Ухвала суду № 67966228, 03.07.2017, Коростишівський районний суд Житомирської області

Дата ухвалення
03.07.2017
Номер справи
280/200/17
Номер документу
67966228
Форма судочинства
Кримінальне
Компанії, зазначені в тексті судового документа
Державний герб України

Коростишівський районний суд Житомирської області

Справа № 280/200/17

Провадження № 1-кс/280/407/17

У Х В А Л А

03 липня 2017 року м.Коростишів

Слідчий суддя Коростишівського районного суду Житомирської області Пасічний Т.З., при секретарі Сьомак Л.І., за участю прокурора Швець М.В., розглянув клопотання прокурора Коростишівської місцевої прокуратури ОСОБА_1 про надання дозволу на проведення позапланової виїзної ревізії, перевіривши надані матеріали досудового розслідування, внесеного до Єдиного реєстру досудових розслідувань за №12017060190000071 від 25.01.2017, за ознаками кримінального правопорушення передбаченого ч. 1 ст. 358 КК України,

ВСТАНОВИВ:

Прокурор Коростишівської місцевої прокуратури звернулась до суду з клопотанням про надання дозволу на проведення позапланової виїзної ревізії окремих питань фінансово-господарської діяльності Вишевицької сільської ради Радомишльського району Житомирської області

Так, до Коростишівського ВП ГУ НП в Житомирській області 25.01.2017 надійшли матеріали перевірки управління захисту економіки в Житомирській області за фактом внесення посадовими особами Вишевицької сільської ради Радомишльського району Житомирської області неправдивих відомостей до актів виконаних робіт під час здійснення будівельних робіт підрядниками ПП «Реалбуд» та ПП «Лотос» у 2016 році на підставі укладених договорів.

25.01.2017 року до Єдиного реєстру досудових розслідування внесено відомості за номером 12017060190000071 з правовою кваліфікацією кримінального правопорушення за ч. 1 ст. 358 КК України.

У ході досудового розслідування встановлено, що 12.08.2016 року між Вишевицькою сільською радою та ПП «Реалбуд» за результатами проведених відкритих торгів укладено договір №15 на проведення будівельних робіт по обєкту: «Капітальний ремонт закладу амбулаторії ЗПСМ в с.Вишевичі по вул.Миру, 18 Радомишльського району Житомирської області ДК 021:2015-45453000-7» (Капітальний ремонт і реставрація)», загальною вартістю 1592977,72 грн. з ПДВ та терміном дії до 31.12.2016 року.

У подальшому, 07.12.2016 року та 20.12.2016 року між сторонами було укладено додаткові угоди до даного договору, за якими загальна вартість будівельний робіт становить 2298869 грн. з ПДВ.

На виконання вказаних правочинів, після підписання актів виконаних робіт, управлінням Державної казначейської служби в Радомишльському районі на рахунки виконавця робіт ПП «Реалбуд» у грудні 2016 року перераховано бюджетні кошти у повному обсязі на вищевказану суму.

У той же час, у ході досудового розслідування встановлено, що на момент перерахування коштів будівельні роботи за вказаним договором фактично виконані не було.

Також, встановлено, що 21.11.2016 року між Вишевицькою сільською радою та ПП «Лотос» укладено договір №21/112016 на проведення будівельних робіт по обєкту: «Реконструкція приміщення Іршанської ЗОШ I-III ступеня з добудовою спортзалу, роздягальні та санвузла в с. Ірша по вул. Гагаріна, 14», загальною вартістю 701230,00 грн. та терміном дії до 31.12.2016.

На виконання вказаного договору та на підставі актів виконаних робіт управлінням Державної казначейської служби в Радомишльському районі на рахунки виконавця робіт ПП «Лотос» у грудні 2016 року перераховано бюджетні кошти у повному обсязі.

У той же час, у ході досудового розслідування встановлено, що на момент перерахування коштів будівельні роботи за вказаним договором фактично виконані не було.

Враховуючи викладене, для зясування всіх обставин кримінального правопорушення виникла необхідність зясування окремих питань фінансово-господарської діяльності Вишевицької сільської ради Радомишльського району Житомирської області (код ЄДПОУ 04343748) шляхом проведення позапланової виїзної ревізії, результати проведення якої можуть бути використані як докази під час досудового розслідування.

У судовому засіданні прокурор клопотання підтримав з наведених вище підстав.

Повноваження прокурора та слідчого у кримінальному провадженні, які визначались ст.ст.36, 40 КПК України щодо призначення перевірок із законодавства виключені.

Разом з тим, за змістом ч.2 ст.93 КПК України сторона обвинувачення здійснює збирання доказів шляхом проведення витребування та отримання від органів державної влади, органів місцевого самоврядування, підприємств, установ, організацій, службових та фізичних осіб речей, документів, відомостей, висновків експертів, висновків ревізій та актів перевірок, проведення інших процесуальних дій, передбачених цим Кодексом.

Відповідно до ст.11 Закону України «Про основні засади здійснення державного фінансового контролю в Україні », позапланова виїзна ревізія може здійснюватися лише за наявності підстав для її проведення на підставі рішення суду. Позапланова ревізія підконтрольної установи не може проводитися частіше одного разу на квартал (частина 6).

Позапланові виїзні ревізії суб'єктів господарської діяльності незалежно від форми власності, які не віднесені цим Законом до підконтрольних установ, проводяться органами державного фінансового контролю за рішенням суду, ухваленим на підставі клопотання слідчого, прокурора для забезпечення розслідування під час кримінального провадження (частина 7). Орган державного фінансового контролю, прокурор або слідчий, який ініціює проведення позапланової виїзної ревізії, подає до суду письмове обґрунтування підстав такої ревізії та дати її початку і закінчення, документи, які відповідно до частин п'ятої і сьомої цієї статті свідчать про виникнення підстав для проведення такої ревізії, а також на вимогу суду - інші відомості .

У відповідності до п.1 Положення про державну аудиторську службу України, затвердженому постановою КМУ від 03.02.2016 №43 Державна аудиторська служба України (Держаудитслужба) є центральним органом виконавчої влади, діяльність якого спрямовується і координується Кабінетом Міністрів України та який забезпечує формування і реалізує державну політику у сфері державного фінансового контролю.

Згідно п.4 вказаного Положення Держаудитслужба відповідно до покладених на неї завдань здійснює контроль за: цільовим, ефективним використанням і збереженням державних фінансових ресурсів, необоротних та інших активів; досягненням економії бюджетних коштів і результативності в діяльності розпорядників бюджетних коштів; цільовим використанням і своєчасним поверненням кредитів (позик), отриманих під державні (місцеві) гарантії; достовірністю визначення потреби в бюджетних коштах під час складання планових бюджетних показників та відповідністю взятих розпорядниками бюджетних коштів бюджетних зобовязань відповідним бюджетним асигнуванням, паспорту бюджетної програми (у разі застосування програмно-цільового методу в бюджетному процесі); відповідністю взятих розпорядниками бюджетних коштів довгострокових зобовязань за енергосервісом затвердженим в установленому порядку умовам закупівлі енергосервісу; дотриманням законодавства на всіх стадіях бюджетного процесу щодо державного і місцевих бюджетів; дотриманням законодавства про державні закупівлі; веденням бухгалтерського обліку, а також складенням фінансової і бюджетної звітності, паспортів бюджетних програм та звітів про їх виконання (у разі застосування програмно-цільового методу в бюджетному процесі), кошторисів та інших документів, що застосовуються в процесі виконання бюджету; станом і достовірністю бухгалтерського обліку і фінансової звітності; виконанням функцій з управління обєктами державної власності; станом внутрішнього контролю та внутрішнього аудиту у розпорядників бюджетних коштів, станом внутрішнього контролю в інших підконтрольних установах; усуненням виявлених недоліків і порушень;

Згідно ч.2 ст.124 Конституції України юрисдикція суддів поширюється на всі правовідносини, що виникають у державі. Окрім того, слід врахувати загальні засади кримінального провадження, які визначені у ст. 9 КПК України та ст.28 цього кодексу.

Як вбачається з листа начальника Управління Північного офісу Держаудитслужби в Житомирській області від 19.06.2017 виїзну ревізію можливо здійснити з 31.07.2017 року.

На підставі викладеного, керуючись ст.ст.93,110 КПК України,-

УХВАЛИВ:

Клопотання задовольнити.

Надати дозвіл на проведення позапланової виїзної ревізії у кримінальному провадженні №12017060190000071 позапланову виїзну ревізію окремих питань фінансово-господарської діяльності Вишевицької сільської ради Житомирської області, код ЄДРПОУ 04343748, юридична та фактична адреса: вул. Клевцова, 2, с.Вишевичі, Радомишльський р-н, Житомирська обл., 12214 за період з 01.01.2016 року на час проведення перевірки.

Проведення ревізії доручити працівникам Управління Північного офісу Держаудитслужби в Житомирській області (10014, м.Житомир, Майдан ім. С.П.Корольова, буд. 12).

У ході проведення позапланової виїзної ревізії на вирішення Управлінню північного офісу Держаудитслужби в Житомирській області поставити питання:

1. Чи дотримано службовими особами комітету з конкурсних торгів Вишевицької сільської ради Радомишльського району Житомирської області вимоги ЗУ «Про здійснення державних закупівель» при проведенні процедури закупівель на проведення будівельних робіт по обєкту: «Капітальний ремонт закладу амбулаторії ЗПСМ в с. Вишевичі по вул. Миру, 18 Радомишльського району Житомирської області ДК 021:2015-45453000-7» (Капітальний ремонт і реставрація)».

2. Чи дотримано вимоги законодавства при укладанні договору підряду № 15 від 12.08.2016 року між Замовником (Вишевицька сільська рада Радомишльського району Житомирської області) та Підрядником (Приватне підприємство «Реалбуд»).

3. Чи дотримано вимоги законодавства при укладанні додаткової угоди від 07.12.2016 року до договору підряду № 15 від 12.08.2016 між Замовником (Вишевицька сільська рада Радомишльського району Житомирської області) та Підрядником (Приватне підприємство «Реалбуд») №1.

4. Чи дотримано вимоги законодавства при укладанні додаткової угоди від 20.12.2016 до договору підряду № 15 від 12.08.2016 між Замовником (Вишевицька сільська рада Радомишльського району Житомирської області) та Підрядником (Приватне підприємство «Реалбуд») №2.

3. Чи дотримано службовими особамивимоги законодавства по виконанню договору з технічного нагляду за якістю та обсягами будівельних робіт по обєкту «Капітальний ремонт закладу амбулаторії ЗПСМ в с.Вишевичі по вул.Миру, 18 Радомишльського району Житомирської області ДК 021:2015-45453000-7»(Капітальний ремонт і реставрація)».

4. Чи відповідають обєми фактично виконаних робіт підрядником обємам, передбаченим документацією конкурсних торгів, пропозиції конкурсних торгів переможця, договору підряду № 15 від 12.08.2016 та актам приймання виконаних будівельних робіт. Чи дотримано вимоги Законодавства при оформленні актів приймання виконаних будівельних робіт.

5. Чи виконані обовязки по здійсненню технічного нагляду за якістю та обсягами будівельних робіт по обєкту «Капітальний ремонт закладу амбулаторії ЗПСМ в с. Вишевичі по вул. Миру, 18 Радомишльського району Житомирської області ДК 021:2015-45453000-7»(Капітальний ремонт і реставрація)».

6. Чи дотримано вимоги законодавства при укладанні договору підряду від 21.11.2016 року № 21/11-2016 між Замовником (Вишевицька сільська рада Радомишльського району Житомирської області) та Підрядником (Приватне підприємство «Лотос»).

7. Чи дотримано службовими особами вимоги законодавства по виконанню договору від 20.12.2016 №58-10-2016 з технічного нагляду за капітальним ремонтом.

8. Чи відповідають обєми фактично виконаних робіт підрядником обємам передбаченим договором підряду від 21.11.2016 № 21/11-2016 та актам приймання виконаних будівельних робіт. Чи дотримано вимоги Законодавства при оформленні актів приймання виконаних будівельних робіт.

9. Чи виконані обовязки по здійсненню технічного нагляду за виконання робіт згідно укладеного договору від 20.12.2016 №58-10-2016.

10. Чи виявлено порушення відповідно до чинного законодавства при використанні бюджетних коштів за наслідками виконання вищевказаних договорів, у якій сумі та з чиєї вини заподіяна матеріальна шкода (збитки).

Встановити строк проведення ревізії 10 робочих днів, починаючи з 31.07.2017 року включно.

Ухвала оскарженню не підлягає.

Суддя Т.З.Пасічний