
27.07.2017 227/1618/17
ПОСТАНОВА
ІМЕНЕМ УКРАЇНИ
27 липня 2017 року справа № 227/1618/17
Суддя Добропільського міськрайонного суду Донецької області Кошля А.О., розглянувши в приміщенні Добропільського міськрайонного суду Донецької області матеріали справи про адміністративні правопорушення, що надійшли з Дніпропетровського управління Офісу великих платників податків ДФС про притягнення до адміністративної відповідальності генерального директора ТОВ «ДТЕК «Добропіллявугілля» ОСОБА_1, за ч. 1 ст. 163-1 Кодексу України про адміністративні правопорушення,-
ВСТАНОВИВ:
29.06.2017 року Добропільським міськрайонним судом Донецької області отримано матеріали про вчинення адміністративного правопорушення, передбаченого ч. 1 ст.163-1 Кодексу України про адміністративні правопорушення (далі - КУпАП), керівником ТОВ «ДТЕК «Добропіллявугілля» ОСОБА_1
Розгляд справи призначався на 12.07.2017 року та на 27.07.2017 року, ОСОБА_1 в судові засідання не прибував, про причини поважності неявки суд не повідомляв. Про дату, час та місце судового розгляду повідомлявся належним чином, зокрема на юридичну адресу ТОВ «ДТЕК «Добропіллявугілля» направлялись повістки про виклик до суду, на адресу суду двічі повернулись поштові відправлення з повідомленням про причини невручення адресату.
Дослідивши матеріали справи про вчинення адміністративного правопорушення, судом встановлено наступне.
07.04.2017 року складено Акт № 31/28-10-46-14/37014600 «Про результати документальної позапланової невиїзної перевірки ТОВ «ДТЕК «Добропіллявугілля» (код за ЄДРПОУ 37014600) з питань дотримання вимог податкового законодавства по податку на додану вартість по взаємовідносинах з ТОВ «Ровенькиантрацит Сервіс ЛТД» за лютий 2015 року, ПП «Антей-В» за січень, лютий, квітень-червень 2015 року, ТОВ «Ремпроммаш» за червень 2015 року, ТОВ «Енеко» за травень 2015 року та ТОВ «Ресурс Інвест-Груп» за червень 2015 року».
Згідно висновків вказаного акту перевіркою ТОВ «ДТЕК «Добропіллявугілля» встановлено: порушення п. 198.1, п.198.2, п.198.3, п. 198.6 ст. 198 Податкового кодексу України ТОВ «ДТЕК «Добропіллявугілля», що призвело до:
1.заниження податку на додану вартість у сумі 1320737,99 грн. в т.ч.: за січень 2015 у сумі 219687,81 грн.; за квітень 2015 у сумі 53040,5 грн.; за травень 2015 у сумі 1048009,68 грн.
2.завищення відємного значення, що зараховується до складу податкового кредиту наступного звітного (податкового) періоду (ряд 21) в сумі 440239,8 грн. в т.ч. за червень 2015 року 440239,8 грн.
На вказаний акт було подано заперечення ТОВ «ДТЕК Добропіллявугілля».
10.05.2017 року складено протокол про адміністративне правопорушення № 14/28-10-46-14 відносно генерального директора ТОВ «ДТЕК Добропіллявугілля» ОСОБА_1, з якого вбачається, що останній вчинив правопорушення в частині заниження податку на додану вартість у сумі 1320737,99 грн., в т.ч. січень 2015 у сумі 219687,81 грн.; за квітень 2015 у сумі 53040,5 грн.; за травень 2015 у сумі 1048009,68 грн. та завищено відємне значення, що зараховується до складу податкового кредиту наступного звітного за червень 2015 року 440239,8 грн., порушено вимоги 198.1, п.198.2, п.198.3, п. 198.6 ст. 198 Податкового кодексу України та ч. 1 ст. 163-1 Кодексу України про адміністративні правопорушення (правопорушення встановлено актом перевірки від 07.04.2017 року № 31/28-10-46-14-37014600).
Відповідно до ст. 9 КУпАП адміністративним правопорушенням (проступком) визнається протиправна, винна (умисна або необережна) дія чи бездіяльність, яка посягає на громадський порядок, власність, права і свободи громадян, на встановлений порядок управління і за яку законом передбачено адміністративну відповідальність.
Частиною 1 статті 163-1 КУпАП передбачено, що відсутність податкового обліку, порушення керівниками та іншими посадовими особами підприємств, установ, організацій встановленого законом порядку ведення податкового обліку, у тому числі неподання або несвоєчасне подання аудиторських висновків, подання яких передбачено законами України,- тягне за собою накладення штрафу у розмірі від п'яти до десяти неоподатковуваних мінімумів доходів громадян.
Згідно ст.62 Конституції України, особа вважається невинуватою у вчиненні злочину і не може бути піддана покаранню, доки її вину не буде доведено в законному порядку.
Відповідно до ст.280 КУпАП суд при розгляді справи про адміністративне правопорушення повинен з'ясувати чи винна дана особа у вчиненні адміністративного правопорушення, а також всі обставини, які мають значення для правильного вирішення справи.
Відповідно до ст.251 КУпАП доказами в справі про адміністративне правопорушення є будь-які фактичні дані, на основі яких у визначеному законом порядку орган (посадова особа) встановлює наявність чи відсутність адміністративного правопорушення, винність даної особи в його вчиненні та інші обставини, що мають значення для правильного вирішення справи.
Згідно ст. 252 КУпАП орган (посадова особа) оцінює докази за своїм внутрішнім переконанням, що ґрунтується на всебічному, повному і об'єктивному дослідженні всіх обставин справи в їх сукупності, керуючись законом і правосвідомістю.
Підпунктом 62.1.3 п. 6.1 ст. 62 ПК України передбачено, що податковий контроль здійснюється шляхом: перевірок та звірок відповідно до вимог цього Кодексу, а також перевірок щодо дотримання законодавства, контроль за дотриманням якого покладено на контролюючі органи, у порядку, встановленому законами України, що регулюють відповідну сферу правовідносин.
Згідно з п. 75.1 ст. 75 ПК України органи державної податкової служби мають право проводити камеральні, документальні (планові або позапланові; виїзні або невиїзні) та фактичні перевірки.
Зібрана податкова інформація та результати її опрацювання використовуються для виконання покладених на органи державної податкової служби функцій та завдань.
Відповідно до п. 86.1 ст. 86 ПК України результати перевірок (крім камеральних) оформлюються у формі акта або довідки, які підписуються посадовими особами органу державної податкової служби та платниками податків або їх законними представниками (у разі наявності). У разі встановлення під час перевірки порушень складається акт. Якщо такі порушення відсутні, складається довідка.
Згідно із п. 58.1 ст. 58 та п. 86.8 ст. 86 ПК України на підставі акта перевірки податковим органом приймається податкове повідомлення-рішення.
Акт перевірки є носієм інформації, встановленої під час проведення перевірки, та не порушує права платника. Крім того, висновки податкового органу за наслідками проведення перевірки, викладені у відповідному акті, не породжують для суб'єкта господарювання певних юридичних наслідків та не змінюють фінансово-економічне становище платника.
З огляду на викладене, ані акт перевірки, ані дії посадових осіб контролюючого органу щодо включення до акта певних висновків не породжують правових наслідків для платника податків, тобто не змінюють стану його суб'єктивних прав та не створюють жодних додаткових обов'язків для платника, що, в свою чергу, виключає підстави для притягнення особи до адміністративної відповідальності за наслідками обставини, встановлених в акті перевірки.
Окрім того, в акті перевірки не зазначено в чому саме відобразилось порушення податкового обліку, оскільки зі змісту акту перевірки вбачається, що фактично податковим органом не визнаються суми задекларованих показників з податку на додану вартість в податкових деклараціях за спірні періоди.
Таким чином, суд вважає, що факт вчинення адміністративного правопорушення, передбаченого ч. 1 ст. 163-1 КУпАП податковим органом не доведено, оскільки доводи про його вчинення не можуть ґрунтуватись на припущення, а повинні бути належним чином підтверджені.
З урахуванням встановлених обставин, в діях генерального директора ТОВ «ДТЕК «Добропіллявугілля» ОСОБА_1 не вбачається склад адміністративного правопорушення, передбаченого ч. 1 ст. 163-1 КУпАП, а тому у відповідності до ст. 247 КУпАП провадження по справі підлягає закриттю.
Керуючись ст.22, ч. 1 ст.173-2, ст.ст.221, п.1 ч.1 ст.247, ст.ст.282-285, 284КУпАП України, суд, -
ПОСТАНОВИВ:
Провадження у справі про притягнення до адміністративної відповідальності генерального директора ТОВ «ДТЕК «Добропіллявугілля» ОСОБА_1, за ч. 1 ст. 163-1 Кодексу України про адміністративні правопорушення закрити.
Постанова може бути оскаржена до Апеляційного суду Донецької області через Добропільський міськрайонний суд Донецької області протягом 10 днів з дня отримання постанови.
Суддя А.О. Кошля