Постанова № 68023648, 26.07.2017, Донецький окружний адміністративний суд

Дата ухвалення
26.07.2017
Номер справи
805/1720/17-а
Номер документу
68023648
Форма судочинства
Адміністративне
Державний герб України

Україна

Донецький окружний адміністративний суд

П О С Т А Н О В А

І М Е Н Е М У К Р А Ї Н И

26 липня 2017 р. Справа №805/1720/17-а

приміщення суду за адресою: 84122, м.Слов'янськ, вул. Добровольського, 1

час прийняття постанови:

Донецький окружний адміністративний суд в складі головуючого судді Кониченка Олега Миколайовича при секретарі судового засідання Проніні Д.С. розглянувши у відкритому судовому засіданні адміністративну справу за позовом Головного управління ДФС у Донецькій області

до ОСОБА_1 м. Маріуполь

про стягнення податкового боргу у сумі 25000 грн.

ВСТАНОВИВ:

Позивач, Головне управління ДФС у Донецькій області звернувся до Донецького окружного адміністративного суду з позовом до ОСОБА_1 про стягнення податкового боргу у сумі 25000 грн.

В обґрунтування позовних вимог позивач зазначив, що за відповідачем обліковується заборгованість в сумі 25000 грн. з транспортного податку. У зв'язку з несплатою узгодженої суми податкового зобов'язання позивач просив суд стягнути суму податкового боргу у розмірі 25000 грн.

Представник позивача просив суд задовольнити позовні вимоги.

Відповідач до судового засідання не з'явився, заперечення до позовної заяви не надав, про час та місце розгляду справи повідомлений належним чином.

Враховуючи вищевикладене та з урахуванням вимог ст. 41, ст. 122 КАС України, суд дійшов висновку щодо можливості розгляду справи за наявними в справі матеріалами та доказами.

Дослідивши матеріали справи суд встановив наступне.

Судом встановлено, що відповідачу ОСОБА_1 належить транспортний засіб марки Infiniti M37, 2013 року випуску, об'ємом двигуна понад 3000 куб.см., державний номер НОМЕР_1, зареєстрований 11.09.2013 року.

09 червня 2016 року Жовтневою об'єднаною державною податковою інспекцією м.Маріуполя у відношенні відповідача було прийнято податкове повідомлення-рішення №19323-17 про визначення суми податкового зобов'язання з транспортного податку з фізичних осіб у розмірі 25000 грн.

Вказане податкове повідомлення-рішення №19323-17 від 09.06.2015 року, що було направлена на адресу відповідача рекомендованим листом з повідомленням про вручення поштового відправлення.

У зв'язку з несплатою узгодженого грошового зобов'язання Жовтневою об'єднаною державною податковою інспекцією м.Маріуполя було прийнято податкову вимогу форми «Ф» від 26.02.2016 №8916-17, що була направлена на адресу відповідача рекомендованим листом з повідомленням про вручення поштового відправлення.

Доказів оскарження податкового повідомлення-рішення та податкової вимоги у адміністративному чи судовому порядку сторонами до суду не надано.

Тому, суд дійшов висновку, що грошове зобов'язання відповідача з транспортного податку станом на час судового розгляду справи є узгодженим та складає 25000 грн..

З 01 січня 2015 року, набрав чинності Закон України «Про внесення змін до Податкового кодексу України та деяких законодавчих актів України щодо податкової реформи» від 28 грудня 2014 року № 71-VIII, яким шляхом викладення в новій редакції ст.267 Податкового Кодексу України введено новий податок з громадян України транспортний податок.

Згідно п.п. 267.1.1 п. 267.1 ст. 267 Податкового кодексу України, платниками транспортного податку є фізичні та юридичні особи, в тому числі нерезиденти, які мають зареєстровані в Україні згідно з чинним законодавством власні легкові автомобілі, що відповідно до підпункту 267.2.1 пункту 267.2 цієї статті є об'єктами оподаткування.

Відповідно до п.п 267.2.1 п. 267.2 ст. 267 Податкового кодексу України, в редакції, чинній на момент прийняття податкового повідомлення рішення, об'єктом оподаткування є легкові автомобілі, які використовувалися до 5 років і мають об'єм циліндрів двигуна понад 3000 куб. см.

Пунктом 267.4 ст. 267 Податкового кодексу України визначено, що ставка податку встановлюється з розрахунку на календарний рік у розмірі 25 000 гривень за кожен легковий автомобіль, що є об'єктом оподаткування відповідно до підпункту 267.2.1 пункту 267.2 цієї статті.

Згідно п.п. 267.6.3 п. 267.6 ст. 267 Податкового кодексу України, органи внутрішніх справ зобов'язані до 01 квітня 2015 року подати контролюючим органам за місцем реєстрації об'єкта оподаткування відомості необхідні для розрахунку податку. З 1 квітня 2015 року органи внутрішніх справ зобов'язані щомісячно, у 10-денний строк після закінчення календарного місяця подавати контролюючим органам відомості, необхідні для розрахунку податку, за місцем реєстрації об'єкта оподаткування станом на перше число відповідного місяця. Форма подачі інформації встановлюється центральним органом виконавчої влади, що забезпечує формування державної податкової політики.

Відповідно до п.п. 267.6.1 п. 267.6 ст. 267 Податкового кодексу України, обчислення суми податку з об'єкта/об'єктів оподаткування фізичних осіб здійснюється контролюючим органом за місцем реєстрації платника податку.

Згідно п.п. 267.6.2 п. 267.6 ст. 267 Податкового кодексу України, податкове повідомлення-рішення про сплату суми податку та відповідні платіжні реквізити надсилаються (вручаються) платнику податку контролюючим органом за місцем його реєстрації до 01 липня року базового податкового (звітного) періоду (року).

Сума визначеного транспортного податку, відповідно до п.п. 267.8.1 п. 267.8 ст. 267 ПК України, фізичними особами сплачується протягом 60 днів з дня вручення податкового повідомлення-рішення.

Відповідно до підпункту 12.3.4 пункту 12.3 статті 12 Податкового кодексу України,

рішення про встановлення місцевих податків та зборів офіційно оприлюднюється

відповідним органом місцевого самоврядування до 15 липня року, що передує бюджетному

періоду, в якому планується застосовування встановлюваних місцевих податків та зборів або

змін (плановий період). В іншому разі норми відповідних рішень застосовуються не раніше

початку бюджетного періоду, що настає за плановим періодом.

При цьому положеннями підпункту 12.3.5 пункту 12.3 статті 12 Податкового кодексу

України, в редакцій, чинній на час виникнення спірних правовідносин, встановлено, що у

разі якщо сільська, селищна або міська рада не прийняла рішення про встановлення

відповідних місцевих податків і зборів та акцизного податку в частині реалізації суб'єктами

господарювання роздрібної торгівлі підакцизних товарів, що є обов'язковими згідно з

нормами цього Кодексу, такі податки до прийняття рішення справляються виходячи з норм

цього Кодексу із застосуванням їх мінімальних ставок, а плата за землю справляється із застосування ставок, які діяли до 31 грудня 2015, що передує бюджетному періоду, в якому планується застосування плати за землю.

Аналіз наведених норм дозволяє дійти висновку про те, що транспортний податок, як

місцевий податок, підлягає сплаті виходячи з норм ст. 267 Податкового

кодексу, починаючі з 1 січня 2015 року, безвідносно до прийняття місцевою радою рішення

щодо цього податку в порядку, встановленому підпунктом 12.3.4 пункту 12.3.4 ст.

12 Податкового кодексу.

Відповідно до п. 57.3 ст. 57 Податкового кодексу України, у разі визначення грошового зобов'язання контролюючим органом за підставами, зазначеними у підпунктах 54.3.1, 54.3.2, 54.3.4 - 54.3.6 пункту 54.3 статті 54 цього Кодексу, платник податків зобов'язаний сплатити нараховану суму грошового зобов'язання протягом 10 календарних днів, що настають за днем отримання податкового повідомлення-рішення, крім випадків, коли протягом такого строку такий платник податків розпочинає процедуру оскарження рішення контролюючого органу. У разі оскарження рішення контролюючого органу про нараховану суму грошового зобов'язання платник податків зобов'язаний самостійно погасити узгоджену суму, а також пеню та штрафні санкції за їх наявності протягом 10 календарних днів, наступних за днем такого узгодження.

Відповідно до п. 59.1 ст. 59 Податкового кодексу України, у разі коли платник податків не сплачує узгодженої суми грошового зобов'язання в установлені законодавством строки, контролюючий орган надсилає (вручає) йому податкову вимогу в порядку, визначеному для надсилання (вручення) податкового повідомлення-рішення.

Згідно п. 59.5 ст. 59 Податкового кодексу України, у разі якщо у платника податків, якому надіслано (вручено) податкову вимогу, сума податкового боргу збільшується (зменшується), погашенню підлягає вся сума податкового боргу такого платника податку, що існує на день погашення. У разі якщо після направлення (вручення) податкової вимоги сума податкового боргу змінилася, але податковий борг не був погашений в повному обсязі, податкова вимога додатково не надсилається (не вручається).

Згідно абзацу 3 ч.58.3 ст. 58 Податкового кодексу України у разі коли пошта не може вручити платнику податків податкове повідомлення-рішення або податкові вимоги, або рішення про результати розгляду скарги через відсутність за місцезнаходженням посадових осіб, їх відмову прийняти податкове повідомлення-рішення або податкову вимогу, або рішення про результати розгляду скарги, незнаходження фактичного місця розташування (місцезнаходження) платника податків або з інших причин, податкове повідомлення-рішення або податкова вимога, або рішення про результати розгляду скарги вважаються врученими платнику податків у день, зазначений поштовою службою в повідомленні про вручення із зазначенням причин невручення.

Відповідно до п.п. 20.1.34 п. 20.1 ст. 20 Податкового кодексу України, контролюючі органи мають право звертатися до суду щодо стягнення коштів платника податків, який має податковий борг, з рахунків у банках, що обслуговують такого платника податків, на суму податкового боргу або його частини.

Згідно п. 95.1 ст. 95 Податкового кодексу України, контролюючий орган здійснює за платника податків і на користь держави заходи щодо погашення податкового боргу такого платника податків шляхом стягнення коштів, які перебувають у його власності, а в разі їх недостатності - шляхом продажу майна такого платника податків, яке перебуває у податковій заставі.

Відповідно до ч. 1 ст. 71 Кодексу адміністративного судочинства України кожна сторона повинна довести ті обставини, на яких ґрунтуються її вимоги та заперечення, крім випадків, встановлених ст. 72 цього Кодексу.

На підставі викладеного вище, беручи до уваги той факт, що відповідно до ч. 1 ст. 71 Кодексу адміністративного судочинства України, кожна сторона належними і достатніми доказами повинна довести ті обставини, на яких ґрунтуються її вимоги та заперечення, а відповідач не надав належних та допустимих доказів сплати податкового боргу, суд дійшов висновку про законність та обґрунтованість позовних вимог, через що позов підлягає задоволенню.

Відповідно ч. 4 ст. 94 КАС України у справах, в яких позивачем є суб'єкт владних повноважень, а відповідачем - фізична чи юридична особа судові витрати з відповідача не стягуються.

На підставі викладеного, керуючись Конституцією України, ст. ст. 2-15, 17-18, 33-35, 45-46, 47-51, 56-59, 69-71, 79, 86, 87, 94, 99, 104-107, 110-111, 121, 122-143, 151-154, 158, 160, 162, 163, 167, 185-186, 254 Кодексу адміністративного судочинства України, суд

ПОСТАНОВИВ:

Позов Головного управління ДФС у Донецькій області до ОСОБА_1 про стягнення податкового боргу у сумі 25000 грн. - задовольнити.

Стягнути з фізичної особи ОСОБА_1 (87515, АДРЕСА_1, РНОКПП НОМЕР_2) суму податкового боргу у розмірі 25000 (двадцять п'ять тисяч) гривень на рахунок: код платежу 18011001, призначення:*; 101, код за ЄДРПОУ 37989721, МФО 834016, Маріупольський УК/Центральний р-н, ГУ ДКСУ у Донецькій області, розрахунковий рахунок 33215868700052.

Вступну та резолютивну частини постанови складено та підписано у нарадчій кімнаті 26 липня 2017 року.

Повний текст постанови складено та підписано 31 липня 2017 року.

Апеляційна скарга подається до адміністративного суду апеляційної інстанції через суд першої інстанції, який ухвалив оскаржуване судове рішення. Копія апеляційної скарги одночасно надсилається особою, яка її подає, до суду апеляційної інстанції.

Апеляційна скарга на постанову суду першої інстанції подається протягом десяти днів з дня її проголошення. У разі застосування судом частини третьої статті 160 цього Кодексу, а також прийняття постанови у письмовому провадженні апеляційна скарга подається протягом десяти днів з дня отримання копії постанови.

Суддя Кониченко О.М.