ЛЬВІВСЬКИЙ ОКРУЖНИЙ АДМІНІСТРАТИВНИЙ СУД
79018, м. Львів, вул. Чоловського, 2; e-mail: inbox@adm.lv.court.gov.ua; тел.: (032)-261-58-10
УХВАЛА
про залишення позовної заяви без руху
04 серпня 2017 року справа № 813/2801/17
Суддя Львівського окружного адміністративного суду Брильовський Роман Михайлович, ознайомившись з позовною заявою Товариства з обмеженою відповідальністю «АГРОЛАЙФ-ІНВЕСТ» до Управління Укртрансбезпеки у Львівській області Державної служби України з безпеки на транспорті, Управління Укртрансбезпеки у Тернопільській області Державної служби України з безпеки на транспорті про визнання нечинними та скасування постанови, актів довідки та розрахунку, -
В С Т А Н О В И В:
На розгляд Львівського окружного адміністративного суду надійшла позовна заява Товариства з обмеженою відповідальністю «АГРОЛАЙФ-ІНВЕСТ» до Управління Укртрансбезпеки у Львівській області Державної служби України з безпеки на транспорті, Управління Укртрансбезпеки у Тернопільській області Державної служби України з безпеки на транспорті, в якому просить:
- визнати незаконною, нечинною та скасувати постанову Управління Укртрансбезпеки у Львівській області про застосування адміністративно-господарського штрафу №ВС0130204 від 04.07.2017 у розмірі 1700,00 грн;
- визнати незаконним, нечинним та скасувати акт Управління Укртрансбезпеки у Тернопільській області ВО №190822 від 05.05.2017 про проведення перевірки додержання вимог законодавства про автомобільний транспорт під час виконання перевезень пасажирів і вантажів автомобільним транспортом;
- визнати незаконним, нечинним та скасувати акт Управління Укртрансбезпеки у Тернопільській області ВО № 190082 від 05.05.2017 про перевищення транспортним засобом нормативних вагових параметрів;
- визнати незаконною, нечинною та скасувати довідку Управління Укртрансбезпеки у Тернопільській області про результати здійснення габаритно-вагового контролю від 05.05.2017;
- визнати незаконним, нечинним та скасувати розрахунок Управління Укртрансбезпеки у Тернопільській області №4 від 05.05.2017.
Відповідно до п. 3 ч. 1 ст. 107 Кодексу адміністративного судочинства України (далі - КАС України) суддя після одержання позовної заяви з'ясовує, чи відповідає позовна заява вимогам, встановленим статтею 106 цього Кодексу.
Перевіривши позовну заяву та додані до неї матеріали суддя встановив, що позовну заяву подано без додержання вимог, встановлених ст. 106 Кодексу адміністративного судочинства України.
Відповідно до ч. 3 ст. 106 КАС України до позовної заяви додається документ про сплату судового збору, крім випадків, коли його не належить сплачувати.
Судовий збір при зверненні до адміністративного суду сплачується у порядку, встановленому законодавством. Розмір судового збору визначається відповідно до ч. 2 ст. 4 Закону України "Про судовий збір".
Згідно з підп. 1 п. 3 ч. 2 ст. 4 Закону України “Про судовий збір” за подання до адміністративного суду позову майнового характеру, який подано суб?єктом владних повноважень, юридичною особою встановлюється ставка судового збору, яка становить 1. 5 відсотка ціни позову, але не менше 1 розміру прожиткового мінімуму для працездатних осіб.
Відповідно до підп. 1 п. 3 ч. 2 ст. 4 Закону України “Про судовий збір” за подання до адміністративного суду позову немайнового характеру, який подано суб?єктом владних повноважень, юридичною особою або фізичною особою-підприємцем встановлюється ставка судового збору, яка становить 1 розмір прожиткового мінімуму для працездатних осіб.
Згідно з ч. 3 ст. 6 Закону України “Про судовий збір” за подання позовної заяви, що має одночасно майновий і немайновий характер, судовий збір сплачується за ставками, встановленими для позовних заяв майнового та немайнового характеру.
Крім того, згідно з ч. 3 ст. 6 Закону України “Про судовий збір”, у разі коли в позовній заяві об’єднано дві і більше вимог немайнового характеру, судовий збір сплачується за кожну вимогу немайнового характеру.
Згідно з ст. 7 Закону України “Про Державний бюджет України на 2017 рік” розмір прожиткового мінімуму для працездатних осіб станом на 1 січня 2017 року становить 1600,00 грн.
Як видно з позовної заяви позивач у позовній заяві заявляє вимоги немайнового характеру, а саме: про визнання нечинними та скасування актів ВО №190822 від 05.05.2017, ВО № 190082 від 05.05.2017, довідки від 05.05.2017 та майнову вимогу про скасування постанови №ВС0130204 від 04.07.2017 та розрахунку №4 від 05.05.2017.
Отже, позивач у позовній заяві заявляє позовну вимогу майнового характеру та три позовні вимоги немайнового характеру.
Разом з позовною заявою позивач подав оригінал платіжного доручення № N 600 від 28.07.2017 про сплату судового збору у розмірі 1600, 00 грн, тобто за одну позовну вимогу немайнового характеру.
Однак, позивач не сплатив судовий збір у розмірі 1600, 00 грн за позовну вимогу майнового характеру та 3200, 00 грн за дві позовних вимоги немайнового характеру.
Таким чином, позивачу за подання вищевказаного позову до Львівського окружного адміністративного суду належить доплатити 4800, 00 грн судового збору за платіжними реквізитами: одержувач – УДКСУ у Залізничному районі м. Львова; ЄДРПОУ 38007594; банк одержувача – ГУ ДКСУ у Львівській області; МФО – 825014; рахунок – 31217206784003; Код класифікації доходів бюджету – 22030001; призначення платежу: судовий збір за подання позову до (вказати найменування суду).
Крім того, у відповідності до положень частин 3, 4 статті 50 Кодексу адміністративного судочинства України, відповідачем в адміністративній справі є суб'єкт владних повноважень, якщо інше не встановлено цим Кодексом. Громадяни України, іноземці чи особи без громадянства, їх об'єднання, юридичні особи, які не є суб'єктами владних повноважень, можуть бути відповідачами лише за адміністративним позовом суб'єкта владних повноважень: 1) про тимчасову заборону (зупинення) окремих видів або всієї діяльності об'єднання громадян; 2) про примусовий розпуск (ліквідацію) об'єднання громадян; 3) про примусове видворення іноземця чи особи без громадянства з України; 4) про обмеження щодо реалізації права на мирні зібрання (збори, мітинги, походи, демонстрації тощо); 5) в інших випадках, встановлених законом.
Наведений підхід до визначення учасників адміністративного процесу узгоджується і з положеннями статті 2 Кодексу адміністративного судочинства України щодо завдання адміністративного судочинства, визначенням відповідача, наданим у статті 3 цього Кодексу, юрисдикцією адміністративних судів щодо вирішення адміністративних справ відповідно до статті 17 цього ж Кодексу.
Як вбачається з матеріалів справи, позов позивача заявлений до Управління Укртрансбезпеки у Львівській області Державної служби України з безпеки на транспорті та Управління Укртрансбезпеки у Тернопільській області Державної служби України з безпеки на транспорті, які не є юридичними собами, що не узгоджується з вищезазначеними вимогами процесуального законодавства.
За вказаних обставин суддя приходить до висновку про необхідність залишити позовну заяву позивача без руху та надати строк для приведення позовної заяви у відповідність до вимог ст. 106 КАС України, а саме: шляхом визначення належного відповідача у справі та долучення до позовної заяви квитанції про сплату судового збору за позовні вимоги.
Відповідно до ч. 1 ст. 108 КАС України суддя, встановивши, що позовну заяву подано без додержання вимог, встановлених статтею 106 цього Кодексу, постановляє ухвалу про залишення позовної заяви без руху, у якій зазначаються недоліки позовної заяви, спосіб їх усунення і встановлюється строк, достатній для усунення недоліків.
Враховуючи викладене, позовну заяву слід залишити без руху, надавши строк для усунення вказаних недоліків.
Керуючись ст.ст.106, 108, 165 Кодексу адміністративного судочинства України, суддя,-
У Х В А Л И В:
Залишити позовну заяву Товариства з обмеженою відповідальністю «АГРОЛАЙФ-ІНВЕСТ» до Управління Укртрансбезпеки у Львівській області Державної служби України з безпеки на транспорті, Управління Укртрансбезпеки у Тернопільській області Державної служби України з безпеки на транспорті про визнання нечинними та скасування постанови, актів довідки та розрахунку– без руху.
Позивачу усунути недоліки позовної заяви в строк до 21 серпня 2017 року.
У разі невиконання вказівок судді по усуненню недоліків позовної заяви у визначений термін, така буде вважатись неподаною та повернута позивачеві відповідно до пункту 1 частини 3 статті 108 Кодексу адміністративного судочинства України.
Апеляційна скарга на ухвалу суду першої інстанції подається протягом п’яти днів з дня проголошення ухвали. Якщо ухвалу було постановлено у письмовому провадженні або без виклику особи, яка її оскаржує, апеляційна скарга подається протягом п’яти днів з дня отримання копії ухвали.
Ухвала суду першої інстанції, якщо інше не встановлено Кодексом адміністративного судочинства України, набирає законної сили після закінчення строку подання апеляційної скарги, встановленого цим Кодексом, якщо таку скаргу не було подано.
У разі подання апеляційної скарги судове рішення, якщо його не скасовано, набирає законної сили після повернення апеляційної скарги, відмови у відкритті апеляційного провадження або набрання законної сили рішенням за наслідками апеляційного провадження.
Суддя Р.М. Брильовський