
Р. С. З. № 39
У Х В А Л А
про відкриття провадження в адміністративній справі
25 липня 2017 року Суддя Маньківського районного суду, Черкаської області ОСОБА_1, розглянувши матеріали за адміністративним позовом ОСОБА_2 до Відділу Держгеокадастру Маньківського району Черкаської області про визнання витягу з технічної документації про нормативну грошову оцінку земельної ділянки №12/0/198-17 від 16.02.2017року незаконним,
В С Т А Н О В И В :
Позивач звернувся до відповідачів із позовом про визнання витягу з технічної документації про нормативну грошову оцінку земельної ділянки №12/0/198-17 від 16.02.2017року незаконним.
На підставу своїх вимог спирається на те, що 04.01.2010 року між позивачем та Іваньківською сільською радою, був укладений договір оренди водоймища, який зареєстрований у відділі Держкомзему Маньківського району, Черкаської області.
По скільки, відповідно до ст. 271 Податкового кодексу України, базою оподаткування орендованих земельних ділянок є: нормативна грошова оцінка земельних ділянок, позивач у відповідності до ст. 20 Закону України «Про оцінку земель» звернулася до відділу Держгеокадастру у Маньківському районі Черкаської області щоб отримати витяг з технічної документації про нормативну грошову оцінку окремої земельної ділянки, яку позивач орендує.
16.02.2017 року такий витяг позивачу був наданий за № 12/0/198-17. З даного витягу позивачу стало відомо, що нормативна грошова оцінка орендованої позивачем земельної ділянки водного фонду площею 9,1682 га кадастровий № 712318250:02:001:0010, що знаходиться в межах населеного пункту с.Іваньки Маньківського району Черкаської області, становить 4 463 079 грн. 76 коп. При розрахунку вказаної суми відповідачем використані наступні коефіцієнти: 1 Середня (базова) вартість земель населеного пункту, що становить 19,44; 2. Коефіцієнт Км2, який дорівнює 1.0.; 3. Зона пішохідної доступності до громадських центрів - 1.05; 4. Зона пішохідної доступності до парків, лісових масивів - 1.05; 5. Водоохоронна зона - 0.95; 6. Сукупний коефіцієнт Км3 -1.10.; 7 Коефіцієнт Кф - 1,2.
З даним розрахунком, позивач не погоджується, по скільки, вказані коефіцієнти можуть застосовуватись лише при визначенні нормативної грошової оцінки земель сільськогосподарського призначення та населених пунктів, порядок визначення яких затверджено Державним комітетом України по земельних ресурсах, Міністерством аграрної політики, Міністерством будівництва, архітектури та житлово-комунального господарства України, Українською академією наук. Наказ № 18/15/21/11 від 27.01.2006 року
Між позивачем та Іваньківською сільською радою, укладено договір оренди водоймища, а згідно ст.1 п.23 Водного кодексу України, водойма - це водний об'єкт, який у відповідності до ст.4 Водного та ст.58 Земельного кодексів України належить, до земель водного фонду, які перебувають у державні та комунальні власності.
Крім того землі водного фонду в межах населених пунктів відповідно до ч.2 п.1.5 Наказу № 18/15/21/11 віднесені до несільськогосподарських угідь, куди входять землі під дорогами, спорудами, лісосмугами, водоймами, болотами, чагарниками, ярами та іншими не придатними для сільськогосподарського виробництва земельними ділянками, нормативна грошова оцінка яких визначається за їх фактичним використанням відповідно до Порядку нормативної грошової оцінки земель несільськогосподарського призначення (крім земель у межах населених пунктів), затвердженого Наказом № 19/16/22/11/17/12.
З 01.01.2017 року вступив в силу Наказ Міністерства аграрної політики та продовольства України № 489 від 25.11.2016 року «Про затвердження Порядку нормативної грошової оцінки земель населених пунктів», де чітко розмежовано землі населеного пункту, та землі водного фонду в межах населеного пункту. Так відповідно до п.3 розділу 2 Порядку нормативної грошової оцінки земель населених пунктів, нормативна грошова оцінка всіх категорій земель та земельних ділянок населених пунктів (за винятком земель сільськогосподарського призначення та земельних ділянок водного фонду, що використовуються для риборозведення) визначаються згідно з формулою 1, а нормативна грошова оцінка земельних ділянок водного фонду, відповідно до п.12 даного Наказу, що розташовані в межах населених пунктів, які використовуються для риборозведення, здійснюється згідно з порядком нормативної грошової оцінки земель несільськогосподарського призначення (крім земель населених пунктів), затвердженим наказом Міністерства аграрної політики та продовольства України № 508 від 22.08.2013р.
Керуючись ст.6 Закону України «Про оцінку земель», де зазначено, що суб'єктами оціночної діяльності у сфері оцінки земель є: органи виконавчої влади та органи місцевого самоврядування, які здійснюють управління у сфері оцінки земель, а також юридичні та фізичні особи, заінтересовані у проведенні оцінки земельних ділянок, позивачем було замовлено виготовлення технічної документації з нормативної грошової оцінки орендованої земельної ділянки, яка була виготовлена фахівцями з землеустрою, що мають відповідну кваліфікацію і 10 квітня 2017 року дана технічна документація пройшла державну експертизу у ДП «Черкаський науково-дослідницький та проектний інститут землеустрою», який має ліцензію на проведення подібного роду експертиз, з висновком позитивно.
Нормативна грошова оцінка земельної ділянки площею 9,1682 га. для рибогосподарських потреб (землі водного фонду), що надана в оренду ФОП ОСОБА_2, яка розташована за адресою: Черкаська область, Маньківський район, адміністративні межі Іваньківської сільської ради (в межах населеного пункту). Кадастровий номер 7123182500:02:001:0010. становить 174 тисячі 403 грн. 86 коп., що складає з розрахунку на 1 кв.м. - 1,9023 грн.
Враховуючи те, що органом виконавчої влади в особі відділу Держгелкадастру у Маньківському районі Черкаської області позивачу видано витяг з нормативної грошової оцінки земельної ділянки № 12/0/198-17 від 06.02.2017 року, який є незаконним, по скільки суперечить чинному законодавству, позивачу нараховують орендну плату не з реальної нормативної грошової оцінки орендованої позивачем земельної ділянки водного фонду, яка має становити 3% від 174 тисячі 403 грн. 86 коп., а як з земельної ділянки комерційного призначення в межах населеного пункту, де нормативна грошова оцінка земельної ділянки площею 9,1682 га. становить 4 463 079, 76 грн. що в 30 раз перевищує розмір орендної плати яку позивач має сплачувати у відповідності до закону. Що на думку позивача порушує його Конституційні права та інтереси, що і змусило позивача звернутись з відповідним позовом до суду.
Суд, оглянувши матеріали справи, вважає, що адміністративний позов поданий відповідно до вимог викладених в ст. ст. 105, 106 КАС України, справа підсудна суду, підстав для закриття справи і залишення її без розгляду не має, справа підлягає розгляду на попередньому судовому засіданні.
Керуючись ст. 107 КАС України,
У Х В А Л И В :
Відкрити провадження по справі № 701/681/17-а за адміністративним позовом ОСОБА_2 до Відділу Держгеокадастру Маньківського району Черкаської області про визнання витягу з технічної документації про нормативну грошову оцінку земельної ділянки №12/0/198-17 від 16.02.2017року незаконним, і призначити її до попереднього судового розгляду на 1 серпня 2017 року на 9 год. 00 хв. в судовому засіданні в смт. Маньківка з участю сторін.
Представнику Відділу Держгеокадастру Маньківського району Черкаської області подати до 1 серпня 2017 року письмові заперечення проти адміністративного позову з посиланням на докази, якими вони обґрунтовуються.
Ухвала оскарженню не підлягає.
Суддя І.Д. Калієвський