи
813/2169/17
Номер документу
68111120
Форма судочинства
Адміністративне
Компанії, зазначені в тексті судового документа
Державний герб України

ЛЬВІВСЬКИЙ ОКРУЖНИЙ АДМІНІСТРАТИВНИЙ СУД 79018, м. Львів, вул. Чоловського, 2; e-mail: inbox@adm.lv.court.gov.ua; тел.: (032)-261-58-10 П О С Т А Н О В А

І М Е Н Е М У К Р А Ї Н И

02 серпня 2017 року справа № 813/2169/17

Львівський окружний адміністративний суд в складі:

головуючого судді Гулика А.Г.,

секретар судового засідання Жовковська Ю.В.,

за участю:

представника позивача ОСОБА_1,

розглянувши у відкритому судовому засіданні адміністративну справу за позовом Головного управління ДФС у Львівській області до товариства з обмеженою відповідальністю ВП ЗВЗ про стягнення коштів з рахунків,-

в с т а н о в и в :

Головне управління ДФС у Львівській області звернулося до суду з позовом до товариства з обмеженою відповідальністю ВП ЗВЗ, в якому просить стягнути з рахунків відповідача податковий борг в сумі 6 868 397,90 грн.

Позовні вимоги обґрунтовані наявністю у відповідача податкового боргу за платежем з податку на додану вартість в сумі 5 938 392,11 грн. та з податку на прибуток в сумі 930 005,79 грн. Позивач зазначає, що податкова заборгованість є узгодженою та несплаченою відповідачем у встановлений законодавством строк. У зв'язку з цим просить позовні вимоги задовольнити в повному обсязі та стягнути податковий борг у сумі 6 868 397,90 грн.

Відповідач заяву про визнання позову або заперечення на позовну заяву до суду не подав.

Представник позивача в судовому засіданні позовні вимоги підтримав з підстав, викладених у позовній заяві. Просив суд позовні вимоги задовольнити повністю.

Відповідач явку уповноваженого представника в судове засідання не забезпечив, хоча належним чином повідомлялись про дату, час і місце проведення судового засідання. Клопотань про розгляд справи без участі представника до суду не надходило.

Заслухавши пояснення представника позивача, всебічно і повно з'ясувавши всі фактичні обставини справи, на яких ґрунтуються позовні вимоги, об'єктивно оцінивши докази, які мають юридичне значення для розгляду справи і вирішення спору по суті, суд дійшов до висновку, що позов підлягає задоволенню повністю, з наступних підстав.

Відповідач - товариство з обмеженою відповідальністю ВП ЗВЗ зареєстроване як юридична особа 25.07.2011 виконавчим комітетом Червоноградської міської ради, код ЄДРПОУ 37796356. Місцезнаходження відповідача: 80100, АДРЕСА_1, перебуває на обліку в Червоноградській ОДПІ.

Суд встановив, що податковий борг відповідача виник, у зв'язку з несплатою самостійно задекларованих зобов'язань відповідно до податкових декларацій з:

- податку на додану вартість від 19.12.2016 у розмірі 96 608,00 грн. (а.с.12);

- податку на додану вартість від 19.01.2017 у розмірі 83 155,00 грн. (а.с.13);

- податку на додану вартість від 16.02.2017 у розмірі 56 090,00 грн. (а.с.14);

- податку на додану вартість від 13.01.2016 у розмірі 322 640,00 грн. (а.с.15);

- податку на додану вартість від 18.04.2017 у розмірі 833 404,00 грн. (а.с.16).

Суд встановив, що Червоноградська ОДПІ ГУ ДФС у Львівській області проведела перевірку відповідача з питань самостійно визначених податкових зобовязань з податку на додану вартість, що задекларовані у податкових деклараціях з податку на додану вартість, за результатами якої складено акт №281/2200/37796356 від 03.07.2015.

На підставі вказаного акта перевірки позивач прийняв податкове повідомлення-рішення №0000012200 від 02.02.2016, яким визначено суму грошового зобов'язання за платежем податок на додану вартість із вироблених в Україні товарів, робіт, послуг на загальну суму 4 885 217,76 грн.: за основним платежем в сумі 3256811,84 грн. та штрафні санкції - 1628405,92 грн., несплачений залишок становить 3 454 599,64 грн. (а.с.23). Також податковий борг по ПДВ становить нарахована пеня за несвоєчасну сплату податкових зобов'язань в сумі 1 091 895,47 грн.

Суд встановив, що податковий борг відповідача виник, у зв'язку з несплатою самостійно задекларованих зобов'язань відповідно до податкових декларацій з:

- податку на прибуток від 04.11.2016 у розмірі 25182,00 грн. (а.с.21-22);

- податку на прибуток від 04.11.2016 у розмірі 14 825,00 грн. (а.с.21-22);

- податку на прибуток від 08.02.2017 у розмірі 65 273,00 грн. (а.с.17-18);

- податку на прибуток від 03.05.2017 у розмірі 38 616,00 грн. (а.с.19-20);

Суд встановив, що Червоноградською ОДПІ ГУ ДФС у Львівській області проведено перевірку з питань самостійно визначених податкових зобовязань з податку на прибуток, що задекларовані у податкових деклараціях з податку на прибуток, за результатами якої складено акт №1513/220/37796356 від 04.12.2014 р.

На підставі вказаного акта перевірки позивач прийняв податкове повідомлення-рішення №0000222200 від 10.03.2015 р., відповідно до якого сума грошового зобовязання з податку на прибуток становить 924 094,50 грн.: за основним платежем в сумі 616 063, 00 грн. та штрафні санкції - 308 031,5 грн. (а.с.25).

Окрім цього, в податковий борг входить нарахована пеня за несвоєчасну сплату податкових зобов`язань з податку на прибуток в сумі 5 992,27 грн.

Як вбачається з довідки від 25.05.2017 №2016/9/13-01-17-01-12 про заборгованість сума податкового боргу ТзОВ ВП ЗВЗ станом на 22.05.2017 становить 6 868 397,90 грн. (а.с.11).

На виконання ст. 59 Податкового кодексу України позивач направив на адресу відповідача податкову вимогу форми Ю №2080-17 від 16.11.2016 на суму 884 058,52 грн. Проте, вказана вимога залишена без виконання, податковий борг відповідачем не погашено. Податковий борг відповідача з цього часу не переривався.

З огляду на наведене, суд дійшов до висновку, що сума податкового боргу відповідача з податку на додану вартість, податку на прибуток, штрафних санкцій та пені є узгодженою та становить 6 868 397,90 грн.

Суд при вирішенні спору виходив з такого.

Відповідно до ст. 16 Податкового кодексу України платники податків зобов'язані сплачувати податки та збори в строки та у розмірах, встановлених цим Кодексом та законами з питань митної справи і подавати до контролюючих органів у порядку, встановленому податковим та митним законодавством декларації, звітність та інші документи, пов'язані з обчисленням і сплатою податків та зборів.

Згідно з п.п. 14.1.175 п. 14.1 ст. 14 Податкового кодексу України податковий борг - сума грошового зобов'язання (з урахуванням штрафних санкцій за їх наявності), самостійно узгодженого платником податків або узгодженого в порядку оскарження, але не сплаченого у встановлений вказаним Кодексом строк, а також пеня, нарахована на суму такого грошового зобов'язання.

Відповідно до п.п. 20.1.28 п. 20.1 ст. 20 Податкового кодексу України органи державної податкової служби мають право застосовувати до платників податків фінансові (штрафні) санкції, стягувати до бюджетів та державних цільових фондів суми грошових зобов'язань та/або податкового боргу у випадках, порядку та розмірі, встановлених цим Кодексом, стягувати суми простроченої заборгованості суб'єкта господарювання перед державою (Автономною Республікою Крим чи територіальною громадою міста) за кредитом (позикою), залученим державою (Автономною Республікою Крим чи територіальною громадою міста) або під державну (місцеву) гарантію, а також за кредитом з бюджету в порядку, визначеному цим Кодексом.

Як вбачається з положень п.п. 41.1, 41.5 ст. 41 Податкового кодексу України органи державної податкової служби є контролюючими органами щодо податків, які справляються до бюджетів та державних цільових фондів, а також стосовно законодавства, контроль за дотриманням якого покладається на органи державної податкової служби. Органи державної податкової служби, які уповноважені здійснювати заходи щодо забезпечення погашення податкового боргу в межах їх повноважень є органами стягнення.

Згідно з п. 57.3 ст. 57 Податкового кодексу України у разі визначення грошового зобов'язання контролюючим органом за підставами, зазначеними у п.п. 54.3.1-54.3.6 п. 54.3 ст. 54 Податкового кодексу України, платник податків зобов'язаний сплатити нараховану суму грошового зобов'язання протягом 10 календарних днів, що настають за днем отримання податкового повідомлення-рішення, крім випадків, коли протягом такого строку такий платник розпочинає процедуру оскарження рішення контролюючого органу.

Виходячи з норм ст. 95 Податкового кодексу України податкова заборгованість платників податків стягується контролюючим органом на підставі рішення суду шляхом стягнення коштів з рахунків платника податків у банках, обслуговуючих такого платника податків та з рахунків платника податків у системі електронного адміністрування податку на додану вартість, відкритих в органі, що здійснює казначейське обслуговування бюджетних коштів та за рахунок реалізації майна платника податків, що перебуває у податковій заставі; стягнення коштів за рахунок готівки, що належить платнику податків. При цьому, право на звернення з позовом про стягнення податкового боргу з платника податків виникає у контролюючого органу через 60 календарних днів з дня надіслання такому платнику податкової вимоги.

Докази вжиття заходів щодо погашення податкової заборгованості у розмірі 6 868 397,90 грн. відповідач не подав.

Враховуючи наведене, суд дійшов до висновку, що позовні вимоги Головного управління ДФС у Львівській області до товариства з обмеженою відповідальністю ВП ЗВЗ про стягнення податкового боргу підлягають задоволенню повністю, а саме з рахунків відповідача у банках, що його обслуговують та з рахунків у системі електронного адміністрування податку на додану вартість, відкритих в органі, що здійснює казначейське обслуговування бюджетних коштів необхідно стягнути грошові кошти в сумі 6 868 397,90 грн. в рахунок погашення податкового боргу.

Стаття 19 Конституції України встановлює, що органи державної влади та органи місцевого самоврядування, їх посадові особи зобов'язані діяти лише на підставі, в межах повноважень та у спосіб, що передбачені Конституцією та законами України.

Положення ст. 9 КАС України передбачає, що суди при вирішенні справи керуються принципом законності, відповідно до якого органи державної влади, органи місцевого самоврядування, їхні посадові і службові особи зобов'язані діяти лише на підставі, в межах повноважень та у спосіб, що передбачені Конституцією та законами України.

Відповідно до ч. 2 ст. 71 КАС України, в адміністративних справах про протиправність рішень, дій чи бездіяльності суб'єкта владних повноважень обов'язок щодо доказування правомірності свого рішення, дій чи бездіяльності покладається на відповідача, якщо він заперечує проти адміністративного позову.

Судові витрати відповідно до ст. 94 КАС України стягненню зі сторін не підлягають.

Керуючись ст.ст. 7-11, 14, 69-71, 86, 87, 94, 159, 160-163 Кодексу адміністративного судочинства України, суд, -

П О С Т А Н О В И В :

адміністративний позов задовольнити повністю.

Стягнути з рахунків товариства з обмеженою відповідальністю ВП ЗВЗ код ЄДРПОУ 37796356 у банках, що його обслуговують та з рахунків у системі електронного адміністрування податку на додану вартість, відкритих в органі, що здійснює казначейське обслуговування бюджетних коштів в сумі 6 868 397 (шість мільйонів вісімсот шістдесят вісім тисяч триста дев'яносто сім) грн. 90 коп. до бюджету.

Судові витрати стягненню зі сторін не підлягають.

Постанова суду першої інстанції набирає законної сили після закінчення строку подання апеляційної скарги, встановленого Кодексом адміністративного судочинства України, якщо таку скаргу не було подано.

Апеляційна скарга подається до Львівського апеляційного адміністративного суду через Львівський окружний адміністративний суд. Апеляційна скарга на постанову суду першої інстанції подається протягом десяти днів з дня отримання копії постанови.

Суддя А.Г. Гулик