
ГОСПОДАРСЬКИЙ СУД ІВАНО-ФРАНКІВСЬКОЇ ОБЛАСТІ
Р І Ш Е Н Н Я
І М Е Н Е М У К Р А Ї Н И
25 липня 2017 р. Справа № 909/478/17 Господарський суд Івано-Франківської області у складі судді Калашник В.О.
секретар судового засідання Кричовський Р.М.,
розглянувши у відкритому судовому засіданні справу
за позовом: Заступника керівника Калуської місцевої прокуратури
вул. Котляревського, 2, м. Долина, 77500
в інтересах держави в особі Міжрічанської сільської ради,
вул. Січових Стрільців, буд. 1, с. Міжріччя, м. Болехів,
Івано-Франківська область,77210
до відповідача: Фізичної особи-підприємця ОСОБА_1
вул. Незалежності, буд. 9, с. Міжріччя, Болехівської міської ради, Івано-
Франківської області, 77210
про зобов'язання відповідача до укладення договору про пайову участь у розвитку інфраструктури населеного пункту на суму 64440 грн у зв'язку з будівництвом спорткомплексу з кафе та офісами , що знаходяться за адресою: вул. Чорновола, 15, с. Міжріччя, Болехівської міської ради
за участю:
Від відповідача: ОСОБА_1- підприємець, (паспорт серія -СС №210252 від 30.11.96);
ОСОБА_2 - адвокат (посвідчення № 556 від 18.04.06), (угода № 19 від 03.07.17)
Від прокуратури: ОСОБА_3 - прокурор (посвідчення від 10.05.16 № 0432313
Від позивача представник не з'явився.
Встановив:
Заступник керівника Калуської місцевої прокуратури звернувся до Господарського суду Івано-Франківської області з позовною заявою в інтересах держави в особі Міжрічанської сільської ради про зобов'язання відповідача, Фізичної особи-підприємця ОСОБА_1 укласти договір про пайову участь у розвитку інфраструктури населеного пункту на суму 64440 грн, у зв'язку з будівництвом спорткомплексу з кафе та офісами, що знаходяться за адресою: вул. Чорновола, 15, с. Міжріччя, Болехівської міської ради.
Як вбачається з матеріалів справи та встановлено в судовому засіданні, рішенням сесії Міжрічанської сільської ради № 30-05/12 від 15.05.2012 затверджено Положення про порядок залучення, розрахунку розміру і використання коштів пайової участі у розвитку інфраструктури сіл Міжріччя та Заріччя.
У п.3.2 цього Положення , встановлено розмір пайової участі у розвитку інфраструкти с.Міжріччя - 5% від загальної кошторисної вартості будівництва об'єкта для нежитлових будівель і споруд без врахування витрат з придбання та виділення земельної ділянки, звільнення будівельного майданчика від будівель, споруд та інженерних мереж, влаштування інженерних мереж і споруд та транспортних комунікацій. Також у Положенні закріплено, що його дія не поширюється на замовників у разі будівництва ними будівель фізичної культури і спорту.
Фізична особа-підприємець ОСОБА_1, в березні 2015 року, завершила будівництво спорткомплексу з кафе та офісами, що підтверджується декларацією про готовність об'єкта до експлуатації № ІФ 143150860145 від 27.03.2015. Однак, в порушення ст.40 Закону України "Про регулювання містобудівної діяльності" та Положення про порядок залучення, розрахунку розміру і використання коштів пайової участі у розвитку інфраструктури сіл Міжріччя та Заріччя, затвердженого рішенням Міжрічанської сільської ради № 30-05/12 від 15.05.2012, договір про пайову участь у розвитку інфраструктури населеного пункту не уклала.
Відповідно до декларацієї про готовність об'єкта до експлуатації загальна кошторисна вартість будівництва зазначеного об'єкта становить 2160 тис. грн. Загальна площа вказаного об'єкта становить 480 м.кв, з них до кафе відноситься 1-зал площею 84,3 м.кв, 2-комора площею 23 кв.м., 3-холодильна камера площею 3,1 кв.м., 4-кухня площею 20 кв.м., до спорткомплексу відноситься 19-ігрова площею 37,6 кв.м, до спільного приміщення, яке може використовуватися спорткомплексом та кафе відноситься 5- паливна площею 4,3 кв.м., 6-душова площею 5,7 кв.м., 7- туалет площею 2 кв.м., 8-гардероб площею 17,7 кв.м., 9-коридор площею 16 кв.м., 10-гардероб площею 12,4 кв.м., 11-дущова площею 6,1 кв.м,12- побутова площею 3,9 кв.м, 13-туалет площею 3 кв.м., 14-туалет площею 3,2 кв.м., 15- коридор площею 14,4 кв.м., 16- сходова площею 16,2 кв.м., 17-сходова площею 6,2 кв.м, 19 - кабінет площею 29,5 кв.м., 20 - більярдна площею 47,7 кв.м, 21- - кабінет площею15,2 кв.м., 22-гардероб площею 13 кв.м., 23 - туалет площею 2,4 кв.м., 24 - туалет площею 2,4 кв.м.
Таким чином, площа кафе складає -130,4 кв.м., площа спорткомплексу - 37,6 кв.м., площа спільного приміщення, яке може використовуватися спорткомплексом та кафе складає - 312 м.кв.
Отже , позивач вважає що площу спільного приміщення, яке може використовуватися спорткомплексом та кафе - 312 м.кв. слід розділити пополовині, а тому площа кафе складає - 286,4 м.кв, а площа спорткомплексу - 193,6 кв.м.
Листами №4-02/6 від 16.01.2015 та №44-02/6 від 11.03.2016 позивач повідомляв відповідача про необхідність укладення договору про пайову участь у розвитку інфраструктури населеного пункту до прийняття в експлуатацію об"єкта будівництва. Однак, такий договір між сторонами у даній справі укладений не був.
Міжрічанською сільською радою , 21.03.2017, було направлено на адресу відповідача пропозицію про укладання договору з 2 (двома) примірниками проекту Договору про пайову участь замовників будівництва у розвитку інфраструктури населених пунктів.
Проте, відповідач жодним чином не відреагував на даний лист, вказаний договір не підписав.
Зазначені обставини , а також законодавчо встановлена необхідність укладення договору про пайову участь стали підставою для звернення прокурора до господарського суду з позовною заявою в інтересах держави в особі Міжрічанської сільської ради про зобов'язання відповідача, Фізичної особи-підприємця ОСОБА_1 укласти договір про пайову участь у розвитку інфраструктури населеного пункту у запропонованій ним редакції .
Прокурор в судовому засіданні позовні вимоги підтримав з підстав, викладених у позовній заяві та просить суд позов задовольнити.
Позивач надав суду письмові пояснення по суті заявлених позовних вимог в яких просив суд позовні вимоги задовольнити в повному обсязі та розглянути справу без участі його уповноваженого представника.
Представник відповідача позовні вимоги не визнав, вважає їх безпідставними. Свої заперечення виклав у відзиві на позов та письмових поясненнях. Зокрема, представник відповідача в судовому засіданні вказав, що про існування Положення про порядок залучення, розрахунку розміру і використання коштів пайової участі у розвитку інфраструктури сіл Міжріччя та Заріччя яке є підставою для укладання спірного договору відповідач не знав, так як воно не було належним чином оприлюднено. Також представник відповідача зазначив, що відповідачем побудований спорткомпелкс , а тому відповідно до п.2.1 Положення, останній не повинен сплачувати внесок на пайову участь. Крім того, представник відповідача вказав, що укладення спірного договору після введення об"єкта будівництва в експлуатацію суперечить приписам ст. 40 Закону України "Про регулювання містобудівної діяльності".
Враховуючи викладені обставини представник відповідача вважає позов безпідставним та необгрунтованим, просить суд в задоволенні позову відмовити.
Заслухавши в судовому засіданні пояснення представника відповідача та прокурора , дослідивши обставини у справі і подані докази, оцінивши їх відповідно до ст.43 ГПК України, суд вважає позовні вимоги обгрунтованими і такими, що підлягають задоволенню із слідуючих підстав:
Відповідно до ч. 2 ст. 11 Цивільного кодексу України підставами виникнення цивільних прав та обов'язків, зокрема, є договори та інші правочини.
Частиною 4 вказаної статті передбачено, що у випадках, встановлених актами цивільного законодавства, цивільні права та обовязки виникають безпосередньо з актів органів державної влади, органів влади Автономної Республіки Крим або органів місцевого самоврядування.
Частиною 1 ст. 14 Цивільного кодексу України встановлено, що цивільні обовязки виконуються у межах встановлених договором або актом цивільного законодавства.
Згідно із ч. 2. ст. 19 Конституції України, органи державної влади та органи місцевого самоврядування, їх посадові особи зобов'язані діяти лише на підставі, в межах повноважень та у спосіб, що передбачені Конституцією та законами України.
Підпунктом 5 п. а) ч. 1 ст. 28 Закону України "Про місцеве самоврядування" передбачено, що до відання виконавчих органів сільських, селищних, міських рад належать: залучення на договірних засадах коштів підприємств, установ та організацій незалежно від форм власності, розташованих на відповідній території, та коштів населення, а також бюджетних коштів на будівництво, розширення, ремонт і утримання на пайових засадах об'єктів соціальної і виробничої інфраструктури та на заходи щодо охорони навколишнього природного середовища.
Закон України "Про регулювання містобудівної діяльності", встановлює правові та організаційні основи містобудівної діяльності і спрямований на забезпечення сталого розвитку територій з урахуванням державних, громадських та приватних інтересів.
Частиною 1 статті 40 вищезазначеного Закону передбачено, що порядок залучення, розрахунку розміру і використання коштів пайової участі у розвитку інфраструктури населеного пункту встановлюють органи місцевого самоврядування відповідно до цього Закону.
На виконання вказаного Закону, рішенням сесії Міжрічанської сільської ради № 30-05/12 від 15.05.2012 затверджено Положення про порядок залучення, розрахунку розміру і використання коштів пайової участі у розвитку інфраструктури сіл Міжріччя та Заріччя.
У п.3.2 цього Положення , встановлено розмір пайової участі у розвитку інфраструкти с.Міжріччя - 5% від загальної кошторисної вартості будівництва об'єкта для нежитлових будівель і споруд без врахування витрат з придбання та виділення земельної ділянки, звільнення будівельного майданчика від будівель, споруд та інженерних мереж, влаштування інженерних мереж і споруд та транспортних комунікацій. Також у Положенні закріплено, що його дія не поширюється на замовників у разі будівництва ними будівель фізичної культури і спорту.
Листами №4-02/6 від 16.01.2015 та №44-02/6 від 11.03.2016 позивач повідомляв відповідача про необхідність укладення договору про пайову участь у розвитку інфраструктури населеного пункту до прийняття в експлуатацію об"єкта будівництва. Однак, спірний договір між сторонами у даній справі укладений не був.
Загальний порядок укладення господарських договорів, врегульований ст. 181 ГК України.
У відповідності до зазначеної норми закону Міжрічанською сільською радою , 21.03.2017, було направлено на адресу відповідача пропозицію про укладання договору з 2 (двома) примірниками проекту Договору про пайову участь замовників будівництва у розвитку інфраструктури населених пунктів.
Проте, відповідач жодним чином не відреагував на даний лист, вказаний договір не підписав.
В силу вимог статті 144 Конституції України та статті 73 Закону України "Про місцеве самоврядування в Україні", органи місцевого самоврядування при виконанні своїх функцій приймають рішення, які є обов'язковими до виконання на відповідній території.
Згідно абз. 1 ч. 9 ст. 40 Закону України "Про регулювання містобудівної діяльності", договір про пайову участь у розвитку інфраструктури населеного пункту укладається не пізніше ніж через 15 робочих днів з дня реєстрації звернення замовника про його укладення, але до прийняття об'єкта будівництва в експлуатацію.
Приписами статті 40 Закону встановлено обов'язок замовника будівництва прийняти пайову участь у розвитку інфраструктури населеного пункту, який реалізується шляхом укладення відповідного договору в порядку, визначеному Законом та деталізованому актом органу місцевого самоврядування. Правовий аналіз частин 8 та 9 у сукупності з іншими положеннями цієї статті Закону дозволяє дійти висновку про те, що обов'язок щодо ініціювання укладення такого договору покладено саме на замовника будівництва, оскільки пов'язується з його зверненням до органу місцевого самоврядування.
Такий договір має бути укладеним в обов'язковому порядку, в межах строку, встановленого ч. 9 ст. 40 Закону України "Про регулювання містобудівної діяльності". Неукладення договору свідчить про недотримання вимог законодавства і має наслідком порушення прав та інтересів відповідної територіальної громади.
Органи місцевого самоврядування знаходяться поза межами процедури прийняття об'єктів будівництва в експлуатацію та позбавлені можливості контролювати момент його здійснення, неукладення такого договору з підстав невиконання замовником обов'язку щодо звернення до органу місцевого самоврядування з відповідною пропозицією свідчить про його ухилення від укладення договору, відтак може бути оскаржено в судовому порядку, у тому числі і після прийняття об'єкту будівництва в експлуатацію.
Строк визначений Законом України " Про регулювання містобудівної діяльності" та Положенням про пайову участь замовників будівництва у створенні і розвитку інженерно-транспортної та соціальної інфраструктури населених пунктів (у 15 робочих днів з дня реєстрації звернення замовника про його укладення, але до прийняття об'єкта в експлуатацію), встановлений саме для добровільного виконання стороною обов'язку, і не виконання такого зобов'язання не звільняє замовника від укладення договору, адже невиконання замовником обов'язку, передбаченого Законом, не може надавати йому переваг перед замовником, що виконав обов'язок.
Закон України "Про регулювання містобудівної діяльності", передбачає обов"язок усіх замовників прийняти участь у створенні і розвитку інженерно-транспортної та соціальної інфраструктури, крім тих, яких цей закон звільняє від участі у створенні інфраструктури.
Вказаної позиції дотримується Верховний суд України у постанові від 16.11.2016 винесеної у справі №922/5937/15.
Згідно з частиною третьою статті 179 ГК України, укладення господарського договору є обов'язковим для сторін, зокрема, якщо існує пряма вказівка закону щодо обов'язковості укладення договору.
Закон України "Про регулювання містобудівної діяльності" є імперативними та визначає обовязок замовника будівництва (відповідача) укласти договір про пайову участь у розвитку інфраструктури відповідного населеного пункту.
Разом із тим, частиною першою статті 648 ЦК України встановлено, що зміст договору, укладеного на підставі правового акта органу державної влади, органу влади Автономної Республіки Крим, органу місцевого самоврядування, обов'язкового для сторін (сторони) договору, має відповідати цьому акту.
Частиною дев'ятою статті 40 Закону України "Про регулювання містобудівної діяльності" визначено істотні умови договору про пайову участь у розвитку інфраструктури населеного пункту, якими є: розмір пайової участі, строк (графік) сплати пайової участі, відповідальність сторін. Крім того, невід'ємною частиною договору є розрахунок величини пайової участі у розвитку інфраструктури населеного пункту.
Розмір пайової участі у розвитку інфраструктури населеного пункту визначається протягом десяти робочих днів з дня реєстрації органом місцевого самоврядування звернення замовника про укладення договору про пайову участь та доданих до нього документів, що підтверджують вартість будівництва об'єкта, з техніко-економічними показниками.
Договір про пайову участь у розвитку інфраструктури населеного пункту укладається не пізніше ніж через 15 робочих днів з дня реєстрації звернення замовника про його укладення, але до прийняття об'єкта будівництва в експлуатацію.
Істотними умовами договору є: 1) розмір пайової участі; 2) строк (графік) сплати пайової участі; 3) відповідальність сторін.
Невід'ємною частиною договору є розрахунок величини пайової участі у розвитку інфраструктури населеного пункту.
Порядок залучення, розрахунку розміру і використання коштів пайової участі у розвитку інфраструктури населеного пункту встановлюють органи місцевого самоврядування відповідно до цього Закону.
Згідно із ч. 5, 8, 9 ст. 40 Закону України "Про регулювання містобудівної діяльності" величина пайової участі у розвитку інфраструктури населеного пункту визначається у договорі, укладеному з органом місцевого самоврядування (відповідно до встановленого органом місцевого самоврядування розміру пайової участі у розвитку інфраструктури), з урахуванням загальної кошторисної вартості будівництва об'єкта, визначеної згідно з будівельними нормами, державними стандартами і правилами. При цьому не враховуються витрати на придбання та виділення земельної ділянки, звільнення будівельного майданчика від будівель, споруд та інженерних мереж, влаштування внутрішніх і позамайданчикових інженерних мереж і споруд та транспортних комунікацій.
У разі якщо загальна кошторисна вартість будівництва об'єкта не визначена згідно з будівельними нормами, державними стандартами і правилами, вона визначається на основі встановлених органом місцевого самоврядування нормативів для одиниці створеної потужності.
Тобто, ч.5 ст. 40 Закону України "Про регулювання містобудівної діяльності", чітко передбачає дві методики визначення розміру пайового внеску: перша, що є основою та має пріоритет визначення розміру з урахуванням загальної кошторисної вартості будівництва об"єкта; друга у разі якщо загальна кошторисна вартість будівництва об"єкта не визначена вона визначається на основі встановлених органом місцевого самоврядування нормативів для одиниці створення потужності.
Позивачем, при розрахунку розміру пайової участі правомірно, було застосовано п.3.2 Положення , згідно якого розмір пайової участі у розвитку інфраструкти с.Міжріччя - 5% від загальної кошторисної вартості будівництва об'єкта для нежитлових будівель і споруд без врахування витрат з придбання та виділення земельної ділянки, звільнення будівельного майданчика від будівель, споруд та інженерних мереж, влаштування інженерних мереж і споруд та транспортних комунікацій. Також у Положенні закріплено, що його дія не поширюється на замовників у разі будівництва ними будівель фізичної культури і спорту.
Відповідно до декларацієї про готовність об'єкта до експлуатації загальна кошторисна вартість будівництва зазначеного об'єкта становить 2160 тис. грн. Загальна площа вказаного об'єкта становить 480 м.кв, з них до кафе відноситься 1-зал площею 84,3 м.кв, 2-комора площею 23 кв.м., 3-холодильна камера площею 3,1 кв.м., 4-кухня площею 20 кв.м., до спорткомплексу відноситься 19-ігрова площею 37,6 кв.м, до спільного приміщення, яке може використовуватися спорткомплексом та кафе відноситься 5- паливна площею 4,3 кв.м., 6-душова площею 5,7 кв.м., 7- туалет площею 2 кв.м., 8-гардероб площею 17,7 кв.м., 9-коридор площею 16 кв.м., 10-гардероб площею 12,4 кв.м., 11-дущова площею 6,1 кв.м,12- побутова площею 3,9 кв.м, 13-туалет площею 3 кв.м., 14-туалет площею 3,2 кв.м., 15- коридор площею 14,4 кв.м., 16- сходова площею 16,2 кв.м., 17-сходова площею 6,2 кв.м, 19 - кабінет площею 29,5 кв.м., 20 - більярдна площею 47,7 кв.м, 21- - кабінет площею15,2 кв.м., 22-гардероб площею 13 кв.м., 23 - туалет площею 2,4 кв.м., 24 - туалет площею 2,4 кв.м.
Таким чином, площа кафе складає -130,4 кв.м., площа спорткомплексу - 37,6 кв.м., площа спільного приміщення, яке може використовуватися спорткомплексом та кафе - 312 м.кв.
Отже , площу спільного приміщення, яке може використовуватися спорткомплексом та кафе - 312 м.кв. слід розділити пополовині, а тому площа кафе - 286,4 м.кв, а площа спорткомплексу - 193,6 кв.м.
Отже, запропонована позивачем редакція договору містить всі істотні умови договору та відповідає нормам чинного законодавства.
Згідно ст. 15 ЦК України кожна особа має право на захист свого цивільного права у разі його порушення, невизнання або оспорювання.
Згідно зі ст. 187 Господарського кодексу України спори, що виникають при укладанні господарських договорів за державним замовленням, або договорів, укладення яких є обов'язковим на підставі закону та в інших випадках, встановлених законом, розглядаються судом. День набрання чинності рішенням суду вважається днем укладення відповідного господарського договору, якщо рішенням суду не визначено інше.
Згідно ч. 3 ст. 84 ГПК України у спорі, що виник при укладанні або зміні договору, в резолютивній частині вказується рішення з кожної спірної умови договору, а у спорі про спонукання укласти договір - умови, на яких сторони зобов'язані укласти договір, з посиланням на поданий позивачем проект договору.
Відповідно до пункту 9.9. Постанови Пленуму Вищого господарського суду України № 6 від 23.03.2012р. "Про судове рішення", у рішенні про спонукання укласти договір господарські суди повинні зазначати умови, на яких сторони зобов'язані укласти договір, з посиланням на поданий позивачем проект цього договору, наприклад: "Вважати договір (найменування договору) укладеним на умовах поданого (найменування позивача) проекту цього договору", а в разі необхідності - з викладенням у рішенні умов (пунктів) договору повністю або в певній частині. Якщо ж умови (пункти) поданого позивачем проекту договору судом прийнято лише в певній частині, то решта умов (пунктів), до яких вносяться зміни порівняно з проектом, викладається в резолютивній частині судового рішення.
Відповідно до ч.1 та ч.2 ст.33 ГПК України, кожна сторона повинна довести ті обставини, на які вона посилається як на підставу своїх вимог і заперечень; докази подаються сторонами та іншими учасниками судового процесу.
Згідно ч.1 та ч.2 ст.43 ГПК України відповідно господарський суд оцінює докази за своїм внутрішнім переконанням, що ґрунтується на всебічному, повному і об'єктивному розгляді в судовому процесі всіх обставин справи в їх сукупності, керуючись законом; ніякі докази не мають для господарського суду заздалегідь встановленої сили.
Заперечення відповідача не спростовують доводів прокурора та позивача, а тому не можуть бути підставою для відмови у позові.
За наведених обставин вимоги прокурора про визнання укладеним договору про пайову участь замовників будівництва у розвитку інфраструктури населених пунктів в запропонованій позивачем редакції, є обгрунтованими та підтверджуються матеріалами справи, тому позов підлягає задоволенню.
Відповідно до ст. 49 ГПК України, судові витрати слід покласти на відповідача стягнувши їх на користь прокуратури.
На підставі вищевикладеного у відповідності до ст. 8, 124 Конституції України, ст.11, 14, 648 Цивільного кодексу України, ст. 179, 187 Господарського кодексу України, ст. 40 Закону України "Про регулювання містобудівної діяльності", керуючись ст. 33, 43, 49, ст. 82 - 85 Господарського процесуального кодексу України, суд
ВИРІШИВ:
Задоволити позов заступника керівника Калуської місцевої прокуратури в інтересах держави в особі Міжрічанської сільської ради про спонукання відповідача, Фізичної особи-підприємця ОСОБА_1 укласти договір про пайову участь у розвитку інфраструктури населеного пункту в запропонованій позивачем редакції.
Визнати укладеним Договір про пайову участь замовників будівництва у розвитку інфраструктури населених пунктів між Міжрічанською сільською радою (вул. Січових Стрільців, буд. 1, с. Міжріччя, Болехівської міської ради , Івано-Франківська область,код 04355987) та Фізичною особою-підприємцем ОСОБА_1 (вул. Незалежності, буд. 9, с. Міжріччя, Болехівської міської ради, Івано-Франківської області, код НОМЕР_1) в наступній редакції:
ДОГОВІР
про пайову участь замовника будівництва у розвитку інфаструктури населених пунктів
с.Міжріччя
Міжрічанська сільська рада в особі сільського голови ОСОБА_4 (далі - Одержувач), що діє на підставі Закону України «Про місцеве самоврядування в Україні", з однієї сторони, та фізична особа - підприємець ОСОБА_1 (далі - Замовник), що діє на підставі свідоцтва про державну реєстрацію, з іншої сторони, відповідно до Закону України «Про регулювання містобудівної діяльності», рішення Міжрічанської сільської ради № 30-05/12 від 15.05.2012 року, яким затверджено Положення про порядок залучення, розрахунку розміру і використання коштів пайової участі у розвитку інфаструктури сіл Міжріччя та Заріччя, уклали цей договір про пайову участь у розвитку інфаструктури населених пунктів Міжріччя та Заріччя, про наступне:
1. Предмет договору
1.1. За цим Договором Замовник в порядку та на умовах, визначених цим договором, бере участь у розвитку інфраструктури с. Міжріччя, у зв'язку із будівництвом спорткомплексу з кафе та офісами в с. Міжріччя по вул. Чорновола, 15, та зобов'язується перерахувати грошові кошти в сумі 64440 грн., які визначені в розрахунку розміру пайової участі ( Додаток 1), що є невід 'ємною частиною цього договору.
2. Права та обов 'язки сторін
2.1.Замовник зобов'язується протягом одного місяця з дня підписання договору сплатити кошти в сумі 64440 грн. до сільського бюджету на розрахунковий рахунок 31513921700011, код 241700, призначення платежу «пайові внески замовників будівництва (фонд соціально-економічного розвитку).
2.2.Копії платіжного доручення (квитанції) передаються до Міжрічанської сільської ради для обліку.
2.3. Одержувач зобов'язується кошти, які надійшли від замовника на рахунок спеціального фонду бюджету села (бюджету розвитку), використовувати на розвиток інфраструктури с. Міжріччя.
3. Строк дії Договору.
3.1. Договір набуває чинності з дати його підписання і діє до моменту повного виконання сторонами своїх зобов 'язань.
4. Відповідальність сторін.
4.1.У разі не виконання або несвоєчасного виконання Замовником зобов 'язань щодо перерахування в повному обсязі коштів, визначених цим Договором, виконавчий комітет Міжрічанської сільської ради здійснює необхідні заходи щодо примусового стягнення вказаних коштів.
4.2.При простроченні платежів, визначених Розділом 3 Договору, Замовник сплачує виконкому пеню у розмірі подвійної облікової ставки НБУ, що діє у період, за який нараховується пеня, від суми заборгованості.
4.3.У випадку розірвання Договору з ініціативи та (або) вини Замовника, суми сплачених Замовником внесків не повертаються.
5. Порядок припинення дії, зміни умов і розірвання договору.
5.1.Даний договір може бути розірвано за рішенням суду у разі невиконання сторонами своїх зобов'язань та з інших підстав, передбачених чинним законодавством України.
5.2.У разі виникнення обставин, які потребують змін умов цього Договору, одна сторона повинна попередити письмово про це другу сторону за 20 днів. Про зміну умов Договору укладається додаткова угода, яка підписується сторонами.
6. Інші умови.
6.1.Зміни до Договору можуть бути внесені за взаємною згодою сторін, що оформляється додатковою угодою до цього Договору.
6.2.Зміни та доповнення, додатки до Договору є його невід'ємною частиною і мають юридичну силу, вразі, якщо вони викладені в письмовій формі та підписані уповноваженими на те представниками сторін.
6.3.Усі правовідносини, що виникають у зв 'язку з виконанням умов Договору та не врегульовані ніш, регламентуються рішенням Міжрічанської сільської ради.
6.4.Договір складений українською мовою у 2-х примірниках, кожний із них має однакову юридичну силу.
Місцезнаходження та реквізити сторін.
ОДЕРЖУВАЧ ЗАМОВНИК
Міжрічанська сільська рада ФОП ОСОБА_1
вул. С.Стрільців, 1, с. Міжріччя вул. Незалежності, 9, с. Міжріччя
Код ЄДРПОУ 04355987 ідентифікаційний код НОМЕР_1
р/р 31513921700011 код 241700 свідоцтво про державну реєстрацію АБ№ 039785
УДКСУ в Івано-Франківській області
МФО 836014
Сільський голова ОСОБА_4 ФОП ОСОБА_1
Додаток 1 до Договору
про пайову участь замовника будівництва
у розвитку інфаструктури населених пунктів
РОЗРАХУНОК
розміру пайової участі
Замовник: ФОП ОСОБА_1.
Адреса будівництва: с. Міжріччя вул. Чорновола, 15.
Рішенням сесії Міжрічанської сільської ради № 30-05/12 від 15.05.2012 року затверджено Положення про порядок залучення, розрахунку розміру і використання коштів пайової участі у розвитку інфаструктури сіл Міжріччя та Заріччя.
У п. 3.2. цього Положення сільською радою встановлено розмір пайової участі у розвитку інфаструктури с. Міжріччя - 5 % від загальної кошторисної вартості будівництва об'єкта для нежитлових будівель і споруд без врахування витрат з придбання та виділення земельної ділянки, звільнення будівельного майданчика від будівель, споруд та інженерних мереж, влаштування інженерних мереж і споруд та транспортних комунікацій. Також: у Положенні закріплено, що його дія не поширюється на замовників у разі будівництва ними будівель фізичної культури і спорту.
Фізична особа - підприємець ОСОБА_1 в березні 2015 року завершила будівництво спрткомплексу з кафе та офісами, що підтверджується декларацією про готовність об'єкта до експлуатації від 27.03.2015 року № ІФ 143150860145.
Відповідно до вказаної декларації загальна кошторисна вартість будівництва зазначеного об'єкта становить 2160 тисяч гривень. Загальна площа вказаного об'єкта становить 480 м. кв., з них до кафе відноситься 1 - зал площею 84.3 м. кв., 2 - комора площею 23 м. кв., З - холодильна камера площею 3.1 м. кв., 4 - кухня площею 20 м. кв., до спорткомплексу відноситься 19 - ігрова площею 37.6 м. кв., до спільного приміщення, яке мозісе використовуватися спорткомплексом та кафе відноситься 5 - паливна площею 4.3 м. кв., 6 - душова площею 5. 7 м. кв., 7 - туалет площею 2 м. кв., 8 - гардероб площею 17.7м. кв., 9 - коридор площею 16 м. кв., 10 - гардероб площею 12.4 м. кв., 11 - душова площею 6.1 м. кв., 12 - побутова площею 3.9 м. кв., 13 - туалет площею 3 м. кв., 14 - туалет площею 3.2 м. кв., 15 - коридор площею 14.4 м. кв., 16 - сходова площею 16.2 м. кв., 17 - сходова площею 16.2 м. кв., 19 - кабінет площею 29.5 м. кв., більярдна площею 47.7 м. кв., 21 - кабінет площею 15.2 м. кв., 22 - гардероб площею 13 м. кв., 23 - туалет площею 2.4 м. кв., 24 - туалет площею 2.4 м. кв.
Таким чином, площа кафе - 130.4 м. кв., площа спорткомплексу - 37.6 м. кв., площа спільного приміщення, яке може використовуватися спорткомплексом та кафе - 312 м. кв.
Площу спільного приміщення, яке може використовуватися спорткомплексом та кафе - 312 м. кв. слід розділити пополовині, тому з цієї площі 156 м. кв. використовуватиметься кафе, а 156 -м. кв - спорткомтексом. Тому, площа кафе - 286.4 м. кв., а площа спорткомплексу -193.6 м. кв.
Оскільки, загальна вартість всього приміщення становить 2160 тисяч грн., то вартість 286.4 м. кв. цього приміщення (кафе) становить 1288800 грн.
Тому, розмір пайовоїучасті становить 64440 грн (1288800 грн/100 % х 5 % = 64440грн).
Сільський голова ОСОБА_5
Бухгалтер с/р ОСОБА_6
Стягнути з відповідача, Фізичної особи-підприємця ОСОБА_1 (вул. Незалежності, буд. 9, с. Міжріччя, Болехівської міської ради, Івано-Франківської області, код НОМЕР_1) на користь прокуратури Івано-Франківської області (вул. Грюнвальдська, 11, м. Івано-Франківськ, код 03530483) - 1600,00 грн судового збору.
Наказ видати після набрання рішенням законної сили та направити в прокуратуру Івано-Франківської області.
Рішення господарського суду набирає законної сили після закінчення строку подання апеляційної скарги, якщо апеляційну скаргу не було подано. У разі подання апеляційної скарги рішення, якщо його не скасовано, набирає законної сили після розгляду справи апеляційним господарським судом.
Повне рішення складено 26.07.17
Суддя Калашник В.О.