ОКРУЖНИЙ АДМІНІСТРАТИВНИЙ СУД міста КИЄВА
01051, м. Київ, вул. Болбочана Петра 8, корпус 1
У Х В А Л А
про відкриття провадження в адміністративній справі
27 липня 2017 року
м. Київ
№ 826/6983/17
Суддя Окружного адміністративного суду міста Києва – Аблов Є.В., розглянувши матеріали адміністративного позову Головного управління Держпродспоживслужби у м. Києві до товариства з обмеженою відповідальністю «Планеттойс» про стягнення добровільно не сплаченої суми штрафів у розмірі 6783,00 грн.,-
В С Т А Н О В И В:
З позовом до Окружного адміністративного суду міста Києва звернулося Головне управління Держпродспоживслужби у м. Києві до ТОВ «Планеттойс» про стягнення добровільно не сплаченої суми штрафів у розмірі 6783,00 грн.
Ухвалою Окружного адміністративного суду м. Києва від 14.06.2017 року залишено без руху позовну заяву та надано строк на усунення виявлених недоліків шляхом надання до суду доказів сплати судового збору у розмірі 1600,00 грн. – за подання позовної заяви та 480 грн. – за подання клопотання про забезпечення позову.
15.06.2017 року до суду надійшла заява Головного управління Держпродспоживслужби у м. Києві про звільнення від сплати судового збору за подання позовної заяви, обгрунтована відсутністю коштів на рахунках органу державної влади.
Відповідно до ч. 1, 2 ст. 87 Кодексу адміністративного судочинства України (далі – КАС України) судові витрати складаються із судового збору та витрат, пов'язаних з розглядом справи.
Розмір судового збору, порядок його сплати, повернення і звільнення від сплати встановлюються законом.
Норми ч. 1 ст. 5 Закону України «Про судовий збір» не містять вказівок на звільнення від сплати судового збору у судових інстанціях територіальних органів Державної служби України з питань безпечності харчових продуктів та захисту споживачів.
Водночас відповідно до ч. 1 ст. 88 КАС України суд, враховуючи майновий стан сторони, може своєю ухвалою зменшити розмір належних до оплати судових витрат чи звільнити від їх оплати повністю або частково, чи відстрочити або розстрочити сплату судових витрат на визначений строк.
Дослідивши додані позивачем до заяви від 15.06.2017 року документи суд дійшов висновку про можливість відстрочення позивачу сплату судового збору до вирішення справи по суті.
Розглянувши адміністративний позов Головного управління Держпродспоживслужби у м. Києві та додані до нього документи, суд вважає, що позовна заява подана з додержанням вимог ст.ст. 105-106 КАС України. Позов підсудний Окружному адміністративному суду міста Києва, підстав залишити адміністративний позов без руху або повернути його відповідно до ст. 108 КАС України, а також для відмови в відкритті провадження по справі згідно ст. 109 КАС України – не встановлено.
Згідно з п. 3 ч. 1 ст. 183-2 КАС України справа підлягає до розгляду в порядку скороченого провадження.
Відповідно до ч. 2 ст. 183-2 КАС України вимоги зазначені в позовній заяві не стосуються прав, свобод, інтересів та обов'язків третіх осіб.
Відповідно до вимог ч.3 ст. 106 Кодексу адміністративного судочинства України позивачем надіслано відповідачу копію позовної заяви та доданих до неї документів.
Керуючсиь ст.ст. 105, 106, 183-2 КАС України, суд, -
У Х В А Л И В :
Відкрити скорочене провадження у справі за адміністративним позовом Головного управління Держпродспоживслужби у м. Києві до товариства з обмеженою відповідальністю «Планеттойс» про стягнення добровільно не сплаченої суми штрафів у розмірі 6783,00 грн.
Відстрочити Головному управлінню Держпродспоживслужби у м. Києві сплату судового збору до вирішення справи по суті.
Копію ухвали направити сторонам у справі.
Відповідачу у десятиденний строк з дня одержання копії ухвали суду, але не пізніше 07.08.2017 р., надати до суду письмові заперечення проти позову та необхідні документи або заяву про визнання позову.
Роз’яснити відповідачу, що в разі неподання заперечень проти позову, справа буде вирішена на підставі наявних в ній доказів та розглянута в порядку скороченого провадження протягом трьох днів з дня закінчення строку, встановленого для їх подання, якщо справа розглядатиметься за місцезнаходженням відповідача, та протягом трьох днів - у разі, якщо протягом семи днів з дня закінчення строку, встановленого для подання заперечень, вони не надійшли до суду, якщо справа не розглядається за місцезнаходженням відповідача.
Справа розглядатиметься суддею одноособово, без проведення судового засідання та виклику осіб, які беруть участь у справі.
Ухвала про відкриття провадження оскарженню не підлягає.
Суддя Є.В. Аблов
Інформація про процесуальні права і обов’язки осіб, які беруть участь у справі.
Відповідно до ст.49, 51 Кодексу адміністративного судочинства України особи, які беруть участь у справі, мають рівні процесуальні права і обов'язки. Особи, які беруть участь у справі, зобов'язані добросовісно користуватися належними їм процесуальними правами і неухильно виконувати процесуальні обов'язки. Особи, які беруть участь у справі, мають право: 1) знати про дату, час і місце судового розгляду справи, про всі судові рішення, які ухвалюються у справі та стосуються їхніх інтересів; 2) знайомитися з матеріалами справи; 3) заявляти клопотання і відводи; 4) давати усні та письмові пояснення, доводи та заперечення; 5) подавати докази, брати участь у дослідженні доказів; 6) висловлювати свою думку з питань, які виникають під час розгляду справи, задавати питання іншим особам, які беруть участь у справі, свідкам, експертам, спеціалістам, перекладачам; 7) подавати заперечення проти клопотань, доводів і міркувань інших осіб; 8) знайомитися з технічним записом та журналом судового засідання і подавати письмові зауваження до них; 9) робити із матеріалів справи виписки, знімати копії з матеріалів справи, одержувати копії судових рішень; 10) оскаржувати судові рішення у частині, що стосується їхніх інтересів; 11) користуватися іншими процесуальними правами, наданими їм цим Кодексом. Особи, які беруть участь у справі, можуть за власний рахунок додатково замовити та отримати в суді засвідчені копії документів і витяги з них.
Крім прав та обов'язків, визначених у статті 49 цього Кодексу, позивач має право змінити підставу або предмет адміністративного позову, збільшити або зменшити розмір позовних вимог або відмовитися від адміністративного позову в будь-який час до закінчення судового розгляду. Позивач має право відмовитися від адміністративного позову й у суді апеляційної чи касаційної інстанції до закінчення відповідно апеляційного чи касаційного розгляду.
Крім прав та обов'язків, визначених у статті 49 цього Кодексу, відповідач має право визнати адміністративний позов повністю або частково, подати заперечення проти адміністративного позову.
Сторони можуть досягнути примирення на будь-якій стадії адміністративного процесу, що є підставою для закриття провадження в адміністративній справі.
Суд не приймає відмови позивача від адміністративного позову, визнання адміністративного позову відповідачем і не визнає умов примирення сторін, якщо ці дії суперечать закону або порушують чиї-небудь права, свободи чи інтереси.