Постанова № 67923909, 25.07.2017, Демидівський районний суд Рівненської області

Дата ухвалення
25.07.2017
Номер справи
558/340/17
Номер документу
67923909
Форма судочинства
Про адмінправопорушення
Державний герб України

Справа № 558/340/17

номер провадження 3/558/143/17

ПОСТАНОВА

ІМЕНЕМ УКРАЇНИ

25 липня 2017 року смт. Демидівка

Суддя Демидівського районного суду Рівненської області Феха Т.С., розглянувши у відкритому судовому засіданні в приміщенні суду справу про адміністративне правопорушення відносно:

ОСОБА_1, ІНФОРМАЦІЯ_1 (НОМЕР_1, виданий Демидівським РВ УМВС України в Рівненській області 10.01.1997 року), уродженця ІНФОРМАЦІЯ_2, жителя ІНФОРМАЦІЯ_3, ІНФОРМАЦІЯ_4, депутата Демидівської районної ради Рівненської області, одруженого, не працюючого, раніше до адміністративної відповідальності не притягувався,

про притягнення до адміністративної відповідальності за ч. 1 ст. 172-6 КУпАП, -

в с т а н о в и в:

ОСОБА_1, будучи депутатом Демидівської районної ради Рівненської області (адреса: Рівненська область, смт. Демидівка, вул. Миру, буд. 19), та відповідно до підпункту «б» пункту 1 частини 1 ст. 3 Закону України «Про запобігання корупції» субєктом, на якого поширюється дія вищевказаного закону, зокрема в частині обовязкового подання декларації особи, уповноваженої на виконання функцій держави або органів місцевого самоврядування, передбаченого ст. 45 Закону України «Про запобігання корупції», порушив встановлені таким Законом вимоги фінансового контролю щодо своєчасного подання (до 00 години 00 хвилин 1 травня 2017 року) декларації особи, уповноваженої на виконання функцій держави або органів місцевого самоврядування за 2016 рік, шляхом заповнення декларації на офіційному веб-сайті Національного агенства з питань запобігання корупції (далі по тексту НАЗК) за встановленою формою.

Декларацію особи, уповноваженої на виконання функцій держави або органів місцевого самоврядування за 2016 рік ОСОБА_1 подав в Національне агенство з питань запобігання корупції 1 травня 2017 року о 23 годині 59 хвилин.

ОСОБА_1 під час розгляду справи своєї винуватості у вчиненні адміністративного правопорушення не визнав, вважав, що не допустив значного порушення.

В судовому засіданні ОСОБА_1 пояснив, що з жовтня 2015 року є депутатом Демидівської районної ради Рівненської області. Йому було відомо про те, що необхідно до 1 квітня 2017 року подати електронну декларацію особи, уповноваженої на виконання функцій держави або органів місцевого самоврядуванняза 2016 рік. Таке повідомлення було озвучено на засіданні сесії Демидівської районної ради Рівненської області. Однак, оскільки не працювала електронна система НАЗК, подати декларацію він не зміг. Пізніше дізнався про те, що строк подання електронної декларації особи, уповноваженої на виконання функцій держави або органів місцевого самоврядуванняза 2016 рік було продовжено до 1 травня 2017 року. Він декілька разів намагався подати електронну декларацію, однак не знав як її подавати. І тільки 1 травня 2017 року, коли приїхав додому його син, то син допоміг подати електронну декларацію.

Прокурор начальник Млинівського відділу Дубенської місцевої прокуратури ОСОБА_2 вважав, що ОСОБА_1, як депутат Демидівської районної ради Рівненської області, несвоєчасно подав декларацію; жодних поважних причин, що перешкоджали б поданню декларації не було, а тому він підлягає притягненню до адміністративної відповідальності.

В судовому засіданні встановлено, що згідно Протоколу Демидівської районної територіальної виборчої комісії «Про результати виборів депутатів Демидівської районної ради Рівненської області» від 04 листопада 2015 року, ОСОБА_1 обраний депутатом Демидівської районної ради Рівненської області (а.с. 20-25).

Відповідно до пункту 1 частини першої статті 3 Закону України «Про запобігання корупції» ОСОБА_1, будучи депутатом Демидівської районної ради Рівненської області, є субєктом, на якого поширюється дія цього Закону.

Відповідно до частини 1 статті 45 Закону України «Про запобігання корупції» особи, зазначені у пункті 1, підпунктах "а" і "в" пункту 2, пункті 5 частини першої статті 3 цього Закону, зобовязані щорічно до 1 квітня подавати, шляхом заповнення на офіційному веб-сайті НАЗК, декларацію особи, уповноваженої на виконання функцій держави або місцевого самоврядування за минулий рік за формою, що визначається Національним агентством.

Пунктом 6 розділу II Закону України «Про внесення змін до деяких законів України щодо особливостей фінансового контролю окремих категорій посадових осіб» від 23 березня 2017 року, Розділ ХIIІ ''Прикінцеві положення" Закону доповнено пунктом 5-1 такого змісту: "5-1. Продовжити до 1 травня 2017 року строк подання щорічної декларації для осіб, які відповідно до цього Закону подають таку декларацію вперше ".

Рішенням НАЗК від 11 серпня 2016 року № 3 «Роз'яснення окремих положень Закону України «Про запобігання корупції» стосовно заходів фінансового контролю» (зі змінами внесеними рішенням НАЗК від 16.03.2017 № 85) визначено, що система подання та оприлюднення декларацій осіб, уповноважених на виконання функцій держави або місцевого самоврядування, на другому етапі розпочинає свою роботу з 1 січня 2017 року.

Таким чином, ОСОБА_1, будучи особою, яка відповідно до Закону подає електронну декларацію особи, уповноваженої на виконання функцій держави або органів місцевого самоврядуванняза 2016 рік вперше, зобовязаний був подати її у строк до 1 травня 2017 року.

Згідно відомостей Реєстру НАЗК на веб-сайті «nazk.gov.ua» встановлено, що ОСОБА_1 подав декларацію за 2016 рік 1 травня 2017 року о 23:59 годині.

Ч. 1 ст. 172-6 КУпАП передбачає відповідальність за несвоєчасне подання без поважних причин декларації особи, уповноваженої на виконання функцій держави або місцевого самоврядування.

Згідно примітки до ст. 172-6 КУпАП визначено, що субєктом правопорушень у цій статті є особи, які відповідно до частин першої та другої статті 45 Закону України «Про запобігання корупції» зобовязані подавати декларацію особи, уповноваженої на виконання функцій держави або місцевого самоврядування.

Дослідженими доказами по справі встановлено, що ОСОБА_1, будучи депутатом Демидіської районної ради Рівненської області, несвоєчасно без поважних причин не подав декларацію особи, уповноваженої на виконання функцій держави або органів місцевого самоврядування.

Та обставина, що ОСОБА_1 не знав, як саме подавати декларацію особи, уповноваженої на виконання функцій держави або органів місцевого самоврядуваннята не має достатніх навиків користування Інтернетом, не може вважатися поважною причиною несвоєчасного подання декларації.

Зясувавши обставини справи, встановлено, що своїми діями ОСОБА_1 вчинив адміністративне правопорушення, передбачене ч. 1 ст. 172-6 КУпАП, а саме: несвоєчасне подання без поважних причин декларації особи, уповноваженої на виконання функцій держави або місцевого самоврядування.

При вирішенні справи, суддя враховує ту обставину, що ОСОБА_1 знав (з його слів) про необхідність подання електронної декларації за 2016 рік у строк до 1 квітня 2017 року, а також те, що вказаний строк був продовженим до 1 травня 2017 року.

Однак, електронну декларацію ОСОБА_1 у строк до 1 травня 2017 року не подав. Електронна декларація подана ОСОБА_3 о 23 годині 59 хвилин 1 травня 2017 року (а.п. 33).

Винність ОСОБА_1 у вчиненні адміністративного правопорушення підтверджується особистим його поясненням, протоколом про адміністративне правопорушення № 80, матеріалами справи (витягом з протоколу одинадцятої сесії Демидівської районної ради Рівненської області від 27 січня 2017 року (а.п. 14), протоколом Демидівської територіальної виборчої комісії від 4 листопад 2015 року (а.п. 20-25), витягом з Єдиного державного реєстру декларацій (а.п. 33)).

Призначаючи адміністративне стягнення за вчинене адміністративне правопорушення, враховуються характер та небезпечність вчиненого адміністративного правопорушення, особу порушника, ступінь його вини, його сімейний та майновий стан; відсутність обставин, що помякшують та обтяжують відповідальність; те, що порушник не працює, на утриманні неповнолітніх чи непрацездатних осіб не має, а тому суддя приходить до висновку про призначення адміністративного стягнення, в межах передбачених санкцією ч. 1 ст. 172-6 КУпАП, у виді штрафу в розмірі ближче до меншої межі.

Відповідно до ст. 40-1 КУпАП та ч. 2 ст. 4 Закону України Про судовий збір у разі винесення судом (суддею) постанови про накладення адміністративного стягнення, особою, на яку накладено стягнення, сплачується збір встановлений законом.

Обставин, що давали б підстави для звільнення ОСОБА_1 від сплати судового збору, не встановлено.

На підставі викладеного, керуючись ст.ст. 172-6, 283, 284, 294 КУпАП, -

п о с т а н о в и в:

ОСОБА_1 визнати винним у вчиненні адміністративного правопорушення передбаченого ч. 1 ст. 172-6 КУпАП і призначити адміністративне стягнення у виді штрафу в розмірі пятдесяти неоподатковуваних мінімумів доходів громадян 850,00 (Вісімсот пятдесят) гривень, що підлягає зарахуванню на р/р 31114106700090, код виду надходжень 21081100, МФО 833017, ЄДРПОУ 38043407, отримувач: УК у Демидівському районі (21081100).

Стягнути з ОСОБА_1 на користь держави судовий збір в розмірі 320 (Триста двадцять) гривень, що підлягає зарахуванню на р/р 31215256700001, отримувач коштів: ГУК у м. Києві/м. Київ/22030106; Код ЄДРПОУ 37993783, Банк отримувача: ГУ ДКС України у м. Києві, код банку отримувача 820019, код класифікації доходів бюджету 22030106.

Постанова може бути оскаржена протягом десяти днів з дня її винесення, шляхом подання апеляційної скарги через Демидівський районний суд Рівненської області до Апеляційного суду Рівненської області.

Постанова набирає законної сили після закінчення строку її оскарження.

Суддя: Т.С. Феха.