Постанова № 67987836, 27.07.2017, Новомосковський міськрайонний суд Дніпропетровської області

Дата ухвалення
27.07.2017
Номер справи
183/3054/17
Номер документу
67987836
Форма судочинства
Про адмінправопорушення
Державний герб України

Справа № 183/3054/17

№ 3/183/1252/17

П О С Т А Н О В А

іменем України

27 липня 2017 року м. Новомосковськ

Суддя Новомосковського міськрайонного суду Мороховець О.В., за участю прокурора Серченка С.А., розглянувши матеріали, що надійшли з Національної поліції України Департаменту захисту економіки управління захисту економіки в Дніпропетровській області, відносно:

ОСОБА_1, ІНФОРМАЦІЯ_1, РНОКПП НОМЕР_1, громадянки України, ІНФОРМАЦІЯ_2, вдови, виконуючої обов'язки начальника ДОКП "Перещепинське ВОЖКГ", проживаючої за адресою: м/н Орільський, 9/1, м. Перещепине, Новомосковського району Дніпропетровської області;

про вчинення адміністративного правопорушення, передбаченого ч.1 ст. 172-6 КУпАП, -

в с т а н о в и л а:

Відповідно до рішення Дніпропетровської обласної ради народних депутатів № 183 від 04 травня 1989 року "Про створення виробничих обєднань житлово - комунального господарства" було створено Дніпропетровське обласне комунальне підприємство "Перещепинське виробниче обєднання житлово- комунального господарства" (ЄДРПОУ 03342273, юридична адреса: Дніпропетровська область, Новомосковський район, м. Перещепине, мікрорайон Орільський), яке відповідно до Статуту підприємства та ч. 2 ст. 81 Цивільного кодексу України є юридичною особою публічного права.

Згідно із Законом України "Про місцеве самоврядування в Україні" та на підставі рішення № 701-34/VІ Дніпропетровської обласної ради від 21 жовтня 2015 року "Про трудові відносини з керівниками обласних комунальних підприємств, закладів, установ, що належать до спільної власності територіальних громад сіл, селищ, міст Дніпропетровської області" 26 листопада 2015 року за № 196-1 між ОСОБА_1 та Дніпропетровською обласною радою, в особі голови Дніпропетровської обласної ради ОСОБА_2, було укладено контракт про призначення на посаду начальника Дніпропетровського обласного комунального підприємства "Перещепинське виробниче обєднання житлово-комунального господарства" ОСОБА_1, на термін з 26 листопада 2015 року по 26 листопада 2016 року.

Відповідно до розпорядження голови № 81-КП Дніпропетровської обласної ради від 11.11.2016 року "Про кадрові питання деяких комунальних підприємств та закладів, що належать до спільної власності територіальних громад сіл, селищ, міст Дніпропетровської області" ОСОБА_1 було призначено виконуючою обовязки начальника Дніпропетровського обласного комунального підприємства "Перещепинське виробниче обєднання житлово-комунального господарства", 28 листопада 2016 року строком на 1 місяць.

Згідно розпорядження голови № 91-КП Дніпропетровської обласної ради від 08.12.2016 року "Про кадрові питання деяких комунальних підприємств та закладів, що належать до спільної власності територіальних громад сіл, селищ, міст Дніпропетровської області" ОСОБА_1 було призначено виконуючою обовязки начальника Дніпропетровського обласного комунального підприємства "Перещепинське виробниче обєднання житлово-комунального господарства",29 грудня 2016 року строком на 2 місяці.

Відповідно до розпорядження голови № 8-КП Дніпропетровської обласної ради від 01.02.2017 року "Про кадрові питання деяких комунальних підприємств та закладів, що належать до спільної власності територіальних громад сіл, селищ, міст Дніпропетровської області" ОСОБА_1 було призначено виконуючою обовязки начальника Дніпропетровського обласного комунального підприємства "Перещепинське виробниче обєднання житлово-комунального господарства", 01 березня 2017 року строком на 2 місяці.

Згідно розпорядження голови № 28-КП Дніпропетровської обласної ради від 26.04.2017 року "Про кадрові питання деяких комунальних підприємств та закладів, що належать до спільної власності територіальних громад сіл, селищ, міст Дніпропетровської області" ОСОБА_1 було призначено виконуючою обовязки начальника Дніпропетровського обласного комунального підприємства "Перещепинське виробниче обєднання житлово-комунального господарства", 03 травня 2017 року строком на 2 місяці.

Відповідно до п. "А", п. 2 ч. 1 ст. 3Закону України "Про запобігання корупції", ОСОБА_1, є посадовою особою юридичної особи публічного права та відповідно субєктом, на якого поширюється дія вказаного закону.

Відповідно до посадової інструкції начальника Дніпропетровського обласного комунального підприємства "Перещепинське виробниче обєднання житлово-комунального господарства", з якою ОСОБА_1 була ознайомлена, начальник підприємства здійснює щоденне керівництво всіма видами діяльності підприємства; організовує роботу та ефективну взаємодію структурних підрозділів підприємства, направляє їх діяльність на досягнення високих темпів розвитку та удосконалення виробництва; забезпечує виконання плану згідно встановленим кількісним та якісним показникам, всіх обовязків перед Державним бюджетом, замовниками, постачальниками; організовує виробничо - господарську діяльність підприємства на підставі застосування

методів науково - обґрунтованого планування, нормативів матеріальних,

фінансових та трудових витрат; забезпечує дотримання чинного законодавства,використання правових засобів для удосконалення керівництва, укріплення дисципліни та госпрозрахунку та інші обовязки.

08 лютого 2017 року за вхідним номером 10 на адресу

керівника Дніпропетровського обласного комунального підприємства

"Перещепинське виробниче обєднання житлово-комунального господарства" з Дніпропетровської обласної ради надійшов лист про те, що відповідно до ст. 3 та ст. 45 Закону України "Про запобігання корупції" посадові особи юридичних осіб публічного права зобовязані щорічно до 01 квітня подавати шляхом заповнення на офіційному сайті Національного агентства з питань запобігання корупції декларацію особи, уповноваженої на виконання функцій держави або місцевого самоврядування, за минулий рік за формою,що визначається Національним агентством.

Відповідно до п. 9 ст. 1 Закону України «Про запобігання корупції»

правопорушення, повязане з корупцією - діяння, що не містить ознак корупції,але порушує встановлені цим Законом вимоги, заборони та обмеження, вчинене особою, зазначеною у ч. 1 ст. З цього Закону, за яке законом встановлено кримінальну, адміністративну, дисциплінарну та/або цивільно-правову відповідальність.

Ст. 45 Закону України "Про запобігання корупції", передбачено, що особи, зазначені у підпунктах "а" і "в" п. 2 ч. 1 ст. 3 цього Закону, зобовязані щорічно до першого квітня подавати шляхом заповнення на офіційному веб-сайті Національного агентства з питань запобігання корупції декларацію особи, уповноваженої на виконання функцій держави або місцевого самоврядування, за минулий рік за формою, що визначається Національного агентства з питань запобігання корупції.

Відповідно до ст. 12 Закону України "Про запобігання корупції",

Національне агентство з питань запобігання корупції з метою виконання

покладених на нього повноважень має право приймати з питань, що належить до його компетенції, обовязкові для виконання нормативно-правові акти.

Згідно рішення № 2 Національного агентства з питань запобігання

корупції "Про початок роботи системи подання та оприлюднення декларацій

осіб, уповноважених на виконання функцій держави або місцевого

самоврядування" від 10 червня 2016 року, зареєстрованим Міністерством

юстиції України, 15 липня 2016 року за № 958/29088, із змінами згідно з

рішенням Національного агентства з питань запобігання корупції

№ 1 від 18 серпня 2016 року, зареєстрованим Міністерством юстиції України від 19 серпня 2016 року за № 1153/29283, така система розпочинає свою роботу в два етапи:

- перший етап - з 00 годин 00 хвилин 01 вересня 2016 року для таких типів декларацій (повідомлень) та субєктів декларування:

-щорічні декларації за 2015 рік службових осіб, які станом на 01 вересня 2016 року займають згідно зі ст. 50 Закону відповідальне та особливо відповідальне становище. Зазначені у цьому абзаці декларації подаються протягом 60 календарних днів з дати, визначеної у цьому абзаці;

-декларації, передбачені абзацом першим частини другої ст. 45 Закону України "Про запобігання корупції" (декларації осіб, які припиняють діяльність, повязану з виконанням функцій держави або місцевого самоврядування), службових осіб, які 01 вересня 2016 року чи пізніше цієї дати припиняють діяльність, повязану з виконанням функцій держави або місцевого самоврядування, та станом на день такого припинення займають згідно ст. 50 Закону України "Про запобігання корупції" відповідальне та особливо відповідальне становище.

- другий етап - з 00 годин 00 хвилин 01 січня 2017 року для всіх інших субєктів декларування та декларацій (повідомлень), передбачених Законом.

Таким чином, на підставі підпункту "а" п. 2 ч. 1 ст. 3 Закону України "Про запобігання корупції", ОСОБА_1, є посадовою особою юридичної особи публічного права, на яку поширюється дія вказаного закону, й суб'єктом декларування, визначеним у ст. 1, ч. 1 ст. 45 Закону України "Про запобігання корупції".

23 березня 2017 року Верховна рада України прийняла у другому читанні проект Закону про внесення зміни до ст. 3 Закону України "Про запобігання корупції" № 6172, яким доповнено розділ XIII Прикінцеві положення пунктом 5-1 такого змісту: "Продовжити до 1 травня 2017 року строк подання щорічної декларації для осіб, які відповідно до цього Закону подають таку декларацію вперше".

Подання декларацій на другому етапі здійснюється згідно з Законом України "Про запобігання корупції" шляхом заповнення відповідних форм на офіційному веб-сайті Національного агентства з питань запобігання корупції з використанням програмних засобів Єдиного державного реєстру декларацій осіб, уповноважених на виконання функцій держави або місцевого самоврядування.

Відповідно до результатів пошуку у Єдиному державному реєстрі декларацій на офіційному сайті Національного агентства з питань запобігання корупції (https:\\public.nazk.gov.ua\search), здійсненому 29 червня

2016року встановлено, що ОСОБА_1 опублікувала щорічну декларацію за 2016 рік лише 18.05.2017 року о 13:39 годині.

Таким чином, ОСОБА_1, станом на 01.05.2017 року, займаючи посаду виконуючої обовязки Дніпропетровського обласного комунального підприємства "Перещепинське виробниче обєднання житлово-комунального господарства", відповідно до ст. 1, підпункту "а" п. 2 ч. 1 ст. 3, ч. 1 ст. 45 Закону України "Про запобігання корупції", примітки до ст. 172-6 КУпАП, є субєктом відповідальності, на якого поширюється дія Закону України «Про запобігання корупції».

Разом із цим, ОСОБА_1, в порушення вимог ст. 45 Закону України "Про запобігання корупції" та рішення Національного агентства з питань запобігання корупції "Про початок роботи системи подання та оприлюднення декларацій осіб, уповноважених на виконання функцій держави або місцевого самоврядування»" від 10.06.2016 року № 2, зареєстрованого в Міністерстві юстиції України від 15.07.2016 року за № 958/29088, не маючи поважних причин, не виконала у встановлений законодавством строк (до 01.05.2017 року) конкретний обов'язок щодо вчинення відповідних активних дій, спрямованих на подачу та заповнення відповідних форм на офіційному веб-сайті Національного агентства з питань запобігання корупції з використанням програмних засобів Єдиного державного реєстру декларацій осіб, уповноважених на виконання функцій держави або місцевого самоврядування, а саме - не подання до 01.05.2017 року щорічної (за минулий рік, за 2016 рік) декларації особи, уповноваженої на виконання функцій держави або місцевого самоврядування, чим вчинила адміністративне правопорушення, повязане з корупцією, відповідальність за яке передбачена ч. 1 ст. 172-6 Кодексу України про адміністративні правопорушення, як несвоєчасне подання без поважних причин щорічної декларації (за минулий рік, за 2016 рік) особи, уповноваженої на виконання функцій держави місцевого самоврядування.

ОСОБА_1 в судовому засіданні вину свою визнала та пояснила, що дійсно вона своєчасно не подала декларацію, у зв'язку з тим, що в 2016 році їм в ДОКП "Перещепинське ВОЖКГ", приходило роз'яснення, щодо подання електронних декларацій, відповідно до якого дане підприємство не відноситься до державного бюджету, тому електронні декларації у 2016 році їм подати було не потрібно, а тому вона, вважала, що і в 2017 році, їй подавати електронну декларацію було не потрібно.

Вина ОСОБА_1 в скоєнні адміністративного правопорушення, передбаченого ч. 1 ст. 172-6 КУпАП підтверджується дослідженими в судовому засіданні доказами по справі, а саме:

- протоколом про адміністративне правопорушення № 286 від 29.06.2017 року (а.с.1-9);

- супровідним листом із ДОКП "Перещепинське виробниче об'єднання житлово-комунального господарства" від 21.06.2017 року (а.с.10);

- копіями паспорту та довідки про присвоєння ідентифікаційного номера ОСОБА_1 (а.с.11,12);

- витягом із розпорядження Голови обласної ради про кадрові питання деяких комунальних підприємств та закладів, що належать до спільної власності територіальних громад сіл, селищ, міст Дніпропетровської області (а.с.13);

- контрактом № 196-1 від 26.11.2015 року (а.с.14-18);

- посадовою інструкцією начальника Дніпропетровського обласного комунального підприємства "Перещепинське виробниче об'єднання житлово-комунального господарства"(а.с.19-20);

- рішенням № 183 Виконавчого комітету Дніпропетровської обласної ради народних депутатів від 04.05.1989 року (а.с.21);

- статутом № 196-10/VI Дніпропетровського обласного комунального підприємства "Перещепинське виробниче об'єднання житлово-комунального господарства" від 27.12.2011 року (а.с.22-30);

- випискою з Єдиного державного реєстру юридичних осіб та фізичних осіб - підприємців Дніпропетровського обласного комунального підприємства "Перещепинське виробниче об'єднання житлово-комунального господарства"(а.с.31);

- свідоцтвом № 03730567 про реєстрацію платника податку на додану вартість (а.с.32);

- запитом Дніпропетровського обласного комунального підприємства "Перещепинське виробниче об'єднання житлово-комунального господарства" про надання інформації (а.с.33);

- журналом вхідної кореспонденції ВО ЖКГ (а.с.34-36);

- копією трудової книжки ОСОБА_1 (а.с.37-44);

- табелем обліку робочого часу ОСОБА_1 (а.с.45-454);

- рапортом оперуповноваженого УЗЕ в Дніпропетровській області ДЗЕ НП України лейтенанта поліції ОСОБА_3 від 29.06.2017 року (а.с.55);

- переліком підприємств житлово-комунального господарства ДОР (а.с.56-61);

- запитом Департаменту Захисту Економіки Національної Поліції України Управління захисту економіки в Дніпропетровській області про надання інформації та завірених належним чином копій документів від 01.06.2017 року (а.с.62-64);

- запитом Дніпропетровської ОСОБА_4 про надання інформації (а.с.65);

- контрактом № 196-1 від 26.11.2015 року (а.с.66-70);

- витягами із розпорядження голови обласної ради про кадрові питання деяких комунальних підприємств та закладів, що належать до спільної власності територіальних громад сіл, селищ, міст Дніпропетровської області (а.с.71,72,73,74);

- скриншотом сайту НАЗК (а.с.75);

- письмовими поясненнями ОСОБА_1Ш (а.с.76-77).

За таких обставин, суд вважає, винуватість ОСОБА_1, у вчиненні адміністративного правопорушення, встановленою і її дії належить кваліфікувати за ч. 1 ст. 172-6 КУпАП, як несвоєчасне подання без поважних причин декларації особи, уповноваженої на виконання функцій держави або місцевого самоврядування.

Аналізуючи сукупність зазначених обставин, вважаю, що ОСОБА_1 вчинене адміністративне правопорушення, передбачене ч.1 ст. 172-6 КУпАП, а тому при визначенні виду і розміру стягнення у відповідності до ст. 33 КУпАП, враховуючи характер вчиненого правопорушення, особу правопорушника, ступінь її вини, майновий стан, та обставини, що обтяжують її відповідальність, вважаю за необхідне накласти на ОСОБА_1 адміністративне стягнення у вигляді мінімального штрафу на користь держави.

На підставі вищезазначеного, керуючись ст.33, ч.1 ст. 172-6 КУпАП, -

п о с т а н о в и л а:

ОСОБА_1 визнати винною у вчиненні адміністративного правопорушення, передбаченого ч.1 ст. 172-6 КУпАП та накласти на неї адміністративне стягнення у вигляді штрафу на користь держави в розмірі 850 гривень.

Стягнути з ОСОБА_1 судовий збір на користь держави у розмірі 320 гривень.

Постанова підлягає пред'явленню до виконання протягом трьох місяців.

Скаргу на постанову по справі проадміністративне правопорушенняможе бути подано протягом десяти днів з дня винесення постанови.

Суддя О.В. Мороховець