
СУМСЬКИЙ ОКРУЖНИЙ АДМІНІСТРАТИВНИЙ СУД
Д О Д А Т К О В А П О С Т А Н О В А
І М Е Н Е М У К Р А Ї Н И
31 липня 2017 р. Справа № 818/757/17
Сумський окружний адміністративний суд у складі судді - Соколова В.М., розглянувши у судовому засіданні в приміщенні суду в м. Суми адміністративну справу за позовом ОСОБА_1 до Білопільського районного відділу Державної виконавчої служби Головного територіального управління юстиції у Сумській області про скасування постанов,-
В С Т А Н О В И В:
ОСОБА_1 (далі по тексту - позивач, ОСОБА_1.) звернулася до Сумського окружного адміністративного суду з позовом до Білопільського районного відділу державної виконавчої служби Головного територіального управління юстиції у Сумській області (далі по тексту - відповідач, Білопільський РВДВС ГТУЮ у Сумській області), в якому просить:
1. Скасувати постанову державного виконавця відділу державної виконавчої служби Білопільського районного управління юстиції про стягнення з ОСОБА_1 виконавчого збору в сумі 5020,90 доларів США ВП №23174087 від 20.12.2010.
2. Скасувати постанову державного виконавця відділу державної виконавчої служби Білопільського районного управління юстиції про стягнення з ОСОБА_1 виконавчого збору в сумі 759,13 доларів США ВП №24059694 від 04.02.2011.
3. Скасувати постанову державного виконавця Білопільського районного відділу державної виконавчої служби Головного територіального управління юстиції у Сумській області про відкриття виконавчого провадження від 21.04.2017 ВП №53821821.
4. Скасувати постанову державного виконавця Білопільського районного відділу державної виконавчої служби Головного територіального управління юстиції у Сумській області про відкриття виконавчого провадження від 21.04.2017 ВП №53821518.
Постановою Сумського окружного адміністративного суду від 26.06.2017 було відмовлено в задоволенні позовних вимог ОСОБА_1 до Білопільського районного відділу Державної виконавчої служби Головного територіального управління юстиції у Сумській області про скасування постанов.
Під час складання повного тексту постанови судом було виявлено відсутність підтвердження сплати позивачем судового збору за подання позовної заяви.
Ухвалою суду від 04.07.2017 було призначено розгляд питання про винесення додаткового рішення суду у справі у відкритому судовому засіданні.
У судове засідання сторони не з'явилися, про день, час і місце розгляду справи повідомлені належним чином, про причини неявки, всупереч вимог ч. 2 ст. 40 КАС України, суд не повідомили.
Відповідно до вимог ч. 6 ст. 12 та ч. 1 ст. 41 Кодексу адміністративного судочинства України під час судового розгляду справи в судовому засіданні забезпечується повне фіксування судового засідання за допомогою звукозаписувального технічного засобу, крім випадків неявки в судове засідання всіх осіб, які беруть участь у справі, чи у разі, якщо відповідно до положень цього Кодексу розгляд справи здійснюється за відсутності осіб, які беруть участь у справі (у тому числі при розгляді справи в порядку письмового провадження).
Відповідно до ч. 3 ст. 168 КАС України суд ухвалює додаткове судове рішення після розгляду питання в судовому засіданні з повідомленням осіб, які беруть участь у справі. Неприбуття у судове засідання осіб, які були належним чином повідомлені, не перешкоджає розгляду питання.
Таким чином, розгляд питання про винесення додаткового рішення суду відбувається без участі сторін за наявними документами у справі, фіксування судового засідання не здійснюється.
Суд, перевіривши матеріали справи та оцінивши докази в їх сукупності, дійшов висновку про необхідність винесення додаткової постанови, з огляду на наступне.
Відповідно до ч. 3 ст. 106 КАС України до позовної заяви додаються її копії та копії всіх документів, що приєднуються до неї, відповідно до кількості відповідачів і третіх осіб, крім випадків подання адміністративного позову суб'єктом владних повноважень. Суб'єкт владних повноважень при поданні адміністративного позову зобов'язаний додати до позовної заяви доказ надіслання рекомендованим листом з повідомленням про вручення відповідачу і третім особам копії позовної заяви та доданих до неї документів. До позовної заяви додається також документ про сплату судового збору, крім випадків, коли його не належить сплачувати.
Так, позивачем не надано документу про сплату судового збору за подання до суду даного позову.
Правові засади справляння судового збору, платників, об'єкти та розміри ставок судового збору, порядок сплати, звільнення від сплати та повернення судового збору врегульовані Законом України "Про судовий збір" зі змінами, внесеними Законом України "Про внесення змін до деяких законодавчих актів України щодо сплати судового збору" №1774-VIII від 06.12.2016.
Відповідно до ст. 1, 2 Закону України "Про судовий збір" Судовий збір - збір, що справляється на всій території України за подання заяв, скарг до суду, за видачу судами документів, а також у разі ухвалення окремих судових рішень, передбачених цим Законом. Судовий збір включається до складу судових витрат.
Платники судового збору - громадяни України, іноземці, особи без громадянства, підприємства, установи, організації, інші юридичні особи (у тому числі іноземні) та фізичні особи-підприємці, які звертаються до суду чи стосовно яких ухвалене судове рішення, передбачене цим Законом.
Відповідно до п. 1 ч. 1 ст. 3 Закону України "Про судовий збір" судовий збір справляється за подання до суду позовної заяви та іншої заяви, передбаченої процесуальним законодавством.
Відповідно до ч. 1 ст. 4 Закону України "Про судовий збір" судовий збір справляється у відповідному розмірі від прожиткового мінімуму для працездатних осіб, встановленого законом на 1 січня календарного року, в якому відповідна заява або скарга подається до суду, - у відсотковому співвідношенні до ціни позову та у фіксованому розмірі.
Згідно з п.п. 1 п. 3 ч. 2 ст. 4 Закону України "Про судовий збір" ставки судового збору встановлюються у таких розмірах: за подання до адміністративного суду адміністративного позову немайнового характеру, який подано фізичною особою - 0,4 розмір прожиткового мінімуму для працездатних осіб.
Відповідно до Закону України "Про Державний бюджет України на 2017 рік" з 01.01.2017 прожитковий мінімум для працездатних осіб складає 1600,00 грн.
Із позовної заяви вбачається, що позивачем заявлено чотири вимоги немайнового характеру, а саме: 1) скасувати постанову державного виконавця про стягнення виконавчого збору в сумі 5020,90 доларів США ВП №23174087 від 20.12.2010; 2) скасувати постанову державного виконавця про стягнення виконавчого збору в сумі 759,13 доларів США ВП №24059694 від 04.02.2011; 3) скасувати постанову державного виконавця про відкриття виконавчого провадження від 21.04.2017 ВП №53821821; 4) скасувати постанову державного виконавця про відкриття виконавчого провадження від 21.04.2017 ВП №53821518.
Відповідно до абз. 2 ч. 3 ст. 6 Закону України "Про судовий збір" у разі коли в позовній заяві об'єднано дві і більше вимог немайнового характеру, судовий збір сплачується за кожну вимогу немайнового характеру.
Таким чином, сума судового збору, що повинна бути сплачена при поданні даної позовної заяви складає 2560,00 грн.
Відповідно до п. 3 ч. 1 ст. 168 КАС України суд, що ухвалив судове рішення, може за заявою особи, яка брала участь у справі, чи з власної ініціативи прийняти додаткову постанову чи постановити додаткову ухвалу у випадках, якщо судом не вирішено питання про судові витрати.
У відповідності до ст. 94 КАС України та враховуючи відмову суду в задоволенні позовних вимог, судові витрати підлягають стягненню з позивача.
Враховуючи викладені вище обставини, суд вважає за необхідне стягнути з позивача судовий збір за подання адміністративного позову в сумі 2560,00 грн.
Керуючись ст. ст. 86, 94, 98, 158-163, 167, 168, 186, 254 КАС України, суд, -
П О С Т А Н О В И В:
Стягнути з ОСОБА_1 (вул. Генерала Анісова, 4, с. Павлівка, Білопільський район, Сумська область, ідентифікаційний номер НОМЕР_1, ІНФОРМАЦІЯ_1) на користь Державного бюджету України (рахунок №31217206784002, код отримувача (код за ЄДРПОУ) 37970593, банк отримувача ГУ ДКСУ у Сумській області, МФО 837013, код класифікації доходів бюджету 22030001, код ЄДРПОУ Сумського окружного адміністративного суду 35907252) судовий збір у сумі 2560,00 грн. (дві тисячі п'ятсот шістдесят грн.).
Додаткова постанова може бути оскаржена до Харківського апеляційного адміністративного суду через Сумський окружний адміністративний суд шляхом подачі апеляційної скарги на додаткову постанову суду в десятиденний строк з дня отримання додаткової постанови в повному обсязі.
Додаткова постанова набирає законної сили після закінчення строку подання апеляційної скарги. У разі подання апеляційної скарги додаткова постанова, якщо її не скасовано, набирає законної сили після повернення апеляційної скарги, відмови у відкритті апеляційного провадження, набрання законної сили рішення за наслідками апеляційного провадження, закінчення апеляційного розгляду справи.
Суддя В.М. Соколов