
Справа № 444/8996/17 Головуючий у 1 інстанції: Зеліско Р.Й.
Провадження № 33/783/759/17 Доповідач: Гончарук Л. Я.
ПОСТАНОВА
ІМЕНЕМ УКРАЇНИ
24 липня 2017 року апеляційний суд Львівської області в складі судді Гончарук Л.Я., з участю особи, яку притягнуто до адміністративної відповідальності ОСОБА_1, прокурора Бриндак М., розглянувши у судовому засіданні в м. Львові клопотання особи, яка притягується до адміністративної відповідальності ОСОБА_1 про поновлення строку на апеляційне оскарження постанови судді Жовківського районного суду Львівської області від 31 травня 2017 року, -
встановив:
цією постановою ОСОБА_1 визнано винною у вчиненні адміністративних правопорушень передбачених ч. 1, 2 ст. 172-7 Кодексу України про адміністративні правопорушення і піддано адміністративному стягненню у виді штрафу у розмірі 200 (двісті) неоподатковуваних мінімумів доходів громадян, що становить 3400 (три тисячі чотириста) грн. на користь держави.
Стягнуто з ОСОБА_1 (ІНФОРМАЦІЯ_1, зареєстрованої та проживаючої ІНФОРМАЦІЯ_2, працюючої начальником поштового віділення ВПЗ Мервичі, депутата 7-го скликання Куликівської селищної ради, паспорт серії КВ №256208 виданий Жовківським РВ УМВС України у Львівській області 04.10.1999 року,ідентифікаційний номер НОМЕР_1) судовий збір в розмірі 320,00 грн. до спеціального фонду Державного бюджету України за наступними реквізитами: отримувач УДКСУ у Жовківському районі, р/р 31212206700286, МФО 825014, ЄДРПОУ 36762986, призначення платежу - судовий збір, код 36762195.
Згідно постанови, ОСОБА_1, будучи депутатом сьомого демократичного скликання Куликівської селищної ради, перелік яких затверджений протоколом першої сесії сьомого демократичного скликання Куликівської селищної ради від 25.11.2015 року, зокрема рішенням №2 Куликівської селищної ради «Про підсумки виборів депутатів Куликівської селищної ради та селищного голови та визнання їх повноважень» від 25.11.2015 року підписане головою Куликівської селищної виборчої комісії ОСОБА_2, відповідно до підпункту «б» пункту 1 частини 1 статті 3 Закону України «Про запобігання корупції» являючись субєктом відповідальності за правопорушення, повязане з корупцією, всупереч інтересам держави та територіальної громади смт. Куликів Жовківського району Львівської області, не повідомила у встановлених законом випадках та порядку про наявність у неї реального конфлікту інтересів, чим вчинила адміністративне правопорушення, повязане з корупцією, передбачене частиною 1 статті 172-7 Кодексу України про адміністративні правопорушення.
Так, 09 березня 2016 року під час проведення V-ої сесії VІІ-го демократичного скликання Куликівської селищної ради Жовківського району Львівської області ОСОБА_1 не повідомила у встановленому законом випадку та порядку про наявність у неї реального конфлікту інтересів перед прийняттям рішення №24 «Про надання дозволу на виготовлення проекту землеустрою щодо відведення земельної ділянки у власність в с. Мервичі, гр. ОСОБА_1П.», не вжила заходів щодо недопущення будь-якої можливості виникнення реального конфлікту інтересів між особистими інтересами або інтересами близьких їй осіб.
Крім цього, депутат ОСОБА_1 23 грудня 2016 року під час проведення ХVІІ-ої сесії VІІ-го демократичного скликання Куликівської селищної ради Жовківського району Львівської області також не повідомила у встановленому законом випадку та порядку про наявність у неї реального конфлікту інтересів перед прийняттям рішення №40 «Про затвердження проекту землеустрою щодо відведення земельної ділянки у власність в с. Мервичі по вул. Робітнича, гр. ОСОБА_1П.», не вжила заходів щодо недопущення будь-якої можливості виникнення реального конфлікту інтересів між особистими інтересами або інтересами близьких їй осіб.
Таким чином, ОСОБА_1, будучи депутатом сьомого демократичного скликання Куликівської селищної ради Жовківського району Львівської області, яка відповідно до підпункту «б» пункту 1 частини 1 статті 3 Закону України «Про запобігання корупції» являючись субєктом відповідальності за правопорушення, повязане з корупцією, всупереч інтересам держави та територіальної громади смт. Куликів, Жовківського району, Львівської області, порушила вимоги щодо повідомлення про конфлікт інтересів, що виразився в неподанні (ні усно, ні письмово) нею заяви про реальний конфлікт інтересів селищній раді смт. Куликів, Жовківського району, Львівської області перед прийняттям рішення №24 «Про надання дозволу на виготовлення проекту землеустрою щодо відведення земельної ділянки у власність в с. Мервичі, гр. ОСОБА_1П.» під час проведення V-ої сесії VІІ-го демократичного скликання Куликівської селищної ради Жовківського гайону Львівської області 09 березня 2016 року та рішення №40 «Про затвердження проекту землеустрою щодо відведення земельної ділянки у власність в с. Мервичі по вул. Робітнича, гр. ОСОБА_1П.» під час проведення ХVІІ-ої сесії VІІ-го демократичного скликання 23 грудня 2016 року, чим порушила вимоги ст. ст. 28, 35 Закону України «Про запобігання корупції», тобто вчинила адміністративне правопорушення, повязане з корупцією, передбачене частиною 1 статті 172-7 Кодексу України про адміністративні правопорушення.
Крім того, ОСОБА_1, будучи депутатом сьомого демократичного скликання Куликівської селищної ради, перелік яких затверджений протоколом першої сесії сьомого демократичного скликання Куликівської селищної ради від 25.11.2015 року, зокрема рішенням №2 Куликівської селищної ради «Про підсумки виборів депутатів Куликівської селищної ради та селищного голови та визнання їх повноважень» від 25.11.2015 року підписане головою Куликівської селищної виборчої комісії ОСОБА_2, відповідно до підпункту «б» пункту 1 частини 1 статті 3 Закону України «Про запобігання корупції», являючись субєктом відповідальності за правопорушення, повязане з корупцією, всупереч інтересам держави та територіальної громади смт. Куликів, Жовківського району, Львівської області, вчинила дії в умовах реального конфлікту інтересів, тим самим вчинивши адміністративне правопорушення, повязане з корупцією, передбачене частиною 2 статті 172-7 Кодексу України про адміністративні правопорушення, а саме 09 березня 2016 року під час проведення V-ої сесії VІІ-го демократичного скликання Куликівської селищної ради Жовківського району Львівської області ОСОБА_1, будучи депутатом сьомого демократичного скликання Куликівської селищної ради Жовківського району Львівської області всупереч інтересам держави та територіальної громади смт. Куликів, Жовківського району, Львівської області, вчинила дії в умовах реального конфлікту інтересів.
Вказане виразилось в участі у голосуванні ОСОБА_3 при розгляді власної заяви з проханням надати дозвіл на виготовлення проекту землеустрою щодо відведення у власність земельну ділянку орієнтовною площею 0,08 га для ведення ОСГ в с. Мервичі по вул. Робітнича та голосуванні за прийняття рішення №24 «Про надання дозволу на виготовлення проекту землеустрою щодо відведення земельної ділянки у власність в с. Мервичі, гр. ОСОБА_1П.», чим порушила вимоги ст. ст. 28, 35 Закону України «Про запобігання корупції», тобто вчинила адміністративне правопорушення, повязане з корупцією передбачене частиною 2 статті 172-7 Кодексу України про адміністративні правопорушення.
Місцем вчинення адміністративних правопорушень слід вважати адміністративне приміщення Куликівської селищної ради, що знаходиться за адресою: Львівська обл., Жовківський р-н, смт. Куликів, пл. Незалежності, 27. Наведене доводиться у поясненнях: ОСОБА_1, ОСОБА_4, ОСОБА_5
ОСОБА_1 подала клопотання про поновлення строку на оскарження постанови судді Жовківського районного суду Львівської області від 31 травня 2017 року.
В обґрунтування клопотання про поновлення строку на оскарження ОСОБА_1 вказує, що строк на подачу апеляційної скарги пропустила з обєктивної причини, оскільки адвокат, до якого вона зверталась за допомогою знаходився у відпустці.
Заслухавши думку особи, яку притягнуто до адміністративної відповідальності ОСОБА_1, яка підтримали клопотання про поновлення строку на апеляційне оскарження, прокурора, яка заперечила проти поновлення строку на апеляційне оскарження, дослідивши матеріали справи вважаю, що пропущений строк на подання апеляційної скарги поновленню не підлягає і апеляційну скаргу слід повернути апелянту з наступних підстав.
Відповідно до ч. 2 ст. 294 КпАП України постанова судді у справі про адміністративне правопорушення може бути оскаржена особою, яку притягнуто до адміністративної відповідальності, її законним представником, захисником, потерпілим, його представником протягом десяти днів з дня винесення постанови. Апеляційна скарга, подана після закінчення цього строку, повертається апеляційним судом особі, яка її подала, якщо вона не заявляє клопотання про поновлення цього строку, а також якщо у поновленні строку відмовлено.
Як вбачається з матеріалів справи, ОСОБА_1 пропустила передбачений Законом десятиденний строк на оскарження постанови суду першої інстанції від 31 травня 2017 року подавши апеляційну скаргу 12 червня 2017 року. При цьому апелянт була присутньою в суді першої інстанції під час розгляду адміністративної справи та проголошення оскаржуваної постанови, покликання ОСОБА_1 про перебування адвоката у відпустці є необґрунтованими, оскільки в матеріалах справи відсутні будь-які документи, які б підтверджували укладення угоди про правову допомогу між ОСОБА_1 та адвокатом, та не надані такі під час розгляду суду апеляційної інстанції.
Оскільки поважних причин пропуску строку на апеляційне оскарження ОСОБА_1 не навела, вважаю, що підстав для задоволення заявленого клопотання немає.
Керуючись ст. 294 КпАП України, -
постановив:
відмовити ОСОБА_1 у поновленні строку на подання апеляційної скарги на постанову судді Жовківського районного суду Львівської області від 31 травня 2017 року.
Апеляційну скаргу з додатками повернути апелянту.
Постанова остаточна, оскарженню не підлягає.
Суддя Гончарук Л.Я.