
Справа № 359/5017/17
Провадження № 2а/359/344/2017
П О С Т А Н О В А
І М Е Н Е М У К Р А Ї Н И
13 липня 2017 року м. Бориспіль
Бориспільський міськрайонний суд Київської області в складі:
головуючого судді Вознюка С.М.
при секретарі Пугач Д.О.,
розглянувши у відкритому судовому засіданні без технічної фіксації справу за адміністративним позовом ОСОБА_1 до Головного управління Пенсійного фонду України у Київській області про визнання дій неправомірними та зобовязання вчинити дії, -
в с т а н о в и в:
26.06.2017 року позивач звернувся до Бориспільського міськрайонного суду з даним адміністративним позовом, якому просить визнати дії Головного управління Пенсійного фонду України в Київській області щодо відмови йому у перерахунку раніше призначеної пенсії на підставі довідки про розмір грошового забезпечення, наданої Державним підприємством обслуговування повітряного руху України, протиправними. Зобов'язати Головне управління Пенсійного фонду України в Київській області здійснити йому перерахунок та виплату пенсії з 01 січня 2017 року, виходячи з розрахунку 90% від грошового забезпечення для обчислення пенсії, на підставі довідки від 10 квітня 2017 року №2.2.1-39-99 наданої Державним підприємством обслуговування повітряного руху України, без обмеження максимального розміру пенсії та зобов'язати Головне управління Пенсійного фонду України у Київській області провести перерахунок доплати, як різницю між отриманою та перерахованою пенсією з 01 січня 2017 року, та виплатити заборгованість.
Свої позовні вимоги позивач обґрунтував тим, що з 01 січня 2007 року він перебуває на обліку в управлінні пенсійного забезпечення військовослужбовців та деяких інших категорій громадян головного управління Пенсійного фонду України у Київській області та отримує пенсію за вислугу років згідно норм ст. 13 Закону України «Про пенсійне забезпечення осіб, звільнених з військової служби, та деяких інших осіб» від 09.04.1992 року №2262-ХІІ, пенсійна справа ФК 78756. З 31 липня 1994 року по 11 грудня 2006 року він проходив службу в Збройних Силах України. В 1992 році був відряджений для подальшого проходження служби до Державного підприємства обслуговування повітряного руху України із залишенням на військовій службі, де з 1992 року по 11 грудня 2006 року проходив службу на різних посадах та отримував грошове забезпечення. Наказом заступника Міністра оборони України (по особовому складу) №99 від 24 листопада 2006 року його було звільнено з військової служби у запас, згідно з пунктом 67 підпункт «б» (за станом здоровя) Положення про проходження військової служби особами офіцерського складу, прапорщиками (мічманами) Збройних Сил України, з посади заступника керівника польотів Регіонального структурного підрозділу «Київцентраеро» Державного підприємства обслуговування повітряного руху України, у військовому званні підполковник. Зазначеним наказом мені була визначена вислуга років у Збройних Силах України яка складає: в календарному обчисленні - 32 роки 03 місяці, пільгова - 45 років 03 місяців. Наказом Генерального директора Державного підприємства обслуговування повітряного руху України №577/о від 06 грудня 2006 року та наказом т.в.о. директора РСП «Київцентраеро» №465/о від 15 грудня 2006 року він був виключений зі списків особового складу з 11 грудня 2006 року. При звільненні, Державним підприємством обслуговування повітряного руху України йому була видана довідка про розмір його грошового забезпечення, на підставі якої йому була призначена відповідачем пенсія за вислугу років в розмірі 90 % грошового забезпечення. Наказом Державного підприємства обслуговування повітряного руху України №20 від 20 січня 2017 року «Про підвищення посадових окладів військовослужбовцям, відрядженим до Украероруху» з 01 січня 2017 року були змінені розміри посадових окладів військовослужбовців Збройних Сил України, які відряджені до Украероруху для виконання завдань в інтересах оборони Держави та її безпеки із залишенням на військовій службі, збільшено розмір грошового забезпечення за посадою заступника керівника польотів Регіонального структурного підрозділу «Київцентраеро» Державного підприємства обслуговування повітряного руху України, який склав 12 015 гривень. Він звернувся до Державного підприємства обслуговування повітряного руху України за довідкою про розмір грошового забезпечення за займаною посадою заступника керівника польотів районного диспетчерського центру РСП «Київцентраеро» Державного підприємства обслуговування повітряного руху України, отримавши яку, спрямував до Головного управління Пенсійного Фонду України у Київській області. Однак, Головне управління Пенсійного Фонду України у Київській області своїм листом від 28 квітня 2017 року за №2180/21 відмовило йому в перерахунку пенсії. Вважає відмову Головного управління Пенсійного Фонду України в Київській про проведення перерахунку йому пенсії незаконною, у звязку з чим звернувся до суду для захисту своїх прав.
Позивач та його представник в судове засідання не зявилися, у своїй письмовій заяві представник позивача просив проводити розгляд справи без його участі на підставі наявних у справі матеріалів. Позовні вимоги підтримав в повному обсязі, просив їх задовольнити.
Представник відповідача в судове засідання не зявився. В письмових запереченнях адміністративний позов не визнав, просив відмовити в його задоволенні посилаючись на те, що виключне право визначати види та розміри грошового забезпечення військовослужбовців, у т.ч. відряджених до цивільних установ, надається Кабінету Міністрів України. Після 18.06.2011 року рішень КМУ про зміни розмірів грошового забезпечення військовослужбовців, у тому числі збільшення розміру посадового окладу за займаною позивачем перед звільненням з військової служби посадою не приймалось. Наказ цивільної установи, якою є Державне підприємство обслуговування повітряного руху України та на підставі якого позивач просить суд зобовязати Головне управління здійснити перерахунок пенсії не є нормативно - правовим актом, на підставі яких має здійснюватись перерахунок пенсії. Крім того зазначив, що відповідно до ст. 99 КАС України для звернення до адміністративного суду за захистом прав, свобод та інтересів особи встановлюється шестимісячний строк, який, якщо не встановлено інше, обчислюється з дня, коли особа дізналася або повинна була дізнатися про порушення своїх прав, свобод чи інтересів. За захистом своїх порушених прав позивач звернувся до суду 26.06.2017, однак просить суд задовольнити вимоги з 01.01.2017 року, у звязку з чим підстави для задоволення позову відсутні.
Дослідивши письмові докази, які містяться в матеріалах адміністративної справи, суддя дійшов до висновку, що адміністративний позов підлягає частковому задоволенню з наступних підстав.
Судом встановлено, що з 1 січня 2007 року ОСОБА_1 перебуває на обліку в управлінні пенсійного забезпечення військовослужбовців та деяких інших категорій громадян головного управління Пенсійного фонду України у Київській області та отримує пенсію за вислугу років згідно норм ст. 13 Закону України «Про пенсійне забезпечення осіб, звільнених з військової служби, та деяких інших осіб» від 09.04.1992 року №2262-ХІІ, пенсійна справа ФК 78756. (а.с. 5)
З 31 липня 1994 року по 11 грудня 2006 року ОСОБА_1 проходив службу в Збройних Силах України, що підтверджується витягом з послужного списку про проходження військової служби підполковника запасу ОСОБА_1 (а.с. 8)
В 1992 році позивач був відряджений для подальшого проходження служби до Державного підприємства обслуговування повітряного руху України із залишенням на військовій службі, де з 1992 року по 11 грудня 2006 року проходив службу на різних посадах та отримував грошове забезпечення.
Наказом заступника Міністра оборони України (по особовому складу) №99 від 24 листопада 2006 року ОСОБА_1 було звільнено з військової служби у запас, згідно з пунктом 67 підпункт «б» (за станом здоровя) Положення про проходження військової служби особами офіцерського складу, прапорщиками (мічманами) Збройних Сил України, з посади заступника керівника польотів Регіонального структурного підрозділу «Київцентраеро» Державного підприємства обслуговування повітряного руху України, у військовому званні підполковник. Зазначеним наказом мені була визначена вислуга років у Збройних Силах України яка складає: в календарному обчисленні - 32 роки 03 місяці, пільгова - 45 років 03 місяців. (а.с. 9)
Наказом Генерального директора Державного підприємства обслуговування повітряного руху України №577/о від 06 грудня 2006 року та наказом т.в.о. директора РСП «Київцентраеро» №465/о від 15 грудня 2006 року позивач був виключений зі списків особового складу з 11 грудня 2006 року. (а.с. 3-4)
Як зазначив позивач, при звільненні, Державним підприємством обслуговування повітряного руху України йому була видана довідка про розмір його грошового забезпечення, на підставі якої відповідачем була призначена йому пенсія за вислугу років в розмірі 90 % грошового забезпечення.
Наказом Державного підприємства обслуговування повітряного руху України №20 від 20 січня 2017 року «Про підвищення посадових окладів військовослужбовцям, відрядженим до Украероруху» з 01 січня 2017 року були змінені розміри посадових окладів військовослужбовців Збройних Сил України, які відряджені до Украероруху для виконання завдань в інтересах оборони Держави та її безпеки із залишенням на військовій службі, збільшено розмір грошового забезпечення за посадою заступника керівника польотів Регіонального структурного підрозділу «Київцентраеро» Державного підприємства обслуговування повітряного руху України, який склав 12 015 гривень. (а.с.6-7)
Позивач звернувся до Державного підприємства обслуговування повітряного руху України за довідкою про розмір грошового забезпечення за займаною посадою заступника керівника польотів районного диспетчерського центру РСП «Київцентраеро» Державного підприємства обслуговування повітряного руху України, отримавши яку в подальшому спрямував до Головного управління Пенсійного Фонду України у Київській області для проведення перерахунку раніше призначеної йому пенсії.
Головне управління Пенсійного Фонду України у Київській області своїм листом від 28 квітня 2017 року за №2180/21 відмовило позивачеві в перерахунку пенсії посилаючись на те, що рішення про зміну розміру хоча б одного з видів грошового забезпечення або введення нових щомісячних додаткових видів грошового забезпечення для відповідної категорії військовослужбовців Кабянетом Міністрів України з 12 квітня 2008 року не приймалося, підстави, у звязку із введенням з 01.01.2017 року у дію наказу Державного підприємства обслуговування повітряного руху України від 20.01.2017 року № 20 для проведення перерахунку пенсії позивачу відсутні.
Відповідно до ч. 3 ст. 63 Закону України від 09 квітня 1992 року №2262-ХІІ «Про пенсійне забезпечення осіб, звільнених з військової служби, та деяких інших осіб», усі призначені за цим Законом пенсії підлягають перерахунку у зв'язку зі зміною розміру хоча б одного з видів грошового забезпечення відповідних категорій військовослужбовців, осіб, які мають право на пенсію за цим Законом, або у зв'язку із введенням для зазначених категорій осіб нових щомісячних додаткових видів грошового забезпечення (надбавок, доплат, підвищень) та премій у розмірах, встановлених законодавством. Перерахунок пенсій здійснюється на момент виникнення права на перерахунок пенсій і провадиться у строки, встановлені частиною другою статті 51 цього Закону. При цьому зазначена норма Закону не вказує на рішення субєкта владних повноважень про зміну видів грошового забезпечення військовослужбовців як на підставу для перерахунку пенсії, а повязує її перерахунок з фактичною зміною видів грошового забезпечення.
Підставою для проведення перерахунку пенсії є фактична зміна хоча б одного з видів грошового забезпечення відповідних категорій військовослужбовців, проведена на підставі рішення субєкта владних повноважень, наділеного правом встановлювати чи змінювати види грошового забезпечення військовослужбовців.
Відповідно до п. 5 постанови Кабінету Міністрів України №1294 від 07 листопада 2007 року «Про упорядкування структури та умов грошового забезпечення військовослужбовців, рядового і начальницького складу та деяких інших осіб» надано право керівникам державних органів у межах асигнувань, що виділяються на їх утримання, установлювати посадові оклади військовослужбовцям (крім військовослужбовців строкової служби), особам рядового і начальницького складу, посади яких не передбачені цією постановою.
За правилами пункту 4 постанови Кабінету Міністрів України від 19 липня 1999 року №1281 «Про створення обєднаної цивільно-військової системи організації повітряного руху України» грошове та матеріальне забезпечення військовослужбовців, відряджених до Державного підприємства обслуговування повітряного руху України, здійснюється у порядку, визначеному постановою Кабінету Міністрів України від 07 лютого 2001 року №104 «Про порядок і норми грошового та матеріального забезпечення військовослужбовців Збройних Сил України, інших військових формувань, осіб начальницького складу органів внутрішніх справ, органів і установ виконання покарань, відряджених до органів виконавчої влади та інших цивільних установ та організацій».
Статтею 1 постанови Кабінету Міністрів України від 07 лютого 2001 року №104 установлено, що «військовослужбовцям, особам начальницького складу органів внутрішніх справ та Державної кримінально-виконавчої служби, відрядженим до державних органів, установ та організацій, виплачується грошове та здійснюється матеріальне забезпечення, передбачене законодавством для військовослужбовців Збройних Сил, інших військових формувань, Державної служби спеціального звязку та захисту інформації, особового складу органів внутрішніх справ та Державної кримінально-виконавчої служби. При цьому грошове забезпечення виплачується виходячи з окладів за посадами, займаними зазначеними особами в державних органах, установах та організаціях, до яких вони відряджені, інших виплат, установлених для відповідних працівників цих органів, установ та організацій, а також окладів за військовими (спеціальними) званнями і надбавку за вислугу років у розмірах і порядку, визначеному законодавством для військовослужбовців, осіб начальницького складу органів внутрішніх справ, Державної кримінально-виконавчої служби».
Згідно листа Міністерства соціальної політики України №7408/14-10/039 від 12 липня 2010 року, Украерорух, згідно зі ст. ст. 14, 15 Закону України «Про оплату праці», Положення про Обєднану цивільно-військову системи організації повітряного руху України, затвердженого постановою Кабінету Міністрів України від 19 липня 1999 року №1281, самостійно встановлює оклади за посадами штатних працівників. Перелік посад штатних працівників Державного підприємства обслуговування повітряного руху України затверджено постановою Кабінету Міністрів України №105 від 07 лютого 2001 року «Про затвердження переліку посад, що можуть бути заміщені військовослужбовцями Збройних Сил, Служби безпеки, інших військових формувань в органах виконавчої влади, інших цивільних установах, та граничних військових звань за цими посадами». Тобто, керівнику цього підприємства делеговано право Кабінетом Міністрів України встановлювати посади як цивільним, так і відрядженим до підприємства військовослужбовцям, які обіймають передбачені законодавством посади у підприємстві.
На підставі постанови Кабінету Міністрів України від 07 лютого 2001 року №104, Державне підприємство організації повітряного руху України наказом №653/о від 26 листопада 2010 року затвердило «Положення про порядок виплати грошового забезпечення та інших виплат військовослужбовцям Збройних Сил України, відрядженим до Державного підприємства обслуговування повітряного руху України». Таким чином, наказ директора Державного підприємства обслуговування повітряного руху України №20 від 20 січня 2017 року «Про підвищення посадових окладів військовослужбовцям, відрядженим до Украероруху», змінює одну із складових грошового забезпечення військовослужбовців, посадовий оклад, у звязку з чим змінюється розмір грошового забезпечення відрядженого військовослужбовця.
Пунктом 80 «Положення про проходження військової служби особами офіцерського складу, прапорщиками (мічманами) Збройних Сил України» затвердженого Указом Президента України №1053/2001 від 07 листопада 2001 року передбачено, що пенсійне забезпечення звільнених у запас або у відставку відряджених військовослужбовців здійснюється на загальних підставах, передбачених законодавством для військовослужбовців.
Відповідно до ч. 4 ст. 63 Закону №2262-ХІІ «Усі призначені за цим Законом пенсії підлягають перерахунку у звязку з підвищенням грошового забезпечення відповідних категорій військовослужбовців, осіб, які мають право на пенсію за цим Законом, на умовах, у порядку та розмірах, передбачених Кабінетом Міністрів України».
Як вбачається з наведеної норми права, підставою для проведення перерахунку пенсії є фактична зміна хоча б одного з видів грошового забезпечення відповідних категорій військовослужбовців. Відповідно до п. 5 постанови Кабінету Міністрів України від 07 листопада 2007 року №1294 «Про упорядкування структури та умов грошового забезпечення військовослужбовців, осіб рядового і начальницького складу та деяких інших осіб» надано право керівникам державних органів у межах асигнувань, що виділяються на їх утримання, установлювати посадові оклади військовослужбовцям (крім військовослужбовців строкової військової служби), особам рядового і начальницького складу, посади яких не передбачені цією постановою.
Оскільки порядок грошового забезпечення окремої категорії військовослужбовців, таких, які відряджені до Державного підприємства обслуговування повітряного руху України встановлюється на підставі постанови Кабінету Міністрів України від 19 липня 1999 року №1281, то зміна посадового окладу буде здійснюватися виключно керівником цього підприємства у межах його повноважень. Таким чином Кабінет Міністрів України делегував своє право керівникам державних органів, у тому числі й директору Державного підприємства обслуговування повітряного руху України визначати розміри посадових окладів військовослужбовців, які відряджені до Украероруху.
Згідно з п. 3 ч. 7 «Порядку проведення перерахунку пенсій, призначених відповідно до Закону України «Про пенсійне забезпечення осіб, звільнених з військової служби, та деяких інших осіб», затвердженого постановою Кабінету Міністрів України №45 від 13 лютого 2008 року «особам, що відряджалися для виконання службових обовязків до органів державної влади, органів місцевого самоврядування, інших установ, організацій і підприємств та були звільнені із служби у звязку з виходом на пенсію безпосередньо з посад, на яких вони перебували, перерахунок пенсій проводиться на підставі довідок про розмір грошового забезпечення, виданих зазначеними органами, установами, організаціями і підприємствами».
Частина 4 ст. 63 Закону №2262-ХІІ не вказує на рішення субєкта владних повноважень про зміну видів грошового забезпечення військовослужбовців як на підставу для перерахунку пенсії, а повязує її перерахунок з фактичною зміною видів грошового забезпечення.
Аналогічна правова позиція закріплена в постановах Верховного Суду України від 10 травня 2016 року, справа №522/19979/14-а та від 05 липня 2016 року, справа №461/2167/14-а, які є обов'язковими при застосуванні судами відповідних норм права.
Згідно з ч. 1 ст. 63 Закону №2262-ХІ1 «Перерахунок раніше призначених пенсій військовослужбовцям, особам, які мають право на пенсію за цим Законом та членам їх сімей у звязку із введенням в дію цього Закону проводиться за документами, що є у пенсійній справі, а також додатковими документами, поданими пенсіонерами на час перерахунку».
Постановою Кабінету Міністрів України №74 від 11 лютого 2009 року внесено зміни до пункту 3 «Порядку проведення перерахунку пенсій, призначених відповідно до Закону України «Про пенсійне забезпечення осіб, звільнених з військової служби, та деяких інших осіб».
Відповідно до вказаного пункту «Особам, що відряджалися для виконання службових обовязків до органів державної влади, органів місцевого самоврядування, інших установ, організацій і підприємств та були звільнені із служби у звязку з виходом на пенсію безпосередньо з посад, на яких вони перебували, перерахунок пенсій провадиться на підставі довідок про розмір грошового забезпечення, виданих зазначеними органами, установами, організаціями і підприємствами».
Таким чином, оскільки Кабінет Міністрів України делегував своє право керівникам державних органів, у тому числі й директору Державного підприємства обслуговування повітряного руху України визначати розміри посадових окладів військовослужбовців, які відряджені до Украероруху, тому наказ Державного підприємства «Украерорух» №20 від 20 січня 2016 року є підставою для перерахунку ОСОБА_1 пенсії відповідно до ч. 3 ст. 63 Закону №2262-ХІІ.
01 січня 2007 року позивачу була призначена пенсія за вислугу років. Основний розмір пенсії: 90% грошового забезпечення за вислугу 45 років.
При перерахунку ОСОБА_1 пенсії має застосовуватися норма, що визначає розмір пенсії у відсотках, яка діяла на момент призначення пенсії, тобто 90% від грошового забезпечення. Дана правова позиція закріплена у постанові Верховного Суду України від 06 жовтня 2015 рок, справа №21-2432а 15.
Відповідно до ст. 3 Конституції України Держава відповідає перед людиною за свою діяльність. Утвердження і забезпечення прав і свобод людини є головним обовязком Держави.
Згідно з ч. 2 ст. 19 Конституції України, органи державної влади та органи місцевого самоврядування, їх посадові особи зобов'язані діяти лише на підставі, в межах повноважень та у спосіб, що передбачені Конституцією та законами України.
Згідно положень ст. 56 Конституції України, кожен має право на відшкодування за рахунок держави чи органів місцевого самоврядування матеріальної та моральної шкоди, завданої незаконним рішенням, діями чи бездіяльністю органів державної влади, органів місцевого самоврядування, їх посадових осіб при здійсненні ними своїх повноважень.
Згідно ч. 1ст. 2 КАС України, завданням адміністративного судочинства є захист прав, свобод та інтересів фізичних осіб, прав та інтересів юридичних осіб у сфері публічно-правових відносин від порушень з боку органів державної влади, органів місцевого самоврядування, їхніх посадових і службових осіб, інших суб'єктів при здійсненні ними владних управлінських функцій на основі законодавства, в тому числі на виконання делегованих повноважень шляхом справедливого, неупередженого та своєчасного розгляду адміністративних справ.
Відповідно до ст. ст.11,71 Кодексу адміністративного судочинства України, кожна сторона повинна довести ті обставини, на яких ґрунтуються її вимоги та заперечення, а суд згідност. 86 цього Кодексу, оцінює докази, які є у справі, за своїм внутрішнім переконанням, що ґрунтується на їх безпосередньому, всебічному, повному та об'єктивному дослідженні.
Частиною 2ст. 71 Кодексу адміністративного судочинства Українипередбачено, що в адміністративних справах про протиправність рішень, дій чи бездіяльності суб'єкта владних повноважень обов'язок щодо доказування правомірності свого рішення, дії чи бездіяльності покладається на відповідача, якщо він заперечує проти адміністративного позову.
Таким чином, враховуючи право позивача на перерахунок пенсії, а також надання відповідачу довідки про розмір грошового забезпечення для перерахунку пенсії, суд приходить до висновку про неправомірність відмови позивачу у перерахунку пенсії та обґрунтованість заявлених позивачем вимог в частині визнання неправомірними дій відповідача та зобовязання здійснити такий перерахунок.
В той же час, вимоги позивача щодо здійснення перерахунку, починаючи з 01.01.2017 року знаходяться за межами строку звернення до суду, визначеного ст. 99 КАС України.
Відповідно до ст. 99 КАС України для звернення до адміністративного суду за захистом прав, свобод та інтересів особи встановлюється шестимісячний строк, який, якщо не встановлено інше, обчислюється з дня, коли особа дізналася або повинна була дізнатися про порушення своїх прав, свобод чи інтересів.
За захистом своїх порушених прав позивач звернувся до суду 26.06.2017, а тому суд вважає, що перерахунок пенсії позивачу слід здійснити починаючи з 26.01.2017 року.
Оскільки ст. 100 КАС України визначає, що адміністративний позов, поданий після закінчення строків, установлених законом, залишається без розгляду, тому позовні вимоги ОСОБА_1, заявлені до 25.01.2017 року необхідно залишити без розгляду.
Щодо вимог позивача про перерахунок пенсії без обмеження максимального розміру пенсії, то вказані вимоги є необґрунтованими, будь-яких мотивів з цього приводу позивачем не зазначено у поданому позові, у звязку з чим у суду відсутні підстави для висновків, що при перерахунку пенсії, враховуючи розмір грошового забезпечення військовослужбовця, який зазначений у поданій до відповідача довідці, можуть бути порушені права позивача.
При цьому часиною 7статті 43 Закону України № 2262-ХІІвстановлено, що максимальний розмір пенсії (з урахуванням надбавок, підвищень, додаткової пенсії, цільової грошової допомоги, пенсії за особливі заслуги перед Україною, індексації та інших доплат до пенсії, встановлених законодавством, крім доплати до надбавок окремим категоріям осіб, які мають особливі заслуги перед Батьківщиною) не може перевищувати десяти прожиткових мінімумів, установлених для осіб, які втратили працездатність. Тимчасово, по 31 грудня 2017 року, максимальний розмір пенсії (з урахуванням надбавок, підвищень, додаткової пенсії, цільової грошової допомоги, пенсії за особливі заслуги перед Україною, індексації та інших доплат до пенсії, встановлених законодавством, крім доплати до надбавок окремим категоріям осіб, які мають особливі заслуги перед Батьківщиною) не може перевищувати 10740 гривень.
Вказана норма є чинною та неконституційною у встановленому законом порядку не визнавалась, а відповідно в цій частині позовні вимоги задоволенню не підлягають задоволенню.
Заперечення відповідача не знайшли своє підтвердження, є безпідставними та суперечать висновкам суду.
Відповідно до вимог ч. 1ст. 94 КАС України, якщо судове рішення ухвалене на користь сторони, яка не є субєктом владних повноважень, суд присуджує всі здійснені нею документально підтверджені судові витрати за рахунок бюджетних асигнувань субєкта владних повноважень, що виступав стороною у справі, або якщо стороною у справі виступала його посадова чи службова особа.
Враховуючи, що позивачем при поданні до суду адміністративного позову судовий збір не сплачувався, оскільки він на підставіЗУ «Про судовий збір»звільнений від його сплати, судовий збір слід віднести на рахунок Державного бюджету України.
На підставі наведеного, керуючись ст. 69-72,158-164,184-186 КАС України,суд,-
п о с т а н о в и в:
Адміністративний позов ОСОБА_1 задовольнити частково.
Визнати дії Головного управління Пенсійного фонду України у Київській області щодо відмови у перерахунку раніше призначеної пенсії ОСОБА_1 на підставі довідки про розмір грошового забезпечення, наданої Державним підприємством з обслуговування повітряним рухом України від 10.04.2017 року №2.2.1-39-99, - протиправними.
Зобовязати Головне управління Пенсійного фонду України у Київській області (м. Київ, вул. Ярославська, 40, код ЄДРПОУ 22933548) здійснити ОСОБА_1, ІНФОРМАЦІЯ_1, (реєстраційний номер облікової картки платника податків фізичної особи НОМЕР_1), перерахунок раніше призначеної пенсії, , виходячи з розрахунку 90% від грошового забезпечення для обчислення пенсії на підставі довідки про розмір грошового забезпечення, наданої Державним підприємством з обслуговування повітряним рухом України від 10.04.2017 року №2.2.1-39-99, починаючи з 26.01.2017 року, та здійснити виплату її різниці з отриманим розміром пенсії.
Позовні вимоги ОСОБА_1, заявлені до 25.01.2017 року, - залишити без розгляду.
У задоволенні іншої частини позовних вимог ОСОБА_1, - відмовити.
Судовий збір за розгляд адміністративного позову ОСОБА_1 віднести на рахунок Державного бюджету України.
Постанова може бути оскаржена до Київського апеляційного адміністративного суду через Бориспільський міськрайонний суд Київської області шляхом подачі апеляційної скарги протягом десяти днів з дня отримання копії постанови суду особами, які не були присутні при оголошенні постанови, а особи, які були присутні при оголошенні постанови протягом десяти днів з дня її проголошення.
Постанова набирає законної сили після закінчення строку подання на апеляційне оскарження в разі якщо апеляційну скаргу не було подано. В разі подання апеляційної скарги, постанова суду набирає законної сили після розгляду справи в суді апеляційної інстанції. У разі подання апеляційної скарги постанова, якщо її не скасовано, набирає законної сили після закінчення апеляційного розгляду справи.
Повний текст постанови суду виготовлено 18.07.2017 року.
Суддя Бориспільського міськрайонного суду
Київської області ОСОБА_2