Постанова № 68053170, 31.07.2017, Хмельницький окружний адміністративний суд

Дата ухвалення
31.07.2017
Номер справи
822/1303/17
Номер документу
68053170
Форма судочинства
Адміністративне
Компанії, зазначені в тексті судового документа
Державний герб України

Копія

Справа № 822/1303/17

ПОСТАНОВА

ІМЕНЕМ УКРАЇНИ

31 липня 2017 року м. Хмельницький

Хмельницький окружний адміністративний суд

в складі :головуючого-судді суддівМайстер П.М. Лабань Г.В. Салюка П.І. при секретарі за участі:Нетичай Ю.В. представника позивача: Войналовича О.М., представника відповідача: Бучковського І.С.,розглянувши у відкритому судовому засіданні в залі суду адміністративну справу за позовом Житлово-будівельного кооперативу "Парковий бульвар-1" до Державної архітектурно-будівельної інспекції України про скасування постанови та приписів, -

ВСТАНОВИВ:

Житлово-будівельний кооператив "Парковий бульвар-1" звернувся до Хмельницького окружного адміністративного суду з позовною заявою до Державної архітектурно-будівельної інспекції України, в якій просить суд:

- скасувати постанову Державної архітектурно-будівельної інспекції України від 12.04.2017 року №16/1022-2/1096-17 про накладення штрафу за правопорушення у сфері містобудівної діяльності;

- скасувати припис від 03.04.2017 року про зупинення підготовчих та будівельних робіт, які не відповідають законодавству, будівельним нормам, державним стандартам і правилам, архітектурним вимогам, затвердженим проектним рішенням, технічним умовам та іншим нормативно - правовим актам, виконуються без повідомлення, реєстрації декларації про початок їх виконання або без отримання дозволу на виконання будівельних робіт;

- скасувати припис від 03.04.2017 року про усунення порушень вимог законодавства у сфері містобудівної діяльності, будівельних норм, державних стандартів і правил.

Позовні вимоги обґрунтовуються тим, що оскаржувані приписи та постанова є протиправними, оскільки будь-яких правих підстав для їх прийняття відповідачем не було.

Представник позивача у судовому засіданні позовні вимоги підтримав в повному обсязі та просив їх задовольнити з підстав, викладених у позовній заяві.

Представник відповідача у судовому засіданні позовні вимоги не визнав, надавши суду заперечення, в якому просить у задоволенні позову відмовити в повному обсязі, з підстав викладених у ньому.

Суд, заслухавши пояснення представників сторін, дослідивши належним чином зібрані докази по справі, всебічно і повно з'ясувавши всі фактичні обставини справи на яких ґрунтуються вимоги, об'єктивно оцінивши докази, які мають значення для розгляду і вирішення спору по суті, приходить до висновків, що позовні вимоги підлягають до задоволення з наступних підстав.

Встановлено, що на підставі наказу Управління Державної архітектурно-будівельної інспекції у Хмельницькій області від 28.03.2017 року №28П, перевірки виконання вимог припису, та направлення для проведення позапланової перевірки від 28.03.2017 року №292, відповідачем проведено позапланову перевірку на об'єкті будівництва: багатоповерховий житловий будинок з вбудованими офісно - торгівельними приміщеннями по вул. Проскурівського Підпілля, 157, в м. Хмельницькому. Замовник об'єкта - Житлово-будівельний кооператив "Парковий бульвар-1", вул. Свободи, 14, м. Хмельницький (ЄДРПОУ - 38854413). Строк дії направлення з 28.03.2017 року до 03.04.2017 року.

За наслідками проведеної перевірки були складені:

- акт перевірки дотримання вимог законодавства у сфері містобудівної діяльності, будівельних норм, державних стандартів і правил від 03.04.2017 року. Як зазначено в акті, що за результатами перевірки встановлено: у замовника будівництва станом на 03.04.2017 року відсутні право власності або користування земельною ділянкою (Договір оренди землі до 02.04.2017 року, витяг з державного реєстру від 12.12.2014 року реєстраційний номер 156888568101, індексний номер 28995345 від 04.11.2014 року, кадастровий номер 68101 00000:01:008:0144).

У замовника будівництва відсутні усі розділи до проектної документації передбачені п.4.6.1 абз.1 та Додатком «Д» ДБН А.2.2-3:2014 «Склад та зміст проектної документації на будівництво», п. 5.2.1 ДБН А.3.1-15:2016 «Організація будівельного виробництва». В пункті «основні показники об'єкта», - графі площа забудови, площу збільшено з 963,13 кв.м. (проектна документація) до 983,2 кв.м., загальна площа квартир збільшена з 5285,0 кв.м. (проектна документація) до 5464,4 кв.м.

ЖБК «Парковий бульвар-1» до пунктів «проектна документація розроблена» та «основні показники об'єкта будівництва» декларації про початок виконання будівельних робіт внесено недостовірні відомості, чим порушено ст. 36 ч.8 Закону України «Про регулювання містобудівної діяльності».

В той же час, замовником без дозвільних документів які надають право на виконання будівельних робіт (зареєстрованої декларації про початок виконання будівельних робіт), самочинно розпочато будівельні роботи з будівництва 11-поверхів, чим порушено ст.36 ч.1 Закону України «Про регулювання містобудівної діяльності»;

- приписи про зупинення підготовчих та будівельних робіт, які не відповідають законодавству, будівельним нормам, державним стандартам і правилам, архітектурним вимогам, затвердженим проектним рішенням, технічним умовам та іншим нормативно - правовим актам, виконуються без повідомлення, реєстрації декларації про початок їх виконання або без отримання дозволу на виконання будівельних робіт, та про усунення порушень вимог законодавства у сфері містобудівної діяльності, будівельних норм, державних стандартів і правил від 03.04.2017 року, якими встановлено, що у замовника будівництва станом на 03.04.2017 року відсутні право власності або користування земельною ділянкою (Договір оренди землі до 02.04.2017 року, витяг з державного реєстру від 12.12.2014 року реєстраційний номер 156888568101, індексний номер 28995345 від 04.11.2014 року, кадастровий номер 68101 00000:01:008:0144).

У замовника будівництва відсутні усі розділи до проектної документації передбачені п.4.6.1 абз.1 та Додатком «Д» ДБН А.2.2-3:2014 «Склад та зміст проектної документації на будівництво», п. 5.2.1 ДБН А.3.1-15:2016 «Організація будівельного виробництва». В пункті «основні показники об'єкта», - графі площа забудови, площу збільшено з 963,13 кв.м. (проектна документація) до 983,2 кв.м., загальна площа квартир збільшена з 5285,0 кв.м. (проектна документація) до 5464,4 кв.м.

Замовником без дозвільних документів які надають право на виконання будівельних робіт (зареєстрованої декларації про початок виконання будівельних робіт), самочинно розпочато будівельні роботи з будівництва 11-поверхів, чим порушено ст.36 ч.1, 8 Закону України «Про регулювання містобудівної діяльності».

Згідно вказаних приписів позивача зобов'язано зупинити з 03.04.2017 року будівельні роботи, та усунути вказані порушення вимог законодавства у сфері містобудівної діяльності до 03.05.2017 року.

- протокол про правопорушення у сфері містобудівної діяльності від 03.04.2017 року, яким виявлено порушення: замовником без дозвільних документів які надають право на виконання будівельних робіт (зареєстрованої декларації про початок виконання будівельних робіт), самочинно розпочато будівельні роботи з будівництва 11-поверхів багатоповерхового житлового будинку з вбудованими офісно - торгівельними приміщеннями по вул. Проскурівського Підпілля, 157, в м. Хмельницькому, чим порушено ст.36 ч.1 Закону України «Про регулювання містобудівної діяльності».

Відповідальність за встановлені правопорушення передбачена абз.3 п.4 ч.2 ст.2 Закону України "Про відповідальність за правопорушення у сфері містобудівної діяльності".

В подальшому 12.04.2017 року головним інспектором будівельного нагляду інспекційного відділу Управління Державної архітектурно-будівельної інспекції у Хмельницькій області Кліповим В.А. була прийнята постанова №16/1022-2/1096-17 про накладення штрафу за правопорушення у сфері містобудівної діяльності, якою на Житлово-будівельний кооператив "Парковий бульвар-1" накладено штраф в розмірі 144 000 грн.

Вирішуючи даний спір суд виходив з таких мотивів та норм права.

Правові та організаційні основи містобудівної діяльності врегульовано Законом України "Про регулювання містобудівної діяльності" (далі по тексту - Закон).

Згідно зі п. 8 ч. 1 ст. 7 Закону, управління у сфері містобудівної діяльності та архітектурно-будівельного контролю здійснюється шляхом здійснення державного архітектурно-будівельного контролю щодо об'єктів, розташованих в межах та за межами населених пунктів, на території кількох адміністративно-територіальних одиниць, зазначених у пункті 7 частини першої цієї статті.

За змістом частини 1 статті 41 Закону, державний архітектурно-будівельний контроль - сукупність заходів, спрямованих на дотримання замовниками, проектувальниками, підрядниками та експертними організаціями вимог законодавства у сфері містобудівної діяльності, будівельних норм, державних стандартів і правил під час виконання підготовчих та будівельних робіт. Державний архітектурно-будівельний контроль здійснюється органами державного архітектурно-будівельного контролю в порядку, встановленому Кабінетом Міністрів України.

За змістом п.п.1-4 ст.36 Закону, право на виконання підготовчих робіт (якщо вони не були виконані раніше згідно з повідомленням або зареєстрованою декларацією про початок виконання підготовчих робіт) і будівельних робіт на об'єктах, що належать до I-III категорій складності, підключення об'єкта будівництва до інженерних мереж та споруд надається замовнику та генеральному підряднику чи підряднику (у разі якщо будівельні роботи виконуються без залучення субпідрядників) після реєстрації декларації про початок виконання будівельних робіт.

Реєстрацію декларації про початок виконання будівельних робіт проводить орган державного архітектурно-будівельного контролю на безоплатній основі протягом п'яти робочих днів з дня надходження декларації.

Форма декларації про початок виконання будівельних робіт, порядок її подання та реєстрації, форма повідомлення про зміну даних у зареєстрованій декларації визначаються Кабінетом Міністрів України.

Орган державного архітектурно-будівельного контролю повертає декларацію про початок виконання будівельних робіт замовникові для усунення виявлених недоліків, якщо у декларації не відображено інформації щодо замовника, назви чи адреси об'єкта будівництва, документа, що підтверджує право власності чи користування земельною ділянкою (крім випадків, визначених частиною четвертою статті 34 цього Закону), містобудівних умов та обмежень (крім об'єктів будівництва, для проектування яких містобудівні умови та обмеження не надаються), проектувальника, головного архітектора та/або головного інженера проекту, осіб, відповідальних за проведення авторського і технічного нагляду, з обґрунтуванням причини у строк, передбачений для її реєстрації.

Процедуру виконання будівельних робіт визначено Порядком виконання підготовчих та будівельних робіт, затвердженим постановою Кабінету Міністрів України від 13.04.2011 №466 (в редакції постанови Кабінету Міністрів України від 26.08.2015 №747) (далі по тексту - Порядок №466).

Згідно п.10 Порядку №466, реєстрація декларацій, видача дозволу, їх дублікатів здійснюється шляхом внесення даних до реєстру з дотриманням вимог Законів України "Про дозвільну систему у сфері господарської діяльності" та "Про адміністративні послуги".

Відповідно до п.17 Порядку №466, орган державного архітектурно-будівельного контролю протягом п'яти робочих днів з дня надходження до нього декларації перевіряє повноту даних, зазначених у декларації, та здійснює дії щодо внесення інформації, зазначеної у декларації, до реєстру.

За змістом п.18 Порядку №466, орган державного архітектурно-будівельного контролю повертає з письмовим обґрунтуванням причини у строк, передбачений для її реєстрації, декларацію про початок виконання будівельних робіт замовникові (його уповноваженій особі) для усунення виявлених недоліків, якщо у декларації не відображено інформації щодо замовника, назви чи адреси об'єкта, документа, що підтверджує право власності чи користування земельною ділянкою (крім випадків, визначених пунктом 7 цього Порядку), містобудівних умов та обмежень (крім об'єктів, для проектування яких містобудівні умови та обмеження не надаються), проектувальника, головного архітектора та/або головного інженера проекту, осіб, відповідальних за проведення авторського і технічного нагляду.

У свою чергу, п.19 Порядку №466 визначено, що після усунення недоліків декларація розглядається органом державного архітектурно-будівельного контролю у порядку, передбаченому для її реєстрації.

Отже, на етапі реєстрації декларації про початок виконання будівельних робіт орган державного архітектурно-будівельного контролю уповноважений виключно на перевірку правильності оформлення декларації та дотримання порядку її подання, а підставою для повернення такої декларації є, відповідно, оформлення декларації з порушенням установлених вимог або подання з порушенням установлених вимог.

У свою чергу, нормативно-правовим актом, який визначає процедуру здійснення заходів, спрямованих на дотримання вимог законодавства у сфері містобудівної діяльності, будівельних норм, державних стандартів і правил під час виконання підготовчих та будівельних робіт є Порядок здійснення державного архітектурно-будівельного контролю, затвердженого постановою Кабінету Міністрів України від 23.05.2011 №553 (далі - Порядок №553).

Відповідно до п.5 Порядку №553 державний архітектурно-будівельний контроль здійснюється у порядку проведення планових та позапланових перевірок за територіальним принципом.

Згідно із п. 7 Порядку №553, позаплановою перевіркою вважається перевірка, яка не передбачена планом роботи органу державного архітектурно-будівельного контролю. Підставами для проведення позапланової перевірки є: подання суб'єктом містобудування письмової заяви про проведення перевірки об'єкта будівництва або будівельної продукції за його бажанням; необхідність проведення перевірки достовірності даних, наведених у повідомленні та декларації про початок виконання підготовчих робіт, повідомленні та декларації про початок виконання будівельних робіт, декларації про готовність об'єкта до експлуатації, протягом трьох місяців з дня подання зазначених документів; виявлення факту самочинного будівництва об'єкта; перевірка виконання суб'єктом містобудівної діяльності вимог приписів органу державного архітектурно-будівельного контролю; вимога Держархбудінспекції про проведення перевірки; звернення фізичних чи юридичних осіб про порушення суб'єктом містобудування вимог містобудівного законодавства; вимога правоохоронних органів про проведення перевірки. Строк проведення позапланової перевірки не може перевищувати п'яти робочих днів, а у разі потреби може бути одноразово продовжений за письмовим рішенням керівника відповідного органу державного архітектурно-будівельного контролю чи його заступника не більше ніж на два робочих дні. Під час проведення позапланової перевірки посадова особа органу державного архітектурно-будівельного контролю зобов'язана пред'явити службове посвідчення та направлення для проведення позапланової перевірки.

Абзацом першим пункту 9 Порядку №553, визначено, що державний архітектурно-будівельний контроль здійснюється у присутності суб'єктів містобудування або їх представників, які будують або збудували об'єкт будівництва.

Пунктом 11 Порядку №553, передбачено, що посадові особи органів державного архітектурно-будівельного контролю під час здійснення державного архітектурно-будівельного контролю, мають право безперешкодного доступу на місце будівництва об'єкта та до об'єктів, що підлягають обов'язковому обстеженню; складати протоколи про вчинення правопорушень та акти перевірок, і накладати штрафи у межах повноважень, передбачених законом; видавати обов'язкові для виконання приписи щодо: усунення порушення вимог законодавства у сфері містобудівної діяльності, будівельних норм, державних стандартів і правил; зупинення підготовчих та будівельних робіт, які не відповідають вимогам законодавства, зокрема будівельним нормам, містобудівним умовам та обмеженням, затвердженому проекту або будівельному паспорту забудови земельної ділянки, виконуються без повідомлення, реєстрації декларації про початок їх виконання або дозволу на виконання будівельних робіт; проводити перевірку відповідності виконання підготовчих та будівельних робіт вимогам будівельних норм, державних стандартів і правил, затвердженим проектним вимогам, рішенням, технічним умовам, своєчасності та якості проведення передбачених нормативно-технічною і проектною документацією зйомок, замірів, випробувань, а також ведення журналів робіт, наявності у передбачених законодавством випадках паспортів, актів та протоколів випробувань, сертифікатів та іншої документації; проводити перевірку відповідності будівельних матеріалів, виробів і конструкцій, що використовуються під час будівництва об'єктів, вимогам державних стандартів, норм і правил згідно із законодавством; залучати до проведення перевірок представників центральних і місцевих органів виконавчої влади, органів місцевого самоврядування, експертних та громадських організацій (за погодженням з їх керівниками), фахівців галузевих науково-дослідних та науково-технічних організацій; отримувати в установленому законодавством порядку від органів виконавчої влади, органів місцевого самоврядування, підприємств, установ та організацій, фізичних осіб інформацію та документи, необхідні для здійснення державного архітектурно-будівельного контролю; вимагати у випадках, передбачених законодавством, вибіркового розкриття окремих конструктивних елементів будинків і споруд, проведення зйомки і замірів, додаткових лабораторних та інших випробувань будівельних матеріалів, виробів і конструкцій; забороняти за вмотивованим письмовим рішенням експлуатацію закінчених будівництвом об'єктів, не прийнятих в експлуатацію; здійснювати фіксування процесу проведення перевірки з використанням аудіо- та відеотехніки.

В силу приписів п. 13 Порядку №553, суб'єкт містобудування, щодо якого здійснюється державний архітектурно-будівельний контроль, має право:

- вимагати від посадових осіб органу державного архітектурно-будівельного контролю дотримання вимог законодавства;

- перевіряти наявність у посадових осіб органу державного архітектурно-будівельного контролю службових посвідчень;

- бути присутнім під час здійснення державного архітектурно-будівельного контролю;

- за результатами перевірки отримувати та ознайомлюватись з актом перевірки, складеним органом державного архітектурно-будівельного контролю;

- подавати в письмовій формі свої пояснення, зауваження або заперечення до акта перевірки, складеного органом державного архітектурно-будівельного контролю за результатами перевірки.

Як зазначає в судовому засіданні позивач, що враховано судом, та вбачається з матеріалів справи, 01.04.2015 року позивач з метою реєстрації декларації про початок виконання будівельних робіт на будівництво багатоповерхового житлового будинку з вбудованими офісно-торгівельними приміщеннями по вул. Проскурівського підпілля, 157 у м. Хмельницькому, надіслав два її примірники до УДАБІ у Хмельницькій області з проханням проставити відмітку про її реєстрацію, реалізувавши таким чином свій обов'язок звернення у встановленому порядку до уповноваженого органу із заявою про реєстрацію декларації.

Листом від 09 квітня 2015 року УДАБІ у Хмельницькій області повідомило позивача про те, що у разі, коли декларація подана чи оформлена з порушенням встановлених вимог, управління повертає її на доопрацювання з обґрунтуванням підстав повернення у строк передбачений для її реєстрації.

З-поміж цього, позивачу було пояснено, що після усунення недоліків, що стали підставою для повернення декларації на доопрацювання, замовник може повторно звернутись до УДАБІ у Хмельницькій області через центри надання адміністративних послуг, для подальшої реєстрації декларації. Водночас, звернено увагу на те, що відповідно до розпорядження Кабінету Міністрів України від 16 травня 2014 року №523-р "Деякі питання надання адміністративних послуг" декларації про початок виконання підготовчих, будівельних робіт та декларації про готовність об'єкта до експлуатації подаються виключно через центри надання адміністративних послуг.

Пізніше, в серпні 2015 року під час проведення перевірки позивачу стало відомо, що декларація, яку він просив зареєструвати у квітні 2015 року, так і не зареєстрована у Єдиному реєстрі.

Разом із тим, судом взято до уваги, що постановою Вінницького апеляційного адміністративного суду від 18 травня 2016 року у справі №822/6207/15, у відповідності до вимог п.п.2, 9, 11, 13 Порядку виконання будівельних робіт №466, затвердженого постановою Кабінету Міністрів України №446 від 13 квітня 2011 року "Деякі питання виконання підготовчих і будівельних робіт" (далі - Порядок) та п.п.2 та 5 ст.36 Закону України "Про регулювання містобудівної діяльності", в зв'язку з тим, що УДАБІ у Хмельницькій області не повідомило позивача про реєстрацію декларації про початок виконання будівельних робіт або про відмову в її реєстрації та не повернуло документи на доопрацювання, судом встановлено факт того, що позивач вчинив всі передбачені чинним законодавством дії для реєстрації дозвільного документа на виконання будівельних робіт, а відповідачем, в свою чергу, протиправно допущено бездіяльність, яка полягала у не вчиненні дій щодо реєстрації декларації про початок виконання будівельних робіт від 01 квітня 2015 року.

З метою захисту порушеного права позивача на здійснення будівельних робіт, Вінницьким апеляційним адміністративним судом постановлено також зобов'язати ДАБІ України вчинити дії щодо внесення відомостей про зареєстровану декларацію про початок виконання будівельних робіт від 01 квітня 2015 року "Будівництво багатоповерхового житлового будинку з вбудованими офісно-торгівельними приміщеннями по вул. Проскурівського підпілля, 157 в м. Хмельницькому" до єдиного реєстру отриманих повідомлень про початок виконання підготовчих, будівельних робіт, зареєстрованих декларацій про початок виконання підготовчих і будівельних робіт, виданих дозволів на виконання будівельних робіт, зареєстрованих декларацій про готовність об'єкта до експлуатації та виданих сертифікатів, повернених декларацій та відмов у видачі таких дозволів і сертифікатів.

Також, постановою Хмельницького окружного адміністративного суду по справі №822/1063/17 від 18.05.2017 року за позовом житлово-будівельного кооперативу "Парковий бульвар-1" до управління Державної архітектурно-будівельної інспекції у Хмельницькій області про скасування наказу №32-Д від 03 квітня 2017 року, залишеною без змін ухвалою Вінницького апеляційного адміністративного суду від 20.07.2017 року, адміністративний позов житлово-будівельного кооперативу "Парковий бульвар-1" задоволено. Постановлено скасувати наказ управління Державної архітектурно-будівельної інспекції у Хмельницькій області №32-Д від 03 квітня 2017 року про скасування реєстрації декларації про початок будівельних робіт на об'єкті "Будівництво багатоповерхового житлового будинку з вбудованими офісно-торгівельними приміщеннями; Хмельницька область, м. Хмельницький, вул. Проскурівського підпілля, 157 " від 29 березня 2017 року за №ХМ 083170880840.

Скасувати рішення управління Державної архітектурно-будівельної інспекції у Хмельницькій області №32-д від 03 квітня 2017 року "Про скасування реєстрації декларації про початок будівельних робіт" на об'єкті "Будівництво багатоповерхового житлового будинку з вбудованими офісно-торгівельними приміщеннями; Хмельницька область, м. Хмельницький, вул. Проскурівського підпілля, 157 " від 29 березня 2017 року за №ХМ 083170880840.

За ч.1 ст.72 Кодексу адміністративного судочинства України, обставини, встановлені судовим рішенням в адміністративній, цивільній або господарській справі, що набрало законної сили, не доказуються при розгляді інших справ, у яких беруть участь ті самі особи або особа, щодо якої встановлено ці обставини.

Окрім того, суд не бере до уваги встановлену відповідачем під час перевірки обставину про те, що у замовника будівництва станом на 03.04.2017 року відсутні право власності або користування земельною ділянкою, оскільки згідно витягу з рішення п'ятнадцятої сесії Хмельницької міської ради від 31.05.2017 року №60 "Про поновлення договорів оренди земельних ділянок шляхом укладання додаткових угод та внесення змін в рішення сесії", копія якого міститься в матеріалах справи, вирішено поновити на 6 місяців, шляхом укладання додаткової угоди, ТОВ "Дубнобудсервіс" договір оренди землі №040874200083 від 16.05.2008 року (місце розташування та кадастровий номер земельної ділянки: м. Хмельницький, вул. Проскурівського Підпілля, 157, 6810100000:01:008:0144, площа 2238 кв.м.).

З урахуванням вказаних обставин, суд зазначає, що позивач отримав усю необхідну дозвільну та проектно-технічну документацію для будівництва багатоповерхового житлового будинку з вбудованими офісно - торгівельними приміщеннями по вул. Проскурівського Підпілля, 157, в м. Хмельницькому.

Підсумовуючи вищезазначене, суд дійшов висновку про те, що постанова №16/1022-2/1096-17 від 12.04.2017 року про накладення штрафу за правопорушення у сфері містобудівної діяльності, припис від 03.04.2017 року про зупинення підготовчих та будівельних робіт, які не відповідають законодавству, будівельним нормам, державним стандартам і правилам, архітектурним вимогам, затвердженим проектним рішенням, технічним умовам та іншим нормативно - правовим актам, виконуються без повідомлення, реєстрації декларації про початок їх виконання або без отримання дозволу на виконання будівельних робіт, припис від 03.04.2017 року про усунення порушень вимог законодавства у сфері містобудівної діяльності, будівельних норм, державних стандартів і правил винесені головним інспектором будівельного нагляду інспекційного відділу Управління Державної архітектурно-будівельної інспекції у Хмельницькій області Кліповим В.А. за відсутності передбаченої законом підстави, є необґрунтованими та протиправними.

У відповідності зі статтею 124 Конституції України, юрисдикція судів поширюється на всі правовідносини, що виникають у державі, водночас частиною 2 статті 19 Конституції України визначено, що органи державної влади та органи місцевого самоврядування, їх посадові особи зобов'язані діяти лише на підставі, в межах повноважень та у спосіб, що передбачені Конституцією та законами України.

Відповідно до ст. ст. 11, 71 Кодексу адміністративного судочинства України, кожна сторона повинна довести ті обставини, на яких ґрунтуються її вимоги та заперечення, а суд згідно ст. 86 цього Кодексу, оцінює докази, які є у справі, за своїм внутрішнім переконанням, що ґрунтується на їх безпосередньому, всебічному, повному та об'єктивному дослідженні.

З огляду на вказане, позов Житлово-будівельного кооперативу "Парковий бульвар-1" належить задовольнити, шляхом скасування постанови №16/1022-2/1096-17 від 12.04.2017 року про накладення штрафу за правопорушення у сфері містобудівної діяльності, припису від 03.04.2017 року про зупинення підготовчих та будівельних робіт, які не відповідають законодавству, будівельним нормам, державним стандартам і правилам, архітектурним вимогам, затвердженим проектним рішенням, технічним умовам та іншим нормативно - правовим актам, виконуються без повідомлення, реєстрації декларації про початок їх виконання або без отримання дозволу на виконання будівельних робіт, припису від 03.04.2017 року про усунення порушень вимог законодавства у сфері містобудівної діяльності, будівельних норм, державних стандартів і правил.

Керуючись частиною 1 статті 94 КАС України, суд також дійшов висновку про стягнення на користь позивача за рахунок бюджетних асигнувань Державної архітектурно-будівельної інспекції України 5360,00 грн. у відшкодування витрат по сплаті судового збору.

Керуючись статтями 158-163 Кодексу адміністративного судочинства України, суд, -

ПОСТАНОВИВ:

позов задовольнити.

Скасувати постанову Державної архітектурно-будівельної інспекції України від 12.04.2017 року №16/1022-2/1096-17 про накладення штрафу за правопорушення у сфері містобудівної діяльності.

Скасувати припис Державної архітектурно-будівельної інспекції України від 03.04.2017 року про зупинення підготовчих та будівельних робіт та про усунення порушення вимог законодавства у сфері містобудівної діяльності, будівельних норм, державних стандартів і правил.

Присудити на користь Житлово-будівельного кооперативу "Парковий бульвар-1", 29001, м. Хмельницький, вул. Свободи, 14, код ЄДРПОУ 38854413 за рахунок бюджетних асигнувань Державної архітектурно-будівельної інспекції України судові витрати, судовий збір в сумі 5360,00 грн. (п'ять тисяч триста шістдесят грн.).

Постанова суду може бути оскаржена до Вінницького апеляційного адміністративного суду через Хмельницький окружний адміністративний суд протягом десяти днів з дня її отримання.

Постанова набирає законної сили в порядку статті 254 КАС України.

Повний текст постанови виготовлено 01 серпня 2017 року о 10 год. 00 хв.

Головуючий суддя судді/підпис/ /підпис/ /підпис/П.М. Майстер Г.В. Лабань П.І. Салюк "Згідно з оригіналом" Суддя П.М. Майстер