Постанова № 67913561, 21.07.2017, Житомирський окружний адміністративний суд

Дата ухвалення
21.07.2017
Номер справи
806/1510/17
Номер документу
67913561
Форма судочинства
Адміністративне
Державний герб України

ЖИТОМИРСЬКИЙ ОКРУЖНИЙ АДМІНІСТРАТИВНИЙ СУД

П О С Т А Н О В А

ІМЕНЕМ УКРАЇНИ

21 липня 2017 року м.Житомир справа № 806/1510/17

категорія 11.5

Житомирський окружний адміністративний суд у складі:

головуючого судді Попової О. Г.,

секретар судового засідання Ясинська К.В.,

за участю:

представника позивача ОСОБА_1,

представника відповідача ОСОБА_2,

розглянувши у відкритому судовому засіданні адміністративну справу за позовом ОСОБА_3 об'єднаного управління Пенсійного фонду України в Житомирській області до Народицького районного відділу державної виконавчої служби Головного територіального управління юстиції у Житомирській області про визнання незаконним рішення, скасування постанови та зобов'язання відновити виконавче провадження по виконнанню виконавчого листа №1667/2015,

встановив:

Овруцьке обєднане управління Пенсійного фонду України в Житомирській області звернулося до суду із позовом, в якому просить:

- визнати незаконним рішення Народицького районного відділу державної виконавчої служби Головного територіального управління юстиції у Житомирській області про повернення виконавчого документа стягувачеві від 15 травня 2017 року по виконавчому провадженню №49139710;

- скасувати постанову державного виконавця Народицького районного відділу державної виконавчої служби Головного територіального управління юстиції у Житомирській області ОСОБА_2 від 15 травня 2017 року про повернення виконавчого документа стягувачеві по виконавчому провадженню №49139710;

- зобовязати Народицький районний відділ державної виконавчої служби Головного територіального управління юстиції у Житомирській області відновити виконавче провадження по виконанню виконавчого листа №1667/2015.

Позовні вимоги обгрунтовує тим, що постанова державного виконавця Народицького районного відділу державної виконавчої служби про повернення виконавчого документа стягувачеві від 15.05.2017 року по виконавчому провадженню № 49139710 є незаконною та підлягає скасуванню, так як державним виконавцем не вжито всіх заходів примусового виконання рішення. Крім того, відповідачем з'ясування майнового стану боржника проводилось з порушенням строків встановлених законодавством.

Представник позивача у судовому засіданні просив позов задоволити з підстав викладених у позовній заяві.

Представник відповідача проти позову заперечив з мотивів, викладених в письмових запереченнях. Зазначив, що державним виконавцем вживалися усі заходи примусового виконання рішення, передбачені Законом України "Про виконавче провадження", однак встановлено, що майно, на яке може бути звернено стягнення відсутнє, а коштів на арештованих рахунках не виявлено. Враховуючи вищевикладене, наголошував, що дії державного виконавця щодо прийняття постанови про повернення виконавчого документа стягувачу від 15 травня 2017 року є правомірними та такими, що не суперечать чинному законодавству, а тому у задоволенні позовних вимог слід відмовити за безпідставністю (а.с. 29-32).

Заслухавши пояснення сторін, дослідивши матеріали справи, суд дійшов висновку, що позовні вимоги задоволенню не підлягають з наступних підстав.

Судом встановлено, що постановою Житомирського окружного адміністративного суду від 18.08.2015 по справі № 806/2649/15 позов ОСОБА_4 пенсійного фонду в Народицькому районі Житомирської області задоволено, стягнуто з Товариства з обмеженою відповідальністю "Злагода" 886,08 грн.

Ухвалою суду від 27.04.2016 замінено сторону виконавчого провадження по справі №806/2649/15 з управління Пенсійного фонду України в Народицькому районі Житомирської області на його правонаступника Овруцьке обєднане управління Пенсійного фонду України в Житомирській області (а.с.5).

16 жовтня 2015 року управління Пенсійного фонду України в Народицькому районі Житомирської області отримало виконавчий лист №1667/2015 (а.с. 6), який в подальшому разом з заявою № 3535/05 від 20.10.2015 (а.с. 84) направило начальнику відділу Державної виконавчої служби Народицького районного управління юстиції ОСОБА_5 для примусового виконання рішення.

28 жовтня 2016 року начальником відділу Державної виконавчої служби Народицького районного управління юстиції ОСОБА_5 винесено постанову про відкриття виконавчого провадження № 49139710 на підставі виконавчого листа №1667/2015 (а.с 85). Вказаною постановою боржнику також надано семиденний термін для добровільного виконання. Відповідно до наявної у матеріалах справи копії листа ОСОБА_6 державної виконавчої служби Народицького районного управління юстиції від 28.10.2015 року №3115, постанову про відкриття виконавчого провадження № 49139710 від 28 жовтня 2015 року надіслано сторонам.

Начальником відділу Державної виконавчої служби Народицького районного управління юстиції ОСОБА_5 4 листопада 2015 року винесено постанови про приєднання виконавчого провадження №49139710 до зведеного виконавчого провадження №37540252 (а.с. 88), про стягнення з ТОВ "Злагода" виконавчого збору (а.с. 89), та про стягнення з боржника витрат на проведення виконавчих дій (а.с. 90).

15 травня 2017 року державним виконавцем відділу державної виконавчої служби Народицького районного управління юстиції при примусовому виконанні виконавчих документів щодо стягнення з ТОВ «Злагода» боргів на користь ОСОБА_3 обєднаного управління Пенсійного фонду України в Житомирській області складено акт, яким встановлено, що у боржника відсутнє майно на яке може бути звернуто стягнення, а здійснені виконавцем заходи щодо розшуку такого майна виявились безрезультатними (а.с. 187).

15 травня 2017 року начальником відділу Державної виконавчої служби Народицького районного управління юстиції ОСОБА_5 при примусовому виконанні виконавчих документів щодо стягнення з ТОВ «Злагода» боргів на користь ОСОБА_3 обєднаного управління Пенсійного фонду України в Житомирській області складено акт, яким встановлено, що у боржника відсутнє майно на яке може бути звернуто стягнення, а здійснені виконавцем заходи щодо розшуку такого майна виявились безрезультатними (а.с. 154).

Враховуючи такі обставини, 15.05.2017 державним виконавцем відділу державної виконавчої служби Народицького районного управління юстиції винесено постанову про виведення виконавчого провадження №49139710 із зведеного виконавчого провадження №37540252 (а.с.153) та постанову про повернення виконавчого документа (виконавчого листа №1667/2015) стягувачу на підставі п.2 ч.1 ст.37 Закону України "Про виконавче провадження" (а.с.156). Зазначені документи направлені позивачу 15 травня 2017 року за вих.№ 1667 (а.с. 155).

Вважаючи постанову про повернення виконавчого документа стягувачу від 15.05.2017 року неправомірною, а висновок державного виконавця про повернення документа стягувачеві передчасним, позивач звернувся із позовом до суду.

З'ясовуючи при вирішенні даної справи характер спірних правовідносин, суд зазначає, що вони врегульовані Законами України «Про виконавче провадження» від 21.04.1999 № 606-XIV (Закон № 606-XIV) та від 02 червня 2016 року №1404-VIII (діяли в період проведення виконавчих дій з 12.01.2016 по 15.05.2017).

В силу приписів статті 1 Закону України «Про виконавче провадження» від 02 червня 2016 року №1404-VIII (в редакції, чинній на момент винесення спірної постанови, далі Закон №1404-VIII) визначено, що виконавче провадження як завершальна стадія судового провадження і примусове виконання судових рішень та рішень інших органів (посадових осіб) (далі - рішення) - сукупність дій визначених у цьому Законі органів і осіб, що спрямовані на примусове виконання рішень і проводяться на підставах, у межах повноважень та у спосіб, що визначені Конституцією України, цим Законом, іншими законами та нормативно-правовими актами, прийнятими відповідно до цього Закону, а також рішеннями, які відповідно до цього Закону підлягають примусовому виконанню.

Частиною 1 статті 5 Закону №1404-VIII визначено, що примусове виконання рішень покладається на органи державної виконавчої служби (державних виконавців) та у передбачених цим Законом випадках на приватних виконавців, правовий статус та організація діяльності яких встановлюються Законом України "Про органи та осіб, які здійснюють примусове виконання судових рішень і рішень інших органів".

В силу частини 1 статті 11 Закону № 606-XIV, частини 1 статті 18 Закону №1404-VIII, виконавець зобов'язаний вживати передбачених цим Законом заходів щодо примусового виконання рішень, неупереджено, ефективно, своєчасно і в повному обсязі вчиняти виконавчі дії.

Приписами частини 2 статті 18 Закону №1404-VIII, виконавець зобов'язаний: здійснювати заходи примусового виконання рішень у спосіб та в порядку, які встановлені виконавчим документом і цим Законом; надавати сторонам виконавчого провадження, їхнім представникам та прокурору як учаснику виконавчого провадження можливість ознайомитися з матеріалами виконавчого провадження; розглядати в установлені законом строки заяви сторін, інших учасників виконавчого провадження та їхні клопотання; заявляти в установленому порядку про самовідвід за наявності обставин, передбачених цим Законом; роз'яснювати сторонам та іншим учасникам виконавчого провадження їхні права та обов'язки. Положення ч.2 ст.11 Закону № 606-XIV щодо обов'язків державного виконавця охоплюються ч.2 ст.18 Закону №1404-VIII.

Згідно з п.1 ч.1 ст. 32 Закону № 606-XIV, заходами примусового виконання рішень є, в тому числі, звернення стягнення на кошти та інше майно (майнові права) боржника, у тому числі якщо вони перебувають в інших осіб або належать боржникові від інших осіб.

За змістом п.1 ч.1 ст. 10 Закону №1404-VIII, заходами примусового виконання рішень є звернення стягнення на кошти, цінні папери, інше майно (майнові права), корпоративні права, майнові права інтелектуальної власності, об'єкти інтелектуальної, творчої діяльності, інше майно (майнові права) боржника, у тому числі якщо вони перебувають в інших осіб або належать боржникові від інших осіб, або боржник володіє ними спільно з іншими особами.

Пунктом 2 частини 1 статті 37 Закону №1404-VIII (діяв на момент винесення постанови про повернення виконавчого документа), виконавчий документ повертається стягувачу, якщо у боржника відсутнє майно, на яке може бути звернено стягнення, а здійснені виконавцем відповідно до цього Закону заходи щодо розшуку такого майна виявилися безрезультатними.

Відповідно до ч. 2 ст. 37 Закону №1404-VIII, про наявність обставин, зазначених у пунктах 2 - 6 частини першої цієї статті, виконавець складає акт.

Щодо правомірності винесення оскаржуваної постанови про повернення виконавчого документа стягувачеві від 15.05.2017 року, суд зазначає наступне.

З метою встановлення обґрунтованості висновку про наявність підстав для повернення виконавчого документа стягувачу, передбачених п. 2 ч. 1 ст. 37 Закону України «Про виконавче провадження» від 02 червня 2016 року №1404-VIII, судом були досліджені матеріали виконавчого провадження № 49139710.

Матеріалами справи підтверджується, що державним виконавцем щодо виконання виконавчого листа № 1667/15 та стягнення заборгованості з ТОВ "Злагода" у сумі 886,08 грн. вживалися наступні заходи.

10 грудня 2015 направлено вимогу державного виконавця № 2-16/3422 до Народицької районної державної адміністрації про отримання інформації щодо наявності зареєстрованого майна за ТОВ "Злагода" (а.с. 91). Відповіддю від 10.12.2016 начальника відділу Державної виконавчої служби Народицького районного управління юстиції ОСОБА_5 повідомлено, що підприємство господарської діяльності не веде, майно, яке можна використати на погашення заборгованості відсутнє (а.с. 92).

10.12.2015 направлено вимогу державного виконавця №2-16/3421 до Державної інспекції сільського господарства Житомирської області щодо повідомлення про наявність зареєстрованого майна за ТОВ «Злагода» код 03743894, с. Базар, Народицький район (а.с. 96). Листом Державної інспекції сільського господарства Житомирської області від 23.12.2015 №01/1721 повідомлено, що за ТОВ «Злагода» сільськогосподарська техніка не зареєстрована (а.с. 97).

01.02.2016 направлено вимогу державного виконавця №2-17/342 до ПАТ «ОСОБА_7 Аваль» щодо повідомлення про накопичення коштів на арештованому рахунку боржника ТОВ «Злагода», код 03743894, р. №26002217509, 26006217516, 26009217513 (а.с. 98). Згідно листа ПАТ «ОСОБА_7 Аваль» від 11.02.2016 №81-15-8-01/828/2-БТ, на вказаних поточних рахунках станом на 10.02.2017 залишок коштів відсутній (а.с. 99).

10.02.2016 направлено вимогу державного виконавця №2-16/386 до КП «Коростенське міжміське бюро технічної інвентаризації» Житомирської обласної ради щодо повідомлення про наявність зареєстрованого майна за ТОВ «Злагода» код 03743894, с. Базар, Народицький район (а.с. 100). Відповідно до листа «Коростенське міжміське бюро технічної інвентаризації» Житомирської обласної ради від 18.02.2016 №265, згідно архівних даних станом на 29.12.2012 за ТОВ «Злагода» в с. Базар Народицького району нерухомого майна на праві власності у вказаному населеному пункті не зареєстровано (а.с. 101).

10.02.2016 направлено вимогу державного виконавця №2-16/384 до ОСОБА_6 Держгеокадастру в Народицькому районі щодо повідомлення про наявність зареєстрованого майна за ТОВ «Злагода» код 03743894, с. Базар, Народицький район (а.с. 102). ОСОБА_6 Держгеокадастру в Народицькому районі Житомирської області від 18.02.2016 №8-615-99.2-198/2-16 встановлено, що відомості щодо реєстрації земельних ділянок стосовно ТОВ «Злагода» у відділі відсутні (а.с. 103).

10.02.2016 направлено вимогу державного виконавця №383/2-16 до Державної інспекції сільського господарства Житомирської області щодо повідомлення про наявність зареєстрованого майна за ТОВ «Злагода» код 03743894, с. Базар, Народицький район (а.с. 104). У відповідності до листа Державної інспекції сільського господарства Житомирської області від 28.04.2016 №01/408 за ТОВ «Злагода» сільськогосподарська техніка не зареєстрована (а.с. 105).

11.02.2016 направлено вимогу державного виконавця №2-17/396 до ПАТ «ОСОБА_7 Аваль» щодо повідомлення про накопичення коштів на арештованому рахунку боржника ТОВ «Злагода», код 03743894, р. №26002217509, 26006217516, 26009217513 (а.с. 108). Згідно листа ПАТ «ОСОБА_7 Аваль» від 18.02.2016 №81-15-8-01/1083/2-БТ, на вказаних поточних рахунках станом на 17.02.2017 залишок коштів відсутній (а.с. 109).

15.02.2016 на адресу керівника ТОВ «Злагода» надіслано виклик № 2-16/429 до відділу Державної виконавчої служби Народицького районного управління юстиції у звязку із несплатою боргів (а.с. 107).

22.07.2016 направлено вимогу державного виконавця №7.11-18/2016/1740 до КП «Коростенське міжміське бюро технічної інвентаризації» Житомирської обласної ради щодо повідомлення про наявність зареєстрованого майна за ТОВ «Злагода» код 03743894, с. Базар, Народицький район (а.с. 113). Відповідно до листа «Коростенське міжміське бюро технічної інвентаризації» Житомирської обласної ради від 09.08.2016 №1018, згідно архівних даних станом на 29.12.2012 за ТОВ «Злагода» в с. Базар Народицького району нерухомого майна на праві власності у вказаному населеному пункті не зареєстровано (а.с. 114).

22.07.2016 направлено вимогу державного виконавця №7.11-18/2016/1734 до ОСОБА_6 Держгеокадастру в Народицькому районі щодо повідомлення про наявність зареєстрованого майна за ТОВ «Злагода» код 03743894, с. Базар, Народицький район (а.с. 115). Як встановлено із листа ОСОБА_6 Держгеокадастру в Народицькому районі Житомирської області від 25.07.2016 №8-615-99.1-569/2-16, відомості щодо реєстрації земельних ділянок стосовно ТОВ Злагода» у відділі відсутні (а.с. 116).

22.07.2016 направлено вимогу державного виконавця №7.11-18/2016/1734 до Народицького відділення ОСОБА_3 ОДПІ щодо повідомлення чи провадилась господарська діяльність та в якій сумі за ТОВ «Злагода» код 03743894, с. Базар, Народицький район (а.с. 117). Згідно довідки Народицького відділення ОСОБА_3 ОДПІ від 26.07.2016 №474/10/18, ТОВ «Злагода» перебуває на обліку в Народицькому відділенні ОСОБА_3 ОДПІ, З 2014 року по 27.05.2016 ТОВ «Злагода» податкова звітність не подавалась (а.с. 118).

25.07.2016 направлено вимогу державного виконавця №7.11-18/2016/1766 до ПАТ «ОСОБА_7 Аваль» щодо повідомлення про накопичення коштів на арештованому рахунку боржника ТОВ «Злагода», код 03743894, р.№ 26002217509, 26006217516, 26009217513 (а.с. 119). Згідно листа ПАТ «ОСОБА_7 Аваль» від 01.08.2016 №81-15-8-1/5464/3-БТ, на вказаних поточних рахунках станом на 29.07.2016 залишок коштів відсутній (а.с. 120).

19.09.2016 направлено вимогу державного виконавця №7.11-18/2016/2264 до ОСОБА_4 агропромислового розвитку Народицької РДА щодо повідомлення про накопичення наявність зареєстрованого майна боржника про наявність зареєстрованого майна за ТОВ «Злагода» код 03743894, с. Базар, Народицький район (а.с. 121). ОСОБА_4 агропромислового розвитку Народицької РДА від 21.09.2016 №196 повідомлено, що на даний час ТОВ «Злагода» господарської діяльності не провадить, майна, яке можна використати для погашення заборгованості не має (а.с. 122).

21.09.2016 направлено вимогу державного виконавця №7.11-18/2016/2303 до КП «Коростенське міжміське бюро технічної інвентаризації» Житомирської обласної ради щодо повідомлення про наявність зареєстрованого майна за ТОВ «Злагода» код 03743894, с. Базар, Народицький район (а.с. 125). Відповідно до листа «Коростенське міжміське бюро технічної інвентаризації» Житомирської обласної ради від 29.09.2016 №1164, згідно архівних даних станом на 29.12.2012 за ТОВ «Злагода» в с. Базар Народицького району нерухомого майна на праві власності у вказаному населеному пункті не зареєстровано (а.с. 126).

19.10.2016 направлено вимогу державного виконавця №7.11-18/2016/2646 до ОСОБА_6 Держгеокадастру в Народицькому районі щодо повідомлення про наявність зареєстрованого майна за ТОВ «Злагода» код 03743894, с. Базар, Народицький район (а.с. 123). Як встановлено із листа ОСОБА_6 Держгеокадастру в Народицькому районі Житомирської області №8-615-99.1-832/2-16, відомості щодо реєстрації земельних ділянок стосовно ТОВ «Злагода» у відділі відсутні (а.с. 124).

19.10.2016 направлено вимогу державного виконавця №7.11-18/2016/2637 до старости села ОСОБА_7 щодо повідомлення про перебування на території села ОСОБА_7 та провадження діяльності ТОВ «Злагода» код 03743894, с. Базар, Народицький район (а.с. 129). Як встановлено із листа Народицької селищної ради Житомирської області від 28.10.2016 №975/846, ТОВ «Злагода» знаходиться на території Базарської територіальної громади за адресою: с. Базар, вул.. Шевченка, 98, господарської діяльності не проводить (а.с. 130).

20.10.2016 направлено вимогу державного виконавця №7.11-18/2016/2653 до ПАТ «ОСОБА_7 Аваль» щодо повідомлення про накопичення коштів на арештованому рахунку боржника ТОВ «Злагода», код 03743894, р. №26002217509, 26006217516, 26009217513 (а.с. 131). Згідно листа ПАТ «ОСОБА_7 Аваль» від 27.10.2016 №81-15-8-01/7466/3-БТ, на вказаних поточних рахунках станом на 26.10.2016 року залишок коштів відсутній (а.с. 132).

23.01.2017 направлено вимогу державного виконавця №7.11-18/2017/96 до Народицького відділення ОСОБА_3 ОДПІ щодо повідомлення чи провадилась господарська діяльність та про обєкти оподаткування ТОВ «Злагода» код 03743894, с. Базар, Народицький район (а.с. 134). Згідно довідки Народицького відділення ОСОБА_3 ОДПІ від 30.01.2016 №4/10/18, стосовно ТОВ «Злагода» звітується про відсутність господарської діяльності (а.с. 135).

23.01.2017 направлено вимогу державного виконавця №7.11-18/2017/97 до КП «Коростенське міжміське бюро технічної інвентаризації» Житомирської обласної ради щодо повідомлення про наявність зареєстрованого майна за ТОВ «Злагода» код 03743894, с. Базар, Народицький район (а.с. 136). Відповідно до листа «Коростенське міжміське бюро технічної інвентаризації» Житомирської обласної ради від 01.02.2017, згідно архівних даних станом на 29.12.2012 за ТОВ «Злагода» в с. Базар Народицького району нерухомого майна на праві власності у вказаному населеному пункті не зареєстровано (а.с. 137).

23.01.2017 направлено вимогу державного виконавця №7.11-18/2017/93 до старости села ОСОБА_7 щодо повідомлення про перебування на території села ОСОБА_7 та провадження діяльності ТОВ «Злагода» код 03743894, с. Базар, Народицький район (а.с. 138). Як встановлено із листа Народицької селищної ради Житомирської області від 08.02.2017 №10/01-29/96, ТОВ «Злагода» знаходиться на території Базарської територіальної громади за адресою: с. Базар, вул.. Шевченка, 98, господарської діяльності не проводить (а.с. 139).

Згідно інформаційної довідки з Державного реєстру речових прав на нерухоме майно та Реєстру прав власності на нерухоме майно, Державного реєстру Іпотек, Єдиного реєстру заборон відчуження обєктів нерухомого майна щодо субєкта №78665963 від 24.01.2017, інформація щодо зареєстрованих прав власності, інших речових прав, іпотек, обтяження за ТОВ «Злагода» відсутня (а.с. 140).

10.02.2017 направлено вимогу державного виконавця №7.11-18/2017/285 до ПАТ «ОСОБА_7 Аваль» щодо повідомлення про накопичення коштів на арештованому рахунку боржника ТОВ «Злагода», код 03743894, р. №26002217509, 26006217516, 26009217513 (а.с. 151-152). Згідно листа ПАТ «ОСОБА_7 Аваль» від 20.02.2017 №81-15-9/867-БТ, на вказаних поточних рахунках станом на 17.02.2017 залишок коштів відсутній (а.с. 142).

6 квітня 2017 року державним виконавцем відділу державної виконавчої служби Народицького районного управління юстиції складено акт державного виконавця, відповідно до якого станом на 06.04.2017 згідно бази даних НАІС «АВТОМОБІЛЬ» МВС України за боржником ТОВ «Злагода» транспортні засоби не значаться (а.с. 143).

11.04.2017 направлено вимогу державного виконавця №7.11-18/2017/1064 до ПАТ «ОСОБА_7 Аваль» щодо повідомлення про накопичення коштів на арештованому рахунку боржника ТОВ «Злагода», код 03743894, р. №26002217509, 26006217516, 26009217513 (а.с.145). Згідно листа ПАТ «ОСОБА_7 Аваль» від 21.04.2017 №81-15-9/2535/1-БТ, на вказаних поточних рахунках станом на 20.04.2017 залишок коштів відсутній (а.с. 146).

11.04.2017 на адресу керівника ТОВ «Злагода» надіслано виклик до відділу Державної виконавчої служби Народицького районного управління юстиції у звязку із несплатою боргів (а.с. 147).

12.04.2017 направлено вимогу державного виконавця №7.11-18/2017/1162 до Народицького відділення ОСОБА_3 ОДПІ щодо повідомлення чи провадилась господарська діяльність та про обєкти оподаткування, або обєкти повязані із оподаткуванням ТОВ «Злагода» код 03743894, с. Базар, Народицький район (а.с. 148). Згідно довідки Народицького відділення ОСОБА_3 ОДПІ від 18.04.2017 №9/10/18, стосовно ТОВ «Злагода» не звітується про ведення господарської діяльності (а.с. 149).

Відповідно до довідки з Державного реєстру речових прав на нерухоме майно та Реєстру прав власності на нерухоме майно, Державного реєстру Іпотек, Єдиного реєстру заборон відчуження обєктів нерухомого майна щодо субєкта №86241511 від 03.05.2017, інформація щодо зареєстрованих прав власності, інших речових прав, іпотек, обтяження за ТОВ «Злагода» відсутня (а.с. 150).

03.05.2017 було здійснено запит до Державної податкової служби про номери рахунків, відкритих у банках та інших фінансових установах боржниками юридичними особами та/або фізичними особами підприємцями, код ЄДРПОУ 03743894 (а.с. 151).

15 травня 2017 року державним виконавцем відділу державної виконавчої служби Народицького районного управління юстиції при примусовому виконанні виконавчих документів щодо стягнення з ТОВ «Злагода» боргів на користь ОСОБА_3 обєднаного управлінням Пенсійного фонду України в Житомирській області встановлено, що у боржника відсутнє майно на яке може бути звернуто стягнення, а здійснені виконавцем заходи щодо розшуку такого майна виявились безрезультатними. Враховуючи вищевикладене, майно, на яке може бути звернуто стягнення згідно Закону України «Про виконавче провадження» не виявлено, про що складено акт державного виконавця від 15.05.2017 (а.с. 154).

Таким чином, за результатами проведення виконавчих дій за період з 10.12.2015 (перший запит) по травень 2017 року у межах виконавчих проваджень № 49139710, №37540252, будь-якого майна за ТОВ "Злагода" державним виконавцем не виявлено.

Суд звертає увагу, що відповідно до пункту 2 частини 1 статті 37 Закону України "Про виконавче провадження" №1404-VIII державний виконавець з метою повернення виконавчого документа стягувачу, доводить факт відсутності у боржника майна, на яке може бути звернено стягнення, за результатами розшуку такого майна протягом року.

Суд приходить до висновку, про праомірність винесеної постанови про повернення виконавчого документа позивачу на підставі п.2 ч.1 ст.37 Закону України "Про виконавче провадження" №1404-VIII: у боржника відсутнє майно, на яке може бути звернено стягнення, а здійснені протягом року виконавцем відповідно до цього Закону заходи щодо розшуку такого майна виявилися безрезультатними.

Щодо твердження позивача про неналежне надсилання відповідачем ОСОБА_3 обєднаному управлінню Пенсійного фонду України в Житомирській області постанови про повернення виконавчого документа стягувачеві разом із оригіналом виконавчого документа не знайшли свого підтвердження та спростовуються наявною у матеріалах справи копією квитанції ЖД ПАТ «УКРПОШТА» ПН 215600426655 від 16 травня 2017 року та копією рекомендованого повідомлення про вручення поштового відправлення (а.с. 71).

Посилання позивача на те, що відповідачем вжито не всіх заходів, передбачених ч.8 ст.48 Закону №1404-VIII, а саме: непроведення перевірки виконавцем не рідше ніж один раз на два тижні - щодо виявлення рахунків боржника, не рідше ніж один раз на три місяці - щодо виявлення нерухомого та рухомого майна боржника та його майнових прав, отримання інформації про доходи боржника є. Непроведення таких дій з частотою, передбаченою ч.8 ст.48 Закону, стосується безпосередньо порядку звернення стягнення на кошти та інше майно боржника, тобто процедури звернення стягнення на майно, і в даному випадку не впливає на правозастосовність державним виконавцем пункту 2 частини 1 статті 37 Закону України "Про виконавче провадження" №1404-VIII, оскільки вимоги даної норми виконані.

В силу приписів статті 69 Кодексу адміністративного судочинства України, доказами в адміністративному судочинстві є будь-які фактичні дані, на підставі яких суд встановлює наявність або відсутність обставин, що обґрунтовують вимоги і заперечення осіб, які беруть участь у справі, та інші обставини, що мають значення для правильного вирішення справи. Ці дані встановлюються судом на підставі пояснень сторін, третіх осіб та їхніх представників, показань свідків, письмових і речових доказів, висновків експертів.

Відповідно до ч.1 ст.71 Кодексу адміністративного судочинства України, кожна сторона повинна довести ті обставини, на яких ґрунтуються її вимоги та заперечення, крім випадків, встановлених статтею 72 цього Кодексу.

Підсумовуючи зазначене, суд дійшов висновку, що відповідач при винесенні постанови про повернення виконавчого документа стягувачеві від 15 травня 2017 року діяв правомірно, а тому позовні вимоги про визнання незаконною, скасування вищезазначеної постанови та зобов'язання Народицького районного відділу державної виконавчої служби Головного територіального управління юстиції у Житомирській області відновити виконавче провадження по виконанню виконавчого листа № 1667/2015 не підлягають задоволенню.

Керуючись статтями 71, 86, 158-163, 167, 186, 254 Кодексу адміністративного судочинства України,

постановив:

У задоволенні позовних вимог відмовити у повному обсязі.

Постанова набирає законної сили у строк та у порядку, що визначені статтею 254 Кодексу адміністративного судочинства України, і може бути оскаржена до Житомирського апеляційного адміністративного суду через суд першої інстанції у порядку, визначеному статтею 186 Кодексу адміністративного судочинства України, шляхом подачі апеляційної скарги протягом десяти днів з дня отримання копії постанови.

Суддя О.Г. Попова

Повний текст постанови виготовлено: 25 липня 2017 р.