Постанова № 67999423, 27.07.2017, Ковпаківський районний суд м. Суми

Дата ухвалення
27.07.2017
Номер справи
592/7387/17
Номер документу
67999423
Форма судочинства
Про адмінправопорушення
Компанії, зазначені в тексті судового документа
Державний герб України

Справа № 592/7387/17

Провадження № 3/592/1572/17

ПОСТАНОВА

ІМЕНЕМ УКРАЇНИ

27 липня 2017 року м.Суми

Суддя Ковпаківського районного суду м. Суми Хитров Б.В., за участю прокурора Сумського відділу Сумської місцевої прокуратури ОСОБА_1, особи, що притягується до адміністративної відповідальності - ОСОБА_2, розглянувши матеріали, які надійшли від Управління захисту економіки в Сумській області Департаменту захисту економіки Національної поліції України про притягнення до адміністративної відповідальності

ОСОБА_2, ІНФОРМАЦІЯ_1, уродженця ІНФОРМАЦІЯ_2, українця, одруженого, ІНФОРМАЦІЯ_3, з 26.02.2016 р. по 12.05.2017 р. молодший інспектор відділу нагляду і безпеки державної установи «Сумська виправна колонія №116», сержант внутрішньої служби, раніше до відповідальності за вчинення адміністративного корупційного правопорушення не притягувався, проживаючого за адресою: ІНФОРМАЦІЯ_4, паспорт серії МА №553614 виданий 10.11.1998 Ковпаківським РВ СМУ УМВС України в Сумській області, РНОКПП НОМЕР_1,

за ч. 1 ст. 172-6 КУпАП,

встановив:

Проведеною перевіркою Управлінням захисту економіки в Сумській області Департаменту захисту економіки Національної поліції України встановлено, що сержант внутрішньої служби ОСОБА_2 перебуваючи на посаді молодшого інспектора відділу нагляду і безпеки установи «Сумська виправна колонія №116», який відноситься до субєктів декларування, несвоєчасно подав декларацію особи, уповноваженої на виконання функції держави або місцевого самоврядування, за період не охоплений раніше поданими деклараціями як особа, яка припиняє виконання функції держави, що передбачено ч.2 ст.45 Закону України «Про запобігання корупції».

Відповідно до наказу ДУ СВК №116 від 29.02.2017 року №41/ОС-17 «Про особовий склад», ОСОБА_2 призначений молодшим інспектором відділу нагляду і безпеки з 26.02.2016 р.

ОСОБА_2 26.02.2016 р. прийняв Присягу працівника Державної кримінально-виконавчої служби України і, у цей же день, ознайомлений під підпис з положеннями Закону України «Про запобігання корупції» щодо дотримання вимог фінансового контролю передбаченого ст. 45 закону. Також 05.10.2016 р. ОСОБА_2 повторно одержав памятку попередження про норми ст. 45 Закону України «Про запобігання корупції» та положення ст. 366-1 Кримінального кодексу України щодо декларування недостовірної інформації.

Відповідно до положення «Про державну установу «Сумська виправна колонія №116»» - ДУ СВК №116 входить до складу Державної кримінально-виконавчої служби України.

Із викладеного, відповідно до п.п. «д» п.1 ч.1 ст.3 Закону України «Про запобігання корупції», молодший інспектор відділу нагляду і безпеки ДУ СВК №116, сержант внутрішньої служби ОСОБА_2 є субєктом відповідальності за вчинення правопорушення повязаного з корупцією.

У ході перевірки встановлено, що молодший інспектор відділу нагляду і безпеки ДУ СВК №116 ОСОБА_2 з 13.02.2017 р. мав намір на звільнення за власним бажанням виходячи з наступного.

На імя начальника ДУ СВК №116 ОСОБА_2 13.02.2017 р. надав рапорт на звільнення за власним бажанням.

Наказом начальника ДУ СВК №116 від 12.05.2017 р. № 78/ОС-17 «По особовому складу», у відповідності із Законом України «Про Державну кримінально-виконавчу службу України», Законом України «Про Національну поліцію», звільнено зі служби в Державній кримінально-виконавчій службі України за ст.77 п.1 пп.7 (за власним бажанням) сержанта внутрішньої служби ОСОБА_2 з 12 травня 2017 року.

Згідно ч. 2 ст. 45 Закону України «Про запобігання корупції», особи, зазначені у пункті 1, підпунктах «а» і «в» пункту 2, пункті 5 частини першої статті 3 цього 3акону, які припиняють діяльність, пов'язану з виконанням функцій держави або місцевого самоврядування, подають декларацію особи, уповноваженої на виконання функцій держави або місцевого самоврядування, за період, не охоплений раніше поданими деклараціями.

У свою чергу, сержант внутрішньої служби ДУ СВК №116 ОСОБА_2 є субєктом декларування, який зазначений у ч.1 ст.1 Закону України «Про запобігання корупції».

Відповідно до п.5 ч.1 ст.12 Закону України «Про запобігання корупції», Національне агентство з метою виконання покладених на нього повноважень має право приймати з питань, що належать до його компетенції, обов'язкові для виконання нормативно-правові акти.

Відповідно до п.5 ч.1 ст.12 Закону України «Про запобігання корупції», Національне агентство з метою виконання покладених на нього повноважень має право приймати з питань, що належать до його компетенції, обов'язкові для виконання нормативно-правові акти.

Нормативно-правові акти Національного агентства підлягають державній реєстрації Міністерством юстиції України та включаються до Єдиного державного реєстру нормативно-правових актів, що зазначено у ч.5 ст.12 Закону.

Так, згідно п.п.1 п.1 Рішення Національного агентства з питань запобігання корупції №2 від 10.06.2016 року «Про початок роботи системи подання та оприлюднення декларацій осіб, уповноважених на виконання функцій держави або місцевого самоврядування», яке зареєстровано в Міністерстві юстиції України 15.07.2016 року за №958/29088 та із змінами, внесеними згідно з Рішенням Національного агентства з питань запобігання корупції № 1 від 18.08.2016 року, яке зареєстровано в Міністерстві юстиції України 19.08.2016 року за №1153/29283 і набрало чинності з 23.08.2016, Національне агентство з питань запобігання корупції визначило, що система подання та оприлюднення відповідно до Закону України «Про запобігання корупції» декларацій осіб, уповноважених на виконання функцій держави або місцевого самоврядування, розпочинає свою роботу в два етапи.

Крім цього, зазначена у пункті 1 цього ж рішення декларація (повідомлення) подається згідно із Законом шляхом заповнення відповідних форм на офіційному веб-сайті Національного агентства з питань запобігання корупції з використанням програмних засобів Єдиного державного реєстру декларацій осіб, уповноважених на виконання функцій держави або місцевого самоврядування.

Відповідно до підпункту 2 пункту 5 Розділу II Порядку формування, ведення та оприлюднення (надання) інформації Єдиного державного реєстру декларацій осіб, уповноважених на виконання функцій держави або місцевого самоврядування (за текстом - Порядок), затвердженого Рішенням НАЗК № 3 від 10.06.2016 року, яке зареєстроване в Міністерстві юстиції України 15.07.2016 року за №959/29089, декларація суб'єкта декларування, який припиняє діяльність, пов'язану з виконанням функцій держави або місцевого самоврядування, подається не пізніше дня такого припинення. Якщо припинення зазначених функцій відбулося з ініціативи роботодавця, декларація подається не пізніше двадцяти робочих днів з дня, коли суб'єкт декларування дізнався чи повинен був дізнатися про таке припинення.

Декларація суб'єкта декларування, який припиняє діяльність, пов'язану з виконанням функцій держави або місцевого самоврядування, охоплює період, який не був охоплений деклараціями, раніше поданими таким суб'єктом декларування, та містить інформацію станом на останній день такого періоду Останнім днем такого періоду є день, що передує дню подання декларації. Під раніше поданими деклараціями розуміються як декларації, що були подані де Реєстру відповідно до Закону, так і декларації, що були подані відповідно до Закону України «Про засади запобігання і протидії корупції».

Крім цього, датою припинення виконання суб'єктом декларування функції держави або місцевого самоврядування є дата подання ним декларації передбаченої підпунктом 2 пункту 5 цього Розділу, що зазначено у абзаці другом п.11 Порядку.

Відповідно до табелів обліку робочого часу за березень-квітень 2017 року, головний спеціаліст-юрисконсульт ОСОБА_3 перед звільненням з посади на лікарняному не перебував, що виключає наявність поважної причини.

Відповідно до положень п.п.8 ч.1 ст.11 Закону України «Про запобігання корупції», до повноважень Національного агентства віднесено здійснення контролю та перевірки декларацій осіб, уповноважених на виконання функції держави або місцевого самоврядування, зберігання та оприлюднення таких декларацій.

Крім цього, згідно листа НАЗК від 02.03.2017 року №93-05/4886/17, дата публікації документів, вказана у публічній частині інформаційно-телекомунікаційної системи «Єдиний державний реєстр декларацій осіб, уповноважених на виконання функцій держави або місцевого самоврядування» співпадає з фактичною датою подання суб'єктами декларування документів до Реєстру.

За даними Єдиного державного реєстру декларацій осіб, уповноважених на виконання функції держави або місцевого самоврядування, декларація ОСОБА_2 при припиненні діяльності, повязаної з виконанням функції держави, зареєстрована в Реєстрі 21.05.2017 року о 20 год. 58 хв.

В судовому засіданні ОСОБА_2 свою вину не визнав, пояснивши, що він дізнався про своє звільнення лише 14.05.2017 р. При звільненні йому не було повернуто військовий квиток, який і досі не повернуто. Однак доказів, що відсутність військового квитка перешкоджало поданню декларації, суду не надав. Крім того зазначив, що всі відомості, необхідні для подачі декларації в нього були.

Вина ОСОБА_2 повністю підтверджується зібраними матеріалами справи: протоколом про адміністративне правопорушення №105/2017 від 07.07.2017 року, поясненнями ОСОБА_2 від 23.06.2017 року, роздруківкою з ЄДРД щодо подання декларації гр. ОСОБА_2 21.05.2017 року, копією наказу ДУ СВК №116 від 29.02.2017 року №41/ОС-17 «Про особовий склад» про призначення ОСОБА_2 на посаду молодшого інспектора відділу нагляду і безпеки; копією наказу ДУ СВК №116 від 12.05.2017 р. № 78/ОС-17 «По особовому складу», про звільнення ОСОБА_2 з посади молодшого інспектора відділу нагляду і безпеки.

Таким чином, з моменту вступу у дію Рішення НАЗК №2 від 10.06.2016 року «Про початок роботи системи подання та оприлюднення декларацій осіб, уповноважених на виконання функцій держави або місцевого самоврядування», молодший інспектор відділу нагляду і безпеки ДУ СВК №116, сержант внутрішньої служби ОСОБА_2, маючи на меті припинення діяльності повязаної з виконанням функції держави з 13.02.2017 року та фактично 12.05.2017 року припинив таку діяльність, несвоєчасно подав без поважних причин декларацію осіб, уповноважених на виконання функцій держави або місцевого самоврядування, а саме перед звільненням, що є вчинення правопорушення, повязаного з корупцією передбаченого ч.2 ст.45 Закону України «Про запобігання корупції», відповідальність за що встановлена ч.1 ст.172-6 Кодексу України про адміністративні правопорушення.

Своїми діями ОСОБА_2 скоїв правопорушення, передбачене ч.1 ст.172-6 КУпАП.

Враховуючи характер правопорушення та особу винного, вважаю необхідним накласти на нього адміністративне стягнення у вигляді штрафу на користь держави.

На підставі ст.ст. 40-1, 283 ч.5 КУпАП з ОСОБА_2 на користь держави належить стягнути судовий збір в розмірі 320 грн.

Керуючись ст.ст. 40-1, 172-6 ч.1, 283 ч.5 КпАП України, -

постановив:

Визнати ОСОБА_2 винним у вчиненні адміністративного правопорушення передбаченого ч. 1 ст. 172-6 КУпАП.

Накласти на ОСОБА_2 адміністративне стягнення в виді штрафу на користь держави в розмірі 850 грн.

Стягнути з ОСОБА_2 на користь держави судовий збір в розмірі 320 грн. на рахунок № 31215256700001, отримувач ГУК у м. Києві/м. Київ 22030106, код за ЄДРПОУ 37993783, банк одержувача Головне управління Державної казначейської служби України у м. Києві, код банку отримувача 820019, код класифікації доходів бюджету 22030106.

Постанова може бути оскаржена до Апеляційного суду Сумської області через Ковпаківський районний суд м. Суми протягом 10 днів з дня її винесення.

Суддя Б.В. Хитров