Ухвала суду № 67985356, 27.07.2017, Львівський апеляційний адміністративний суд

Дата ухвалення
27.07.2017
Номер справи
595/312/17-а
Номер документу
67985356
Форма судочинства
Адміністративне
Державний герб України

ЛЬВІВСЬКИЙ АПЕЛЯЦІЙНИЙ АДМІНІСТРАТИВНИЙ СУД

УХВАЛА

про залишення апеляційної скарги без руху

27 липня 2017 рокуЛьвів№ 876/8191/17

Суддя Львівського апеляційного адміністративного суду Глушко І.В., перевіривши апеляційну скаргу Міністерства оборони України на постанову Тернопільського окружного адміністративного суду від 07 червня 2017 року у справі за адміністративним позовом ОСОБА_1 до Міністерства оборони України, Тернопільського обласного військового комісаріату про визнання протиправним і скасування рішення, зобов'язання розглянути питання про призначення та виплату одноразової грошової допомоги,

ВСТАНОВИВ:

Постановою Тернопільського окружного адміністративного суду від 07 червня 2017 року адміністративний позов ОСОБА_1 до Міністерства оборони України, Тернопільського обласного військового комісаріату про визнання протиправним і скасування рішення, зобов'язання розглянути питання про призначення та виплату одноразової грошової допомоги задоволено частково.

Не погоджуючись із вказаною постановою, Міністерство оборони України подало на неї апеляційну скаргу.

Однак, подана апеляційна скарга не відповідає вимогам ч.6 ст. 187 КАС України, а саме до поданої апеляційної скарги не долучено документ про сплату судового збору у розмірі, встановленому законом. Водночас відповідач, покликаючись на ст. 88 Кодексу адміністративного судочинства України, просить відстрочити сплату судового збору за подання апеляційної скарги до ухвалення судового рішення у справі, обгрунтовуючи клопотання відсутністю коштів, призначених на цю мету. При цьому, відповідачем на підтвердження заявленого клопотання не надано на розгляд суду належних та допустимих доказів, які б свідчили про неможливість сплатити судовий збір за подання апеляційної скарги у розмірі, встановленому Законом України Про судовий збір.

Відповідно до ч.2 ст.87 КАС України розмір судового збору, порядок його сплати, повернення і звільнення від сплати встановлюються законом.

Правові засади справляння судового збору, платників, об'єкти та розміри ставок судового збору, порядок сплати, звільнення від сплати та повернення судового збору визначені Законом України Про судовий збір від 08.07.2011 № 3674-VI (далі Закон N3674-VI).

Відстрочення сплати судового збору відповідним органам не узгоджується з пунктом 2 частини третьої статті 129 Конституції України, яким передбачено, що однією з основних засад судочинства в Україні є рівність усіх учасників судового процесу перед законом і судом.

Ця норма Конституції України знайшла своє закріплення також і в Законі України "Про судоустрій і статус суддів" та у процесуальних кодексах України.

Рівність учасників судового процесу, зокрема, перед законом є похідною від інших норм Конституції України, які визначають рівність конституційних прав і свобод громадян та рівність їх перед законом (стаття 24), а також компетенцію органів державної влади та органів місцевого самоврядування, які зобов'язані діяти лише на підставі, в межах повноважень та у спосіб, що передбаченіКонституцією та законами України (стаття 19).

Рівність усіх учасників судового процесу перед законом передбачає єдиний правовий режим судочинства, який забезпечує реалізацію їхніх процесуальних прав, тобто є конкретизацією загального принципу рівності громадян перед законом і судом стосовно сфери здійснення судової влади і судочинства.

З огляду на наведене вважаю, що у задоволенні клопотання Міністерства оборони України про відстрочення сплати судового збору до ухвалення судового рішення у справі слід відмовити.

Апеляційна скарга відповідачем була надіслана на адресу Тернопільського окружного адміністративного суду поштовим зв"язком 03.07.2017 та зареєстрована судом 07.07.2017 за вх. № 5197. Із позовної заяви та постанови суду першої інстанції слідує, що у даному адміністративному позові обєднано дві вимоги немайнового характеру.

Згідно із ч.1 ст.4 цього Закону в редакції, чинній на момент звернення до суду з апеляційною скаргою, судовий збір справляється у відповідному розмірі від прожиткового мінімуму для працездатних осіб, встановленого законом на 1 січня календарного року, в якому відповідна заява або скарга подається до суду, - у відсотковому співвідношенні до ціни позову та у фіксованому розмірі.

Частиною 2 статті 4 вказаного Закону визначено ставки судового збору, відповідно до якої за подання до адміністративного суду апеляційної скарги на рішення суду, заяви про приєднання до апеляційної скарги на рішення суду, заяви про перегляд судового рішення у зв'язку з нововиявленими обставинами сплачується 110 відсотків ставки, що підлягала сплаті при поданні позовної заяви, іншої заяви і скарги.

Даною нормою також визначено, що за подання до адміністративного суду адміністративного позову немайнового характеру фізичною особою ставка судового збору становить 0,4 розміру прожиткового мінімуму для працездатних осіб.

При цьому згідно з ч.3 ст. 6 Закону N 3674-VI у разі коли в позовній заяві обєднано дві і більше вимог немайнового характеру, судовий збір сплачується за кожну вимогу немайнового характеру.

Відповідно до ст.7 Закону України "Про Державний бюджет на 2017 рік" прожитковий мінімум для працездатних осіб станом на 1 січня 2017 року становить 1 600 грн.

Звідси ставка, що підлягала до сплати при поданні позовної заяви, становить 1280, 00 грн (1 600, 00 * 0, 4 * 2= 1280, 00 грн).

Таким чином, розмір судового збору, що підлягає сплаті за подання до адміністративного суду апеляційної скарги, становить 1408, 00 грн (1280, 00 грн : 100 * 110 = 1408, 00 грн).

Враховуючи те, що апелянт не долучив до апеляційної скарги документ про сплату судового збору, у відповідності до вимог ст.108 КАС України апеляційну скаргу слід залишити без руху та надати строк для усунення недоліків.

Зазначені недоліки мають бути усунені шляхом надіслання на адресу Львівського апеляційного адміністративного суду оригіналу документа про сплату апелянтом судового збору за подання до адміністративного суду апеляційної скарги, у розмірі 1408 грн 00 к. за реквізитами: одержувач Державний бюджет Галицького району м. Львова, код ЄДРПОУ 38007573, рахунок 31219206781004, банк одержувача ГУДКУ у Львівській області, МФО банку 825014, призначення платежу Судовий збір, за позовом (ПІБ чи назва установи, організації позивача), Львівський апеляційний адміністративний суд (назва суду, де розглядається справа), код ЄДРПОУ 34668371 (суду, де розглядається справа).

Керуючись статтями 87, 108, 187, 189, 212, 254 Кодексу адміністративного судочинства України, суддя,

УХВАЛИВ:

У задоволенні клопотання Міністерства оборони України про відстрочення сплати судового збору за подання апеляційної скарги на постанову Тернопільського окружного адміністративного суду від 07 червня 2017 року у справі № 595/312/17-а відмовити.

Апеляційну скаргу Міністерства оборони України на постанову Тернопільського окружного адміністративного суду від 07 червня 2017 року у справі № 595/312/17-а за адміністративним позовом ОСОБА_1 до Міністерства оборони України, Тернопільського обласного військового комісаріату про визнання протиправним і скасування рішення, зобов'язання розглянути питання про призначення та виплату одноразової грошової допомоги залишити без руху.

Зазначені в ухвалі недоліки слід усунути в 10-денний строк з моменту отримання копії цієї ухвали.

Роз"яснити особі, яка подала апеляційну скаргу, що у разі неусунення зазначених недоліків відповідно до ч. 3 ст. 108 КАС України апеляційна скарга буде повернута.

Копію ухвали надіслати особі, яка подала апеляційну скаргу.

Ухвала набирає законної сили через пять днів після направлення її копії особі, яка подала апеляційну скаргу, та може бути оскаржена протягом двадцяти днів після набрання нею законної сили шляхом подання касаційної скарги безпосередньо до суду касаційної інстанції.

СуддяОСОБА_2