Постанова № 67990401, 05.07.2017, Сіверськодонецький міський суд Луганської області (до 25.04.2025 - Сєверодонецький міський суд Луганської області)

Дата ухвалення
05.07.2017
Номер справи
428/6618/17
Номер документу
67990401
Форма судочинства
Про адмінправопорушення
Компанії, зазначені в тексті судового документа
Державний герб України

Справа № 428/6618/17

Провадження №3/428/1327/2017

ПОСТАНОВА

ІМЕНЕМ УКРАЇНИ

05 липня 2017 року м. Сєвєродонецьк

Сєвєродонецький міський суд Луганської області у складі: головуючого судді Олійник В.М., при секретарі Гетьманцевій Ю.Ю., за участю прокурора військової прокуратури ОСОБА_1,

розглянувши матеріали, які надійшли з військової прокуратури Луганського гарнізону сил АТО про притягнення до адміністративної відповідальності за ч.2 ст.172-15 КУпАП,

ОСОБА_2, ІНФОРМАЦІЯ_1, ІПН в матеріалах справи відсутній, місце роботи (служби), військове звання, посада: оперативний черговий відділення оперативних чергових штабу Луганського зонального відділу Військової служби правопорядку, «підполковник», що проживає за адресою: ІНФОРМАЦІЯ_2,

ВСТАНОВИВ:

З протоколу про адміністративне правопорушення № 47 від 22.06.2017 року слідує, що 29.05.2017 близько 18.20 год. до підполковника ОСОБА_2, як до оперативного чергового Луганського ЗВ ВСП, зателефонував черговий військової комендатури м.Попасна та доповів, що 29.05.2017 о 16.20 год., військовослужбовець військової частини - польова пошта В0927 прапорщик ОСОБА_3, перебуваючи за місцем тимчасової дислокації підрозділу зазначеної військової частини поблизу с.Троїцьке Попаснянського району Луганської області, під час конфлікту, який виник на ґрунті неприязних відносин, за допомогою ножа, спричинив тілесні ушкодження військовослужбовцю військової частини - польова пошта В0927 сержанту ОСОБА_4, а саме: проникаюче поранення, колото-різане поранення грудної клітини з ліва, лівосторонній гемопнев-моторекс, колото-різану рану паравертибральної області з ліва, внаслідок чого вказаний військовослужбовець був госпіталізований до лікарні.

За вказаним фактом 30.05.2017 Попаснянським відділом поліції Головного управління Національної поліції у Луганській області зареєстровано кримінальне провадження №12017130530000423 за ознаками вчинення кримінального правопорушення, передбаченого ч. 3 ст. 405 КК України, яке у подальшому передано для здійснення досудового розслідування та здійснення процесуального керівництва до військової прокуратури Луганського гарнізону.

Про вказану подію підполковник ОСОБА_2 одразу доповів ТВО начальника Луганського ЗВ ВСП підполковнику ОСОБА_5 та по лінії оперативних чергових ВСП.

Відповідно до розпорядження начальника Луганського ЗВ ВСП оперативний черговий о 06.00 доводить зведену оперативну інформацію про всі події та злочини, які трапились за добу. Надсилається вказана інформація на електронні адреси військової прокуратури Луганського гарнізону та Луганського обласного військового комісаріату.

Разом з цим, 30.05.2017 зведена інформація за добу, у тому числі про вчинення вищевказаного кримінального правопорушення, не була взагалі направлена до військової прокуратури Луганського гарнізону.

До військової прокуратури Луганського гарнізону довідка про вищевказану подію з Луганського зонального відділу Військової служби правопорядку надійшла лише 1 червня 2017 року.

Таким чином, підполковник ОСОБА_2 будучи військовою службовою особою, яка наділена організаційно-розпорядчими функціями у порушення вимог ст.ст.11, 16 Статуту внутрішньої служби Збройних Сил України, Інструкції оперативного чергового Луганського зонального відділу Військової служби правопорядку 30.05.2017 року о 06.00 на території Луганського зонального відділу Військової служби правопорядку (Луганська обл., м. Сєвєродонецьк, вул. Бориса Ліщини, 2/1) недбало ставлячись до військової служби не направив зведену оперативну інформацію про події та злочини, які трапились з військовослужбовцями Збройних Сил України у період з 29 по 30 травня 2017 року на території діяльності Луганського ЗВ ВСП до військової прокуратури Луганського гарнізону в особливий період, чим вчинив адміністративне правопорушення, передбачене ч.2 ст.172-15 Кодексу України про адміністративні правопорушення.

Прокурор військової прокуратури в судовому засіданні підтвердив викладені в протоколі про адміністративне правопорушення обставини, просив притягнути ОСОБА_2 до адміністративної відповідальності, обмежившись штрафом.

В судове засідання, ОСОБА_2 не зявився, про причини неявки не повідомив, про день, час та місце слухання справи був повідомлений належним чином. Заяви про розгляд справи за його відсутності не находило, у звязку з чим згідно ч.2 ст.268 КУпАП суд вважає можливим розглядати адміністративну справу за його відсутності.

Суд, вислухавши думку прокурора, дослідивши надані матеріали справи дійшов наступних висновків.

Дії ОСОБА_2 були кваліфіковані уповноваженою посадовою особою за ч.2 ст.172-15 КУпАП, а саме: недбале ставлення військової службової особи до військової служби, вчинене в умовах особливого періоду.

З протоколу про адміністративне правопорушення № 47 від 22.06.2017 року та доданих документів слідує, що 29.05.2017 о 16.20 год., військовослужбовець військової частини - польова пошта В0927 прапорщик ОСОБА_3, перебуваючи за місцем тимчасової дислокації підрозділу зазначеної військової частини поблизу с.Троїцьке Попаснянського району Луганської області, під час конфлікту, який виник на ґрунті неприязних відносин, за допомогою ножа, спричинив тілесні ушкодження військовослужбовцю військової частини - польова пошта В0927 сержанту ОСОБА_4, а саме: проникаюче поранення, колото-різане поранення грудної клітини з ліва, лівосторонній гемопневмоторекс, колото-різану рану паравертибральної області з ліва, внаслідок чого вказаний військовослужбовець був госпіталізований до лікарні.

За вказаним фактом 30.05.2017 Попаснянським відділом поліції Головного управління Національної поліції у Луганській області зареєстровано кримінальне провадження №12017130530000423 за ознаками вчинення кримінального правопорушення, передбаченого ч. 3 ст. 405 КК України, яке у подальшому передано для здійснення досудового розслідування та здійснення процесуального керівництва до військової прокуратури Луганського гарнізону.

Про вказану подію підполковник ОСОБА_2 одразу доповів ТВО начальника Луганського ЗВ ВСП підполковнику ОСОБА_5 та по лінії оперативних чергових ВСП.

Відповідно до наказу першого заступника начальника Генерального штабу Збройних Сил України №8 від 20.01.2017 підполковник ОСОБА_2 призначений на посаду оперативного чергового відділення оперативних чергових Луганського зонального відділу Військової служби правопорядку у військовому званні «підполковник».

Наказом начальника Луганського ЗВ ВСП від 28.05.2017 №133 підполковник ОСОБА_2 призначений у добовий наряд оперативним черговим Луганського ЗВ ВСП.

Згідно з вимогами ст. 11 Статуту внутрішньої служби Збройних Сил України (далі - Статут), який затверджений Законом України N548-XIV від 24 березня 1999 року, військовослужбовець зобовязаний свято і непорушно додержуватися Конституції України та законів України, Військової присяги, віддано служити Українському народові, сумлінно і чесно виконувати військовий обов'язок, бути дисциплінованим, поважати честь і гідність кожної людини, додержуватися правил військового вітання, ввічливості й поведінки.

Відповідно до вимог ст. 16 Статуту, кожний військовослужбовець зобов'язаний виконувати службові обовязки, що визначають обсяг виконання завдань, доручених йому за посадою. Ці обовязки визначаються статутами Збройних Сил України, а також відповідними посібниками, порадниками, положеннями, інструкціями.

Відповідно до положень п. 1.3 Інструкції оперативного чергового Луганського зонального відділу Військової служби правопорядку оперативний черговий відповідає за повноту, достовірність, своєчасний збір та узагальнення даних про правопорушення та події вчиненні військовослужбовцями Збройних Сил України, які знаходяться в зоні діяльності Луганського ЗВ ВСП за добу, з підготовкою цих даних для доповіді керівному складу ЗВ ВСП.

Відповідно до Закону України «Про мобілізаційну підготовку та мобілізацію» в Україні особливий період настав з дня набрання чинності Указу Президента України від 17.03.2014 №303 «Про часткову мобілізацію», продовжено його Указом Президента України від 14.01.2015 № 15/2015 «Про часткову мобілізацію» і триває по цей час.

Згідно з вимогами ч. ч. 3, 8 ст. 4 Закону України «Про мобілізаційну підготовку та мобілізацію», часткова мобілізація може проводитися в окремих місцевостях держави, а також стосуватися певної частини національної економіки Збройних Сил України, інших військових формувань, оперативно-рятувальної служби цивільного захисту, підприємств, установ і організацій.

З моменту оголошення мобілізації чи введення воєнного стану в Україні або в окремих її місцевостях настає особливий період функціонування економіки, органів державної влади, інших державних органів, органів місцевого самоврядування, Збройних Сил України, інших військових формувань, сил цивільного захисту, підприємств, установ і організацій.

Пунктом 10 ст. 1 Закону України «Про оборону України» особливий період настає з моменту оголошення рішення про мобілізацією, а відповідно до Указу Президента України від 14.01.2015 № 15/2015 затвердженого Законом України від 15.01.2015 № 113-VIII, на території Вінницької, Волинської, Дніпропетровської, Донецької, Житомирської, Закарпатської, Запорізької, Івано-Франківської, Київської, Кіровоградської, Луганської, Львівської, Миколаївської, Одеської, Полтавської, Рівненської, Сумської, Тернопільської, Харківської, Херсонської, Хмельницької, Черкаської, Чернівецької, Чернігівської областей, міста Києва оголошена часткова мобілізація.

Недбале ставлення до служби означає невиконання або неналежне виконання військовою службовою особою своїх службових обовязків через недбале чи несумлінне ставлення до них.

Відповідно до ч.1 ст.9 КУпАП адміністративним правопорушенням (проступком) визнається протиправна, винна (умисна або необережна) дія чи бездіяльність, яка посягає на громадський порядок, власність, права і свободи громадян, на встановлений порядок управління і за яку законом передбачено адміністративну відповідальність.

У відповідності до ст. 251 КУпАП доказами в справі про адміністративне правопорушення, є будь-які фактичні дані, на основі яких у визначеному законом порядку орган (посадова особа) встановлює наявність чи відсутність адміністративного правопорушення, винність даної особи в його вчиненні та інші обставини, що мають значення для правильного вирішення справи.

Статтею 252 КУпАП передбачено, що орган (посадова особа) оцінює докази за своїм внутрішнім переконанням, що ґрунтується на всебічному, повному і обєктивному дослідженні всіх обставин справи в їх сукупності, керуючись законом і правосвідомістю.

Крім вищезазначеного провина ОСОБА_2 також підтверджується його письмовими поясненнями від 22.06.2017 року, де він підтвердив факт повідомлення ОСОБА_5 про факт скоєння кримінального правопорушення 29.05.2017 року, а також те, що в коло його службових обовязків, як оперативного чергового, входить прийом інформації від військових комендатур, військових частин та інших органів про події та злочини, які вчинили військовослужбовці Збройних Сил України та доведення прийнятої інформації до керівництва Луганського ЗВ ВСП.

Відповідно до розпорядження начальника Луганського ЗВ ВСП оперативний черговий о 06.00 доводить зведену оперативну інформацію про всі події та злочини, які трапились за добу. Надсилається вказана інформація на електронні адреси військової прокуратури Луганського гарнізону та Луганського обласного військового комісаріату, оскільки обласний військовий комісар є начальником Луганського гарнізону. 30.05.2017 зведена інформація за добу, у тому числі про вчинення вищевказаного кримінального правопорушення, не була взагалі направлена до військової прокуратури Луганського гарнізону. Чому він не направив довідку до прокуратури гарнізону пояснити не може. Відповідно до письмових пояснень в протоколі, провину визнає.

Суд зазначає, що питання адміністративної відповідальності військовослужбовців ЗСУ регулюється КУпАП та Дисциплінарним статутом ЗСУ. Адміністративні стягнення накладаються повноважними органами державного управління (органами внутрішніх справ, державними інспекціями, посадовими особами, уповноваженими на те законодавчими актами держави)». Дисциплінарна відповідальність являє собою «особисту відповідальність військовослужбовців за проступки, повязані з порушенням військової дисципліни, норм моралі та військової честі». Притягнення військовослужбовців до дисциплінарної відповідальності здійснюється їх безпосередніми начальниками, а також начальниками гарнізонів, старшими морськими начальниками, військовими комендантами, районними (міськими) військовими комісарами. При цьому порушників може бути піддано як дисциплінарному так і адміністративному стягненню.

Отже, на підставі вищевикладеного судом встановлено, що підполковник ОСОБА_2, у порушення вимог ст.ст. 11, 16 Статуту внутрішньої служби Збройних Сил України, Інструкції оперативного чергового Луганського зонального відділу Військової служби правопорядку 30.05.2017 року о 06.00 на території Луганського зонального відділу Військової служби правопорядку (Луганська обл., м. Сєвєродонецьк, вул. Бориса Ліщини, 2/1) недбало ставлячись до військової служби не направив зведену оперативну інформацію про події та злочини, які трапились з військовослужбовцями Збройних Сил України у період з 29 по 30 травня 2017 року на території діяльності Луганського ЗВ ВСП до військової прокуратури Луганського гарнізону в особливий період, тобто вчинив адміністративне правопорушення, передбачене ч.2 ст.172-15 Кодексу України про адміністративні правопорушення.

При накладенні адміністративного стягнення, беручи до уваги характер вчиненого правопорушення, обставини справи, особу порушника, що позитивно характеризується, ступінь вини, відсутність матеріальної шкоди, обставини, що помякшують відповідальність, як то визнання провини, відсутність обставин, що обтяжують відповідальність, суд вважає, що ОСОБА_2 слід притягнути до адміністративної відповідальності не повязаної з арештом з утриманням на гауптвахті, оскільки дане покарання буде занадто жорстким з урахуванням обставин справи та особи правопорушника, наклавши на нього адміністративне стягнення у виді штрафу в дохід держави у розмірі 145 неоподатковуваних мінімумів доходів громадян.

Також, враховуючи вимоги ст. 40-1 КУпАП, необхідно стягнути з ОСОБА_2 судовий збір у провадженні по справі про адміністративне правопорушення.

Керуючись ст.ст. 9, 33, 40-1, ст. 172-15, ст.ст. 221, 276, 277, 283, 284 КУпАП та ст. 4 Закону України «Про судовий збір»,

ПОСТАНОВИВ:

ОСОБА_2 визнати винним у вчиненні адміністративного правопорушення, передбаченого ч. 2 ст. 172-15 КУпАП і накласти на нього адміністративне стягнення у виді штрафу в дохід держави в розмірі 145 неоподатковуваних мінімумів доходів громадян, що складає 2465 (дві тисячі чотириста шістдесят пять) гривень.

Стягнути з ОСОБА_2 судовий збір на користь держави в особі Державної судової адміністрації України (місцезнаходження: вулиця Липська, 18/5, м.Київ, 01601): отримувач коштів: ГУК у м.Києві/м.Київ/22030106, код за ЄДРПОУ 37993783; банк отримувача: Головне управління Державної казначейської служби України у м.Києві; код банку отримувача: 820019; рахунок отримувача: 31215256700001; код класифікації доходів бюджету: 22030106 (судовий збір) у розмірі 320,00 грн.

Постанова може бути оскаржена до Апеляційного суду Луганської області у десятиденний строк з дня її проголошення шляхом подачі апеляційної скарги через Сєвєродонецький міський суд.

Суддя В. М. Олійник