Рішення № 68014802, 24.07.2017, Господарський суд Львівської області

Дата ухвалення
24.07.2017
Номер справи
914/1087/17
Номер документу
68014802
Форма судочинства
Господарське
Державний герб України

ГОСПОДАРСЬКИЙ СУД ЛЬВІВСЬКОЇ ОБЛАСТІ

79014, м. Львів, вул. Личаківська, 128

РІШЕННЯ

ІМЕНЕМ УКРАЇНИ

24.07.2017р. Справа № 914/1087/17

Господарський суд Львівської області у складі судді Горецької З.В.,

за участю секретаря судового засідання Хороз І.Б.,

розглянув у відкритому судовому засіданні справу

за позовом: Львівського обласного територіального відділення Антимонопольного комітету України, м. Львів

до відповідача: Товариства з обмеженою відповідальністю «ОСОБА_1П.», с. Новий Яр, Яворівського району Львівської області

про стягнення 13 770,00 грн. пені та зобовязання виконати рішення адміністративної колегії ЛОТВ Антимонопольного комітету України №13р/к від 20.05.2016 р.

Представники сторін:

від позивача: ОСОБА_2- представник (довіреність № 13/06-903);

від відповідача: ОСОБА_3- представник (довіреність № 1 від 13.07.15р.)

Представнику позивача та відповідача роз'яснено права та обов'язки, передбачені ст.ст. 20, 22 ГПК України. Заяв про відвід судді та здійснення технічної фіксації судового засідання не надходило.

СУТЬ СПОРУ:

На розгляд Господарського суду Львівської області подано позов Львівським обласним територіальним відділенням Антимонопольного комітету України до Товариства з обмеженою відповідальністю ОСОБА_1П. про стягнення 13 770,00 грн. пені та зобовязання виконати рішення адміністративної колегії ЛОТВ Антимонопольного комітету України №13р/к від 20.05.2016 р.

Ухвалою суду від 01.06.2017 року порушено провадження у справі та призначено до розгляду на 13.06.2017 року. Ухвалою від 13.06.2017 року розгляд справи відкладено до 03.07.2017 року, для надання доказів по справі. З03.07.2017 року на 24.07.2017 року. Рух справи відображено в ухвалах суду.

Представник позивача в судове засідання зявився, вимоги ухвал суду виконав частково, просить суд задоволити позовні вимоги, які обґрунтовує наступним. Відповідач у звязку з неналежним виконанням рішення адміністративної колегії ЛОТВ Антимонопольного комітету України №13р/к від 20.05.2016 р., зокрема, п. 2 та 3 резолютивної частини такого рішення не виконав свого обовязку щодо оплати штрафу та надання позивачу витребуваних документів, тому останній звернувся до суду з вимогами про стягнення 13.770,00 грн. пені та зобовязання виконати рішення ЛОТВ в частині надання відповідних документів передбачених п. 3 резолютивної частини рішення №13р/к від 20.05.2016 р.

Відповідач вимог ухвал суду чиконав частково, явку повноважного представника в судове засідання забезпечив, подав відзив на позов, згідно якого заперечує проти позовних вимог, просить суд не стягувати нараховану позивачем пеню, просить суд відмовити в задоволенні позовних вимог.

Заслухавши пояснення представника позивача та відповідача, всебічно і повно з'ясувавши всі фактичні обставини, на яких ґрунтується позов, об'єктивно оцінивши докази, які мають значення для розгляду справи і вирішення спору по суті, суд

ВСТАНОВИВ:

Адміністративною колегією Львівського обласного територіального відділення Антимонопольного комітету України прийнято рішення №13 р/к від 20.05.2016 року про порушення законодавства про захист економічної конкуренції у справі №1-14-89/2015 (надалі Рішення).

Вказаним Рішенням визнано, що ТзОВ «ОСОБА_1П.» подавши ЛОТВ Антимонопольного комітету України інформацію в неповному обсязі на вимогу від 21.10.2015 р. №13/03-616 вчинило порушення законодавства про захист економічної конкуренції, яке передбачене п. 14 ст. 50 Закону України «Про захист економічної конкуренції» у вигляді подання інформації в неповному обсязі. За вчинене порушення законодавства про захист економічної конкуренції накладено штраф на ТзОВ «ОСОБА_1П.» у розмірі 34.000,00 грн. та зобовязано товариство надати Відділенню копію документа, яким встановлено тарифи на теплову енергію (центральне опалення, центральне постачання гарячої води) для житлового будинку по вул.. Залізнична, 7А у м. Львові.

У Рішенні розяснено можливість оскарження рішення Львівського обласного територіального відділення Антимонопольного комітету України та визначено строк для його добровільного виконання.

31 травня 2016 року позивач листом №13/03-869 скерував відповідачу рішення, яке відповідач отримав 04.06.2016 р., що підтверджується повідомлення про вручення поштового відправлення, на якому сам власноручно розписався (долучено до матеріалів справи).

26 липня 2016 року ТзОВ «ОСОБА_1П.» звернулось до суду з позовною заявою про визнання недійсним та скасування рішення Львівського обласного територіального відділення Антимонопольного комітету України №13р/к від 20.05.2016 р. Рішенням Господарського суду Львівської області від 10.10.2016 р. у справі №914/1963/16 у задоволенні позову відмовлено. Постановою Львівського апеляційного господарського суду від 31.10.2016 р. рішення Господарського суду Львівської області залишено без змін.

01 березня 2017 року відповідач здійснив оплату штрафу за рішенням ЛОТВ АКУ №13р/к від 20.05.2016 р. в розмірі 34 000,00 грн., що підтверджується копією платіжного доручення долученого до матеріалів справи.

Відповідач в судове засідання з»явився, відзив на позов подав, в якому просить суд відмовити в задоволенні позову, з підстав викладених у відзиві.

При прийнятті рішення суд виходив з наступного.

Відносини, які виникли між сторонами, регулюються положеннями Господарського кодексу України, Закону України «Про захист економічної конкуренції», Законом України «Про Антимонопольний комітет України».

Згідно з частинами першою та шостою статті 40 Господарського кодексу України державний контроль за дотриманням антимонопольно-конкурентного законодавства, захист інтересів підприємців та споживачів від його порушень здійснюються Антимонопольним комітетом України відповідно до його повноважень, визначених законом. Антимонопольний комітет України та його територіальні відділення у встановленому законом порядку розглядають справи про недобросовісну конкуренцію та інші справи щодо порушення антимонопольно-конкурентного законодавства, передбачені законом.

Антимонопольний комітет України є державним органом із спеціальним статусом, метою діяльності якого є забезпечення державного захисту конкуренції у підприємницькій діяльності та у сфері державних закупівель. Антимонопольний комітет України і його територіальні відділення становлять систему органів Антимонопольного комітету України, яку очолює Голова Комітету. Рішення адміністративної колегії територіального відділення Антимонопольного комітету України приймається від імені територіального відділення Антимонопольного комітету України (згідно з положеннями статей 1, 6, 121 Закону України «Про Антимонопольний комітет України»).

Відповідно до частин другої статті 56 Закону України «Про захист економічної конкуренції» рішення та розпорядження органів Антимонопольного комітету України, голів його територіальних відділень є обов'язковими до виконання.

Судом встановлено, що Рішення отримано відповідачем 04.06.2016 р., про що свідчить повідомлення про вручення поштового відправлення, на якому власноручно розписався відповідач, долучено до матеріалів справи.

Таке Рішення протягом двохмісячного строку встановленого законом для оскарження, було оскаржене. За результатами розгляду Господарським судом Львівської області та Львівським апеляційним господарським суду Рішення №13р/к від 20.05.2016 р. визнано законним та обґрунтованим.

Відповідно до ст. 35 ГПК України, обставини, встановлені рішенням суду у господарській, цивільній або адміністративній справі, що набрало законної сили, крім встановлених рішенням третейського суду, не доказуються при розгляді інших справ, у яких беруть участь ті самі особи або особа, щодо якої встановлено ці обставини.

Згідно ч. 1 ст. 56 Закону України "Про захист економічної конкуренції" рішення, розпорядження органів Антимонопольного комітету України, голів його територіальних відділень надається для виконання шляхом надсилання або вручення під розписку чи доведення до відома в інший спосіб.

Як вбачається з повідомлення про вручення поштового відправлення, рішення Антимонопольного комітету відповідач отримав 20.10.2016 року.

Відповідно до ч. ч. 2 та 3 ст. 56 Закону України "Про захист економічної конкуренції" рішення та розпорядження органів Антимонопольного комітету України, голів його територіальних відділень є обов'язковими до виконання. Особа, на яку накладено штраф за рішенням органу Антимонопольного комітету України, сплачує його у двомісячний строк з дня одержання рішення про накладення штрафу.

Частиною 8 ст. 56 Закону України "Про захист економічної конкуренції" встановлено, що протягом п'яти днів з дня сплати штрафу суб'єкт господарювання зобов'язаний надіслати до Антимонопольного комітету України або його територіального відділення документи, що підтверджують сплату штрафу.

Згідно ст. 33 ГПК України кожна сторона повинна довести ті обставини, на які вона посилається як на підставу своїх вимог та заперечень.

Суду не подано доказів того, що відповідач у встановлений строк сплатив штраф за порушення законодавства про захист економічної конкуренції та надав позивачу документи про сплату штрафу. Штраф в розмірі 34 000,00 грн. відповідачем було сплачено 01.03.2017 року.

Відповідно до ч. 1 ст. 40 Закону України "Про захист економічної конкуренції" особи, які беруть (брали) участь у справі про порушення законодавства про захист економічної конкуренції, мають право оскаржувати рішення Антимонопольного комітету в порядку, визначеному законом.

Суду не подано доказів того, що зазначене рішення Антимонопольного комітету відповідачем було оскаржено, переглянуто органами Антимонопольного комітету в порядку ст. 58 Закону України "Про захист економічної конкуренції" або господарським судом в порядку ст. 60 вказаного Закону, і за результатами перегляду змінено або скасовано.

Так, позивачем нараховано пеню за прострочення сплати штрафу.

Також суд звертає увагу, що згідно ч.5 статті 56 Закону України «Про захист економічної конкуренції» - нарахування пені зупиняється на час розгляду чи перегляду господарським судом справи про визнання недійсним рішення органу Антимонопольного комітету України про накладення штрафу.

Отже, часові проміжки можливості сплати відповідачем штрафу чи оскарження рішення з 04.06.2016 року по 04.08.2016 року.

29.07.2016 року було порушено провадження у справі №914/1963/16, а 10.10.2016 року винесено рішення у даній справі. Отже, з 29.07.2016 року по 10.10.2016 року часовий проміжок,за який зупиняється нарахування пені за прострочення сплати суб»єктом штрафу період фактичного розгляду справи Господарським судом Львівськоїобласті справи №914/1963/16.

Отже, з 11.10.2016 року по 30.10.2016 року І період прострочення (20 днів).

З 31.10.2016 року 21.02.2017 року часовий проміжок, за який зупиняється нарахування пені за прострочення сплати суб»єктом штрафу період фактичного розгляду справи Львівським апеляційним господарським судом справи №914/1963/16.

Отже, з 22.02.2017 року по 28.02.2017 року ІІ період прострочення (7 днів).

Дата 28.02.2017 року останній день, що передував даті сплати штрафу відповідачем.

Сукупна кількість прострочених днів за два періоди 27 днів.

510,00 грн. розрахована сума пені за кожний день прострочення сплати штрафу (34 000,00 грн. : 100% х 1,5% = 510,00 грн.)

Тому, 510,00 х 27 днів = 13 770,00 грн.

Отже з відповідача слід стягнути пеню в розмірі 13 770,00 грн.

Порядок нарахування пені розмір якої в сукупності становить 13 770,00 грн., наведено позивачем у позовній заяві, та не заперечено належним чином відповідачем.

Враховуючи вищевикладене, позивач просить суд стягнути з відповідача пеню в сукупному розмірі 13 770,00 грн. за прострочення сплати штрафу.

Враховуючи наведені обставини, перевіривши розрахунок позивача щодо нарахування пені, беручи до уваги невчасну сплату штрафу, вимоги позивача про стягнення 13 770,00 грн. пені є обгрунтованими та такими, що підлягають до задоволення.

Частиною 7 ст. 56 Закону України "Про захист економічної конкуренції" передбачено, що у разі несплати штрафу у строки, передбачені рішенням, та пені, органи Антимонопольного комітету України стягують штраф та пеню в судовому порядку.

Відповідно до частини 9 ст. 56 Закону України "Про захист економічної конкуренції" суми стягнутих штрафів та пені зараховуються до державного бюджету.

Крім того, позивачем заявлено позовну вимогу про зобов»язання відповідача виконати рішення АК ЛОТ відділення Антимонопольного комітету України від 20.05.2016 року та надати копію документа, яким встановлено тарифи на теплову енергію (централізоване опалення, централізоване постачання гарячої води) для житлового будинку по вул.Залізнична,7А у м.Львові.

Відтак, вимоги позивача щодо зобовязання відповідача надати до Відділення копію документа, яким встановлено тарифи на теплову енергію (центральне опалення, центральне постачання гарячої води) для житлового будинку по вул. Залізнична, 7А у м. Львові є обґрунтованими та такими, що підлягають до задоволення.

Відповідно до ст.43 ГПК України судочинство у господарських судах здійснюється на засадах змагальності. Сторони та інші особи, які беруть участь у справі, обґрунтовують свої вимоги і заперечення поданими суду доказами.

Відповідно до ст.32 ГПК України доказами у справі є будь-які фактичні дані, на підставі яких господарський суд у встановленому законом порядку встановлює наявність чи відсутність обставин, на яких ґрунтуються вимоги і заперечення сторін, а також інші обставини, які мають значення для правильного вирішення господарського спору.

Відповідно до ст.33 ГПК України кожна сторона повинна довести ті обставини, на які вона посилається як на підставу своїх вимог і заперечень. Докази подаються сторонами та іншими учасниками судового процесу.

Відповідно до ст.43 ГПК України, господарський суд оцінює докази за своїм внутрішнім переконанням, що ґрунтується на всебічному, повному і обєктивному розгляді в судовому процесі всіх обставин справи в їх сукупності, керуючись законом. Ніякі докази не мають для господарського суду заздалегідь встановленої сили.

Враховуючи, що позивачем представлено достатньо обєктивних та переконливих доказів в підтвердження своїх позовних вимог, суд прийшов до висновку, що позовні вимоги Львівського обласного територіального відділення Антимонопольного комітету України до ТзОВ «ОСОБА_1П.» про стягнення пені на підставі рішення адміністративної колегії ЛОТВ АМК України від 20.05.2016 року №13 р/к та зобовязання виконати рішення адміністративної колегії ЛОТВ АМК України від 20.05.2016 року № 38 р/к є обґрунтованими та підлягають до задоволення.

Згідно ст. 44 ГПК України, судові витрати складаються з судового збору, сум, що підлягають сплаті за проведення судової експертизи, призначеної господарським судом, витрат, пов'язаних з оглядом та дослідженням речових доказів у місці їх знаходження, оплати послуг перекладача, адвоката та інших витрат, пов'язаних з розглядом справи. Розмір судового збору, порядок його сплати, повернення і звільнення від сплати встановлюються законом.

Судовий збір, відповідно до ст. 49 ГПК України, слід покласти на відповідача оскільки спір виник з його вини.

Керуючись ст.ст 33, 49, 75, 82-85 Господарського процесуального кодексу України, господарський суд, -

ВИРІШИВ:

1. Позовні вимоги задоволити.

2. Стягнути з Товариства з обмеженою відповідальністю ОСОБА_1П. (81023, Яворівський район, с.Новий Яр, 47, ідентифікаційний код: 30477944) в дохід Державного бюджету України - пеню у сукупному розмірі - 13 770,00 грн. нарахованого згідно рішення адміністративної колегії Львівського обласного територіального відділення Антимонопольного комітету України від 20.05.2016 року № 13 р/к.

Стягувач: Львівське обласне територіальне відділення Антимонопольного комітету України (79005, м. Львів, вул. І. Франка, будинок 61; ідентифікаційний код ЄДРПОУ 20812013).

3. Зобовязати Товариство з обмеженою відповідальністю «ОСОБА_1П.» (адреса: село Новий Яр, будинок 47, Яворівський район, Львівська область; 81023; ідентифікаційний код 30477944) надати до Львівського територіального відділення Антимонопольного комітету України копію документа, яким встановлено тарифи на теплову енергію (центральне опалення, центральне постачання гарячої води) для житлового будинку по вул. Залізнична, 7А у м. Львові.

4. Стягнути з Товариства з обмеженою відповідальністю ОСОБА_1П. (81023, Яворівський район, с.Новий Яр, 47, ідентифікаційний код: 30477944) в дохід Державного бюджету України (отримувач коштів: ГУ ДКСУ у Личаківському районі м.Львова, код отримувача (код ЄДРПОУ): 38007620, банк отримувача: ГУ ДКСУ у Львівській області, код банку отримувача (МФО): 825014, рахунок отримувача: 31215206783006, код класифікації доходів бюджету: 22030001, код ЄДРПОУ суду: 03499974) - 3 200,00 грн. судового збору за вимоги майнового та немайнового характеру.

5. Накази видати після набрання рішенням законної сили відповідно до ст. 116 ГПК України.

Рішення набирає законної сили відповідно до ст. 85 ГПК України та може бути оскаржене до Львівського апеляційного господарського суду в порядку і строки, передбачені ст.ст. 91-93 ГПК України.

В судовому засіданні оголошено вступну та резолютивну частини рішення. Повне рішення складено та підписано 28.07.2017 р.

Суддя Горецька З. В.