Єдиний державний реєстр судових рішень Справа № 2-а-1422/2009
П О С Т А Н О В А
І М Е Н Е М У К Р А Ї Н И
27 жовтня 2009 року м. Олевськ
Суддя Олевського районного суду Житомирської області Ковальчук М.В. розгля нувши адміністративну справу за позовом ОСОБА_1 до Управління праці та соціального захисту населення Олевської районної державної адміністрації Житомирської області про визнання неправомірними дій відповідача щодо невиплати належної щомісячної державної допомоги по догляду за дитиною до досягнення нею трирічного віку та стягнення належних виплат,
В С Т А Н О В И В :
Позивач звернувся до суду з позовом, в якому просить суд визнати неправомірними дії відповідача по не виплаті допомоги по догляду за дитиною до досягнення нею трирічного віку у відповідності із Законом України «Про державну допомогу сім’ям з дітьми» та стягнути на його користь недоплачену допомогу по догляду за дитиною до досягненню нею трирічного віку за період з червня 2008 року по серпень 2009 року включно в сумі 6492,16 грн., оскільки він має на утриманні дитину віком до 3-х років, перебуває на обліку у відповідача, де отримує допомогу по догляду за дитиною до досягнення нею трирічного віку і має право на зазначені пільги.
Позивач, згідно поданої заяви, позовні вимоги підтримав повністю.
Управління праці та соціального захисту населення Олевської районної державної адміністрації Житомирської області відносно позову заперечують, про що надали відповідне заперечення.
В судовому засіданні встановлено, що позивач є батьком малолітньої дитини: ОСОБА_2, ІНФОРМАЦІЯ_1, відповідно до свідоцтва про народження дитини. Позивач перебуває на обліку у відповідача та отримує допомогу по догляду за дитиною до досягнення нею трьохрічного віку, згідно Закону України «Про державну допомогу сім’ям з дітьми», що стверджується довідками відповідача.
За розрахунками позивача , в порушення вимогам ст.15 ЗУ «Про державну допомогу сім’ям з дітьми», їй не доплачено 6492,16 грн. за період з 01 червня 2008 року по 01 вересня 2009 року, що стверджується розрахунком наданим позивачем, який судом перевірено та встановлено, що розрахунок зроблено з урахуванням розміру встановленого законом прожиткового мінімуму для дітей віком до 6-ти років, який був на протязі зазначеного періоду та відповідно до розміру допомоги встановленої законом.
.
Дослідивши та оцінивши докази по справі вважаю, що між сторонами виникли правовідносини, які врегульовані Законом України «Про державну допомогу сім’ям з дітьми» відповідно до якого слідує, що допомога по догляду за дитиною до досягнення нею трирічного віку має надаватись у розмірі прожиткового мінімуму встановленого для дітей віком до 6 років.
В даному випадку відповідач неправомірно обмежував позивача та його дитину у їхніх правах на отримання допомоги в розмірі, зазначеному в ЗУ «Про державну допомогу сім’ям з дітьми», чим порушив його право на соціальний захист як особи, що має тимчасову втрату працездатності та має отримувати допомогу по догляду за дитиною до 3-х років.
Також ч. 2 ст. 99 Кодексу адміністративного судочинства України визначено, що для звернення до адміністративного суду за захистом прав, свобод та інтересів особи встановлюється річний строк, який, якщо не встановлено інше, обчислюється з дня, коли особа дізналася або повинна була дізнатися про порушення своїх прав, свобод чи інтересів.
Враховуючи зазначене, позов позивача підлягає до часткового задоволення в межах річного терміну з 01 вересня 2008 року по 01 липня 2009 року в сумі 4253 грн., тобто 540х1 + 557х9 = 5553 грн. – 1300 грн. отриманих коштів = 4253 грн., оскільки позивач звернувся за захистом своїх прав до суду 28 вересня 2009 року (тобто в межах річного терміну з дня звернення до суду). Крім того, згідно довідки відповідача позивач в 2009 році отримував допомогу по догляду за дитиною до досягнення нею трирічного віку в розмірі 130 грн. щомісячно з 01 січня по 01 липня 2009 року.
Відповідно до ч.2 ст.19 Конституції України органи державної влади та органи місцевого самоврядування, їх посадові особи зобов’язані діяти лише на підставі та в межах повноважень та у спосіб, що передбачені Конституцією та Законами України.
Також ст. 22 Конституції України передбачає, що при прийнятті нових законів або внесенні змін до чинних законів не допускається звуження змісту та обсягу існуючих прав і свобод.
Статтею 162 КАС України передбачено, що у разі задоволення адміністративного позову суд може прийняти постанову про визнання протиправними рішення суб’єкта владних повноважень чи окремих його положень, дій чи бездіяльності.
На підставі наведеного та керуючись ст.ст. 11, 71, 86, 99, 160, 161, 162 , 186 КАС України, ст.ст. 19, 22 Конституції України, Законом України «Про державну допомогу сім’ям з дітьми»,
П О С Т А Н О В И В :
Позов ОСОБА_1 до Управління праці та соціального захисту населення Олевської районної державної адміністрації Житомирської області про визнання неправомірними дій відповідача щодо невиплати належної щомісячної державної допомоги по догляду за дитиною до досягнення нею трирічного віку та стягнення належних виплат – задовольнити частково.
Визнати дії Управління праці та соціального захисту населення Олевської районної державної адміністрації Житомирської області щодо виплати ОСОБА_1 щомісячної допомоги по догляду за дитиною до досягнення нею трирічного віку не у відповідності із ст.15 Закону України „Про державну допомогу сім’ям з дітьми” – неправомірними.
Стягнути з Управління праці та соціального захисту населення Олевської районної державної адміністрації Житомирської області з рахунку: 35413056002310 код 03192610 МФО 811039 УДК в Житомирській області на користь ОСОБА_1 ІНФОРМАЦІЯ_2, проживаючого ІНФОРМАЦІЯ_3 4253 грн. недоплаченої допомоги по догляду за дитиною віком до трьох років.
В решті позовних вимог відмовити за безпідставністю.
Стягнути з Управління праці та соціального захисту населення Олевської районної державної адміністрації Житомирської області з розрахункового рахунку: 35413056002310 код 03192610 МФО 811039 УДК в Житомирській області державне мито в сумі 54,40 грн. на користь держави .
ОСОБА_1 від сплати державного мита звільнений відповідно до п.18 ст.4 Декрету КМУ „Про державне мито”.
Постанову суду може бути оскаржено до Київського апеляційного адміністративного суду, через Олевський районний суд Житомирської області, протягом двадцяти днів після подання заяви про апеляційне оскарження постанови суду, яка може бути подана протягом десяти днів з дня проголошення постанови суду.
Суддя :