
Справа № 550/664/17
Провадження № 2-а/550/18/17
У Х В А Л А
ІМЕНЕМ УКРАЇНИ
01 серпня 2017 року смт.Чутове
Суддя Чутівського районного суду Полтавської області Антонов А.А., розглянувши матеріали адміністративного позову ОСОБА_1, ОСОБА_2, ОСОБА_3 та ОСОБА_4 до Управління соціального захисту населення Чутівської районної державної адміністрації, третя особа Таверівська сільська рада Чутівського району Полтавської області, про визнання протиправними рішення суб'єкта владних повноважень, зобов'язання вчинити певні дії, -
у с т а н о в и в :
ОСОБА_1, ОСОБА_2, ОСОБА_3 та ОСОБА_4 звернулись з адміністративним позовом до Управління соціального захисту населення Чутівської районної державної адміністрації (надалі – УСЗН Чутівської РДА), третя особа Таверівська сільська рада Чутівського району Полтавської області, про визнання протиправними рішення суб'єкта владних повноважень, зобов'язання вчинити певні дії.
Дослідивши матеріали позову встановлено наступне.
Позивачі звернулись до суду з адміністративним позовом, в якому просять визнати протиправними рішення УСЗН Чутівської РДА як суб'єкта владних повноважень та зобов'язати його вчинити певні дії.
Звернення з даним адміністративним позовом саме до Чутівського районного суду Полтавської області позивачі обґрунтовують тим, що відповідач, відповідно до ч. 1 ст. 11 Закону України «Про місцеве самоврядування в Україні», є виконавчим органом місцевого самоврядування.
Частинами 1 та 2 ст. 2 Закону України «Про місцеве самоврядування в Україні» визначено, що місцеве самоврядування в Україні - це гарантоване державою право та реальна здатність територіальної громади - жителів села чи добровільного об'єднання у сільську громаду жителів кількох сіл, селища, міста - самостійно або під відповідальність органів та посадових осіб місцевого самоврядування вирішувати питання місцевого значення в межах Конституції і законів України. Місцеве самоврядування здійснюється територіальними громадами сіл, селищ, міст як безпосередньо, так і через сільські, селищні, міські ради та їх виконавчі органи, а також через районні та обласні ради, які представляють спільні інтереси територіальних громад сіл, селищ, міст.
У ч. 1 ст. 11 зазначеного Закону зазначено, що виконавчими органами сільських, селищних, міських, районних у містах (у разі їх створення) рад є їх виконавчі комітети, відділи, управління та інші створювані радами виконавчі органи.
Позивачі звернулись з адміністративним позовом до УСЗН Чутівської РДА, яке є структурним підрозділом Чутівської РДА.
Відповідно до ст. 118 Конституції України виконавчу владу в областях і районах, містах Києві та Севастополі здійснюють місцеві державні адміністрації.
Згідно ч. 1 та 2 ст. 1 Закону України «Про місцеві державні адміністрації» виконавчу владу в областях і районах, містах Києві та Севастополі здійснюють місцеві державні адміністрації. Місцева державна адміністрація є місцевим органом виконавчої
влади і входить до системи органів виконавчої влади.
У ч. 1 та 3 ст. 5 Закону України «Про місцеві державні адміністрації» склад місцевих державних адміністрацій формують голови місцевих державних адміністрацій. Типове положення про структурні підрозділи місцевої державної адміністрації та рекомендаційний перелік її структурних підрозділів затверджуються Кабінетом Міністрів України.
Пунктом 1 постанови Кабінету Міністрів України від 26.09.2012 р. № 887 «Про затвердження Типового положення про структурний підрозділ місцевої державної адміністрації» структурний підрозділ місцевої держадміністрації (далі - структурний підрозділ) утворюється головою місцевої держадміністрації, входить до її складу і в межах відповідної адміністративно-територіальної одиниці забезпечує виконання покладених на цей підрозділ завдань.
Таким чином, позивачі звернулись з адміністративним позовом до відповідача, який є органом державної виконавчої влади.
У ст. 18 ч. 2 п. 1 КАС України визначено, що окружним адміністративним судам підсудні адміністративні справи, де однією зі сторін в яких є орган державної влади, інший державний орган, орган влади Автономної Республіки Крим, обласна рада, Київська, Севастопольська міська рада, їх посадова чи службова особа, крім випадків, передбачених цим Кодексом, та крім справ щодо їх рішень, дій чи бездіяльності у справах про адміністративні проступки та справ, які підсудні місцевим загальним судам як адміністративним судам.
Враховуючи, що УСЗН Чутівської РДА є органом державної виконавчої влади, дана адміністративна справа не підсудна Чутівському районному суду Полтавської області.
Відповідно до ст. 108 ч. 3 п. 6 КАС України позовна заява повертається позивачеві, якщо справа не підсудна цьому адміністративному суду.
Керуючись ст. 118 Конституції України, ст.ст. 18 ч. 2 п. 1, 108 ч. 3 п. 6 КАС України, ст.ст. 1 та 5 Закону України «Про місцеві державні адміністрації», -
у х в а л и в :
Адміністративний позов ОСОБА_1, ОСОБА_2, ОСОБА_3 та ОСОБА_4 до Управління соціального захисту населення Чутівської районної державної адміністрації, третя особа Таверівська сільська рада Чутівського району Полтавської області про визнання протиправними рішення суб'єкта владних повноважень, зобов'язання вчинити певні дії повернути позивачам (адміністративний позов з додатками направляється позивачу ОСОБА_2 як особі, яка сплатила судовий збір).
Ухвала може бути оскаржена до Харківського апеляційного адміністративного суду шляхом подачі апеляційної скарги через Чутівський районний суд протягом 5 днів з дня її отримання з одночасним направленням копії скарги особою, яка її подає, до суду апеляційної інстанції.
Суддя