Постанова № 67990051, 10.07.2017, Сіверськодонецький міський суд Луганської області (до 25.04.2025 - Сєверодонецький міський суд Луганської області)

Дата ухвалення
10.07.2017
Номер справи
428/6535/17
Номер документу
67990051
Форма судочинства
Про адмінправопорушення
Компанії, зазначені в тексті судового документа
Державний герб України

Справа № 428/6535/17

Провадження №3/428/1323/2017

ПОСТАНОВА

ІМЕНЕМ УКРАЇНИ

10 липня 2017 року м. Сєвєродонецьк

Сєвєродонецький міський суд Луганської області у складі:

головуючого судді Олійник В.М., при секретарі Гетьманцевій Ю.Ю.,

розглянувши матеріали, які надійшли з Дніпропетровського управління Офісу великих платників податків ДФС про притягнення до адміністративної відповідальності за ч. 1 ст. 163-4 КУпАП:

ОСОБА_1, ІНФОРМАЦІЯ_1, ІПН НОМЕР_1, працюючого керівник ТОВ «ДТЕК СВЕРДЛОВАНТРАЦИТ», що проживає за адресою: Київська обл., Бобриця, вул. Південна, 65,

ВСТАНОВИВ:

З протоколу № 32/28-10-46-06 слідує, що ОСОБА_1, як керівник ТОВ «ДТЕК СВЕРДЛОВАНТРАЦИТ», не повідомив державним податковим інспекціям за встановленою формою відомостей про доходи громадян, а саме: не надав податкову звітність про суми доходів, нарахованих (сплачених) на користь платника податків, суми утриманого з них податку (далі - податковий розрахунок за формою 1-ДФ) за І квартал 2017 року (граничний строк подання - 10.05.2017 року), що є порушенням п. 51.1. cт.51 та пп. «б» п. 176.2 cт. 176 Податкового кодексу України та чим здійснив правопорушення, передбачене ч.1 cт. 163-4 Кодексу України про адміністративні правопорушення. Вказане порушення зафіксовано актом про результати камеральної перевірки від 06 червня 2017 року № 320/2810-46-06-37596090.

В судове засідання ОСОБА_1 не зявився, причини неявки не повідомив, про день, час та місце слухання справи був повідомлений належним чином. До суду було надано письмове клопотання по справі про закриття провадження, з якого вбачається, що неподання податкової звітності про суми доходів, нарахованих (сплачених) на користь платника податків, суми утриманого з них податку за І квартал 2017 року за формою № 1-ДФ сталося внаслідок форс-мажорних обставин, зокрема відсутності доступу посадових осіб ПрАТ «ТОВ «ДТЕК СВЕРДЛОВАНТРАЦИТ» до відповідної документації. На підтвердження надано сертифікат Торгово-промислової палати України № 7631 від 19.06.2017 року. Також зазначено, що ТОВ «ДТЕК СВЕРДЛОВАНТРАЦИТ», зареєстроване за адресою: ІНФОРМАЦІЯ_2, країна Україна. Основним видом діяльності Товариства є добування камяного вугілля. Розпорядженням Кабінету міністрів України №1085-р від 07.11.2014р. затверджено перелік населених пунктів, на території яких органи державної влади тимчасово не здійснюють свої повноваження та перелік населених пунктів, що розташовані на лінії зіткнення (далі - Розпорядження №1085-р). Товариство здійснює господарську діяльність у населених пунктах, на території яких органи державної влади тимчасово не здійснюють свої повноваження у порядку передбаченому законодавством України, зокрема, здійснює добування кам'яного вугілля на території Луганської області. При цьому нерухоме та рухоме майно, необхідне для здійснення господарської діяльності Товариства, розташоване в населених пунктах Луганської області, на території яких органи державної влади тимчасово не здійснюють свої повноваження. Окрім того, первинна, бухгалтерська та інша документація Товариства, бази даних, облікові системи також знаходяться на території яких органи державної влади тимчасово не здійснюють свої повноваження. 13 березня 2017 року за місцезнаходженням виробничих потужностей, адміністративних будівель та матеріально-технічних баз Товариства, що знаходяться на території проведення антитерористичної операції, яка не контролюється українською владою у Луганській області у м.Свердловськ (м.Довжанськ), Свердловському (Довжанському) районі, невідомими особами були вчинені дії, які мають ознаки злочину, передбаченого ч.3 ст.206 КК України, а саме вчинення противоправних дій, які блокують діяльність підприємства.

Внаслідок захоплення майна та приміщень посадові особи Товариства позбавлені контролю над надрами, будівлями, спорудами, об'єктами електроенергетики, обладнанням (буровим обладнанням, гірничими машинами і комплексами, гірничим інструментом, гірничо-транспортним обладнанням), державним майном, яке перебуває у концесії, транспортними засобами, товарно-матеріальними цінностями, сировиною (в тому числі вугіллям на складах), компютерною технікою, документацією, базами даних та Іншим майном на неконтрольованій території; можливість здійснення управлінських, адміністративних функцій вищезазначених підприємств повністю заблокована.

15.03.2017 р. Товариством подано до правоохоронних органів заяву про вчинення кримінального правопорушення. В підтвердження суду було надано витяг з ЄРДР по кримінальному провадженню № 12017100000000150.

Відповідно до вимог ст.245 КУпАП завданнями провадження в справах про адміністративні правопорушення є, зокрема, своєчасне, всебічне, повне і обєктивне зясування обставин справи.

Відповідно до ст. 280 КУпАП орган (посадова особа) при розгляді справи про адміністративне правопорушення зобовязаний зясувати: чи було вчинено адміністративне правопорушення, чи винна дана особа в його вчиненні, чи підлягає вона адміністративній відповідальності, чи є обставини, що помякшують і обтяжують відповідальність, чи заподіяно майнову шкоду, чи є підстави для передачі матеріалів про адміністративне правопорушення на розгляд громадської організації, трудового колективу, а також зясувати інші обставини, що мають значення для правильного вирішення справи.

Відповідно до ст.9 КУпАП адміністративним правопорушенням (проступком) визнається протиправна, винна (умисна або необережна) дія чи бездіяльність, яка посягає на громадський порядок, власність, права і свободи громадян, на встановлений порядок управління і за яку законом передбачено адміністративну відповідальність.

Адміністративна відповідальність за правопорушення, передбаченні цим Кодексом, настає, якщо ці порушення за своїм характером не тягнуть за собою відповідно до закону кримінальної відповідальності.

Відповідно до вимог ст.245 КУпАП завданнями провадження в справах про адміністративні правопорушення є, зокрема, своєчасне, всебічне, повне і обєктивне зясування обставин справи.

Відповідно до ст.247 Кодексу України про адміністративні правопорушення провадження в справі про адміністративне правопорушення не може бути розпочато, а розпочате підлягає закриттю за таких обставин: відсутність події і складу адміністративного правопорушення.

Відповідно до ст.280 КУпАП орган (посадова особа) при розгляді справи про адміністративне правопорушення зобовязаний зясувати: чи було вчинено адміністративне правопорушення, чи винна дана особа в його вчиненні, чи підлягає вона адміністративній відповідальності, чи є обставини, що помякшують і обтяжують відповідальність, чи заподіяно майнову шкоду, чи є підстави для передачі матеріалів про адміністративне правопорушення на розгляд громадської організації, трудового колективу, а також зясувати інші обставини, що мають значення для правильного вирішення справи.

Закон України «Про тимчасові заходи на період проведення антитерористичної операції» визначає тимчасові заходи для забезпечення підтримки суб'єктів господарювання, що здійснюють діяльність на території проведення антитерористичної операції, та осіб, які проживають у зоні проведення антитерористичної операції або переселилися з неї під час її проведення. Відповідно до частини 3 статті 11 «Прикінцеві та перехідні положення» даного Закону закони та інші нормативно-правові акти України діють у частині, що не суперечить цьому Закону.

Відповідно до статті 10 Закону України «Про тимчасові заходи на період проведення антитерористичної операції» протягом терміну дії цього Закону єдиним належним та достатнім документом, що підтверджує настання обставин непереборної сили (форс-мажору), що мали місце на території проведення антитерористичної операції, як підстави для звільнення від відповідальності за невиконання (неналежного виконання) зобов'язань, є сертифікат Торгово-промислової палати України.

Законом України «Про тимчасові заходи на період проведення антитерористичної операції», крім як до статті 4 Закону України «Про порядок здійснення розрахунків в іноземній валюті», також були внесені зміни до частини сьомої статті 6 цього Закону, відповідно до якої підтвердженням форс-мажорних обставин є сертифікат Торгово-промислової палати України про форс-мажорні обставини (обставини непереборної сили) або іншої уповноваженої організації (органу) країни розташування сторони договору (контракту) або третьої країни відповідно до умов договору.

Законом № 1669-УІІ доповнено Закон України «Про торгово-промислові палати в Україні» статтею 14-1 наступним змістом: Торгово-промислова палата України та уповноважені нею регіональні торгово-промислові палати засвідчують форс-мажорні обставини (обставини непереборної сили) та видають сертифікат про такі обставини протягом семи днів з дня звернення суб'єкта господарської діяльності за собівартістю. Сертифікат про форс-мажорні обставини (обставини непереборної сили) для суб'єктів малого підприємництва видається безкоштовно. Форс-мажорними обставинами (обставинами непереборної сили) є надзвичайні та невідворотні обставини, що об'єктивно унеможливлюють виконання зобов'язань, передбачених умовами договору (контракту, угоди тощо), обов'язків згідно із законодавчими та іншими нормативними актами, а саме: загроза війни, збройний конфлікт або серйозна погроза такого конфлікту тощо.

Сертифікатом Торгово-промислової палати України № 7631 від 19.06.2017 року про форс-мажорні обставини (обставини непереборної сили) встановлено обставини, які унеможливили виконати підприємством обовязку до 10.05.2017 року, зокрема, щодо падання розрахунку суми доходу нарахованого (сплаченого) на користь платників податку, а також суми утриманого з них податку за І квартал 2017 року протягом 40 календарних днів, що настають за останнім календарним днем звітного кварталу до органів ДФС України. Період дії форс-мажорних обставини з 13.03.2017 року до 19.06.2017 року.

Відсутність провини ОСОБА_1, як керівника ТОВ «ДТЕК СВЕРДЛОВАНТРАЦИТ» у скоєнні правопорушення, передбаченого ч. 1 ст. 163-4 КУпАП, також підтверджується наданим суду витягом з ЄРДР по кримінальному провадженню № 12017100000000150.

З урахуванням встановлених обставин, в діях ОСОБА_1 не вбачається склад адміністративного правопорушення, передбаченого ч.1 ст.163-4 КУпАП, а тому у відповідності до ст. 247 КУпАП провадження по справі підлягає закриттю.

Оскільки, суд дійшов висновку про необхідність закриття провадження по справі, судовий збір на підставі ст. 40-1 КУпАП стягненню не підлягає.

Керуючись ст.ст. 9, 33, ч. 1 ст. 163-4, 221, 247, 276, 277, 283, 284 КУпАП,

ПОСТАНОВИВ:

Провадження по справі про адміністративне правопорушення стосовно ОСОБА_1 про притягнення до адміністративної відповідальності за ч.1 ст.163-4 КУпАП - закрити, на підставі п.1 ч.1 ст.247 КУпАП, у звязку з відсутністю складу адміністративного правопорушення.

Постанова може бути оскаржена до Апеляційного суду Луганської області у десятиденний строк з дня її проголошення шляхом подачі апеляційної скарги через Сєвєродонецький міський суд.

Суддя В. М. Олійник