Постанова № 67972742, 25.07.2017, Добропільський міськрайонний суд Донецької області

Дата ухвалення
25.07.2017
Номер справи
227/1574/17
Номер документу
67972742
Форма судочинства
Про адмінправопорушення
Державний герб України

25.07.2017 227/1574/17

ПОСТАНОВА

ІМЕНЕМ УКРАЇНИ

25 липня 2017 року справа № 227/1574/17

Суддя Добропільського міськрайонного суду Донецької області Кошля А.О., розглянувши матеріали, що надійшли від взводу Покровського ВП ГУНП України в Донецькій області про притягнення до адміністративної відповідальності:

ОСОБА_1, ІНФОРМАЦІЯ_1, уродженця ІНФОРМАЦІЯ_2, громадянина України, який проживає за адресою: ІНФОРМАЦІЯ_3, у скоєні правопорушення, передбаченого ч. 1ст. 130 КУпАП,-

ВСТАНОВИВ:

05 липня 2017 року до Добропільського міськрайонного суду Донецької області надійшов адміністративний протокол серії БР № 274431 від 22.05.2017 року з додатками з якого вбачається, що 22 травня 2017 року о 17-30 годині в м. Добропілля по пр-ту Шевченко водій ОСОБА_1 керував мопедом VIPER б/н, з наявними ознаками алкогольного спяніння, а саме різкий запах алкоголю з ротової порожнини. Водій ОСОБА_1 від продуття технічних засобів та від проходження медичного огляду на стан спяніння в встановленому законом порядку відмовився в присутності двох свідків.

У судовому засіданні правопорушник ОСОБА_1 підтвердив обставини викладені в протоколі, свою провину в скоєнні адміністративного правопорушення, передбаченого ч. 1 ст. 130 КУпАП визнає в повному обсязі, також просив суд відстрочити виплату штрафу строком на чотири місяці у звязку з скрутним матеріальним становищем у сімї, оскільки тільки влаштувався на роботу та виплачує аліменти своїй неповнолітній дитині, надав письмові пояснення.

Пункт 2.5Правил дорожнього рухуУкраїни передбачає, що водій повинен на вимогу працівника міліції пройти в установленому порядку медичний огляд для визначення стану алкогольного сп'яніння, впливу наркотичних чи токсичних речовин.

Частина 1статті 130 КУпАПпередбачає адміністративну відповідальність як за керування транспортними засобами особами в стані алкогольного, наркотичного чи іншого сп'яніння або під впливом лікарських препаратів, що знижують їх увагу та швидкість реакції, а також передача керування транспортним засобом особі, яка перебуває в стані такого сп'яніння чи під впливом таких лікарських препаратів, а так само відмова особи, яка керує транспортним засобом, від проходження відповідно до встановленого порядку огляду на стан алкогольного, наркотичного чи іншого сп'яніння або щодо вживання лікарських препаратів, що знижують увагу та швидкість реакції, та тягнуть за собою накладення штрафу на водіїв у розмірі шестисот неоподатковуваних мінімумів доходів громадян з позбавленням права керування транспортними засобами на строк один рік і на інших осіб - накладення штрафу в розмірі шестисот неоподатковуваних мінімумів доходів громадян.

Під час дослідження адміністративних матеріалів встановлено, що ОСОБА_1 дійсно скоїв адміністративне правопорушення, передбачене ч. 1ст. 130 КУпАП, про що свідчить протокол про адміністративне правопорушення серії БР № 274431 від 22 травня 2017 року, усні та письмові пояснення ОСОБА_1, письмові пояснення свідків ОСОБА_2 та ОСОБА_3, постановою про накладення адміністративного стягнення по справі про адміністративне правопорушення у сфері забезпечення безпеки дорожнього руху, зафіксоване не в автоматичному режимі серії АР № 197308 від 22.05.2017 року відносно ОСОБА_1 про скоєння адміністративного правопорушення, передбаченого ч. 2 ст. 126 КУпАП, відеозаписом.

З довідки регіонального сервісного центру № 1444РСЦ МВС в Донецькій області за вих. № 31/5-1444-6468 від 06.07.2017 року вбачається, що згідно Національної бази даних «НАІС» станом на 04.07.2017 року гр. ОСОБА_1 петрович, ІНФОРМАЦІЯ_4 посвідчення водія не отримував.

Відповідно до п. 28 Постанови Пленуму Верховного суду України № 14 від23 грудня 2005 року «Про практику застосування судами України законодавства у справах про деякі злочини проти безпеки дорожнього руху та експлуатації транспорту, а також про адміністративні правопорушення на транспорті»позбавлення права керувати транспортними засобами можна застосовувати тільки як основне адміністративне стягнення за вчинення правопорушень, передбачених ч. 3 ст.121, ч. 4 ст.122, ст.122-2, ч. 3 ст.123, статтями124 і 130 КУпАП. Суди не вправі застосовувати таке стягнення тоді, коли винна особа вже позбавлена такого права або взагалі його не мала.

Таким чином, у суду відсутні правові підстави для застосування в даному випадку покарання у вигляді позбавлення права керування транспортними засобами.

З огляду на наведене, суд приходить до висновку про наявність в діях ОСОБА_1 складу адміністративного правопорушення, передбаченого ч.1ст.130 КУпАП. та вважає за необхідне застосувати до останнього, адміністративне стягнення у вигляді штрафу у розмірі шестисот неоподатковуваних мінімумів доходів громадян, що становить10200,00грн. (десять тисяч двісті гривень 00 копійок) без позбавленням права керування транспортними засобами.

Згідностаті 304 КУпАПпитання, повязані з виконанням постанови про накладення адміністративного стягнення, вирішуються органом (посадою особою), який виніс постанову. Відповідно до ч. 2ст. 301 КУпАПвідстрочка виконання постанови про накладення адміністративного стягнення у вигляді штрафу (за винятком стягнення штрафу на місці вчинення адміністративного правопорушення) здійснюється в порядку, встановленому законом.Статтею 33 Закону України "Про виконавче провадження"передбачено, що за наявності обставин, що ускладнюють виконання рішення або роблять його неможливим (хвороба сторони виконавчого провадження, відрядження сторони виконавчого провадження, стихійне лихо тощо), сторони мають право звернутися до суду, який видав виконавчий документ, із заявою про відстрочку або розстрочку виконання рішення. З повідомлених ОСОБА_1 обставин вбачається, що правопорушнику, в силу його майнового стану, дійсно є складним здійснити оплату штрафу в розмірі 10200,00 гривень, тому наявні законні підстави для розстрочки виконання постанови про накладання адміністративного стягнення строком на 4 місяців.

Згідно до п. 5 ч. 2ст. 4 Закону України «Про судовий збір», у разі ухвалення судом постанови про накладення адміністративного стягнення ставка судового збору встановлюється у розміру 0,2 розміру мінімальної заробітної плати.

На підставі викладеного, керуючись ст. ст.36,40-1,124,130,268,283-285 Кодексу України про адміністративні правопорушення України, Законом УкраїниПро судовий збір, суд, -

ПОСТАНОВИВ:

ОСОБА_1, ІНФОРМАЦІЯ_1, уродженця ІНФОРМАЦІЯ_2, ідентифікаційний номер НОМЕР_1, визнати винним у скоєнні правопорушення, передбаченого ч. 1ст. 130 КУпАПта застосувати до нього адміністративне стягнення у вигляді штрафу у розмірі шестисот неоподатковуваних мінімумів доходів громадян, що становить 10200 (десять тисяч двісті) гривень 00 копійок, який слід сплатити на розрахунковий рахунок 31114149700001, ЄДРПОУ 38033949, МФО 834016, код платежу 21081300, одержувач платежу Донецьке УК Донецька область, без позбавленням права керування транспортними засобами.

Розстрочити ОСОБА_1, ІНФОРМАЦІЯ_1 сплату адміністративного штрафу у розмірі 10200 (десять тисяч двісті) гривень 00 копійок строком на 4 (чотири) місяці.

Стягнути з ОСОБА_1, ІНФОРМАЦІЯ_1, уродженця ІНФОРМАЦІЯ_2, ідентифікаційний номер НОМЕР_1 на користь держави судовий збір в розмірі 320 (триста двадцять) гривень 00 копійок, який сплатити на р/р 31215256700001, ЄДРПОУ 37993783, банк ГУ ДКСУ у м. Києві, отримувач коштів ГУК у м. Києві/ м. Київ/22030106,код банку отримувача 820019, кодкласифікації доходів бюджету22030106.

Постанова може бути оскаржена до Апеляційного суду Донецької області через Добропільський міськрайонний суд Донецької області протягом десяти днів з дня отримання постанови.

Після закінчення строку встановленої розстрочки строк предявлення до примусового виконання постанови в частині накладання адміністративного стягнення в виді штрафу - протягом трьох місяців.

СуддяА.О. Кошля