Постанова № 67988591, 24.07.2017, Івано-Франківський міський суд Івано-Франківської області

Дата ухвалення
24.07.2017
Номер справи
344/6136/17
Номер документу
67988591
Форма судочинства
Про адмінправопорушення
Державний герб України

Справа № 344/6136/17

Провадження № 3/344/3135/17

ПОСТАНОВА

ІМЕНЕМ УКРАЇНИ

24 липня 2017 року м. Івано-Франківськ

Суддя Івано-Франківського міського суду Івано-Франківської області Деркач Н.І. розглядаючи адміністративну справу, про притягнення до адміністративної відповідальності ОСОБА_1 ОСОБА_2, ІНФОРМАЦІЯ_1, ідентифікаційний номер: НОМЕР_1, жителя ІНФОРМАЦІЯ_2, працюючого директором ТзОВ «Свіча», за ст.41 ч.1 Кодексу України про адміністративні правопорушення,-

В С Т А Н О В И Л А:

З протоколу про адміністративне правопорушення від 28.04.2017 року вбачається, що ОСОБА_1-І.А. вчинив триваюче порушення вимог законодавства України про працю встановлене при плановій перевірці 28.04.2017 року, а саме: частини перша та третя статті 24 КЗпП України, Постанова КМУ від 17.06.2015 року № 413 - відповідно до ст.24 Кодексу законів про працю України працівник не може бути допущений до роботи без укладення трудового договору, оформленого наказом чи розпорядженням власника або уповноваженого ним органу, та повідомлення центрального органу виконавчої влади з питань забезпечення формування та реалізації державної політики з адміністрування єдиного внеску на загальнообовязкове державне соціальне страхування про прийняття працівника на роботу в порядку, встановленому Кабінетом Міністрів України. Оформлення укладання трудового договору тільки шляхом видання наказу (розпорядження) про прийняття працівника на роботу не може вважатися належним оформленням трудових відносин.

Порядок повідомлення Державній фіскальній службі та її територіальним органам про прийняття працівника на роботу затверджений постановою Кабінету Міністрів України від 17.06.2015року № 413. Зокрема, Постановою № 413 визначено, що повідомлення про прийняття працівника на роботу подається власником підприємства, установи, організації або уповноваженим ним органом (особою) чи ФОП-СГД до територіальних органів ДФС за місцем обліку їх як платника єдиного внеску на загальнообов'язкове державне соціальне страхування за формою згідно з додатком до початку роботи працівника за укладеним трудовим договором.

Норми статті 24 КЗпП України та постанови № 413 поширюються на всі випадки, коли працівник виконує роботу на умовах трудового договору, при цьому працівник не може бути допущений до роботи без повідомлення до Державної фіскальної служби та її територіальних органів, оскільки в названих законодавчих актах чітко визначено, що повідомлення до ДФС подається до початку роботи працівника. У додатку до постанови №413 у графах №8 і 9 форми повідомлення про прийняття працівника на роботу подається інформація про дату видання наказу й дату виходу на роботу та зазначається дата формування повідомлення. Тож повідомлення про прийняття на роботу є частиною укладання трудового договору.

Проте, в порушення вимог чинного законодавства у ТзОВ «Свіча» повідомлення про прийняття працівників на роботу надсилаються до територіального органу ДФС не до початку роботи працівника за укладеним трудовим договором, як передбачено постановою КМУ №413. а після фактичного допуску працівників до виконання посадових обовязків.

Так, прийнявши на роботу на посаду начальника заготівельної дільниці ОСОБА_3 з 02.02.2017 р.(наказ від 02.02.2017 р. № 2). повідомлення про прийняття працівника на роботу до ДПІ у м. Івано-Франківську ГУ ДФС надіслано 02.02.2017р. в 17:04 год.. тобто після фактичного допуску працівника до роботи.

Аналогічно, прийнявши на роботу на посаду токаря -розточувальника ОСОБА_4 з 06.02.2017 року (наказ № 3 від 06.02.2017 року), повідомлення про прийняття його на роботу до ДПІ у м. Івано-Франківську ГУ ДФС надіслано 06.02.2017 в 12:32, тобто після фактичного допуску працівників до роботи. Такі ж порушення було допущено при прийняті на роботу ОСОБА_5 та ОСОБА_6

Порушення порядку повідомлення про прийняття на роботу працівників відносяться до порушень законодавства про працю.

пункт 2.5 глави 2 Інструкції № 58 - згідно інструкції № 58 із кожним записом, що заноситься до трудової книжки на підставі наказу (розпорядження) про призначення на роботу, переведення і звільнення, працівники ознайомлені під розписку в особовій картці. Однак в ТзОВ «Свіча» в особових картках працівників товариства відсутні записи про призначення їх на роботу

частина шоста статті 95 КЗпП України, стаття 33 ЗУ № 108 - відповідно до п. 5 порядку проведення індексації грошових доходів населення, затвердженого постановою Кабінету Міністрів України від 17.07.2003р. № 1078 (із змінами, зокрема внесеними постановою Кабінету Міністрів України від 09.12.2015 року № 1013). передбачено, що значення індексу споживчих цін приймається за 1 або 100 відсотків у місяці, в якому відбувається підвищення тарифних ставок (окладів). Обчислення індексу споживчих цін для проведення подальшої індексації здійснюється з місяця, наступного за місяцем підвищення тарифних ставок (окладів).

Пунктом 10-2 Порядку визначено, що для новоприйнятих працівників індекс споживчих цін для проведення індексації обчислюють з місяця, наступного за місяцем підвищення тарифної ставки (окладу), за посадою, яку обіймає працівник. Однак, як встановлено з розрахункових відомостей 31 працівникові ТзОВ «Свіча» індексацію заробітної плати в межах прожиткового мінімуму доходів громадян за 2016 рік не проводили.

Відповідно до п.5 Порядку проведення індексації грошових доходів населення затвердженого ПКМУ № 1078, передбачено, що проведення індексації може замінюватись механізмом підвищення доходів працівників випереджаючим шляхом. Сума індексації у місяці підвищення тарифних ставок (окладів) відповідно до законодавства про загальнообовязкове державне соціальне страхування, не нараховується, якщо розмір підвищення грошового доходу перевищує суму індексації, що склалась у місяці підвищення доходу. Якщо розмір підвищення грошового доходу не перевищує суму індексації, що склалась у місяці підвищення доходу, сума індексації у цьому місяці визначається з урахуванням розміру підвищення доходу і розраховується як різниця між сумою індексації і розміром підвищення доходу. З грудня 2015 року для новоприйнятих працівників підприємств нарахування індексації заробітної плати повинно проводитися з урахуванням змін, унесених до постанови №1013, якими передбачено, що обчислення індексу споживчих цін для проведення індексації новоприйнятих працівників і працівників, яких було переведено на іншу роботу, проводиться з місяця, наступного за місяцем підвищення тарифної ставки за посадою, яку обіймає працівник. В березні 2017 31 працівникові підприємства належні кошти були нараховані та виплачені разом з зарплатою за березень згідно відомостей на виплату грошей № 9,10,11,12 від 06.04.2017року.

частини перша та друга статті 115 КЗпП України, частина перша статті 24 ЗУ № 108 - відповідно до вимог статті 115 КЗпП України виплата заробітної плати проводиться не менше двох разів на місяць через проміжок часу, що не перевищує 16 календарних днів, не пізніше семи днів після закінчення періоду, за який здійснюється виплата. Проте, виплата заробітної плати працівникам ТзОВ «Свіча» проводиться один раз в місяць, та пізніше семи днів після закінчення періоду, за який здійснюється виплата. Так, заробітну плату за лютий 2017 року працівникам товариства виплачено 30.03.2017року, заробітну плату за січень 2017 року в ТзОВ «Свіча» виплачено 23.02.2017 року

стаття 163 КЗпП України - Згідно статті 163 КЗпП України на роботах із шкідливими та небезпечними умовами праці, а також на роботах, повязаних із забрудненням або здійснюваних у несприятливих температурних умовах, працівникам видаються безоплатно за встановленими нормами спеціальний одяг, спеціальне взуття та інші засоби індивідуального захисту. В ТзОВ «Свіча» працівників не забезпечують спецодягом. Зокрема, для перевірки не представлено документів про видачу та закупівлю спеціального одягу.

стаття 169 КЗпП України - згідно статті 169 КЗпП власник або уповноважений ним орган зобов'язаний за свої кошти організувати проведення попереднього (при прийнятті на роботу) і періодичних (протягом трудової діяльності) медичних оглядів працівників. Проте у ТзОВ «Свіча» працівники попереднього (при прийнятті на роботу) та періодичних (протягом трудової діяльності) медичні огляди не проходили. Таким чином, ОСОБА_1-І.А. вчинив адміністративне правопорушення передбачене ст.41 ч.1 КУпАП.

ОСОБА_1-І.А. в судове засідання не зявився хоча належним чином був повідомлений про час та місце розгляду справ, що підтверджує розписка в матеріалах справи про отримання ним судової повістки. Станом на час розгляду справи жодних заяв та клопотань про відкладення не надходило. Тому суд розцінює це виключно як спробу уникнути відповідальності за правопорушення шляхом затягування розгляду справи та строків притягнення до адміністративної відповідальності. За таких обставин, керуючись ст.268 КУпАП, вважаю, що справу можна розглянути за відсутності особи, яка притягується до адміністративної відповідальності.

Згідно з положеннями ст.9 КУпАП, адміністративним правопорушенням (проступком) визнається протиправна, винна (умисна або необережна) дія чи бездіяльність, яка посягає на громадський порядок, власність, права і свободи громадян, на встановлений порядок управління і за яку законом передбачено адміністративну відповідальність.

Відповідно до ст. 251 КУпАП доказами в справі про адміністративне правопорушення є будь-які фактичні дані, на основі яких у визначеному законом порядку орган (посадова особа) встановлює наявність чи відсутність адміністративного правопорушення, винність даної особи в його вчиненні та інші обставини, що мають значення для правильного вирішення справи.

Вивчивши матеріали адміністративної справи, суд вважає, що вина ОСОБА_1-І.А. у вчиненні правопорушення, передбаченого ст.41 ч.1 КУпАП доводиться даними з протоколу про адміністративне правопорушення від №09-01-0072/241 від 28.04.2017 року, актом перевірки №09-01-0072/276 та іншими матеріалами адміністративної справи.

За таких обставин, встановлюючи наявність чи відсутність адміністративного правопорушення в діях особи, щодо якої складено протокол, та даючи оцінку фактичним даним, наявним в матеріалах справи, дослідивши всіх обставини справи в їх сукупності , вважаю, що вина ОСОБА_1-І.А. у вчиненні правопорушення, передбаченого ст.41 ч.1 КУпАП повністю доводиться дослідженими в судовому засіданні доказами.

Враховуючи характер вчиненого правопорушення, особу порушника, ступінь його вини, ставлення до скоєного правопорушення, обставину , що пом'якшує відповідальність-каяття у вчиненому, відсутність обставин, що обтяжують відповідальність, вважаю, що до нього слід застосувати адміністративне стягнення у виді штрафу.

На підставі викладеного, керуючись ст.41, ст.ст.280, 283, 284 КУпАП,

П О С Т А Н О В И Л А :

Визнати ОСОБА_1 ОСОБА_2 винним у вчиненні адміністративного правопорушення передбаченого ст.41 ч.1 КУпАП України та накласти стягнення у вигляді штрафу у дохід держави в розмірі 30 (тридцять) неоподатковуваних мінімумів доходів громадян, що становить 510 (п'ятсот десять) гривень.

Стягнути з ОСОБА_1 ОСОБА_2, ІНФОРМАЦІЯ_1, ідентифікаційний номер: НОМЕР_1, жителя ІНФОРМАЦІЯ_2, працюючого директором ТзОВ «Свіча», в спеціальний фонд Державного бюджету України з зарахуванням на рахунок 31215256700001, отримувач коштів ГУК у м. Києві, код за ЄДРПОУ 37993783, банк отримувача ГУДКС України в м. Києві, код банку отримувача (МФО) 820019, код класифікації доходів бюджету 22030106, код ЄДРПОУ суду 02891693 - 320 грн. 00 коп. судового збору.

Апеляційна скарга на постанову по справі про адміністративне правопорушення може бути подана до Апеляційного суду Івано-Франківської області через Івано-Франківський міський суд протягом 10 днів з дня винесення постанови.

Суддя Н.І. Деркач