Постанова № 68077583, 31.07.2017, Покровський міськрайонний суд Донецької області (до 25.04.2025 - Красноармійський міськрайонний суд Донецької області)

Дата ухвалення
31.07.2017
Номер справи
235/3098/17
Номер документу
68077583
Форма судочинства
Адміністративне
Державний герб України

Справа №235/3098/17

Провадження № 2-а/235/141/17

ПОСТАНОВА

ІМЕНЕМ УКРАЇНИ

31 липня 2017 року м. Покровськ

Красноарміський міськрайонний суд Донецької області у складі:

головуючого судді Хмельової С.М.

за участю секретаря судового засідання Соловйової М.О.

розглянувши у судовому засіданні адміністративну справу за позовом ОСОБА_1 до Красноармійського об'єднаного управління Пенсійного фонду України Донецької області про визнання протиправним і скасування рішення та зобов'язання вчинити певні дії, третя особа ТОВ «Краснолиманське»,

ВСТАНОВИВ:

До Красноармійського міськрайонного суду звернувся ОСОБА_1 з адміністративним позовом до Красноармійського об'єднаного управління Пенсійного фонду України Донецької області про визнання протиправним і скасування рішення та зобов'язання вчинити певні дії, третя особа ТОВ «Краснолиманське». В обґрунтування заявлених вимог зазначив, що 21.04.2017 року він звернувся до відповідача з заявою про призначення пенсії за віком згідно з п. 2 Прикінцевих положень Закону України «Про загальнообов'язкове державне пенсійне страхування» і ч. 1 ст. 14 Закону України «Про пенсійне забезпечення», проте, рішенням від 28 квітня 2017 року йому відмовлено в призначенні пенсії у зв'язку з відсутністю необхідного пільгового стажу.

Відмовляючи в призначенні пенсії відповідач виходив з того, що відповідно до наданих документів страховий стаж позивача складає 21 рік 02 місяці 14 днів, в тому числі стаж на підземних роботах - 18 років 05 місяців 19 днів, а оскільки період його роботи на ТОВ «Краснолиманське» з 06.09.2010 року не підтверджено довідками про пільговий характер роботи, то період роботи з 06.09.2010 року по 31.08.2014 року на вказаному підприємстві враховано до страхового стажу, а не до пільгового.

Позивач не погоджується з таким рішенням відповідача і вважає його протиправним з наступних підстав.

06.09.2010 року позивач був прийнятий до ТОВ «Краснолиманське» гірничоробочим очисного вибою підземним 4 розряду з повним підземним робочим днем в шахті тимчасово (наказ № 168к від 06.09.2010 року); 01.11.2010 року переведений гірничоробочим очисного вибою підземним 5 розряду з повним підземним робочим днем в шахті (наказ № 209к від 01.11.2010 року), що підтверджується трудовою книжкою від 30 квітня 1998 року.

Запис про звільнення з ТОВ «Краснолиманське» в зазначеній трудовій книжці відсутній, оскільки товариство, через форс-мажорні обставини, з 01.10.2014 року, позбавлене можливості провадити господарську діяльність, що підтверджується сертифікатом № 2024 про форс-мажорні обставини (обставини непереборної сили), виданим Торгово-промисловою палатою України 01.12.2014 року за № 5509/05-4.

На теперішній час позивач з 27.11.2014 року працює гірничоробочим очисного вибою підземним 5 розряду з повним підземним робочим днем в шахті на ДП «ВК «Краснолиманська» (наказ № 4998к від 27.11.2014 року).

Разом з цим, з індивідуальних відомостей про застраховану особу за формою OK-5, номер облікової картки НОМЕР_1 на ім'я позивача, виданих відповідачем, вбачається, що за нього ТОВ «Краснолиманське» (код страхувальника 32281519) у період з 06.09.2010 року по 31.08.2014 року сплачувалися страхові внески за кодом підстави для обліку спецстажу ЗП3014А2.

Крім цього, з відомостей з інформаційного фонду Держаного реєстру фізичних осіб ДФС України про суми виплачених доходів та утриманих податків від 01.06.2017 року № 24226 на його ім'я вбачається, що починаючи з 3 кварталу 2010 року до 2 кварталу 2014 року, тобто, у період роботи на ТОВ «Краснолиманське», позивачу нараховувався дохід (заробітна плата) та утримувалися податки.

Позивач вважає, що відповідач повинен був врахувати індивідуальні відомості про застраховану особу, які містять інформацію про суми заробітку для нарахування пенсії, кількість днів стажу в місяці, позначку про сплату страхових внесків, у тому числі за період його роботи в ТОВ «Краснолиманське».

Таким чином, рішення відповідача має бути скасоване.

Позивач просить суд визнати протиправним і скасувати рішення Красноармійського об'єднаного управління Пенсійного фонду України Донецької області від 28 квітня 2017 року про відмову в призначенні йому пенсії за віком за нормами ч. 1 ст. 14 Закону України «Про пенсійне забезпечення», п. 2 Прикінцевих положень Закону України «Про загальнообов'язкове державне пенсійне страхування». Зобов'язати Красноармійське об'єднане управління Пенсійного фонду України Донецької області розглянути його заяву про призначення пенсії за віком згідно з п. 2 Прикінцевих положень Закону України «Про загальнообов'язкове державне пенсійне соціальне страхування» і ч. 1 ст. 14 Закону України «Про пенсійне забезпечення» з урахуванням стажу роботи в ТОВ «Краснолиманське» з 06.09.2010 року по 31.08.2014 року і зарахувати цей стаж до пільгового стажу.

Позивач та представник позивача до судового засідання не з'явились, просили розглядати справу за їх відсутністю, позовні вимоги підтримують та просять задовольнити.

Представник відповідача надав заперечення на адміністративний позов в яких зазначив, що при розгляді заяви ОСОБА_1 від 21.04.2017 Управлінням прийнято рішення про відмову в призначенні пенсії за віком на пільгових умовах за приписами ст. 14 Закону України «Про пенсійне забезпечення» за наявності стажу на підземних роботах - 18 років 05 місяців 19 днів.

Умови підтвердження спірного періоду роботи на ТОВ «Краснолиманське» (4 місяці 26 днів) є недостатнім для обрахунку пенсії з урахуванням наявного пільгового стажу 18 років 05 місяців 19 днів та призначення пенсії на пільгових умовах.

Право на пенсію за віком на пільгових умовах в розумінні ст. 14 Закону України «Про пенсійне забезпечення» ОСОБА_1 набуде при наявності 25 років стажу на підземних роботах.

На пільгових умовах мають право на пенсію за віком, незалежно від місця останньої роботи працівники, зайняті повний робочий день на підземних роботах, на роботах з особливо шкідливими і особливо важкими умовами праці, - за списком № 1 виробництв, робіт, професій, посад і показників, затв.КМУ, і за результатами робочих місць - після досягнення 50 років і при стажі роботи не менше 25 років.

Право на пенсію за віком на пільгових умовах в розумінні п. а ст. 13 Закону України «Про пенсійне забезпечення» ОСОБА_1 набуде при наявності віку, передбаченого даною нормою права та при стажі роботи не менше 25 років. Відповідно до наданих документів страховий стаж позивача на момент звернення до Управління складає 21 рік 02 місяці 14 днів.

Працівникам, які не мають стажу роботи з особливо шкідливими і особливо важким умовами праці, передбаченого данною нормою права, але мають не менше половини стажу на зазначених роботах, за наявності передбаченого загального стажу роботи пенсії за віком на пільгових умовах призначаються із зменшенням пенсійного віку: чоловікам - на 1 рік з кожний повний рік такої роботи.

Враховуючи рішення, яке оскаржує позивач, Управління зазначає, що вказані обставини свідчать про відсутність підстав для призначення Управлінням пенсії за віком на пільгових умовах позивачу. Відсутність 25 років стажу на підземних роботах дають підстав вважати про правомірність дій Управління, яке відображене у рішенні від 28.04.2017 про відмову в призначенні пенсії.

Врегулювання породжуванного спору не тягнуть за собою наслідок дій, які передбачені умовами пенсійного забезпечення.

Враховуючи викладені обставини, наполягають, окрім спірного періоду роботи у позивача недостатньо пільгового стажу роботи для призначення пенсії за віком за нормами ч. ст. 14 Закону України «Про пенсійне забезпечення» та п. 2 Прикінцевих та перехідних положень Закону України "Про загальнообов'язкове державне пенсійне страхування".

Просить відмовити в задоволенні позову в повному обсязі.

Представник третьої особи - ТОВ «Краснолиманське» надала клопотання про розгляд справ за її відсутності. В поясненнях на позов зазначила, що 05.09.14р. невідомими озброєними особами відбулося збройне незаконне захоплення Державного підприємства «Вугільна компанія «Краснолиманська» на території якого здійснювала свою господарську діяльність Третя особа.

01.10.14р. озброєними особами, що контролювали територію та органи управління ДП «ВК «Краснолиманська», із застосуванням погроз фізичного насильства злочинним шляхом було видалено у примусовому порядку всіх працівників ТОВ «Краснолиманське» з території підприємства, з наданням їм наказу покинути офісні приміщення та припинити здійснення трудової діяльності.

З даного періоду часу діяльність підприємства повністю паралізована, відсутній будь-який контроль за додержанням трудових прав і соціальних гарантій працівників, повністю не контролюються процеси, що забезпечують промислову безпеку вугледобувного підприємства, припинені відрахування до місцевого та державного бюджетів.

Внаслідок вчинення кримінальних правопорушень по відношенню до Третьої особи і його працівників, Третя особа не має об'єктивної можливості здійснити за місцем свого місцезнаходження, тобто за адресою реєстрації: 85310 Донецька область, м. Родинське, ДП «Вугільна компанія «Краснолиманська», дії щодо реалізації трудових прав своїх працівників.

За фактами захоплення невстановленими особами 05.09.14р. адміністративних будівель ДП «ВК «Краснолиманська» та ТОВ «Краснолиманське», а також заволодіння чужим майном шляхом обману у великих розмірах, відкрито кримінальне провадження №12014050000000546 від 11.09.14р. Наразі обвинувальний акт щодо ОСОБА_2 та його спільника ОСОБА_3 перебуває на розгляді у Красноармійському міськрайонному суді Донецької області (ЄУН 235/2649/16-к).

Факт настання обставин непереборної сили (форс-мажорних обставин) для ТОВ «Краснолиманське» підтверджується і Сертифікатами (висновками) Торгово- промислової палати України №1348 від 04.11.14р. та №2024 від 01.12.14р.

Не маючи доступу до первинних документів, Третя особа не має можливості надавати докази в матеріали справи, зокрема, в рамках розгляду даної справи, - навіть документи про наявність чи відсутність трудових відносин з Позивачем.

За таких обставин, вважає, що у спірних правовідносинах підлягають застосуванню вимоги Постанови Кабінету Міністрів України «Про затвердження Порядку підтвердження наявного трудового стажу для призначення пенсій завідсутності трудової книжки або відповідних записів у ній» №637 від 12.08.93р. (далі за текстом - «Порядок...»), а саме - абз.7 п.20 вказаного «Порядку...».

Тобто, якщо в трудовій книжці відсутні відомості, що визначають право на пенсію на пільгових умовах, та у разі, якщо підприємство розміщується на тимчасово окупованій території України або в районах проведення антитерористичної операції спеціальний трудовий стаж може підтверджуватися даними, наявними в реєстрі застрахованих осіб Державного реєстру загальнообов'язкового державного соціального страхування. Адресою реєстрації ТОВ «Краснолиманське» є: 85310, Донецька область, м. Покровськ, м. Родинське, ДП «Вугільна компані «Краснолиманська». Згідно з п.п. 18 п.1 Додатку до Розпорядження № 1275-р ві 02.12.2015р. «Про затвердження переліку населених пунктів, на території яких здійснювалася антитерористична операція, та визнання такими, що втратили чинності деяких розпоряджень Кабінету Міністрів України» м. Родинське Донецької області входить до переліку населених пунктів, де проводилася антитерористична операція.

Тобто, Позивач для підтвердження наявного спеціального трудового стаж повинен надати дані з реєстру застрахованих осіб Державного реєстру загальнообов'язкового державного соціального страхування.

Згідно наданої довідки Держреєстру ПФУ «Індивідуальні відомості пр застраховану особу» форми ОК-5 за Позивача, як за найманого робітника, страхувальником - підприємством ТОВ «Краснолиманське» вносилися страхові внески в період з вересня 2010 року по серпень 2014 року включно.

З огляду на зазначене, вважає, що до пільгового стажу Позивача може бути зараховано період його роботи у ТОВ «Краснолиманське» з 06 вересня 2010 рок по 31 серпня 2014 року.

Суд, дослідивши матеріали адміністративної справи, приходить до висновку, що позовні вимоги підлягають задоволенню з наступних підстав.

Відповідно до статті 2 КАС України завданням адміністративного судочинства є захист прав, свобод та інтересів фізичних осіб, прав та інтересів юридичних осіб у сфері публічно-правових відносин від порушень з боку органів державної влади, органів місцевого самоврядування, їхніх посадових і службових осіб, інших суб'єктів при здійсненні ними владних управлінських функцій на основі законодавства, в тому числі на виконання делегованих повноважень шляхом справедливого, неупередженого та своєчасного розгляду адміністративних справ.

До адміністративних судів можуть бути оскаржені будь-які рішення, дії чи бездіяльність суб'єктів владних повноважень, крім випадків, коли щодо таких рішень, дій чи бездіяльності Конституцією чи законами України встановлено інший порядок судового провадження.

Відповідно до частини 3 статті 2 КАС України у справах щодо оскарження рішень, дій чи бездіяльності суб'єктів владних повноважень адміністративні суди перевіряють, чи прийняті (вчинені) вони:

1) на підставі, у межах повноважень та у спосіб, що передбачені Конституцією та законами України;

2) з використанням повноваження з метою, з якою це повноваження надано;

3) обґрунтовано, тобто з урахуванням усіх обставин, що мають значення для прийняття рішення (вчинення дії);

4) безсторонньо (неупереджено);

5)добросовісно;

6) розсудливо;

7) з дотриманням принципу рівності перед законом, запобігаючи несправедливій дискримінації;

8) пропорційно, зокрема з дотриманням необхідного балансу між будь-якими несприятливими наслідками для прав, свобод та інтересів особи і цілями, на досягнення яких спрямоване це рішення (дія);

9) з урахуванням права особи на участь у процесі прийняття рішення;

10) своєчасно, тобто протягом розумного строку.

Статтею 19 Конституції України встановлено, що органи державної влади та органи місцевого самоврядування, їх посадові особи зобов'язані діяти лише на підставі та в межах повноважень у спосіб, що передбачений як Конституцією так і Законами України.

Відповідно до ч.1 ст.71 Кодексу адміністративного судочинства України кожна сторона повинна довести ті обставини, на яких ґрунтуються її вимоги та заперечення. Частиною 2 ст.71 Кодексу адміністративного судочинства України передбачено, що в адміністративних справах про протиправність рішень, дій чи бездіяльності суб'єкта владних повноважень обов'язок щодо доказування правомірності свого рішення, дії чи бездіяльності покладаються на відповідача, якщо він заперечує проти адміністративного позову.

Згідно з ч.1 ст.69 та ч.1 ст.70 Кодексу адміністративного судочинства України доказами в адміністративному судочинстві є будь-які фактичні дані, на підставі яких суд встановлює наявність або відсутність обставин, що обґрунтовують вимоги і заперечення осіб, які беруть участь у справі, та інші обставини, що мають значення для правильного вирішення справи. Ці дані встановлюються судом на підставі пояснень сторін, третіх осіб та їхніх представників, показань свідків, письмових і речових доказів, висновків експертів. Належними є докази, які містять інформацію щодо предмету доказування.

Відповідно до ст.86 КАС України, суд оцінює докази, які є у справі, за своїм внутрішнім переконанням, що ґрунтується на їх безпосередньому, всебічному, повному та об'єктивному дослідженні.

Рішенням Красноармійського об'єднаного управління Пенсійного фонду України Донецької області про відмову в призначенні пенсії від 28.04.2017 року ОСОБА_1 відмовлено в призначенні пенсії за віком. Відмовляючи в призначенні пенсії відповідач виходив з того, що відповідно до наданих документів страховий стаж позивача складає 21 рік 02 місяці 14 днів, в тому числі стаж на підземних роботах - 18 років 05 місяців 19 днів, а оскільки період його роботи на ТОВ «Краснолиманське» з 06.09.2010 року не підтверджено довідками про пільговий характер роботи, то період роботи з 06.09.2010 року по 31.08.2014 року на вказаному підприємстві враховано до страхового стажу, а не до пільгового (а.с.9-11).

Згідно трудової книжки ОСОБА_1 6 вересня 2010 року прийнято до ТОВ «Краснолиманське» очисного вибою підземним 4 розряду з повним підземним робочим днем в шахті тимчасово (наказ № 168к від 06.09.2010 року); 01.11.2010 року переведений гірничоробочим очисного вибою підземним 5 розряду з повним підземним робочим днем в шахті (наказ № 209к від 01.11.2010 року) (а.с.12-15).

Згідно довідки Держреєстру ПФУ «Індивідуальні відомості про застраховану особу» форми ОК-5 за ОСОБА_1, як за найманого робітника, страхувальником - підприємством ТОВ «Краснолиманське» вносилися страхові внески в період з вересня 2010 року по серпень 2014 року включно, внески за кодом підстави для обліку спецстажу ЗП3014А2 (а.с.19-21).

Відповідно до п.6 ст. 92 Конституції України виключно законами України визначаються зокрема, форми і види пенсійного забезпечення. Такими законами є Закон України «Про пенсійне забезпечення» від 05 листопада 1991 року № 1788-12 та Закон України «Про загальнообов'язкове пенсійне страхування» № 1058 від 9 липня 2003 року.

Згідно зі ст. 62 ЗУ «Про пенсійне забезпечення» основним документом, що підтверджує стаж роботи, є трудова книжка. Порядок підтвердження наявного трудового стажу при відсутності трудової книжки або відповідних записів у ній встановлюється Кабінетом Міністрів України.

Так, пунктом 20 Порядку підтвердження наявного трудового стажу для призначення пенсій за відсутності трудової книжки або відповідних записів у ній затвердженого постановою Кабінету Міністрів України від 12 серпня 1993 року № 637 також передбачено, що у разі коли підприємства, установи, організації або їх правонаступники розміщуються на тимчасово окупованій території України або в районах проведення антитерористичної операції, спеціальний трудовий стаж може підтверджуватися за даними, наявними в реєстрі застрахованих осіб Державного реєстру загальнообов'язкового державного соціального страхування.

Цим абзацом пункт 20 доповнено згідно з Постановою КМ № 1028 від 09.12.2015 року, яку опубліковано в Урядовому кур'єрі від 16.12.2015 р. № 235.

Розпорядженням Кабінету Міністрів України від 2 грудня 2015 року № 1275-р «Про затвердження переліку населених пунктів, на території яких здійснювалася антитерористична операція, та визнання такими, що втратили чинність, деяких розпоряджень Кабінету Міністрів України» до переліку населених пунктів, на території яких здійснювалася антитерористична операція включено місто Родинське Донецької області, саме на території якого і розташовано ТОВ «Краснолиманське».

Згідно з Постановами Правління ПФУ № 261 від 05.11.2009 року «Про Порядок формування та подання страхувальниками звіту щодо сум нарахованого єдиного внеску на загальнообов'язкове державне соціальне страхування органам ПФУ», № 252 від 03.12.2013 року «Про визнання такою, що втратила чинність, Постанови Правління ПФУ від 08.10.2010 року № 222», якими затверджувалися «Довідники кодів підстав для обліку стажу окремим категоріям осіб відповідно до законодавства», код підстави ЗП3014А2 терміном дії з 05.11.1991 року встановлено для працівників провідних професій: робітники очисного вибою, прохідники, вибійники на відбійних молотках, машиністи гірничих виймальних машин, які безпосередньо зайняті повний робочий день на підземних і відкритих гірничих роботах (включаючи особовий склад гірничорятувальних частин) з видобутку вугілля, сланцю, руди та інших корисних копалин, на будівництві шахт і рудників - за Списком робіт і професій, затвердженим постановою Кабінету Міністрів від 31.03.94 №202 «Про затвердження Списку робіт і професій, що дають право на пенсію незалежно від віку при безпосередній зайнятості протягом повного робочого дня на підземних і відкритих гірничих роботах (включаючи особовий склад гірничорятувальних частин), пов'язаних з видобутком вугілля, сланцю, руди та інших корисних копалин, на будівництві шахт і рудників та в металургії, терміном не менше 25 років».

Згідно п.2 Розділу XV «Прикінцеві положення» Закону України «Про загальнообов'язкове державне пенсійне страхування» пенсійне забезпечення застрахованих осіб, які працювали або працюють на підземних роботах, на роботах з особливо шкідливими і особливо важкими умовам праці за списком № 1 та на інших роботах із шкідливими і важкими умовами праці за списком № 2 виробництв, робіт, професій, посад і показників, затверджених Кабінетом Міністрів України, та за результатами атестації робочих місць, на посадах, що дають право на призначення пенсії за віком на пільгових умовах або за вислугу років, які відповідно до законодавства, що діяло раніше, мали право на пенсію на пільгових умовах або за вислугу років, здійснюється згідно з окремим законодавчим актом через професійні та корпоративні фонди. До запровадження пенсійного забезпечення через професійні та корпоративні фонди особам, зазначеним в абзаці першому цього пункту, пенсії призначаються за нормами цього Закону в разі досягнення пенсійного віку та трудового стажу, передбаченого Законом України «Про пенсійне забезпечення». Відповідно до положень п.16 Розділу XV «Прикінцеві положення» Закону України «Про загальнообов'язкове державне пенсійне страхування» положення Закону України «Про пенсійне забезпечення» застосовуються в частині визначення права на пенсію за віком на пільгових умовах і за вислугу років. Згідно ч.І ст.14 Закону України «Про пенсійне забезпечення» працівники, безпосередньо зайняті повний робочий день на підземних і відкритих гірничих роботах (включаючи особовий склад гірничорятувальних частин) по видобутку вугілля, сланцю, руди та інших корисних копалин, на будівництві шахт і рудників та в металургії, за списком робіт і професій, затвердженим Кабінетом Міністрів України, мають право на пенсію незалежно від віку, якщо вони були зайняті на цих роботах не менше 25 років, а працівники провідних професій на цих роботах: робітники очисною вибою, прохідники, вибійники на відбійних молотках, машиністи гірничих виймальних машин, сталевари, горнові, агломератники, вальцювальники гарячого прокату, оброблювачі поверхневих дефектів металу (вогневим засобом вручну) на гарячих дільницях, машиністи кранів металургійного виробництва (відділень нагрівальних колодязів та стриперних відділень) за умови, якщо вони були зайняті на цих роботах не менше 20 років. Такий же порядок пенсійного забезпечення поширюється і на працівників, безпосередньо зайнятих повний робочий день на підземних роботах на шахтах по видобутку вугілля, сланцю, руди та інших корисних копалин, що реструктуризуються або знаходяться в стадії ліквідації, але не більше 2 років.

Так, згідно з п. 2 розділу II Положення про реєстр застрахованих осіб Державного реєстру загальнообов'язкового державного соціального страхування, затвердженого Постановою правління Пенсійного фонду України 18 червня 2014 року № 10-1, до реєстру застрахованих осіб вносяться відомості про фізичних, які підлягають загальнообов'язковому державному соціальному страхуванню відповідно до законодавства, та інформація, необхідна для обчислення і призначення страхових виплат за окремими видами загальнообов'язкового державного соціального страхування, зокрема, відомості про облік стажу окремим категоріям осіб відповідно до законодавства, відомості про сплату страхових внесків страхувальниками.

Отже, відповідач, не врахувавши при прийнятті оскаржуваного рішення даних, наявних в реєстрі застрахованих осіб Державного реєстру загальнообов'язкового державного соціального страхування, порушив положення пункту 20 вищевказаного Порядку.

На підставі викладеного, рішення пенсійного органу від 28.04.2017 року про відмову в призначенні пенсії ОСОБА_1 на пільгових умовах відповідно до ч.1 ст.14 ЗУ «Про пенсійне забезпечення» є протиправним та підлягає скасуванню. Також вважає за необхідне зобов'язати Красноармійське об'єднане управління Пенсійного фонду України Донецької області розглянути заяву ОСОБА_1 про призначення пенсії за віком згідно з п. 2 Прикінцевих положень Закону України «Про загальнообов'язкове державне пенсійне соціальне страхування» і ч. 1 ст. 14 Закону України «Про пенсійне забезпечення» з урахуванням стажу його роботи в ТОВ «Краснолиманське» з 06.09.2010 року по 31.08.2014 року і зарахувати цей стаж до пільгового стажу.

За приписами ч.1 ст.94 КАС України, якщо судове рішення ухвалене на користь сторони, яка не є суб'єктом владних повноважень, суд присуджує всі здійснені ним документально підтверджені судові витрати за рахунок бюджетних асигнувань суб'єкта владних повноважень, що виступав стороною у справі.

На підставі вищевикладеного, керуючись Законом України «Про пенсійне забезпечення», Порядком підтвердження наявного трудового стажу для призначення пенсій за відсутності трудової книжки або відповідних записів у ній, затвердженого постановою Кабінету Міністрів України від 12.08.1993 року № 637, керуючись ст.ст.11, 17, 18,94, 158-163, 185, 186 КАС України, суд,

ПОСТАНОВИВ:

Позовні вимоги ОСОБА_1 до Красноармійського об'єднаного управління Пенсійного фонду України Донецької області про визнання протиправним і скасування рішення та зобов'язання вчинити певні дії, третя особа ТОВ «Краснолиманське», задовольнити.

Визнати протиправним і скасувати рішення Красноармійського об'єднаного управління Пенсійного фонду України Донецької області від 28 квітня 2017 року про відмову в призначенні ОСОБА_1 пенсії за віком за нормами ч. 1 ст. 14 Закону України «Про пенсійне забезпечення», п. 2 Прикінцевих положень Закону України «Про загальнообов'язкове державне пенсійне страхування».

Зобов'язати Красноармійське об'єднане управління Пенсійного фонду України Донецької області розглянути заяву ОСОБА_1 про призначення пенсії за віком згідно з п. 2 Прикінцевих положень Закону України «Про загальнообов'язкове державне пенсійне соціальне страхування» і ч. 1 ст. 14 Закону України «Про пенсійне забезпечення» з урахуванням стажу його роботи в ТОВ «Краснолиманське» з 06.09.2010 року по 31.08.2014 року і зарахувати цей стаж до пільгового стажу.

Стягнути з Красноармійського об'єднаного управління Пенсійного фонду України Донецької області, код ЄДРПОУ 37869345, на користь ОСОБА_1за рахунок бюджетних асигнувань понесені ним судові витрати у розмірі 640 (шістсот сорок) гривень 00 копійок.

Постанова суду набирає законної сили після закінчення строку подання апеляційної скарги, якщо таку апеляційну скаргу не було подано. У разі подання апеляційної скарги постанова, якщо її не скасовано, набирає законної сили після повернення апеляційної скарги, відмови у відкритті апеляційного провадження або набрання законної сили рішення за наслідками апеляційного провадження.

На постанову суду може бути подано апеляційну скаргу до Донецького апеляційного адміністративного суду через Красноармійський міськрайонний суд Донецької області протягом десяти днів з дня її проголошення з одночасним надісланням копії апеляційної скарги особою, яка її подає, до суду апеляційної інстанції.

У разі застосування судом ч. 3 ст. 160 КАС України апеляційна скарга подається протягом десяти днів з дня отримання копії постанови, складеної в повному обсязі.

В судовому засіданні 31 липня 2017 року проголошено вступну та резолютивну частини постанови. Повний текст постанови виготовлено протягом п'яти днів.

Суддя