
ГОСПОДАРСЬКИЙ СУД ЛЬВІВСЬКОЇ ОБЛАСТІ
УХВАЛА
27.07.2017 р. Справа № 914/2063/16
Господарський суд Львівської області у складі головуючого судді Горецької З.В., судді Березяк Н.Є., судді Кітаєвої С.Б. за участю секретаря судового засідання Хороз І.Б. розглянув
заяву: Самбірського комунального підприємства Об"єднане, м. Самбір, Львівська область
про розстрочку виконання рішення
у справі № 914/2063/16
за позовом: Державної екологічної інспекції у Львівській області, м. Львів
до відповідача: Самбірського комунального підприємства Об"єднане, м. Самбір, Львівська область
про: відшкодування збитків завданих державі, внаслідок порушення вимог природоохоронного законодавства.
за участю представників:
від позивача: ОСОБА_1-представник, довіреність від 03.01.2017 року №09-5
від відповідача (заявника): ОСОБА_2-представник, довіреність від 26.07.2017 року.
Відповідно до ст.20 ГПК України розяснено право відводу судді. Відводу судді заявлено не було. На підставі ст.22 ГПК України розяснено процесуальні права та обовязки сторін.
ВСТАНОВИВ
Суть заяви: Рішенням господарського суду від 20.12.2016 року у справі № 914/2494/15 (головуючий суддя Трускавецький В.П., суддя Блавацька-Калінська О.М., суддя Манюк П.Т.) позовні вимоги задоволено. Присуджено до стягнення з Самбірського комунального підприємства Обєднане (адреса: вулиця Шухевича, будинок 1, місто Самбір, Львівська область, 81400; ідентифікаційний код 37592012) на користь держави в особі Державної екологічної інспекції у Львівській області збитки в розмірі 58.840,60 грн. на спеціальний рахунок Самбірської міської ради, в рахунок відшкодування збитків заподіяних державі, внаслідок порушень вимог природоохоронного законодавства, зарахувавши кошти на аналітичний рахунок, відкритий в Головному управлінні Державного казначейства України у Львівській області, за балансовим рахунком 3311 кошти, які підлягають розподілу між Державним і місцевими бюджетами Плану розрахунків в розрізі кодів класифікації доходів бюджету та територій; зарахувавши до спеціального фонду місцевого бюджету Самбірської міської ради 50% стягнутої суми в розмірі 29.420,30 грн., до спеціального Фонду обласного бюджету Львівської області 20% стягнутої суми в розмірі 11.768,12 грн., до спеціального фонду Державного бюджету України 30% стягнутої суми в розмірі 17.652,18 грн. та 1.378,00 грн. відшкодування витрат на оплату судового збору.
04.04.2017 року на виконання рішення Господарського суду Львівської області від 20.12.2016 року та постанови Львівського апеляційного Господарського суду видано відповідний наказ, який скеровано стягувачу.
19.07.2017 р. за вх. № 3133/17 на адресу суду поступила заява боржника по справі про розстрочку виконання рішення.
Згідно протоколу автоматизованого розподілу судової справи між суддями, дану заяву передано на розгляд судді Горецькій З.В.
Згідно протоколу автоматичного визначення складу колегії суддів від 20.07.17р., склад колегії суддів у справі № 914/2063/16: ОСОБА_3 головуючий суддя, ОСОБА_4 суддя, ОСОБА_5 суддя
Ухвалою суду від 21.07.2017 року заяву боржника про розстрочку виконання рішення суду у справі № 914/2063/16 прийнято та призначено до розгляду на 27.07.2017 р.
Представник стягувача в судове засідання зявився, проти задоволення заяви не заперечив.
Представник відповідача в судове засідання з»явився, просив суд задоволити заяву про розстрочку виконання рішення та затвердити графік виконання рішення.
Дослідивши матеріали справи, оцінивши зібрані докази, заслухавши представників сторін, суд встановив:
Рішення господарського суду Львівської області від 20.12.2016 року у справі № 914/2063/16 набрало законної сили в порядку статті 85 ГПК України, та, у відповідності до частини пятої статті 124 Конституції України, є обовязковим до виконання на всій території України.
Боржник у своїй заяві просить суд розстрочити виконання рішення рівними частинами строком на 8 місяців зі сплатою заборгованості щомісяця в розмірі 7 355,07 грн. звязку із важким фінансовим становищем підприємства боржника.
Представник позивача в судовому засіданні не заперечив щодо розстрочки викоання рішення.
Відповідно до ч. 1 ст. 121 ГПК України при наявності обставин, що ускладнюють виконання рішення або роблять його неможливим, за заявою сторони, державного виконавця, прокурора або за своєю ініціативою господарський суд, який видав виконавчий документ, у десятиденний строк розглядає це питання у судовому засіданні з викликом сторін, прокурора і у виняткових випадках, залежно від обставин справи, може відстрочити або розстрочити виконання рішення, ухвали, постанови, змінити спосіб та порядок їх виконання.
У п. 7.1.2. Постанови Пленуму Вищого господарського суду України, від 17.10.2012 № 9 Про деякі питання практики виконання рішень, ухвал, постанов господарських судів України зазначено, що розстрочка означає виконання рішення частками, встановленими господарським судом, з певним інтервалом у часі. Строки виконання кожної частки також повинні визначатись господарським судом.
Згідно з п. 7.2. Постанови Пленуму Вищого господарського суду України від 17.10.2012 № 9 Про деякі питання практики виконання рішень, ухвал, постанов господарських судів України підставою для відстрочки, розстрочки, зміни способу та порядку виконання рішення можуть бути конкретні обставини, що ускладнюють виконання рішення або роблять його неможливим у визначений строк або встановленим господарським судом способом. При цьому слід мати на увазі, що згоди сторін на вжиття заходів, передбачених статтею 121 ГПК, ця стаття не вимагає, і господарський суд законодавчо не обмежений будь-якими конкретними термінами відстрочки чи розстрочки виконання рішення. Проте, вирішуючи питання про відстрочку чи розстрочку виконання рішення, зміну способу і порядку виконання рішення, господарський суд повинен враховувати матеріальні інтереси сторін, їх фінансовий стан, ступінь вини відповідача у виникненні спору, наявність інфляційних процесів у економіці держави та інші обставини справи, зокрема, щодо фізичної особи (громадянина) - тяжке захворювання її самої або членів її сім'ї, скрутний матеріальний стан, стосовно юридичної особи - наявну загрозу банкрутства, відсутність коштів на банківських рахунках і майна, на яке можливо було б звернути стягнення, щодо як фізичних, так і юридичних осіб - стихійне лихо, інші надзвичайні події тощо.
Отже, в основу ухвали про надання розстрочки або відстрочки виконання рішення суду має бути покладений обґрунтований висновок про наявність обставин, що ускладнюють або роблять неможливим виконання рішення.
Оскільки ГПК України не визначає переліку обставин, які свідчать про неможливість виконання рішення чи ускладнюють його виконання, то суд оцінює докази, що підтверджують зазначені обставини, за правилами ст. 43 ГПК України.
Враховуючи викладене, розстрочка виконання судового рішення можлива лише у виняткових випадках, при наявності доказів та обставин, що ускладнюють або роблять неможливим виконання рішення.
Суд вважає обґрунтованими підстави для розтермінування виконання рішення суду, оскільки стягнення розміру заборгованості з боржника частинами не звільняє останнього від виконання даного рішення, а лише є достатнім та дієвим засобом стимулювання боржника до належного і своєчасного його виконання. Також, заявник в судовому засіданні зазначив, що підприємство не уникає виконання рішення Господарського суду Львівської області від 20.12.2016 року та здійснює всі можливі заходи для зменшення наявної заборгованості.
Проаналізувавши матеріали справи, враховуючи докази, які подав заявник на підтвердження заяви про розстрочку виконання рішення, з огляду на той факт, що заявник належить до комунальних підприємств, перебуває у важкому фінансовому становищі, , зважаючи на необхідність задоволення господарських інтересів обох сторін та не допущення можливих негативних наслідків примусового виконання рішення суду у встановлені законодавством строки, суд дійшов висновку про задоволення заяви боржника про розстрочку виконання рішення суду від 20.12.2016 р. у справі № 914/2063/16 та розстрочити виконання рішення Господарського суду Львівської області від 20.12.2016 р. у справі № 914/2063/16 строком на « 8» місяців з щомісячним платежем на суму 7 355,07 грн.
Крім того, суд зазначає, що в статті 11 Закону України Про Державний бюджет на 2016 рік установлено, що джерелами формування спеціального фонду Державного бюджету України на 2016 рік у частині доходів є, зокрема, надходження, визначені частиною третьою статті 29 Бюджетного кодексу України, згідно з пунктом 7 якої джерелами формування спеціального фонду Державного бюджету України в частині доходів є посеред іншого 30 відсотків грошових стягнень за шкоду, заподіяну порушенням законодавства про охорону навколишнього природного середовища внаслідок господарської та іншої діяльності. В пункті 4 частини 2 статті 691 Бюджетного кодексу України встановлено, що до надходжень спеціального фонду місцевих бюджетів належать, зокрема, 70 відсотків грошових стягнень за шкоду, заподіяну порушенням законодавства про охорону навколишнього природного середовища внаслідок господарської та іншої діяльності, в тому числі: до сільських, селищних, міських бюджетів, бюджетів об'єднаних територіальних громад, що створюються згідно із законом та перспективним планом формування територій громад - 50 відсотків, обласних бюджетів та бюджету Автономної Республіки Крим - 20 відсотків, бюджетів міст Києва та Севастополя - 70 відсотків.
Оскільки рішенням Господарського суду Львівської області від 20.12.2016 року позов було задоволено та вирішено стягнути завдану шкоду із розподілом її між відповідними бюджетами, відповідно розстрочення виконання даного рішення терміном на 8 місяців шляхом щомісячного стягнення боргу в розмірі 7 355,07 грн. також підлягає розподілу між бюджетами відповідно 50% - у розмірі 3 677,54 грн., 20% - у розмірі 1 471,01 грн., 30% - у розмірі 2 206,52 грн.
Враховуючи наведене та керуючись ст.ст. 86, 121 ГПК України, суд -
УХВАЛИВ:
1.Заяву Самбірського комунального підприємства «Об»єднане» про розстрочку виконання рішення Господарського суду Львівської області від 20.12.2016 року у справі № 914/2063/16 - задоволити.
2.Розстрочити виконання рішення Господарського суду Львівської області від 20.12.2016р. у справі № 914/2063/16 відповідно до графіку:
- до 27.08.2017 р. 7 355,07 грн. на спеціальний рахунок Самбірської міської ради, в рахунок відшкодування збитків заподіяних державі, внаслідок порушень вимог природоохоронного законодавства, зарахувавши кошти на аналітичний рахунок, відкритий в Головному управлінні Державного казначейства України у Львівській області, за балансовим рахунком 3311 кошти, які підлягають розподілу між Державним і місцевими бюджетами Плану розрахунків в розрізі кодів класифікації доходів бюджету та територій; зарахувавши до спеціального фонду місцевого бюджету Самбірської міської ради 50% стягнутої суми в розмірі 3 677,54 грн., до спеціального Фонду обласного бюджету Львівської області 20% стягнутої суми в розмірі 1 471,01 грн., до спеціального фонду Державного бюджету України 30% стягнутої суми в розмірі 2 206,52 грн
- до 27.09.2017 р. 7 355,07 грн. з вищезазначеним розподілом
- до 27.10.2017 р. 7 355,07 грн. з вищезазначеним розподілом.
- до 27.11. 2017 р. 7 355,07 грн. з вищезазначеним розподілом.
- до 27.12. 2017 р. 7 355,07 грн. з вищезазначеним розподілом.
- до 27.01.2018 р. - 7 355,07 грн. з вищезазначеним розподілом.
- до 27.02.2018 р. - 7 355,07 грн. з вищезазначеним розподілом.
- до 27.03.2018 р. - 7 355,07 грн. з вищезазначеним розподілом.
3. Ухвала набирає законної сили з моменту її винесення.
Головуючий суддя Горецька З. В.
суддя Березяк Н.Є.
суддя Кітаєва С.Б.