
ДНІПРОПЕТРОВСЬКИЙ ОКРУЖНИЙ АДМІНІСТРАТИВНИЙ СУД
У Х В А Л А
12 липня 2017 р. Справа № 804/1474/17 Дніпропетровський окружний адміністративний суд у складі:
головуючого суддіТурлакової Н. В. при секретаріРешетнік А.М. за участю: представника позивача: представник відповідача: Єременко А.Л. Алєксєєнко Р.Ю., розглянувши у відкритому судовому засіданні у місті Дніпро адміністративну справу за адміністративним позовом Товариства з обмеженою відповідальністю "Райз-Інвест" до Управління державного архітектурно-будівельного контролю Дніпропетровської міської ради про визнання неправомірними дій та скасування наказу,-
ВСТАНОВИВ:
Товариство з обмеженою відповідальністю "Райз-Інвест" звернулося до суду з адміністративним позовом до Управління державного архітектурно-будівельного контролю Дніпропетровської міської ради з позовними вимогами про визнання неправомірними дій та скасування наказу.
Ухвалою суду від 29.03.2017р. відкрито провадження в даній адміністративній справі та призначено справу до розгляду у судовому засіданні.
Представник відповідача надіслав на адресу суду клопотання вх. №24394/17 від 12.06.2016р. про передачу вказаної справи за підсудністю до Бабушкінського районного суду м. Дніпропетровська. В обґрунтування вказаного клопотання зазначив, що Управління державного архітектурно-будівельного контролю Дніпропетровської міської ради у відповідності до ч. 1 ст. 11 Закону України «Про місцеве самоврядування в Україні» є виконавчим органом міської ради. Виконавчі органи рад, як визначено ст. 1 вищезазначеного закону: органи, які відповідно до Конституції України та цього Закону створюються сільськими, селищними, міськими, районними в містах (у разі їх створення) радами для здійснення виконавчих функцій і повноважень місцевого самоврядування, визначених цим та іншими законами. За правилами ч. 2 ст. 11 цього Закону виконавчі органи сільських, селищних, міських, районних в містах радами є підконтрольними та підзвітними відповідним радам, а з питань здійснення делегованих їм повноважень органів виконавчої влади - також підконтрольними відповідним органам виконавчої влади. Відповідно до Положення про управління державного архітектурно-будівельного контролю Дніпровської міської ради, затвердженого рішенням Дніпропетровської міської ради від 01.12.2016 року № 63/16, управління державного архітектурно-будівельного контролю Дніпровської міської ради є виконавчим органом Дніпровської міської ради, тому вказану справу слід розглядати місцевим загальним судом як адміністративним на підставі п.1 ч.1 ст. 18, ч.1 ст. 19 КАС України. Згідно з випискою з Єдиного державного реєстру юридичних осіб, фізичних осіб-підприємців та громадських формувань управління державного архітектурно-будівельного контролю Дніпровської міської ради зареєстровано в вищезазначеному реєстрі 20.05.2016 р. за адресою: м. Дніпро, вул. Січеславська Набережна, буд. 29-А (Шевченківський (Бабушкінський) район м. Дніпро), тому справу необхідно передати до Бабушкінського районного суду м. Дніпропетровська за місцезнаходженням відповідача.
В судовому засіданні 12.07.2017р. представником позивача заявлено клопотання з проханням на підставі ч.2 ст. 19 КАС України передати адміністративну справу до Красногвардійського районного суду м.Дніпропетровська за місцезнаходженням позивача.
Представник відповідача клопотання вх. №24394/17 від 12.06.2016р. підтримав та просив задовольнити в повному обсязі. Вирішення питання до якого суду передавати вказану справу залишив на розсуд суду.
Заслухавши представників сторін, дослідивши чинне законодавство та матеріали справи, суд доходить наступних висновків.
Відповідно до п.1 ч.1 ст.18 КАС України, місцевим загальним судам як адміністративним судам підсудні адміністративні справи, у яких однією зі сторін є орган чи посадова особа місцевого самоврядування, посадова чи службова особа органу місцевого самоврядування, крім тих, які підсудні окружним адміністративним судам.
Як вбачається із матеріалів поданого адміністративного позову, позивач звернувся із позовними вимогами до органу місцевого самоврядування - Управління державного архітектурно-будівельного контролю Дніпропетровської міської ради.
Згідно ч.1 ст.5 Закону України «Про місцеве самоврядування в Україні» система місцевого самоврядування включає: територіальну громаду; сільську, селищну, міську раду; сільського, селищного, міського голову; виконавчі органи сільської, селищної, міської ради; районні та обласні ради, що представляють спільні інтереси територіальних громад сіл, селищ, міст; органи самоорганізації населення.
Відповідно до ч.1 ст.10 Закону України «Про місцеве самоврядування в Україні», сільські, селищні, міські ради є органами місцевого самоврядування, що представляють відповідні територіальні громади та здійснюють від їх імені та в їх інтересах функції і повноваження місцевого самоврядування, визначені Конституцією України, цим та іншими законами.
Частиною 1 ст.11 Закону України «Про місцеве самоврядування в Україні» передбачено, що виконавчими органами сільських, селищних, міських, районних у містах (у разі їх створення) рад є їх виконавчі комітети, відділи, управління та інші створювані радами виконавчі органи.
Згідно п.6 Постанови Пленуму Вищого адміністративного суду України «Про практику застосування адміністративними судами окремих положень Кодексу адміністративного судочинства України під час розгляду адміністративних справ» від 06.03.2008р. №2, судам необхідно розрізняти правові наслідки недотримання правил предметної і територіальної підсудності. Так, у разі відкриття провадження в адміністративній справі без дотримання правил предметної підсудності суд повинен передати справу на розгляд адміністративного суду, якому вона підсудна, незалежно від того, на якій стадії розгляду справи виявлено порушення правил цієї підсудності, оскільки суд, який відкрив провадження у справі з таким порушенням, не є компетентним у її розгляді (пункт 2 частини першої статті 22 КАС України). Порушення правил предметної підсудності є підставою для скасування рішень судів нижчих інстанцій з направленням справи на новий розгляд до належного суду.
Згідно Витягу з Єдиного державного реєстру юридичних осіб, фізичних осіб-підприємців та громадських формувань, №1001996446 станом на 16.01.2017р. місцезнаходження Товариства з обмеженою відповідальністю "Райз-Інвест": 49000, Дніпропетровська область, м. Дніпро, Красногвардійський район, вул. Суворова, 17.
Відповідно до ч.2 ст.19 КАС України, адміністративні справи з приводу оскарження правових актів індивідуальної дії, а також дій чи бездіяльності суб'єктів владних повноважень, які прийняті (вчинені, допущені) стосовно конкретної фізичної чи юридичної особи (їх об'єднань), вирішуються за вибором позивача адміністративним судом за зареєстрованим у встановленому законом порядку місцем проживання (перебування, знаходження) цієї особи-позивача, або адміністративним судом за місцезнаходженням відповідача, крім випадків, передбачених цим Кодексом.
Згідно із п.3 ч.1 ст.22 КАС України суд передає адміністративну справу на розгляд іншого адміністративного суду, якщо після відкриття провадження у справі з'ясувалося, що справа територіально підсудна іншому суду.
Зазначені обставини вказують на необхідність передачі даної адміністративної справи до компетентного адміністративного суду відповідно до правил предметної підсудності.
Оскільки позивач у зазначеній адміністративній справі знаходиться за адресою: 49000, Дніпропетровська область, м. Дніпро, Красногвардійський район, вул. Суворова, 17, справу належить розглядати в Красногвардійському районному суді м.Дніпропетровська на підставі ч2 ст. 19 КАС України.
На підставі викладеного та керуючись ст.ст.18, 22, 160, 165 КАС України, суд,-
УХВАЛИВ:
Адміністративну справу №804/1474/17 за позовом Товариства з обмеженою відповідальністю "Райз-Інвест" до Управління державного архітектурно-будівельного контролю Дніпропетровської міської ради про визнання неправомірними дій та скасування наказу передати до Красногвардійського районного суду м.Дніпропетровська.
Ухвала суду може бути оскаржена до Дніпропетровського апеляційного адміністративного суду шляхом подання апеляційної скарги через Дніпропетровський окружний адміністративний суд з одночасним направленням копії апеляційної скарги особою, яка її подає, до суду апеляційної інстанції.
Апеляційна скарга на ухвалу суду першої інстанції подається протягом п'яти днів з дня проголошення ухвали. У разі якщо ухвалу було постановлено в письмовому провадженні або згідно з частиною третьою статті 160 цього Кодексу, або без виклику особи, яка її оскаржує, апеляційна скарга подається протягом п'яти днів з дня отримання копії ухвали.
Суддя Н.В. Турлакова