
2
ЛУГАНСЬКИЙ ОКРУЖНИЙ АДМІНІСТРАТИВНИЙ СУД
УХВАЛА
про повернення позовної заяви
26 липня 2017 рокуСєвєродонецькСправа № 812/1036/17Суддя Луганського окружного адміністративного суду Петросян К.Є., перевіривши матеріали адміністративного позову товариства з обмеженою відповідальністю «Домінант Траст Сервіс» до Сєвєродонецької міської ради, третя особа, яка не заявляє самостійних вимог на предмет спору – управління ЖКГ Сєвєродонецької міської ради про скасування рішення № 1547 від 20.07.2017 в частині зміни до розпису видатків міського бюджету за спеціальним фондом,-
ВСТАНОВИВ:
25 липня 2017 року товариство з обмеженою відповідальністю «Домінант Траст Сервіс» звернулось з позовом до Луганського окружного адміністративного суду до Сєвєродонецької міської ради, третя особа, яка не заявляє самостійних вимог на предмет спору – управління ЖКГ Сєвєродонецької міської ради, відповідно до якого просило суд скасувати рішення Сєвєродонецької міської ради № 1547 від 20.07.2017 в частині зміни до розпису видатків міського бюджету за спеціальним фондом згідно з додатком №2 до рішення, а саме: припинення фінансування капітального ремонту дорожнього покриття від вул.Сметаніна до вул.Зелена в м.Сєвєродонецьку та капітального ремонту дорожнього покриття центральної алеї Центрального міського парку культури та відпочинку в м.Сєвєродонецьку на суму 586313 грн. та 580205 грн.
Відповідно п.1 ч.1 ст. 3 КАС України, справа адміністративної юрисдикції - переданий на вирішення адміністративного суду публічно-правовий спір, у якому хоча б однією зі сторін є орган виконавчої влади, орган місцевого самоврядування, їхня посадова чи службова особа або інший суб’єкт, який здійснює владні управлінські функції на основі законодавства, в тому числі на виконання делегованих повноважень.
Статтею 18 КАС України визначена предметна підсудність адміністративних справ, де відповідно до п.1 ч.2 вказаної статті, окружним адміністративним судам підсудні адміністративні справи, де однією зі сторін в яких є орган державної влади, інший державний орган, орган влади Автономної Республіки Крим, обласна рада, Київська, Севастопольська міська рада, їх посадова чи службова особа, крім випадків, передбачених цим Кодексом, та крім справ щодо їх рішень, дій чи бездіяльності у справах про адміністративні проступки та справ, які підсудні місцевим загальним судам як адміністративним судам.
Згідно з п.1 ч.1 ст.18 КАС України, місцевим загальним судам як адміністративним судам підсудні адміністративні справи, у яких однією зі сторін є орган чи посадова особа місцевого самоврядування, посадова чи службова особа органу місцевого самоврядування, крім тих, які підсудні окружним адміністративним судам.
Згідно з ч. 1 ст. 5 Закону України "Про місцеве самоврядування в Україні", до системи місцевого самоврядування входить, зокрема, міська рада та її виконавчі органи.
З адміністративного позову вбачається, що позовні вимоги звернені до Сєвєродонецької міської ради, як до органу місцевого самоврядування, а відтак, відповідно до приписів статті 18 КАС України, дана адміністративна справа підсудна місцевому загальному як адміністративному суду.
Таким чином, позивачу з аналогічним позовом слід звернутися до міського суду, як до адміністративного.
Відповідно до статті 108 частини 3 пункту 6 КАС України, позовна заява повертається позивачеві, якщо справа не підсудна цьому адміністративному суду.
За таких обставин, суд приходить до висновку про необхідність повернення позивачеві позовної заяви, оскільки вона не підсудна цьому адміністративному суду.
На підставі наведеного та керуючись статтями 18, 108, 160, 165 КАС України, суд, -
УХВАЛИВ:
Позовну заяву товариства з обмеженою відповідальністю «Домінант Траст Сервіс» до Сєвєродонецької міської ради, третя особа, яка не заявляє самостійних вимог на предмет спору – управління ЖКГ Сєвєродонецької міської ради про скасування рішення № 1547 від 20.07.2017 в частині зміни до розпису видатків міського бюджету за спеціальним фондом, - повернути позивачу разом з усіма доданими до нього матеріалами.
Роз'яснити позивачеві право звернутися із вказаним позовом до місцевого загального суду як адміністративного.
Копію ухвали направити особі, яка її подала, разом із позовною заявою та усіма доданими до неї матеріалами.
Ухвала може бути оскаржена в апеляційному порядку до Донецького апеляційного адміністративного суду.
Апеляційна скарга подається до Донецького апеляційного адміністративного суду через Луганський окружний адміністративний суд. Копія апеляційної скарги одночасно надсилається особою, яка її подає, до суду апеляційної інстанції.
Апеляційна скарга на ухвалу суду першої інстанції подається протягом п’яти днів з дня її проголошення. У разі застосування судом частини третьої статті 160 КАС України, а також прийняття ухвали у письмовому провадженні апеляційна скарга подається протягом п’яти днів з дня отримання копії ухвали.
Ухвала набирає законної сили після закінчення строку подання апеляційної скарги, встановленого статтею 186 КАС України, якщо таку скаргу не було подано.
У разі подання апеляційної скарги ухвала, якщо її не скасовано, набирає законної сили після повернення апеляційної скарги, відмови у відкритті апеляційного провадження або набрання законної сили рішенням за наслідками апеляційного провадження.
Якщо строк апеляційного оскарження буде поновлено, то вважається, що ухвала суду не набрала законної сили.
СуддяОСОБА_1Судове рішення № 67914009, Луганський окружний адміністративний суд було прийнято 26.07.2017. Форма судочинства - Адміністративне, форма рішення - Ухвала суду. На цій сторінці ви зможете знайти необхідні дані про це судове рішення. Ми надаємо зручний та швидкий доступ до актуальних судових рішень, щоб ви могли бути в курсі недавніх судових прецедентів. Наша база даних включає повний спектр необхідної інформації, дозволяючи вам легко знаходити необхідні дані.
Це рішення відноситься до справи № 812/1036/17. Фірми, які зазначені в тексті цього судового документа: