Постанова № 67920895, 20.07.2017, Старобільський районний суд Луганської області

Дата ухвалення
20.07.2017
Номер справи
431/3142/17
Номер документу
67920895
Форма судочинства
Про адмінправопорушення
Державний герб України

20.07.2017

Справа 431/3142/17

Провадження 3/431/330/17

ПОСТАНОВА

ІМЕНЕМ УКРАЇНИ

20 липня 2017 року Суддя Старобільського районного суду Луганської області Форощук О.В., за участі представника Луганської митниці ДФС Сорокіна Л.В., особи, яка притягається до адміністративної відповідальності ОСОБА_2, розглянувши у відкритому судовому засіданні у приміщенні Старобільського районного суду Луганської області матеріали адміністративної справи, які надійшла з Луганської митниці ДФС про порушення митних правил відносно громадянина України ОСОБА_2, ІНФОРМАЦІЯ_1, уродженця м. Луганськ, тимчасово не працюючого, ідентифікаційний номер НОМЕР_1, паспорт НОМЕР_4, виданий Жовтневим РВ УМВС України в Луганській області 18 березня 2009 року, у скоєнні адміністративного правопорушення, передбаченого ч. 1 ст. 483 МК України,

встановив:

22.06.2017 року о 18 год. 30 хв. до зони митного контролю м/п «Мілове» Луганської митниці ДФС з території України в напрямку РФ в'їхав легковий автомобіль ЗАЗ 110307-40, реєстраційний номер НОМЕР_3 під керуванням громадянина України ОСОБА_2.

Формою проходження митного контролю гр. України ОСОБА_2 обрав порядок проходження митного контролю по каналу «зелений коридор».

За ч. 5 ст. 366 МК України обрання «зеленого коридору» вважається заявою громадянина про те, що переміщувані ним через митний кордон України товари не підлягають письмовому декларуванню, оподаткуванню митними платежами, не підпадають під встановлені законодавством заборони та/або обмеження щодо ввезення на митну територію України або вивезення за межі цієї території та свідчить про факти, що мають юридичне значення.

Згідно з ч. 6 вищенаведеної статті громадяни, які проходять (проїжджають) через «зелений коридор», звільняються від подання письмової митної декларації. Звільнення від подання письмової митної декларації не означає звільнення від обов'язкового дотримання порядку переміщення товарів через митний кордон України.

Відповідно ч. 1 ст. 318 МК України митному контролю підлягають усі товари, транспортні засоби комерційного призначення, які переміщуються через митний кордон України.

Згідно з ч. 2 Типової технологічної схеми здійснення митного контролю автомобільних транспортних засобів перевізників і товарів, що переміщуються ними, у пунктах пропуску через державний кордон, затвердженої ПКМУ від 21.05.2012 №451 - митний контроль автомобільних транспортних засобів і товарів здійснюється виключно митними органами відповідно до законодавства, вибірково, у формах та обсязі, що визначені на підставі результатів системи управління ризиками.

Відповідно до п. 7 постанови Кабінету Міністрів України «Про затвердження вичерпного переліку підстав, за наявності яких може проводитись огляд (переогляд) товарів, транспортних засобів комерційного призначення митними органами України» від 23.05.2012 №467, на підставі наявності ознак облаштування товарів, транспортних засобів комерційного призначення спеціально виготовленими сховищами (тайниками) або використання інших засобів чи способів, що утруднюють виявлення товарів проводиться митний огляд.

За отриманою від прикордонників інформацією щодо можливого переміщення товарів через митний кордон з приховуванням від митного контролю було прийнято рішення про виведення вказаного автомобіля в «червоний коридор» для проведення поглибленого огляду. Під час поглибленого огляду, у порожнинах дверей автомобіля, а саме задньої правої двері, задньої лівої двері а також передньої пасажирської двері та під ковровим покриттям у багажнику, з ознаками приховування було виявлено спортивне харчування, спортивне спорядження, зі слів ОСОБА_2 загальною вартістю 8000 гривень. (Акт про проведення огляду товарів, транспортних засобів, ручної поклажі та багажу додається).

Відповідно до п.53 ст.4 Митного кодексу України «спеціально виготовлене сховище (тайник) - сховище, виготовлене з метою незаконного переміщення товарів через митний кордон України, а також обладнані та пристосовані з цією метою конструктивні ємності чи предмети, які попередньо піддавалися розбиранню, монтажу тощо».

Відповідно до висновку № 142005901-1350 від 12.07.2017 року, наданого т.в.о. завідувача Луганського сектора з питань експертиз та досліджень, загальна вартість дієтичних добавок та спорядження (45 шт.) в справі про порушення митних правил станом на 22.06.2017 року становить 8176,60 грн.

Відповідно до протоколу про порушення митних правил № 45/70200/17 від 22.06.2017 року, вартість автомобіля ЗАЗ 110307-40, 2006 року випуску, державний номер НОМЕР_3 складає 60000 грн.

Вину у вчиненні дій на приховування товарів від митного контролю визнає. Претензій до кількості, цілісності вилучених біодобавок та автомобіля ЗАЗ 110307-40, реєстраційний номер НОМЕР_3, він не має.

Таким чином, громадянин України ОСОБА_2 вчинив дії, спрямовані на переміщення товарів через митний кордон України з приховуванням від митного контролю, тобто з використанням спеціально виготовлених сховищ (тайників), а саме обладнаних та пристосованих конструктивних ємностей, які попередньо піддавалися розбиранню та монтажу, з метою незаконного переміщення товарів через митний кордон України.

Представник Луганської митниці ДФС в судовому засіданні підтримав протокол про порушення митних правил, просив суд притягнути гр. України ОСОБА_2 до адміністративної відповідальності та накласти на нього стягнення у вигляді штрафу, конфіскації безпосередніх предметів порушення митних правил та конфіскації транспортного засобу.

Гр. України ОСОБА_2 в судовому засіданні вину у вчиненому правопорушенні визнав повністю, щиро розкаювався у вчиненому. При цьому, просив повернути тимчасово вилучений транспортний засіб, оскільки цей транспортний засіб є єдиним засобом існування його родини. Крім того, зауважив, що вартість та кількість переміщуваних дієтичних добавок до раціону харчування спортсменів та спортивного спорядження є незначною та неспівмірною щодо вартості вилученого транспортного засобу.

Дослідивши матеріали справи, заслухавши пояснення представника митниці, який підтримав наведені в протоколі факти, порушника, який визнав факт вчинення правопорушення, приходжу до висновку, що в діях останнього наявні ознаки складу правопорушення, передбаченого ч.1 ст. 483 МК України.

Вина гр. України ОСОБА_2 у вчиненні правопорушення стверджується протоколом про порушення митних правил № 45/70200/17, актом про проведення огляду товарів, транспортних засобів, ручної поклажі та багажу, поясненнями особи, що притягується до відповідальності, фотоматеріалами та іншими матеріалами справи.

Згідно з ч. 1ст. 486 МК України завданнями провадження у справах про порушення митних правил є своєчасне, всебічне, повне та обєктивне зясування обставин кожної справи, вирішення її з дотриманням вимог закону, забезпечення виконання винесеної постанови, а також виявлення причин та умов, що сприяють вчиненню порушень митних правил, та запобігання таким правопорушенням.

Відповідно до ч. 1ст. 489 МК України, посадова особа при розгляді справи про порушення митних правил зобовязана зясувати: чи було вчинено адміністративне правопорушення, чи винна дана особа в його вчиненні, чи підлягає вона адміністративній відповідальності, чи є обставини, що помякшують та/або обтяжують відповідальність, чи є підстави для звільнення особи, що вчинила правопорушення, від адміністративної відповідальності, а також зясувати інші обставини, що мають значення для правильного вирішення справи.

Диспозиція ч. 1 ст. 483 МК України визначає склад адміністративного правопорушення, що полягає у переміщенні або діях, спрямованих на переміщення товарів через митний кордон України з приховуванням від митного контролю, тобто з використанням спеціально виготовлених сховищ (тайників) та інших засобів або способів, що утруднюють виявлення таких товарів, або шляхом надання одним товарам вигляду інших, або з поданням органу доходів і зборів як підстави для переміщення товарів підроблених документів чи документів, одержаних незаконним шляхом, або таких, що містять неправдиві відомості щодо найменування товарів, їх ваги (з урахуванням допустимих втрат за належних умов зберігання і транспортування) або кількості, країни походження, відправника та/або одержувача, кількості вантажних місць, їх маркування та номерів, неправдиві відомості, необхідні для визначення коду товару згідно з УКТ ЗЕД та його митної вартості.

Відповідно до п. 53 ч. 1ст. 4 МК України, спеціально виготовлене сховище (тайник) - сховище, виготовлене з метою незаконного переміщення товарів через митний кордон України, а також обладнані та пристосовані з цією метою конструктивні ємності чи предмети, які попередньо піддавалися розбиранню, монтажу тощо.

Згідно з п. 5 постанови Пленуму Верховного Суду України № 8 від 03 червня 2005 року «Про судову практику у справах про контрабанду та порушення митних правил», використанням інших засобів чи способів, що утруднюють виявлення предметів, можуть визнаватися, зокрема, приховування останніх у валізах, одязі, взутті, головному вбранні, речах особистого користування, на тілі або в організмі людини чи тварини, а також надання одним предметам вигляду інших (зміна їхніх зовнішніх ознак - форми та стану, упаковки, ярликів, етикеток тощо).

Дослідивши та оцінивши у всій сукупності наявні в матеріалах докази, зокрема: протокол про порушення митних правил, письмові пояснення, акт про проведення огляду (переогляду) товарів, транспортних засобів, наявні в матеріалах справи фотоматеріали та інші докази, суд приходить до висновку, що діяння, обставини якого підтверджені матеріалами справи, доведене і підпадає під ознаки ч. 1 ст. 483 МК України, а саме дій спрямованих на переміщення товарів через митний кордон України з приховуванням від митного контролю, тобто з використанням інших способів, що утруднюють виявлення таких товарів.

Відповідно до санкції ч. 1 ст. 483 МК України, конфіскація транспортного засобу має місце лише у випадку, якщо транспортний засіб, що використовувався для переміщення товарів (безпосередніх предметів порушення митних правил) через митний кордон України, був обладнаний спеціально виготовленими сховищами (тайниками) для переміщення товарів через митний кордон України. Відповідно до п. 18 постанови, суди при притягненні осіб до адміністративної відповідальності за порушення митних правил, за які передбачено обов'язкову конфіскацію предметів із спеціально виготовленими сховищами (тайниками) та транспортних засобів, що використовувалися для переміщення товарів через митний кордон України, також мають враховувати: обсяги конструктивних змін, внесених у ці предмети або транспортні засоби з метою приховування товарів; співвідношення вартості й кількості товару, який був предметом порушення митних правил з вартістю транспортного засобу, в якому цей товар переміщувався; інші обставини, - та за наявності підстав обговорювати питання про можливість звільнення таких осіб від адміністративної відповідальності у зв'язку з малозначністю правопорушення на підставі статті 22 КУпАП.

Судом встановлено, що виявлені в ході митного огляду автомобіля дієтичні добавки до раціону харчування спортсменів та спортивне спорядження знаходилися у конструктивних порожнинах транспортного засобу, використано наявну порожнину, до якої не вносилося жодних конструктивних змін. Таким чином, суд приходить до висновку, що гр. України ОСОБА_2 вчинив дії спрямовані на переміщення товарів через митний кордон України з приховуванням від митного контролю, тобто з використанням інших способів, що утруднюють виявлення таких товарів.

При розгляді даної справи про адміністративне правопорушення суддя також враховує, що одним з проявів верховенства права є положення про те, що право не обмежується лише законодавством як однією з його форм, а включає й інші соціальні регулятори. Справедливість - одна з основних засад права і є вирішальною у визначенні його, як регулятора суспільних відносин, одним із загальнолюдських вимірів права. Суд вважає за необхідне зазначити, що ця позиція ґрунтується, в тому числі, на рішенні Конституційного Суду України від 02.11.2004 року № 15-рп/2004усправі№ 1-33/2004.

При вирішенні питання про призначення стягнення за вчинене порушення суд також враховує положення статті 1 Протоколу №1 Конвенції про захист прав людини і основоположних свобод, у відповідності до яких кожна фізична або юридична особа має право мирно володіти своїм майном; ніхто не може бути позбавлений своєї власності інакше як в інтересах суспільства і на умовах, передбачених законом і загальними принципами міжнародного права.

Згідно з положеннями ч.1 ст. 368 МК України, для цілей оподаткування товарів, що переміщуються (пересилаються) громадянами через митний кордон України, застосовується фактурна вартість цих товарів, зазначена в касових або товарних чеках, ярликах, інших документах роздрібної торгівлі, які містять відомості щодо вартості таких товарів.

Враховуючи вищевикладене, а також те, що гр. України ОСОБА_2 свою вину у вчиненому порушенні митних правил визнав, раніше до адміністративної відповідальності не притягався, а також те, що конструктивні зміни в автомобіль не вносилися, кількість та вартість товару безпосереднього предмету порушення митних правил не є співмірною з вартістю транспортного засобу, суд, беручи до уваги мету призначення покарання та співмірність можливого покарання вчиненому правопорушенню, тобто принципу розумності призначення покарання, суд приходить до переконання, що громадянин гр. України ОСОБА_2 вчинив порушення митних правил, передбачене ч. 1 ст. 483 МК України, а саме вчинив дії, спрямовані на переміщення товарів через митний кордон України з приховуванням від митного контролю у спосіб, що утруднює виявлення таких товарів і на нього слід накласти адміністративне стягнення у виді штрафу в розмірі 100 відсотків вартості товарів, що були безпосередніми предметами порушення митних правил та їх конфіскацію.

На підставі ст. ст.458,464,465,467,483,519-520,522,526,527-529 МК України, керуючись ст. ст.33,40-1,283,284,287-291 КУпАП, ст. 4 Закону України «Про судовий збір», суд, -

постановив:

Громадянина України ОСОБА_2, ідентифікаційний номер НОМЕР_1 визнати винним у вчиненні адміністративного правопорушення, передбаченого ч. 1 ст. 483 МК України та накласти на нього адміністративне стягнення у виді штрафу в розмірі 8176 (вісім тисяч сто сімдесят шість) грн. 60 коп. (двадцять тисяч сто шістдесят гривень 00 копійок) (р/р 31114106705002, МФО 804013, код ОКПО 37991503, код бюджетної класифікації 21081100, код виду платежу 050 (штрафи за порушення митних правил) ГУДК України в Луганській області, одержувач - Державний бюджет України), а також конфіскувати шляхом безоплатної передачі в дохід держави безпосередні предмети порушення митних правил, а саме: дієтична добавка до раціону харчування спортсменів WHEY PROTEIN - 2 шт., дієтична добавка до раціону харчування спортсменів Olimp BCCA Xplode powder - 4 шт., суміш амінокислотна BCCA 2:1:1 - 1 шт., дієтична добавка до раціону харчування спортсменів Hard Gainer Extrem - 1 шт., дієтична добавка до раціону харчування спортсменів Creatine Monohydrate - 2 шт., спеціальний харчовий продукт для спортсменів (гейнер) FitMax Gain Mass - 2 шт., дієтична добавка до раціону харчування спортсменів Olimp Sport Nutrition BCCA Xplode powder - 2 шт., дієтична добавка до раціону харчування спортсменів (Комплекс вітамінів і мінералів) Opti-Men - 2 шт., дієтична добавка до раціону харчування спортсменів (Комплекс вітамінів і мінералів) Opti-Women - 2 шт., дієтична добавка до раціону харчування спортсменів Micronized Creatine Powder - 1 шт., гірчичний бальзам туба 50 г. - 8 шт., спортивні рукавички без пальців для фітнесу MEX Muscle Excellence - 6 шт., бинт спортивний еластичний - OLIMP SPORT NUTRITION - 1 шт., дієтична добавка до раціону харчування спортсменів - 100% Micronized CREATINE MONOHYDRATE - 1 шт., перцевий бальзам туба 50 г. - 10 шт. відповідно до опису предметів, доданого до протоколу про порушення митних правил № 45/70200/17 від 22.06.2017 року , загальною кількістю 45 штук.

Легковий автомобіль марки ЗАЗ 110307-40, 2006 року випуску, VIN - НОМЕР_5, державний номер НОМЕР_3, зеленого кольору повернути громадянину України ОСОБА_2, або іншій особі за його дорученням.

Стягнути з ОСОБА_2на користь Луганської митниці ДФС, ЄДРПОУ 39500819, р/р 31256216189163, МФО 820172 в Державній казначейській службі України м. Київ, витрати за зберігання в сумі 190 (сто дев'яносто) гривень 96 копійок.

Стягнути з громадянина України ОСОБА_2 на корись держави судовий збір у розмірі 320 грн. (стягувач: Державна судова адміністрація України, вул.Липська, 18/5, м.Київ, 01601, код ЄДРПОУ стягувача 26255795, отримувач коштів ГУК у м.Києві/м.Київ/22030106, код за ЄДРПОУ 37993783, банк отримувача Головне управління Державної казначейської служби України у м.Києві, код банку отримувача 820019, рахунок отримувача 31215256700001, код класифікації доходів бюджету 22030106 «Судовий збір стягувачем є Державна судова адміністрація України»).

Постанову може бути оскаржено протягом десяти днів з дня її винесення до апеляційного суду Луганської області через Старобільський районний суд Луганської області.

Суддя Форощук О.В.