
ПОЛТАВСЬКИЙ ОКРУЖНИЙ АДМІНІСТРАТИВНИЙ СУД
ПОСТАНОВА
ІМЕНЕМ УКРАЇНИ
02 серпня 2017 року м. ПолтаваСправа № 816/189/17Полтавський окружний адміністративний суд колегією у складі:
головуючого судді - Канигіної Т.С., суддів - Алєксєєвої Н.Ю., Єресько Л.О.,
розглянувши в порядку письмового провадження справу за адміністративним позовом
позивача ОСОБА_1 до відповідачів третя особа 1. Державної служби України з питань геодезії, картографії та кадастру 2. Кваліфікаційної комісії Державної служби України з питань геодезії, картографії та кадастру Головне управління Держгеокадастру у Полтавській області про визнання дій протиправними, скасування рішень, зобов'язання вчинити певні дії
В С Т А Н О В И В:
30.01.2017 ОСОБА_1 (надалі - ОСОБА_1, позивач) звернулася до Полтавського окружного адміністративного суду з позовною заявою до Державної служби України з питань геодезії, картографії та кадастру, Кваліфікаційної комісії Державної служби України з питань геодезії, картографії та кадастру, третя особа: Головне управління Держгеокадастру у Полтавській області про визнання дій протиправними, скасування рішень, зобов'язання вчинити певні дії, а саме просить:
- визнати протиправним рішення Кваліфікаційної комісії Державної служби України з питань геодезії, картографії та кадастру у формі протоколу від 03.08.2016 №16/427 щодо внесення подання стосовно анулювання кваліфікаційного сертифіката № 001539 від 30.01.2013 інженера-землевпорядника ОСОБА_1;
- визнати протиправними дії Кваліфікаційної комісії Державної служби України з питань геодезії, картографії та кадастру щодо внесення подання від 03.08.2016 №16/427 стосовно анулювання кваліфікаційного сертифіката №001539 від 30.01.2013 інженера-землевпорядника ОСОБА_1;
- визнати протиправним та скасувати наказ Державної служби України з питань геодезії, картографії та кадастру від 05.08.2016 №202 "Про анулювання кваліфікаційних сертифікатів" у частині анулювання кваліфікаційного сертифіката № 001539 від 30.01.2013 інженера-землевпорядника ОСОБА_1;
- зобов'язати Державну службу України з питань геодезії, картографії та кадастру поновити кваліфікаційний сертифікат ОСОБА_1 в Державному реєстрі сертифікатів інженерів-землевпорядників.
В обґрунтування адміністративного позову позивач зазначила, що кваліфікаційний сертифікат інженера-землевпорядника анульовано на підставі наявності грубого порушення вимог, положень, нормативно-правових актів, нормативно-технічних документів, стандартів, норм і правил у сфері землеустрою. Водночас ОСОБА_1 зазначає, що відповідачами не встановлено вини сертифікованого інженера-землевпорядника щодо порушення вимог, положень, нормативно-правових актів, нормативно-технічних документів, стандартів, норм і правил у сфері землеустрою, а отже, рішення про анулювання кваліфікаційного сертифікату прийнято безпідставно та з порушенням встановленої процедури.
У судове засідання з'явився представник відповідача-1 та третьої особи, попередньо подав до суду письмові заперечення проти позову, у яких заперечив проти задоволення адміністративного позову з підстав, викладених у письмових запереченнях /а.с. 65-70/. Посилаючись на норми Закону України "Про землеустрій", відповідач зазначив, що Кваліфікаційна комісія, розглянувши на засіданні надану інформацію та документи, прийняла рішення (протокол №8) про звернення до Держгеокадастру з поданням про анулювання кваліфікаційних сертифікатів інженерів-землевпорядників, у тому числі сертифікату позивача. Отримавши подання Кваліфікаційної комісії, Держгеокадастр діяв у порядку, визначеному статтею 66 Закону України "Про землеустрій", та видав наказ № 202 від 05.08.2016 "Про анулювання кваліфікаційних сертифікатів".
Відповідно до частини шостої статті 128 Кодексу адміністративного судочинства України, якщо немає перешкод для розгляду справи у судовому засіданні, визначених цією статтею, але прибули не всі особи, які беруть участь у справі, хоча і були належним чином повідомлені про дату, час і місце судового розгляду, суд має право розглянути справу у письмовому провадженні у разі відсутності потреби заслухати свідка чи експерта.
Зважаючи на відсутність перешкод для розгляду справи у судовому засіданні, визначених статтею 128 Кодексу адміністративного судочинства України, а також відсутність потреби заслухати свідка або експерта, суд ухвалив розглянути справу у порядку письмового провадження.
Дослідивши матеріали справи, з'ясувавши фактичні обставини, оцінивши докази, що мають юридичне значення для розгляду справи і вирішення спору по суті, суд дійшов висновку про наявність підстав для часткового задоволення позову з огляду на наступне.
Судом встановлено, що 30.01.2013 Державним агентством земельних ресурсів України видано ОСОБА_1 кваліфікаційний сертифікат інженера-землевпорядника № 001539, який підтверджує відповідність інженера-землевпорядника кваліфікаційним характеристикам професії та його спроможність самостійно складати окремі види документації із землеустрою та документації з оцінки землі (крім експертної грошової оцінки земельних ділянок), виконувати топографо-геодезичні і картографічні роботи, проводити інвентаризацію земель, перевіряти якість ґрунтових геоботанічних та інших обстежень земель при здійсненні землеустрою /а.с. 11/.
13.07.2016 листом № 21-16-7777.4-5408|2-16 Головне управління Держгеокадастру у Полтавській області направило до Кваліфікаційної комісії Держгеокадастру на розгляд та прийняття рішення щодо відповідальності за порушення законодавства у сфері землеустрою проектну документацію, розроблену ФОП ОСОБА_1 (кваліфікаційний сертифікат інженера-землевпорядника від 30.01.2013 № 001539), а саме: проект землеустрою щодо відведення земельної ділянки площею 48,2998 га земель сільськогосподарського призначення державної власності для встановлення земельних сервітутів, розташованої в адміністративних межах Великосорочинської сільської ради Миргородського району Полтавської області /а.с. 49/.
02.08.2016 на засіданні Кваліфікаційної комісії Держгеокадастру, оформленого протоколом № 8, розглянуто, зокрема лист Головного управління Держгеокадастру у Полтавській області від 13.07.2016 № 21-16-7777.4-5408/2-16 про грубі порушення положень нормативно-правових, технічних документів та актів, стандартів, норм і правил у сфері землеустрою сертифікованим інженером-землевпорядником ОСОБА_1 при розробленні проекту землеустрою та прийнято рішення звернутись із поданням до Держгеокадастру щодо анулювання кваліфікаційного сертифікату інженера-землевпорядника ОСОБА_1 /а.с. 109-138/.
03.08.2016 Кваліфікаційною комісією внесено до Держгеокадастру подання № 16/427 про анулювання кваліфікаційних сертифікатів інженерів-землевпорядників, зокрема щодо ОСОБА_1 (№ 001539 від 30.01.2013) /а.с. 72-73/.
Державною службою України з питань геодезії, картографії та кадастру 05.08.2016, на підставі листа Кваліфікаційної комісії Держгеокадастру від 03.08.2016 № 16/427, прийнято наказ № 202 "Про анулювання кваліфікаційних сертифікатів", пунктом 1 якого анульовано кваліфікаційні сертифікати інженерів-землевпорядників згідно з додатком, у переліку яких указана ОСОБА_1 /а.с. 71, 75/.
Листом від 08.08.2016 № 31-28-0.23-13016/2-16 Держгеокадастр повідомив ОСОБА_1 про анулювання кваліфікаційного сертифіката інженера-землевпорядника від 30.01.2013 № 001539 /а.с. 13/ на підставі частини дев'ятнадцятої статті 66 та частини третьої статті 68 Закону України "Про землеустрій".
Не погоджуючись з поданням Кваліфікаційної комісії Держгеокадастру від 03.08.2016 № 16/427 та прийнятого на його підставі наказом № 202 "Про анулювання кваліфікаційних сертифікатів" у частині анулювання кваліфікаційного сертифіката інженера-землевпорядника, позивач звернулась до суду з цим позовом.
Розглянувши позовні вимоги, колегія суддів дійшла наступних висновків.
Правові та організаційні основи діяльності у сфері землеустрою та регулювання відносин, які виникають між органами державної влади, органами місцевого самоврядування, юридичними та фізичними особами із забезпечення сталого розвитку землекористування регулює Закон України "Про землеустрій" від 22.05.2003 № 858-IV.
Відповідно до статті 8 Закону України "Про землеустрій" (у редакції, чинній на момент виникнення спірних правовідносин) регулювання у сфері землеустрою здійснюють Верховна Рада України, Верховна Рада Автономної Республіки Крим, Кабінет Міністрів України, Рада міністрів Автономної Республіки Крим, органи місцевого самоврядування, місцеві державні адміністрації, а також центральний орган виконавчої влади, що забезпечує формування державної політики у сфері земельних відносин, центральні органи виконавчої влади, що реалізують державну політику у сфері земельних відносин та у сфері нагляду (контролю) в агропромисловому комплексі, у межах повноважень, встановлених законом.
Згідно з пунктом 1 Положення про Державну службу України з питань геодезії, картографії та кадастру, затвердженого постановою Кабінету Міністрів України від 14.01.2015 № 15, (у редакції, чинній з 05.08.2016) Державна служба України з питань геодезії, картографії та кадастру (Держгеокадастр) є центральним органом виконавчої влади, діяльність якого спрямовується і координується Кабінетом Міністрів України через Міністра аграрної політики та продовольства і який реалізує державну політику у сфері топографо-геодезичної і картографічної діяльності, земельних відносин, землеустрою, у сфері Державного земельного кадастру, державного нагляду (контролю) в агропромисловому комплексі в частині дотримання земельного законодавства, використання та охорони земель усіх категорій і форм власності, родючості ґрунтів.
Відповідно до пункту "г" частини першої статті 14 Закону України "Про землеустрій" до повноважень центрального органу виконавчої влади, що реалізує державну політику у сфері земельних відносин, у сфері землеустрою, належать здійснення сертифікації інженерів-землевпорядників, утворення Кваліфікаційної комісії та ведення Державних реєстрів сертифікованих інженерів-землевпорядників та інженерів-геодезистів.
Згідно із статтею 60 Закону України "Про землеустрій" державний контроль за проведенням землеустрою, виконанням запроектованих заходів із землеустрою і дотриманням вимог, встановлених цим Законом, законами України та іншими нормативно-правовими актами при розробці документації із землеустрою, здійснюється центральним органом виконавчої влади, що реалізує державну політику із здійснення нагляду (контролю) в агропромисловому комплексі, центральними органами виконавчої влади, які здійснюють державний контроль за використанням та охороною земель відповідно до повноважень, визначених законом.
Відповідно до положень статті 61-1 цього Закону державний нагляд у сфері землеустрою здійснює центральний орган виконавчої влади, що реалізує державну політику у сфері земельних відносин, шляхом проведення планових та позапланових перевірок відповідно до підстав, визначених Законом України "Про основні засади державного нагляду (контролю) у сфері господарської діяльності".
Під час здійснення заходів державного нагляду виконавців робіт із землеустрою центральний орган виконавчої влади, що реалізує державну політику у сфері земельних відносин, перевіряє дотримання сертифікованим інженером-землевпорядником вимог положень законів, інших нормативно-правових актів, нормативно-технічних документів, стандартів, норм і правил у сфері землеустрою.
За наявності підстав для анулювання чи зупинення дії кваліфікаційного сертифіката інженера-землевпорядника акт перевірки є обов'язковим для розгляду на засіданні Кваліфікаційної комісії. За результатами розгляду акта Кваліфікаційна комісія направляє подання центральному органу виконавчої влади, що реалізує державну політику у сфері земельних відносин, про анулювання чи зупинення дії кваліфікаційного сертифіката інженера-землевпорядника.
На підставі подання Кваліфікаційної комісії про анулювання чи зупинення дії кваліфікаційного сертифіката центральний орган виконавчої влади, що реалізує державну політику у сфері земельних відносин, приймає рішення про анулювання чи зупинення дії кваліфікаційного сертифіката та повідомляє інженера-землевпорядника письмово у двотижневий строк після надходження відповідного протоколу засідання Кваліфікаційної комісії.
Відповідно до пункту "в" частини дев'ятнадцятої статті 66 Закону України "Про землеустрій" кваліфікаційний сертифікат інженера-землевпорядника анулюється центральним органом виконавчої влади, що реалізує державну політику у сфері земельних відносин, за поданням Кваліфікаційної комісії в разі встановлення факту порушення інженером-землевпорядником законодавства у сфері землеустрою відповідно до статті 68 цього Закону.
Так, згідно із статтею 68 Закону України "Про землеустрій" особи, винні в порушенні законодавства у сфері землеустрою, несуть відповідальність згідно із законом.
Кваліфікаційна комісія за результатами розгляду письмових звернень заінтересованих осіб, замовників документації із землеустрою, органів державної влади та місцевого самоврядування, саморегулівних організацій у сфері землеустрою робить подання центральному органу виконавчої влади, що реалізує державну політику у сфері земельних відносин, про позбавлення сертифікованого інженера-землевпорядника кваліфікаційного сертифіката (його анулювання) з таких підстав: грубе порушення сертифікованим інженером-землевпорядником вимог положень нормативно-правових актів, нормативно-технічних документів, стандартів, норм і правил у сфері землеустрою; рішення суду за фактами неякісного проведення землеустрою сертифікованим інженером-землевпорядником; наявність у сертифікованого інженера-землевпорядника непогашеної судимості за корисливі злочини; з'ясування факту неправомірної видачі кваліфікаційного сертифіката.
На підставі подання Кваліфікаційної комісії про позбавлення сертифікованого інженера-землевпорядника кваліфікаційного сертифіката центральний орган виконавчої влади, що реалізує державну політику у сфері земельних відносин, приймає відповідне рішення та повідомляє його письмово у двотижневий строк після надходження відповідного протоколу засідання Кваліфікаційної комісії.
Основні засади роботи Кваліфікаційної комісії визначено Порядком роботи Кваліфікаційної комісії, видачі та анулювання кваліфікаційного сертифіката інженера-землевпорядника та інженера-геодезиста, затвердженого наказом Міністерства регіонального розвитку, будівництва та житлово-комунального господарства України 28.01.2016 № 11, зареєстрованого в Міністерстві юстиції України 19.02.2016 за № 265/28395 (надалі - Порядок).
Згідно з пунктом 5 Розділу І Порядку до повноважень Кваліфікаційної комісії належать, зокрема розгляд письмових звернень заінтересованих осіб, замовників документації із землеустрою, органів державної влади та місцевого самоврядування, саморегулівних організацій у сфері землеустрою та топографо-геодезичної і картографічної діяльності стосовно професійної діяльності сертифікованих інженерів-землевпорядників та інженерів-геодезистів, а також актів, складених за результатами здійснених Держгеокадастром заходів державного нагляду (контролю); прийняття рішень про внесення подання до Держгеокадастру стосовно анулювання чи зупинення дії сертифіката інженера-землевпорядника та/або інженера-геодезиста у випадках, визначених законом.
Відповідно до положень розділу ІІ Порядку організаційною формою роботи Кваліфікаційної комісії є засідання, які проводяться в міру надходження документів або виникнення питань, розгляд яких потребує прийняття рішення, але не рідше один раз на місяць. Рішення Кваліфікаційної комісії приймаються шляхом відкритого голосування простою більшістю голосів присутніх на її засіданні та оформлюються протоколом, який підписують усі присутні на засіданні члени Кваліфікаційної комісії. Член Кваліфікаційної комісії, який не погоджується з прийнятим Кваліфікаційною комісією рішенням, висловлює окрему думку в письмовому вигляді, що додається до протоколу.
Згідно з пунктом 19 Розділу ІІІ Порядку Кваліфікаційна комісія за результатами розгляду письмових звернень заінтересованих осіб, замовників документації із землеустрою, органів державної влади та місцевого самоврядування, саморегулівних організацій у сфері землеустрою робить подання до Держгеокадастру про позбавлення сертифікованого інженера-землевпорядника кваліфікаційного сертифіката (його анулювання) з таких підстав: грубе порушення сертифікованим інженером-землевпорядником вимог положень нормативно-правових актів, нормативно-технічних документів, стандартів, норм і правил у сфері землеустрою; рішення суду за фактами неякісного проведення землеустрою сертифікованим інженером-землевпорядником; наявність у сертифікованого інженера-землевпорядника непогашеної судимості за корисливі злочини; з'ясування факту неправомірної видачі кваліфікаційного сертифіката.
На підставі подання Кваліфікаційної комісії про позбавлення сертифікованого інженера-землевпорядника кваліфікаційного сертифіката Держгеокадастр приймає відповідне рішення та повідомляє його письмово у двотижневий строк після надходження відповідного протоколу засідання Кваліфікаційної комісії. Рішення про позбавлення сертифікованого інженера-землевпорядника кваліфікаційного сертифіката може бути оскаржено в судовому порядку.
Відповідно до пункту 20 Розділу ІІІ Порядку № 11 кваліфікаційний сертифікат інженера-землевпорядника анулюється Держгеокадастром: за зверненням сертифікованого інженера-землевпорядника; у разі набрання законної сили рішенням суду про обмеження дієздатності особи (інженера-землевпорядника), визнання її недієздатною, безвісно відсутньою; за поданням Кваліфікаційної комісії у разі встановлення факту порушення інженером-землевпорядником законодавства у сфері землеустрою відповідно до статей 66 та 68 Закону України "Про землеустрій"; на підставі свідоцтва про смерть.
З аналізу наведених правових положень вбачається, що анулювання кваліфікаційного сертифікату інженера-землевпорядника здійснюється Держгеокадастром за поданням Кваліфікаційної комісії за наявності однієї із підстав, визначених у статті 68 Закону України "Про землеустрій". Кваліфікаційна комісія проводить засідання, на якому обов'язково розглядає акт перевірки та інші матеріали, та приймає відповідне рішення, яке оформлюється протоколом. У разі прийняття рішення про внесення подання до Держгеокадастру стосовно анулювання сертифіката інженера-землевпорядника, Кваліфікаційна комісія вносить відповідне подання.
Як свідчать матеріали справи, а саме: протокол засідання Кваліфікаційної комісії № 8 від 02.08.2016, подання Кваліфікаційної комісії про анулювання кваліфікаційних сертифікатів інженерів-землевпорядників від 03.08.2016 № 16/427, наказ Держгеокадастру від 05.08.2016 № 202 "Про анулювання кваліфікаційних сертифікатів", лист Державної служби України з питань геодезії, картографії та кадастру від 08.08.2016 № 31-28-0.23-13016/2-16, містять посилання на порушення вимог положень нормативно-правових актів, нормативно-технічних документів, стандартів, норм і правил у сфері землеустрою сертифікованими інженерами-землевпорядниками, у тому числі і ОСОБА_1
Водночас, указані документи не містять відомостей про те, яке саме грубе порушення вимог нормативно-правових актів, нормативно-технічних документів, стандартів, норм і правил у сфері землеустрою під час виконання робіт із землеустрою допустила позивач.
При цьому, на засіданні Кваліфікаційної комісії розглянуто лише лист Головного управління Держгеокадастру у Полтавській області від 13.07.2016 № 21-16-7777.4-5408/2-16, однак будь-яких відомостей про грубі порушення положень нормативно-правових, технічних документів та актів, стандартів, норм і правил у сфері землеустрою, допущені сертифікованим інженером-землевпорядником ОСОБА_1 при розробленні проекту землеустрою, указаний лист не містить. У зв'язку із чим із змісту самого лише листа неможливо встановити наявність вини сертифікованого інженера-землевпорядника ОСОБА_1 у грубому порушенні вимог положень нормативно-правових актів, нормативно- технічних документів, стандартів, норм і правил у сфері землеустрою.
Крім того, із протоколу засідання Кваліфікаційної комісії від 02.08.2016 № 8 /а.с. 124/ вбачається, що сам проект землеустрою щодо відведення земельної ділянки, розроблений сертифікованим інженером-землевпорядником ОСОБА_1, на наявність грубих порушень вимог положень нормативно-правових актів, нормативно технічних документів, стандартів, норм і правил у сфері землеустрою комісією не досліджувався.
Також доказів розгляду на засіданні Кваліфікаційної комісії акта перевірки центрального органу виконавчої влади, що реалізує державну політику у сфері земельних відносин, суду не надано.
Таким чином, Кваліфікаційною комісією порушено вимоги статті 61-1 Закону України "Про землеустрій" та Порядку, відповідно до яких за наявності підстав для анулювання кваліфікаційного сертифіката інженера-землевпорядника акт перевірки центрального органу виконавчої влади, що реалізує державну політику у сфері земельних відносин, є обов'язковим для розгляду Кваліфікаційною комісією.
Дослідивши докази, які містяться у справі, суд дійшов висновку, що рішення Кваліфікаційної комісії Державної служби України з питань геодезії, картографії та кадастру, оформлене протоколом від 02.08.2016 № 8, у частині внесення подання про анулювання кваліфікаційного сертифіката інженера-землевпорядника ОСОБА_1 від 30.01.2013 № 001539 є протиправним. Оскільки позивачем неправильно зазначено дату та номер рішення Кваліфікаційної комісії щодо внесення подання стосовно анулювання кваліфікаційного сертифіката ОСОБА_1, з огляду на матеріали справи та зміст позовної заяви, з метою захисту прав позивача згідно з частиною другою статті 11 Кодексу адміністративного судочинства України, суд дійшов висновку про наявність підстав для визнання протиправним та скасування рішення Кваліфікаційної комісії Державної служби України з питань геодезії, картографії та кадастру, яке оформлено протоколом від 02.08.2016 № 8, у частині внесення подання про анулювання кваліфікаційного сертифіката інженера-землевпорядника ОСОБА_1 від 30.01.2013 № 001539.
Одночасно підлягає скасуванню наказ Державної служби України з питань геодезії, картографії та кадастру від 05.08.2016 року № 202 "Про анулювання кваліфікаційних сертифікатів", оскільки підставою для його прийняття стало подання Кваліфікаційної комісії Державної служби України з питань геодезії, картографії та кадастру, прийняте на підставі протоколу № 8 від 02.08.2016.
Водночас суд відмовляє в задоволенні позовної вимоги щодо визнання протиправними дій Кваліфікаційної комісії Державного агентства земельних ресурсів України щодо внесення подання від 03.08.2016 №16/427 стосовно анулювання кваліфікаційного сертифіката ОСОБА_1, оскільки оскаржені дії вчинені відповідачем з метою виконання покладених на нього державою функцій і завдань на виконання положень Порядку та норм Закону України "Про землеустрій", у зв'язку з чим у Кваліфікаційній комісії за наслідками прийнятого на засіданні 02.08.2016 рішення (протокол №8) наявне право внесення подання стосовно анулювання кваліфікаційного сертифіката.
Суд також не вбачає підстав для задоволення позовної вимоги про зобов'язання Державну службу України з геодезії, картографії та кадастру поновити дію сертифікату з огляду на таке.
Відповідно до підпункту 43 пункту 4 Положення про Державну службу України з питань геодезії, картографії та кадастру, затвердженого постановою Кабінету Міністрів України від 14.01.2015 № 15, Держгеокадастр відповідно до покладених на нього завдань приймає рішення про анулювання (позбавлення), зупинення та поновлення дії кваліфікаційного сертифіката інженера-землевпорядника та інженера-геодезиста.
Згідно зі статтею 68 Закону України "Про землеустрій" рішення про видачу кваліфікаційного сертифіката інженеру-землевпоряднику, який був позбавлений його на підставі цього Закону, приймається Кваліфікаційною комісією в порядку, передбаченому для видачі кваліфікаційного сертифіката.
Рішення про зупинення дії кваліфікаційного сертифіката сертифікованого інженера-землевпорядника приймається центральним органом виконавчої влади, що реалізує державну політику у сфері земельних відносин. Дія кваліфікаційного сертифіката поновлюється центральним органом виконавчої влади, що реалізує державну політику у сфері земельних відносин, у тижневий строк після усунення особою наявних зауважень.
Отже, поновлення кваліфікаційного сертифіката відбувається після його зупинення. Проте при наявності позбавлення інженера-землевпорядника на підставі цього Закону кваліфікаційного сертифіката, рішення про видачу кваліфікаційного сертифіката інженеру-землевпоряднику приймається Кваліфікаційною комісією в порядку, передбаченому для видачі кваліфікаційного сертифіката.
Таким чином, існує відповідний порядок видачі кваліфікаційного сертифіката інженеру-землевпоряднику при наявності рішення про анулювання (позбавлення) кваліфікаційного сертифіката.
З урахуванням викладеного, оскільки у цій адміністративній справі розглядаються вимоги про анулювання (позбавлення) кваліфікаційного сертифіката позивача, а не його зупинення, то і відсутні підстави для задоволення позовної вимоги про зобов'язання відповідача-1 поновити кваліфікаційний сертифікат ОСОБА_1 в Державному реєстрі сертифікатів інженерів-землевпорядників.
Відповідно до частини першої статті 11 Кодексу адміністративного судочинства України розгляд і вирішення справ в адміністративних судах здійснюються на засадах змагальності сторін та свободи в наданні ними суду своїх доказів і у доведенні перед судом їх переконливості.
З огляду на викладене, відповідачі як суб'єкти владних повноважень, на яких частиною другою статті 71 Кодексу адміністративного судочинства України покладено обов'язок щодо доказування правомірності своїх дій та рішень, не довели суду правомірності своїх рішень, що є підставною для часткового задоволення адміністративного позову.
Згідно з частинами першою та третьою статті 94 Кодексу адміністративного судочинства України якщо судове рішення ухвалене на користь сторони, яка не є суб'єктом владних повноважень, суд присуджує всі здійснені нею документально підтверджені судові витрати за рахунок бюджетних асигнувань суб'єкта владних повноважень, що виступав стороною у справі, або якщо стороною у справі виступала його посадова чи службова особа. Якщо адміністративний позов задоволено частково, судові витрати, здійснені позивачем, присуджуються йому відповідно до задоволених вимог, а відповідачу - відповідно до тієї частини вимог, у задоволенні яких позивачеві відмовлено.
Керуючись статтями 2, 7-11, 17, 71, 94, 158 - 163 Кодексу адміністративного судочинства України, суд
П О С Т А Н О В И В:
Адміністративний позов ОСОБА_1 до Державної служби України з питань геодезії, картографії та кадастру, Кваліфікаційної комісії Державної служби України з питань геодезії, картографії та кадастру, третя особа: Головне управління Держгеокадастру у Полтавській області про визнання дій протиправними, скасування рішень, зобов'язання вчинити певні дії задовольнити частково.
Визнати протиправним та скасувати рішення Кваліфікаційної комісії Державної служби України з питань геодезії, картографії та кадастру, яке оформлено протоколом від 02.08.2016 № 8, у частині внесення подання про анулювання кваліфікаційного сертифіката інженера-землевпорядника ОСОБА_1 від 30.01.2013 № 001539.
Визнати протиправним та скасувати наказ Державної служби України з питань геодезії, картографії та кадастру від 05.08.2016 № 202 у частині анулювання кваліфікаційного сертифіката інженера-землевпорядника ОСОБА_1 від 30.01.2013 № 001539.
У задоволенні іншої частини позовних вимог відмовити.
Стягнути за рахунок бюджетних асигнувань Державної служби України з питань геодезії, картографії та кадастру (код ЄДРПОУ 39411771) на користь ОСОБА_1 (ідентифікаційний номер НОМЕР_1) судовий збір у розмірі 1102,40 грн.
Постанова набирає законної сили після закінчення строку подання апеляційної скарги, встановленого статтею 186 КАС України, якщо таку скаргу не було подано. У разі подання апеляційної скарги постанова, якщо її не скасовано, набирає законної сили після повернення апеляційної скарги, відмови у відкритті апеляційного провадження або набрання законної сили рішенням за наслідками апеляційного провадження. Якщо строк апеляційного оскарження буде поновлено, то вважається, що постанова суду не набрала законної сили.
Постанова може бути оскаржена до Харківського апеляційного адміністративного суду через Полтавський окружний адміністративний суд шляхом подання апеляційної скарги протягом десяти днів з дня проголошення постанови з одночасним поданням її копії до суду апеляційної інстанції. У разі складення постанови у повному обсязі відповідно до статті 160 Кодексу адміністративного судочинства України, а також прийняття постанови у письмовому провадженні апеляційна скарга подається протягом десяти днів з дня отримання копії постанови.
Головуючий суддя Т.С. Канигіна суддя суддя Н.Ю. Алєксєєва Л.О. Єресько