
Справа № 550/578/17
Провадження № 3/550/272/17
ПОСТАНОВА
Іменем України
24 липня 2017 року смт. Чутове
Суддя Чутівського районного суду Полтавської області Антонов А.А., за участю прокурора Голубицького В.В., особи, яка притягується до адміністративної відповідальності - ОСОБА_1, розглянувши у відкритому судовому засіданні в залі судових засідань в смт. Чутове справу про адміністративне правопорушення, яка надійшла від відділу Управління захисту економіки в Полтавській області Департаменту захисту економіки Національної поліції України про притягнення до адміністративної відповідальності
ОСОБА_1, ІНФОРМАЦІЯ_1, уродженки с. Кочубеївка Чутівського району Полтавської області, українки, гр. України, одруженої, не працюючої, депутата Гряківської сільської ради Чутівського району Полтавської області, жительки АДРЕСА_1, ідентифікаційний № НОМЕР_1
за ч.1 та 2 ст. 172-7 КУпАП, -
В С Т А Н О В И В :
Згідно рішення 1 сесії 7 скликання Гряківської сільської ради Чутівського району Полтавської області (надалі - Гряківська сільська рада) від 11.11.2015 р. «Про визнання повноважень депутатів Гряківської сільської ради» ОСОБА_1 обрано депутатом Гряківської сільської ради, та, відповідно до довідки Гряківської сільської ради про склад сім'ї № 02-20/327 від 16.05.2017 р. та заявою ОСОБА_2 про видачу йому паспорту від 25.01.2005 р., є матір'ю ОСОБА_2
03.03.2016 р. у приміщенні будівлі Гряківської сільської ради за адресою с. Грякове Чутівського району Полтавської області, вул. Центральна, 81, під час засідання 5 сесії 7 скликання Гряківської сільської ради, де була присутня ОСОБА_1, розглядалось питання про надання дозволу на виготовлення проекту землеустрою щодо відведення земельної ділянки для ведення особистого селянського господарства, а саме надання дозволу на виготовлення проекту землеустрою щодо відведення земельних ділянок для ведення особистого селянського господарства та для передачі безоплатно у приватну власність на території Гряківської сільської ради за межами населених пунктів земельної ділянки площею 2 га за рахунок земель комунальної власності ОСОБА_2, синові депутата цієї ради ОСОБА_1
Перед початком голосування ОСОБА_1 не довела до відому депутатів Гряківської сільської ради про наявність у неї конфлікту інтересів, після чого взяла участь у голосуванні за прийняття рішення у вищевказаному питанні, що підтверджується довідкою Гряківської сільської ради № 02-20/392 від 21.06.2017 р., згідно з якою заяв від депутатів, які були присутні 03.03.2016 р. на 5 сесії 7 скликання Гряківської сільської ради, про конфлікт інтересів до сільської ради не надходило.
Згідно протоколу 5 сесії 7 скликання Гряківської сільської ради по вищевказаному питанню депутати даної сільської ради проголосували одноголосно.
За результатами розгляду даного питання Гряківською сільською радою прийнято рішення про надання дозволу на виготовлення проекту землеустрою щодо відведення земельної ділянки для ведення особистого селянського господарства для передачі безоплатно у приватну власність на території Гряківської сільської ради за межами населених пунктів земельної ділянки площею 2 га за рахунок земель комунальної власності ОСОБА_2
Відповідно до п.п. б п. 1 ч. 1 ст. 3 Закону України «Про запобігання корупції» депутати місцевих рад є суб'єктом відповідальності за правопорушення, пов'язані з корупцією.
ОСОБА_1 є депутатом Гряківської сільської ради, на яку поширюється дія Закону України «Про запобігання корупції» та є суб'єктом відповідальності за вчинення правопорушень, пов'язаних з корупцією, у тому числі обмеження та зобов'язання, передбачені цим Законом.
Відповідно до ст. 2 Закону України «Про статус депутатів місцевих рад» депутат сільської, селищної, міської, районної у місті, районної, обласної ради (надалі - депутат місцевої ради) є представником інтересів територіальної громади села, селища, міста чи їх громад, який відповідно до Конституції України і закону про місцеві вибори обирається на основі загального, рівного, прямого виборчого права шляхом таємного голосування на строк, встановлений Конституцією України.
Згідно зі ст. 8 Закону України «Про статус депутатів місцевих рад» депутат місцевої ради є представником інтересів територіальної громади, виборців свого виборчого округу та член ради, здійснюючи депутатські повноваження та повинен дотримуватися таких правил депутатської етики, а саме не використовувати депутатський мандат в особистих інтересах, керуватися у своїй діяльності загальновизнаними принципами порядності, честі і гідності та на депутатів місцевих рад поширюються вимоги та обмеження, встановлені Законом України «Про засади запобігання і протидії корупції».
Вимогами ст. 22 Закону України «Про запобігання корупції» депутату сільської ради забороняється використовувати свої службові повноваження або своє становище в приватних інтересах.
Відповідно до ч. 1 ст. 1 та п. 2 ч. 1 ст. 28 Закону України «Про запобігання корупції» реальний конфлікт інтересів - суперечність між приватним інтересом особи та її службовими чи представницькими повноваженнями, що впливає на об'єктивність або неупередженість прийняття рішень, або на вчинення чи не вчинення дій під час виконання зазначених повноважень.
Відповідно до ч. 1 ст. 35 Закону України «Про запобігання корупції» правила врегулювання конфлікту інтересів в діяльності Президента України, народних депутатів України, членів Кабінету Міністрів України, керівників центральних органів виконавчої влади, які не входять до складу Кабінету Міністрів України, суддів Конституційного Суду України та суддів загальної юрисдикції, голів, заступників голів обласних та районних рад, міських, сільських, селищних голів, секретарів міських, сільських, селищних рад, депутатів місцевих рад визначаються законами, які регулюють статус відповідних осіб та засади організації відповідних органів.
Згідно із вимогами ч. 1 ст. 59-1 Закону України «Про місцеве самоврядування в Україні» сільський, селищний, міський голова, секретар, депутат сільської, селищної, міської ради, голова, заступник голови, депутат районної, обласної, районної у місті ради бере участь у розгляді, підготовці та прийнятті рішень відповідною радою за умови самостійного публічного оголошення про це під час засідання ради, на якому розглядається відповідне питання.
Тобто, врегулювання конфлікту інтересів у депутата сільської ради здійснюється шляхом самостійного публічного оголошення ним про це під час засідання ради, на якому розглядається відповідне питання.
Відповідно до ст. 3 Закону України «Про запобігання корупції» близькі особи - особи, які спільно проживають, пов'язані спільним побутом і мають взаємні права та обов'язки із суб'єктом, зазначеним у ч. 1 ст. 3 цього Закону (крім осіб, взаємні права та обов'язки яких із суб'єктом не мають характеру сімейних), у тому числі особи, які спільно проживають, але не перебувають у шлюбі, а також - незалежно від зазначених умов - чоловік, дружина, батько, мати, вітчим, мачуха, син, дочка, пасинок, падчерка, рідний брат, рідна сестра, дід, баба, прадід, прабаба, внук, внучка, правнук, правнучка, зять, невістка, тесть, теща, свекор, свекруха, усиновлювач чи усиновлений, опікун чи піклувальник, особа, яка перебуває під опікою або піклуванням згаданого суб'єкта.
В примітці до ст. 172-7 КУпАП зазначено, що під реальним конфліктом інтересів слід розуміти суперечність між приватним інтересом особи та її службовими чи представницькими повноваженнями, що впливає на об'єктивність або неупередженість прийняття рішень, або на вчинення чи не вчинення дій під час виконання вказаних повноважень.
Статтею 1 Закону України «Про запобігання корупції» розмежовані потенційний та реальний конфлікти інтересів. Зокрема, реальний конфлікт інтересів - це суперечність між приватним інтересом особи та її службовими чи представницькими повноваженнями, що впливає на об'єктивність або неупередженість прийняття рішень, або на вчинення чи не вчинення дій під час виконання зазначених повноважень. Тобто, обов'язковою ознакою конфлікту інтересів є наявність суперечностей між особистими інтересами та службовими чи представницькими повноваженнями особи, які можуть вплинути на прийняття рішення чи вчинення дій при виконанні особою службових чи представницьких повноважень.
В судовому засіданні ОСОБА_1 свою вину у вчиненні даних адміністративних правопорушень визнала частково, пояснивши, що вона не знала, що не мала право голосувати по питанню надання дозволу на виготовлення проекту землеустрою щодо відведення земельної ділянки для ведення особистого селянського господарства, а саме надання дозволу на виготовлення проекту землеустрою щодо відведення земельної ділянки для ведення особистого селянського господарства та для передачі безоплатно у приватну власність на території Гряківської сільської ради за межами населених пунктів земельної ділянки площею 2 га за рахунок земель комунальної власності ОСОБА_2
Прокурор в судовому засіданні зазначив, що дії ОСОБА_1 вірно кваліфіковані за ч. 1 та 2 ст.172-7 КУпАП, а тому вважає достатнім та доцільним застосувати до неї адміністративне стягнення у виді штрафу.
Суд, заслухавши пояснення особи, яка притягається до відповідальності, та думку прокурора, дослідивши матеріали справи вважає, що ОСОБА_1 порушила вимоги щодо запобігання та врегулювання конфлікту інтересів, передбачені ст.ст. 28 та ст. 35 Закону України «Про запобігання корупції», ст. 59-1 Закону України «Про місцеве самоврядування в Україні», тобто публічно особисто не повідомила сесію Гряківської сільської ради про наявність у неї реального конфлікту інтересів, чим вчинила адміністративні правопорушення, передбачене ч. 1 ст. 172-7 КУпАП, а саме неповідомлення особою у встановлених законом випадках та порядку про наявність у неї реального конфлікту інтересів, а також вчинила дії та прийняла рішення в умовах реального конфлікту інтересів, чим вчинила адміністративне правопорушення, передбачене ч. 2 ст. 172-7 КУпАП.
Обставиною, що пом'якшує відповідальність за адміністративне правопорушення, вбачаю щире розкаяння винної.
Обставини, що обтяжують відповідальність за адміністративне правопорушення, відсутні.
Враховуючи викладене, особу правопорушника, вважаю за необхідне, з метою запобігання вчинення у подальшому нових правопорушень, застосувати до ОСОБА_1 стягнення у виді штрафу з урахуванням вимог ст. 36 КУпАП.
Керуючись ст.ст. 33-36, 38, 172-7, 283, 284 КУпАП, суддя -
П О С Т А Н О В И В :
ОСОБА_1 визнати винною у вчиненні адміністративних правопорушень, передбачених ч. 1 та 2 ст. 172-7 КУпАП, і застосувати до неї, з урахуванням ст. 36 КУпАП, стягнення у виді штрафу в доход держави в розмірі 200 неоподатковуваних мінімумів доходів громадян, що складає 3 400 (три тисячі чотириста) грн.
У разі несплати добровільно штрафу протягом 15 днів з дня вручення копії постанови, при примусовому виконанні постанови суду згідно ч. 2 ст. 308 КУпАП штраф підлягає стягненню у подвійному розмірі у сумі 6 800 грн.
Стягнути із ОСОБА_1 на користь держави 320 грн. судового збору. (рахунок: 31215256700001, одержувач: ГУК у м. Києві/м.Київ/22030106, код за ЄДРПОУ: 37993783, банк отримувача: ГУ ДКСУ у м. Києві, код банку отримувача: 820019, призначення платежу: судовий збір по справі про адміністративне правопорушення відносно ОСОБА_1, Чутівський районний суд Полтавської області, код ЄДРПОУ: 02886172)
Постанова може бути оскаржена до Апеляційного суду Полтавської області через Чутівський районний суд протягом десяти днів з дня її винесення.
Суддя