
ДНІПРОПЕТРОВСЬКИЙ АПЕЛЯЦІЙНИЙ АДМІНІСТРАТИВНИЙ СУД
У Х В А Л А
27 липня 2017 р.
справа № 804/2975/17
Суддя Дніпропетровського апеляційного адміністративного суду Дурасова Ю.В.,
перевіривши на відповідність вимогам КАС України апеляційну скаргу Головного управління Дежпраці у Дніпропетровській області
на постанову Дніпропетровського окружного адміністративного суду від 13 червня 2017 року
за позовом Товариства з обмеженою відповідальністю «Мета ОІЛ» до Головного управління Дежпраці у Дніпропетровській області
про визнання протиправними наказу та припису, -
ВСТАНОВИВ:
Постановою Дніпропетровського окружного адміністративного суду від 13 червня 2017 року позовні вимоги Головного управління Дежпраці у Дніпропетровській області задоволено частково.
Не погодившись із вказаним рішенням суду, Головним управлінням Дежпраці у Дніпропетровській області подано апеляційну скаргу.
Вважаю, що апеляційна скарга Головного управління Дежпраці у Дніпропетровській області підлягає залишенню без руху з наступних підстав.
Частиною 6 ст.187 КАС України визначено, що до апеляційної скарги додається документ про сплату судового збору.
З огляду на те, що предметом позову є визнання протиправними наказу та припису., позов містить вимоги немайнового характеру.
З 1 січня 2017 року набув чинності Закон України "Про внесення змін до деяких законодавчих актів України" від 06 грудня 2016 №1774-VIII, яким зокрема внесено зміни в Закон України "Про судовий збір" від 08 липня 2011 року №3674-VI (далі - Закон України "Про судовий збір") та, крім іншого, змінено ставки судового збору за подання до адміністративного суду апеляційної скарги на рішення суду.
Згідно змісту ч.1 ст.4 Закону України "Про судовий збір", судовий збір справляється у відповідному розмірі від прожиткового мінімуму для працездатних осіб, встановленого законом на 1 січня календарного року, в якому відповідна заява або скарга подається до суду, - у відсотковому співвідношенні до ціни позову та у фіксованому розмірі.
Підпунктом 2 пункту 3 частини 2 статті 4 Закону України "Про судовий збір" визначено, що при поданні до адміністративного суду апеляційної скарги на рішення суду ставка судового збору складає 110 відсотків ставки, що підлягала сплаті при поданні позовної заяви, іншої заяви і скарги.
Згідно змісту п.3.1 таблиці ставок судового збору ч.2 ст.4 Закону України "Про судовий збір" за подання до адміністративного суду позову немайнового характеру суб’єктом владних повноважень, юридичною особою або фізичною особою - підприємцем сплачується судовий збір у розмірі 1 розмір прожиткового мінімуму для працездатних осіб.
Оскільки при поданні адміністративного позову сплаті підлягала сума судового збору в розмірі 3200 (1600*2) грн., то при поданні апеляційної скарги на рішення суду заявнику, в даному випадку, необхідно сплатити судовий збір в сумі 3520 (3200*1,1) грн.
Керуючись викладеним, вважаю, що апеляційна скарга заявника не відповідає вимогам ч.6 ст.187 КАС України, а саме до апеляційної скарги не додано документ про сплату судового збору.
Водночас, суд апеляційної інстанції вважає за необхідне наголосити, що п.20 ч.1 ст.5 Закону України «Про судовий збір» передбачено, що від сплати судового збору під час розгляду справи в усіх судових інстанціях звільняються: центральний орган виконавчої влади, що реалізує державну політику з питань нагляду та контролю за додержанням законодавства про працю, структурні підрозділи виконавчих органів міських рад міст обласного значення та об’єднаних територіальних громад, на які покладені функції із здійснення контролю за додержанням законодавства про працю та зайнятість населення.
Проте, в даній справі заявником апеляційної скарги є Головне управління Держпраці у Дніпропетровській області, яке є територіальним органом Державної служби України з питань праці. При цьому, згідно викладених вище положень п.20 ч.1 ст.5 Закону України «Про судовий збір» від сплати судового збору звільнені структурні підрозділи лише виконавчих органів міських рад міст обласного значення та об’єднаних територіальних громад.
Головним управлінням Держпраці у Дніпропетровській області не сплачено судовий збір.
Однак, згідно п.1 та п.7 Положення про Державну службу України з питань праці, затвердженого постановою Кабінету Міністрів України №96 від 11.02.2015 року Державна служба України з питань праці (Держпраці) є центральним органом виконавчої влади, який серед іншого, реалізує державну політику з питань нагляду та контролю за додержанням законодавства про працю та здійснює свої повноваження безпосередньо та через утворені в установленому порядку територіальні органи. Тобто, державну політику з питань нагляду та контролю за додержанням законодавства про працю реалізується центральним органом виконавчої влади, яким є Державна служба України з питань праці та територіальними органами.
При цьому, згідно п.20 ч.1 ст.5 Закону України “Про судовий збір” від сплати судового збору звільнений лише центральний орган виконавчої влади, що реалізує державну політику з питань нагляду та контролю за додержанням законодавства про працю.
Проте, в даній справі, заявником апеляційної скарги є Головне управління Держпраці у Дніпропетровській області, яке є територіальним органом Державної служби України з питань праці.
Відповідно до ч.3 ст.189 КАС України, до апеляційної скарги, яка не оформлена відповідно до вимог, встановлених статтею 187 цього Кодексу, застосовуються правила статті 108 цього Кодексу.
Згідно ч.1 ст. 108 КАС України суддя, встановивши, що позовну заяву подано без додержання вимог, встановлених статтею 106 цього Кодексу, постановляє ухвалу про залишення позовної заяви без руху.
Керуючись ст. ст. 108, 187, 189 КАС України, суддя,-
УХВАЛИВ:
Апеляційну скаргу Головного управління Дежпраці у Дніпропетровській області на постанову Дніпропетровського окружного адміністративного суду від 13 червня 2017 року - залишити без руху.
Скаржнику протягом 10 днів з моменту отримання ухвали про залишення апеляційної скарги без руху надати до суду:
- оригінал документа про сплату судового збору за подання апеляційної скарги у розмірі 3520 грн.
Реквізити для сплати судового збору:
Отримувач коштів УК у Шевченківському районі м. Дніпра
Код отримувача (код за ЄДРПОУ) 37989274
Банк отримувача ГУ ДКСУ у Дніпропетровській області м. Дніпропетровськ
Код банку отримувача (МФО) 805012
Рахунок отримувача 31217206781004
Код класифікації доходів бюджету 22030101
Призначення платежу *;101;_____(код клієнта за ЄДРПОУ для юридичних осіб (доповнюється зліва нулями до восьми цифр, якщо значущих цифр менше 8), реєстраційний номер облікової картки платника податків – фізичної особи (завжди має 10 цифр) або серія та номер паспорта громадянина України, в разі якщо платник через свої релігійні переконання відмовився від прийняття реєстраційного номера облікової картки платника податків та повідомив про це відповідний орган Міністерства доходів і зборів України і має відповідну відмітку у паспорті); Судовий збір, за позовом ______ (ПІБ чи назва установи, організації позивача), Дніпропетровський апеляційний адміністративний суд (назва суду, де розглядається справа).
Копію даної ухвали направити особі, що звернулась з апеляційною скаргою.
Ухвала набирає законної сили з моменту її прийняття та може бути оскаржена в касаційному порядку протягом 20 днів з дня її отримання шляхом подання касаційної скарги
Суддя Ю.В. Дурасова