
Справа №235/3199/17
Провадження №2-а/235/143/17
ПОСТАНОВА
ІМЕНЕМ УКРАЇНИ
31 липня 2017 року м. Покровськ
Красноармійський міськрайонний суд Донецької області у складі:
головуючого судді Хмельової С.М.
за участюпозивача ОСОБА_1
представника відповідача ОСОБА_2
секретаря судового засідання Соловйової М.О.
розглянувши у відкритому судовому засіданні у залі суду № 7 адміністративну справу за позовом ОСОБА_1 до Красноармійського об'єднаного управління Пенсійного фонду України Донецької області про призначення пенсії,
ВСТАНОВИВ:
До Красноармійського міськрайонного суду звернувся ОСОБА_1 з адміністративним позовом до Красноармійського об'єднаного управління Пенсійного фонду України Донецької області про призначення пенсії. В обґрунтування заявлених вимог зазначив, що він звернувся до відповідача з заявою від 26.05.2017р., зареєстровану за № 2185 про призначення пенсії за віком на пільгових умовах згідно п. 2 Прикінцевих положень Закону України «Про загальнобовязкове державне пенсійне страхування» та п. «б» ст. 13 Закону України «Про пенсійне забезпечення».
Так, відповідно п. «б» ст. 13 Закону України «Про пенсійне забезпечення» на пільгових умовах мають право на пенсію за віком особи зайняті повний робочий день на роботах їз шкідливими і важкими умовами праці, - за списком № 2 виробництв, робіт, посад, затвердженим КМУ: чоловіки після досягнення 55 років і при стажі роботи не менше 30 років, з них не менше 12 років 6 міс. на зазначених роботах. Працівникам, які мають не менше половини стажу роботи шкідливими і важкими умовами праці, пенсії на пільгових умовах призначаються із зменшенням віку, передбаченого ст. 12 закону, на 1 рік за кожні 2 роки 6 міс. такої роботи - чоловікам.
Позивач має право на пенсію на пільгових умовах, так як він досяг віку 56 років, загальний стаж його роботи 37 роки 4 місяці 4 дні, пільговий стаж складає більше 17 років.
Але рішенням від 19.04.2017р. відповідач відмовив у призначенні пенсії у звязку з тим, що до пільгового стажу за Списком 2 не зараховано періоди роботи на підприємствах, які знаходяться на території не контрольованій органам державної влади України, а саме:
1)на Шахтоспецмонтажному управлінні тресту «Донецькшахтопроходка» з 24.06.1985р. по 31.07.2009р., робота зі шкідливими та важкими умовами праці;
2)на ТОВ «ШБК «Донецькшахтопроходка» Шахтоспецмонтажному управлінні з 01.08.2009р по 27.04.2015р., робота зі шкідливими та важкими умовами праці;
3)на ТОВ «Шахтобудівельна компанія «Донецькшахтопроходка» з 07.07.2015р по 02.08.2016р., робота зі шкідливими та важкими умовами праці.
За таких умов на хибну думку відповідача позивач набуде право на пенсію на пільгових умовах при досягненні 60 - річного віку. Вважає відмову в призначенні пенсії на пільгових умовах незаконною, такою що порушує його права.
Позивач просить суд визнати протиправним та скасувати рішення Красноармійського об'єднаного управління Пенсійного фонду України Донецької області від 03.06.2017 року про відмову у призначенні пенсії за віком на пільгових умовах. Зобов'язати відповідачазарахувати до пільгового стажу період його роботи: на Шахтоспецмонтажному управлінні Тресту «Донецькшахтопроходка» з 24.06.1985 року по 03.04.1988 року майстром монтажної дільниці; з 04.04.1988 року по 31.10.1989 року - виконавець виробничих робіт монтажної дільниці; з 01.11.1989 року по 02.09.2001 року начальником монтажної дільниці,- на ТОВ «ШБК «Донецькшахтопроходка» Шахтоспецмонтажному управлінні з 01.12.2014 року по 27.04.2015року начальником монтажної дільниці,- на ТОВ «Шахтобудівельна компанія «Донецькшахтопроходка» з 07.07.2015 року по 24.01.2016 року. Зобовязати відповідача призначити пенсію.
Позивач в судовому засіданні підтримав заявлені позовні вимоги та просив суд їх задовольнити.
Представник відповідача проти позовних вимог заперечував, просив відмовити у їх задоволенні. В запереченнях на позов зазначив ОСОБА_1 претендує на призначення пенсії незалежно від віку відповідно до п. 2 Прикінцевих положень Закону України «Про загальнообовязкове державне пенсійне страхування» та п. б ст. 13 Закону України «Про пенсійне забезпечення».
Відповідно до п. б ст. 13 Закону України «Про пенсійне забезпечення» на пільгових умовах мають право на пенсію працівники, зайняті повний робочий день на інших роботах із шкідливими і важкими умовами праці - за списком № 2 виробництв, робіт, професій, посад і показників, затв. КМУ, і за результатами атестації робочих місць - після досягнення 55 років і при стажі роботи не менше 30 років у чоловіків, з них не менше 12 років 6 місяців на зазначених роботах.
Працівникам, які не мають стажу роботи із шкідливими і важкими умовами праці, але мають не менше половини стажу на зазначених роботах, за наявності передбаченого загального стажу роботи пенсії за віком на пільгових умовах призначаються із зменшенням пенсійного віку, встановленого абз. 1 ч. 1 ст. 26 ЗУ Про загальнообовязкове державне пенсійне страхування.
На день прийняття рішення Управлінням від 19.05.2017 про відмову в призначенні пенсії загальний стаж роботи позивача склав 37 років 04 міс. 04 днів, пільговий стаж за списком № 2 - не підтверджено.
Спірні періоди роботи не містять даних у «відомостях за звітний період по спецстажу» та не може бути врахований Управлінням.
У позивача відсутні додаткові підтверджуючі документи про пільговий характер роботи за весь час роботи в межах спірного періоду. Відсутні довідки про пільговий характер виконуваної роботи. Призначення пенсії за віком на пільгових умовах за наявними тільки записами у трудовій книжці неможливо. Будь-який документ, виданий органами ат/або особами, передбаченими ст. 9 Закону України «Про забезпечення прав і свобод громадян на правовий режим тимчасово окупованої території України», є недійсним і не створює правових наслідків.
Суд, заслухавши пояснення позивача, представника відповідача, дослідивши матеріали адміністративної справи, приходить до висновку, що позовні вимоги підлягають частковому задоволенню з наступних підстав.
Відповідно достатті 2 КАС Українизавданням адміністративного судочинства є захист прав, свобод та інтересів фізичних осіб, прав та інтересів юридичних осіб у сфері публічно-правових відносин від порушень з боку органів державної влади, органів місцевого самоврядування, їхніх посадових і службових осіб, інших суб'єктів при здійсненні ними владних управлінських функцій на основі законодавства, в тому числі на виконання делегованих повноважень шляхом справедливого, неупередженого та своєчасного розгляду адміністративних справ.
До адміністративних судів можуть бути оскаржені будь-які рішення, дії чи бездіяльність суб'єктів владних повноважень, крім випадків, коли щодо таких рішень, дій чи бездіяльностіКонституцією чи законами України встановлено інший порядок судового провадження.
Відповідно до частини 3статті 2 КАС Україниу справах щодо оскарження рішень, дій чи бездіяльності суб'єктів владних повноважень адміністративні суди перевіряють, чи прийняті (вчинені) вони:
1) на підставі, у межах повноважень та у спосіб, що передбаченіКонституцієюта законами України;
2) з використанням повноваження з метою, з якою це повноваження надано;
3) обґрунтовано, тобто з урахуванням усіх обставин, що мають значення для прийняття рішення (вчинення дії);
4) безсторонньо (неупереджено);
5)добросовісно;
6) розсудливо;
7) з дотриманням принципу рівності перед законом, запобігаючи несправедливій дискримінації;
8) пропорційно, зокрема з дотриманням необхідного балансу між будь-якими несприятливими наслідками для прав, свобод та інтересів особи і цілями, на досягнення яких спрямоване це рішення (дія);
9) з урахуванням права особи на участь у процесі прийняття рішення;
10) своєчасно, тобто протягом розумного строку.
Статтею 19 Конституції Українивстановлено, що органи державної влади та органи місцевого самоврядування, їх посадові особи зобов'язані діяти лише на підставі та в межах повноважень у спосіб, що передбачений якКонституцієютак і Законами України.
Відповідно до ч.1ст.71 Кодексу адміністративного судочинства Україникожна сторона повинна довести ті обставини, на яких ґрунтуються її вимоги та заперечення. Частиною 2ст.71 Кодексу адміністративного судочинства Українипередбачено, що в адміністративних справах про протиправність рішень, дій чи бездіяльності суб'єкта владних повноважень обов'язок щодо доказування правомірності свого рішення, дії чи бездіяльності покладаються на відповідача, якщо він заперечує проти адміністративного позову.
Згідно з ч.1 ст.69та ч.1 ст.70 Кодексу адміністративного судочинства Українидоказами в адміністративному судочинстві є будь-які фактичні дані, на підставі яких суд встановлює наявність або відсутність обставин, що обґрунтовують вимоги і заперечення осіб, які беруть участь у справі, та інші обставини, що мають значення для правильного вирішення справи. Ці дані встановлюються судом на підставі пояснень сторін, третіх осіб та їхніх представників, показань свідків, письмових і речових доказів, висновків експертів. Належними є докази, які містять інформацію щодо предмету доказування.
Відповідно дост.86 КАС України, суд оцінює докази, які є у справі, за своїм внутрішнім переконанням, що ґрунтується на їх безпосередньому, всебічному, повному та об'єктивному дослідженні.
Рішенням Красноармійського обєднаного управлення Пенсійного фонду України Донецької області від 3.06.2017 року ОСОБА_1 відмовлено в призначенні пенсії за віком на пільгових умовах згідно п. 2 Прикінцевих положень Закону України «Про загальнообовязкове державне пенсійне страхування» і ст.. 13 п. «б» Закону України «Про пенсійне забезпечення» у звязку з відсутністю необхідного пільгового стажу за Списком № 2 12 років 6 місяців. Період роботи на Шахтоспецмонтажному управлінні Тресту «Донецькшахтопроходка» з 24.06.1985 року по 31.07.2009 року; ТОВ «ШБК «Донецькшахтопроходка» Шахтоспецмонтажному управлінні з 01.08.2009р. по 27.04.2015року; на ТОВ «Шахтобудівельна компанія «Донецькшахтопроходка» з 07.07.2015 року по 02.08.2016 року, не може бути зараховано до пільгового стажу за списком № 2, оскільки відсутні довідки про пільговий характер роботи та спеціальний трудовий стаж не підтверджений даними, наявними в реєстрі застрахованих осіб Державного реєстру загальнообовязкового державного соціального страхування (а.с.3-5).
ОСОБА_1 відмовлено у реєстрації та виконанні довідок виданих ТОВ «Шахтобудівельна компанія «Донецькшахтопроходка» 02/540 від18.04.2017р., № 02/232 від 18.04.2017р. (а.с.6).
ОСОБА_1, згідно записів у трудовій книжці БТ-ІІ № 4259465, працювавна Шахтоспецмонтажному управлінні Тресту «Донецькшахтопроходка» з 24.06.1985 року по 03.04.1988 року майстром монтажної дільниці; з 04.04.1988 року по 31.10.1989 року - прорабом монтажної дільниці; з 01.11.1989 року по 02.09.2001 року начальником монтажної дільниці; на ТОВ «ШБК «Донецькшахтопроходка» Шахтоспецмонтажному управлінні з 01.12.2014 року по 27.04.2015року начальником монтажної дільниці; на ТОВ «Шахтобудівельна компанія «Донецькшахтопроходка» з 07.07.2015 року по 24.01.2016 року (а.с.11-14).
Згідно довідки від 18.04.2017 року № 02/540, виданої ВАТ «Трест Донецькшахтопроходка», про підтвердження наявного трудового стажу для призначення пенсії за відсутності трудової книжки або відповідних записів у ній, ОСОБА_1, працював повний робочий день у ТОВ «ШБК «Донецькшахтопроходка» та виконував роботи зі шкідливими та важкими умовами праці повний робочий день на ПАТ «ШУ «Покровське», на промислових майданчиках будівництва шахт і за період з 01.12.2014р. (наказ № 1294-к від 27.11.2014р.) по 27.04.2015р. (наказ № 164-к від 27.04.2015р.) за професією начальник виробничої дільниці, за період з 7.07.2015р. (наказ № 293-к від 01.07.2015р.) по 24.01.2016р. (наказ № 48-к від 20.01.2016р.) за професією начальник виробничої дільниці, що передбачена Списком 2 розділ 1 підрозділ 1б код КП 1.1б підстава Постанова Кабінету Міністрів України від 16.01.2003р. № 36. Підстава для видачі: атестація робочих місць підтверджена: наказ «Об итогах аттестации робочих мест по условиям труда» № 146 від 20.12.2010р.; № 222 від 01.07.2015р., наказ № 273 від 26.12.2012р. «Про закриття відокремлених підрозділів», особиста картка форми Т-2 накази відділу кадрів, особові рахунки (а.с.15).
Згідно довідки від 18.04.2017 року № 02/232, виданої ВАТ «Трест Донецькшахтопроходка», про підтвердження наявного трудового стажу для призначення пенсії за відсутності трудової книжки або відповідних записів у ній, ОСОБА_1, працював повний робочий день у Шахтоспецмонтажному управлінняТрест «Донецькшахтопроходка» та виконував роботи зі шкідливими та важкими умовами праці з монтажу та демонтажу шахтних металевих конструкцій на поверхні виробничих дільниці з будівництва шахт, і за період з 24.06.1985р. (наказ № 45-к від 20.06.1985р.) по 03.04.1988р. (наказ № 30-к) за професією майстер монтажної дільниці, що передбачена Списком №2 розділ 1 підрозділ б код КП 2010100б-23398 підстава Постанова РМ СРСР від 22.08.1956р. За період з 04.04.1988р. (наказ № 15-к від 01.04.1988р.) по 31.10.1989р. за професією виконавець виробничих робіт монтажної дільниці, що передбачена Списком №2 розділ 1 підрозділ б код КП 2010100б-23398 підстава Постанова РМ СРСР від 22.08.1956р. За період з 01.11.1989р. (наказ № 64-к від 15.11.1989р.) по 02.09.2001р. (наказ № 29-к від 05.09.20001р.) за професією начальник монтажної дільниці, що передбачена Списком №2 розділ 1 підрозділ б код КП 2010100б-23398 підстава Постанова КМУ № 162 від 11.03.1994р. Підстава для видачі: накази з кадрів, особова картка форми Т-2, особові рахунки. Атестація робочого місця підтверджена: накази треста «Донецькшахтопроходка» «Об итогах аттестации робочих мест по условиям труда» № 64 від 13.07.1994р., №22 від 29.05.2000р., № 55від 21.07.2003р., № 72 від 11.09.2003р. (а.с.16).
Згідно наказу треста «Донецькшахтопроходка» «Об итогах аттестации робочих мест по условиям труда» № 64 від 13.07.1994р. затверджено перелік робочих місць, виробництв, професій і посад з пільговим пенсійним забезпеченням по спискам №1 та №2 (а.с.17). Крім того, наказ № 22 від 29.05.2000р. (а.с.18), наказ № 55 від 21.072003р. (а.с.19), наказ № 72 від 11.09.2003р. (а.с.20), наказ № 43 від 26.05.2005р. (а.с.21), наказ № 146 (а.с.22), наказ № 273 від 16.12.2012р. (а.с.23-24), наказ № 222 від 01.07.2015р. (а.с.25)
Згідно індивідуальних відомостей про застраховану особу з заробітної плати ОСОБА_1 проводилась сплата страхових внесків (а.с.47-49).
Відповідно до пункту «б» статті 13 Закону України «Про пенсійне забезпечення» на пільгових умовах мають право на пенсію за віком, незалежно від місця останньої роботи: працівники, зайняті повний робочий день на інших роботах із шкідливими і важкими умовами праці, - за списком № 2 виробництв, робіт, професій, посад і показників, затверджуваним Кабінетом Міністрів України, і за результатами атестації робочих місць - після досягнення 55 років і при стажі роботи не менше 30 років у чоловіків, з них не менше 12 років 6 місяців на зазначених роботах, і не менше 25 років у жінок, з них не менше 10 років на зазначених роботах.
Предметом розгляду в даній адміністративній справі є протиправність не включення певного стажу до пільгового, та право позивача на призначення пенсії.
Право особи на одержання пенсії установлюється на підставі всебічного, повного і обєктивного розгляду всіх поданих документів органом, що призначає пенсію.
Трудова книжка, відповідно дост. 48 КЗпП Українита згідно з п.1 «Порядку підтвердження наявного трудового стажу для призначення пенсії за відсутності трудової книжки або відповідних записів у них», затвердженогопостановою Кабінету Міністрів України № 637 від 12.08.1993 року№ 637, є основним документом, що підтверджує пільговий стаж роботи працівника.
Відповідно дост. 62 Закону України«Про пенсійне забезпечення»основним документом, що підтверджує стаж роботи, є трудова книжка, а в разі відсутності її чи відповідних записів у ній наявність трудового стажу підтверджується в Порядку, встановленому Кабінетом Міністрів України.
Пунктом 20 «Порядку підтвердження наявного трудового стажу для призначення пенсії за відсутності трудової книжки або відповідних записів у них», затвердженимпостановою Кабінету Міністрів України № 637 від 12.08.1993 року, передбачено, що у тих випадках, коли в трудовій книжці відсутні відомості, що визначають право на пенсію на пільгових умовах або за вислугою років, установлені для окремих категорій працівників, для підтвердження спеціального трудового стажу приймаються уточнюючі довідки підприємств, установ, організацій або їхніх правонаступників. У такій довідці має бути зазначено: періоди роботи, що зараховуються до спеціального стажу; професію або посаду; характер виконуваної роботи; розділ, підрозділ, пункт, найменування списків або їх номери, до якого включено цей період роботи, первинні документи за час виконання роботи, на підставі яких видана довідка.
Відповідно до п. 20 Порядку 637 у разі коли підприємства, установи, організації або їх правонаступники розміщуються на тимчасово окупованій території України або в районах проведення антитерористичної операції, спеціальний трудовий стаж може підтверджуватися за даними, наявними в реєстрі застрахованих осіб Державного реєстру загальнообовязкового державного соціального страхування.
Згідно із статтею 101 Закону України «Про пенсійне забезпечення» органи, що призначаютьпенсії,мають право вимагати відповідні документи від підприємств, організацій і окремих осіб, а також в необхідних випадках перевіряти обґрунтованість їх видачі. Підприємства та організації несуть матеріальну відповідальність за шкоду, заподіяну громадянам або державі внаслідок несвоєчасного оформлення або подання пенсійних документів, а також за видачу недостовірних документів, і відшкодовують її.
Необхідними умовами для виникнення у особи права на пенсійне забезпечення на пільгових умовах відповідно до пункту «б» статті 13 Закону №1788-ХІІ є формальна констатація факту перебування особи на посаді або виконання нею робіт, що містяться у списку № 2, а також документальне підтвердження зайнятості працівника за відповідною професією за результатами атестації умов праці, яке полягає у наявності результатів атестації відповідногоробочого місця за умовами праці. Документами, які підтверджують результати атестаціїробочогомісця за умовами праці, можуть бути: картка умов праці, наказ по підприємству про затвердження перелікуробочих місць,виробництв, професій і посад з пільговим пенсійним забезпеченням працівників; трудова книжка із записом про витяг із зазначеного наказу або з додатком такого витягу.
Відсутність підтвердження вищезгаданих обставин не породжує виникнення права на зарахування пільгового стажу.
Аналогічна правова позиція міститься у постановах Верховного Суду України від 10 вересня 2013 року №21-183а13 та від 10 березня 2015 року №21-51а15.
Частина 3 статті 44 Закону України «Про загальнообовязкове державне пенсійне страхування» органи Пенсійного фонду мають право вимагати відповідні документи від підприємств, організацій і окремих осіб, видані ними для оформлення пенсії, а також в необхідних випадках перевіряти обґрунтованість їх видачі та достовірність поданих відомостей про осіб, які підлягають загальнообовязковому державному пенсійному страхуванню, умови їх праці та інших відомостей, передбачених законодавством для визначення права на пенсію.
Суд не погоджується з доводами відповідача, що довідки від 18.04.2017 року, № 02/540 та № 02/232 видана ТОВ «Шахтобудівельна компанія «Донецькшахтопроходка», про підтвердження наявного трудового стажу для призначення пенсії за відсутності трудової книжки або відповідних записів у ній, не може бути прийнята до уваги, оскільки видана підприємством з непідконтрольної Україні території.
В Україні визнається та діє принцип верховенства права, утвердження і забезпечення прав і свобод людини є головним обовязком держави, а чинні міжнародні договори, згода на які надана Верховною Радою, є частиною національного законодавства України.
Стосовно окупованих територій у практиці Міжнародного суду ООН сформульовані так звані «намібійські винятки», які говорять про те, що документи видані окупаційною владою, повинні визнаватись, якщо їх невизнання тягне за собою серйозні порушення або обмеження прав громадян.
Суд не має сумнівів в достовірності змісту цих довідкок. Як вбачається зі змісту довідок та записів в трудовій книжці - періоди роботи, номера наказів за якими позивач приймався на роботу, професія (посада), за якою позивач працював у спірні періоди, не мають розбіжностей. Відповідачем не спростовані відомості, які зазначені в довідках.
З практики Європейського суду витікає наступне: в національному праві має бути передбачено засіб правового захисту від довільних втручань органів державної влади в права, гарантовані Конвенцією. Будь-яка законна підстава для здійснення дискреційних повноважень може створити юридичну невизначеність, що є несумісною з принципом верховенства права без чіткого визначення обставин, за яких компетентні органи здійснюють такі повноваження, або, навіть, спотворити саму суть права. Отже,законом повинно з достатньою чіткістю бути визначено межі дискреції та порядок її здійснення, з урахуванням легітимної мети певного заходу, аби убезпечити особі адекватний захист від порушень з боку суб'єктів владних повноважень.
Конкретна нормазаконуповинна містити досить чіткі положення про рамки і характер здійснення відповідних дискреційних повноважень, наданих органам державної влади. У разі, якщо жзаконне має достатньої чіткості, повинен спрацьовувати принцип верховенства права.
Тому посилання відповідача на те, що видані позивачу довідки є недійсними на підставіст. 9 Закону України «Про забезпечення прав і свобод громадян та правовий режим на тимчасово окупованій території України» від 15.04.2014 року № 1207-УПє протиправним, оскільки відповідно дост. 9 Закону України «Про забезпечення прав і свобод громадян та правовий режим на тимчасово окупованій території України»будь-які органи, їх посадові та службові особи на тимчасово окупованій території та їх діяльність вважаються незаконними, якщо ці органи або особи створені, обрані чи призначені у порядку, не передбаченому законом, будь-який акт (рішення, документ), виданий органами та/або особами, передбаченими частиною другою цієї статті, є недійсним і не створює правових наслідків, тобто положення зазначеногоЗаконуне розповсюджується на видані позивачу довідки про підтвердження трудового стажу.
З урахуванням вищевикладеного, рішення відповідача про відмову у призначенні пенсії є протиправним та підлягає скасуванню. З матеріалів справи вбачається та встановлено в судовому засіданні, що спірні періоди підлягають зарахуванню до пільгового стажу позивача, оскільки підтверджений належним чином.
Таким чином позовні вимоги в частині визнання протиправним та скасування рішення Красноармійського обєднаного управління Пенсійного фонду України Донецької області від 03.06. 2017 року про відмову в призначенні пенсії ОСОБА_1, підлягають задоволенню.
Оскільки суд не може підміняти компетенцію органів пенсійного фонду, до розгляду яких відносяться питання призначення, нарахування пенсії, а позивач просить суд зобов'язати відповідача призначити йому пенсію саме з 26.05.2017 року, то суд вважає за необхідне зобов'язати відповідача ОСОБА_3 об'єднане управління Пенсійного фонду України Донецької області розглянути заяву ОСОБА_1 від 26.05.2017р.року відповідно до законодавства та за результатами розгляду прийняти рішення з урахуванням зарахованих періодів роботи.
Згідно з ч.1ст. 94 КАС Україниякщо судове рішення ухвалене на користь сторони, яка не є суб'єктом владних повноважень, суд присуджує всі здійснені нею документально підтверджені судові витрати за рахунок бюджетних асигнувань субєкта владних повноважень, що виступав стороною у справі.
З огляду за зазначене, витрати позивача по сплаті судового збору в сумі 640 грн. підлягають стягненню за рахунок бюджетних асигнувань Красноармійського обєднаного управління пенсійного фонду України Донецької області.
Керуючись ст.ст.11,17-20,69-72,86,94,122,128,158-163,167,185,186 КАС України, суд,
ПОСТАНОВИВ:
Позовні вимоги ОСОБА_1 до Красноармійського обєднаного управління Пенсійного фонду України Донецької області про призначення пенсії, задовольнити частково.
Визнати протиправним та скасувати рішення Красноармійського обєднаного управління Пенсійного фонду України Донецької області від 03.06.2017 року про відмову у призначенні пенсії за віком на пільгових умовах ОСОБА_1.
Зобовязати ОСОБА_3 обєднане управління Пенсійного фонду України Донецької області відповідно до п. 2 Прикінцевих положень Закону України «Про загальнообовязкове державне пенсійне страхування» та п. «б» статті 13 Закону України «Про пенсійне забезпечення» зарахувати ОСОБА_1 до пільгового стажу період його роботи:
-на Шахтоспецмонтажному управлінні Тресту «Донецькшахтопроходка» з 24.06.1985 року по 03.04.1988 року майстром монтажної дільниці; з 04.04.1988 року по 31.10.1989 року - виконавець виробничих робіт монтажної дільниці; з 01.11.1989 року по 02.09.2001 року начальником монтажної дільниці,
- на ТОВ «ШБК «Донецькшахтопроходка» Шахтоспецмонтажному управлінні з 01.12.2014 року по 27.04.2015року начальником монтажної дільниці,
- на ТОВ «Шахтобудівельна компанія «Донецькшахтопроходка» з 07.07.2015 року по 24.01.2016 року.
Зобов'язати ОСОБА_3 об'єднане управління Пенсійного фонду України Донецької області розглянути заяву ОСОБА_1 від 26 травня 2017 року відповідно до законодавства та за результатами розгляду прийняти рішення щодо призначення пенсії з урахуваннямзарахованого пільгового стажу.
Стягнути з Красноармійського обєднаного управління Пенсійного фонду України Донецької області (код ЄДРПОУ 37869345) на користь ОСОБА_1, за рахунок бюджетних асигнувань понесені ним судові витрати у розмірі 640 (шістсот сорок) гривень 00 копійок.
Постанова суду набирає законної сили після закінчення строку подання апеляційної скарги, якщо таку апеляційну скаргу не було подано. У разі подання апеляційної скарги постанова, якщо її не скасовано, набирає законної сили після повернення апеляційної скарги, відмови у відкритті апеляційного провадження або набрання законної сили рішення за наслідками апеляційного провадження.
На постанову суду може бути подано апеляційну скаргу до Донецького апеляційного адміністративного суду через Красноармійський міськрайонний суд Донецької області протягом десяти днів з дня її проголошення з одночасним надісланням копії апеляційної скарги особою, яка її подає, до суду апеляційної інстанції.
У разі застосування судом ч. 3ст. 160 КАС України апеляційна скарга подається протягом десяти днів з дня отримання копії постанови, складеної в повному обсязі.
31 липня 2017 року проголошено вступну та резолютивну частини постанови, повний текст постанови виготовлено протягом пяти днів.
Суддя