Постанова № 67883966, 17.07.2017, Галицький районний суд м. Львова

Дата ухвалення
17.07.2017
Номер справи
461/2268/17
Номер документу
67883966
Форма судочинства
Адміністративне
Державний герб України

Справа № 461/2268/17

П О С Т А Н О В А

ІМЕНЕМ УКРАЇНИ

17.07.2017 року м.Львів

Галицький районний суд м. Львова в складі:

головуючого судді Мисько Х.М.

з участю секретарів судових засідань ОСОБА_1, ОСОБА_2

позивача ОСОБА_3

представника позивача ОСОБА_4

представника відповідача та третьої особи ОСОБА_5

розглянувши у відкритому судовому засіданні в залі суду в м.Львові справу за адміністративним позовом ОСОБА_6 особи підприємця ОСОБА_3 в особі адвоката ОСОБА_4 до Департаменту економічного розвитку Львівської міської ради, з участю третьої особи: Виконавчого комітету Львівської міської ради про визнання дій протиправними та зобовязання до вчинення дій,-

в с т а н о в и в:

Позивач ОСОБА_6 особа підприємець ОСОБА_3 в особі адвоката ОСОБА_4 звернувся до суду із адміністративним позовом до Департаменту економічного розвитку Львівської міської ради, з участю третьої особи: Виконавчого комітету Львівської міської ради, в якому просить визнати дії Департаменту економічного розвитку Львівської міської ради щодо не продовження строку дії Дозволу на розміщення зовнішньої реклами № 1-12-02-018 від 14 лютого 2012 року на 5 (п'ять) років, який був виданий на підставі рішення Виконавчим комітетом Львівської міської ради № 81 від 10 лютого 2012 року «Про надання фізичній особі-підприємцю ОСОБА_7 дозволу на розміщення зовнішньої реклами на пл. Ринок, 29», - протиправними. Визнати дії Департаменту економічного розвитку Львівської міської ради щодо не продовження строку дії Дозволу на розміщення зовнішньої реклами № 1-12-04-048 від 23 квітня 2012 року на 5 (п'ять) років, який був виданий на підставі рішення Виконавчим комітетом Львівської міської ради № 256 від 13 квітня 2012 року «Про надання фізичній особі-підприємцю ОСОБА_7 дозволу на розміщення зовнішньої реклами на вул. Театральній, 12», - протиправними. Зобов'язати Департамент економічного розвитку Львівської міської ради продовжити строк дії Дозволу на розміщення зовнішньої реклами № 1-12-02-018 від 14 лютого 2012 року, який був виданий на підставі рішення Виконавчим комітетом Львівської міської ради № 81 від 10 лютого 2012 року «Про надання фізичній особі-підприємцю ОСОБА_7 дозволу на розміщення зовнішньої реклами на пл. Ринок, 29», на 5 (п'ять) років, а саме з 10 лютого 2017 до 10 лютого 2022 року. Зобов'язати Департамент економічного розвитку Львівської міської ради продовжити строк дії Дозволу на розміщення зовнішньої реклами № 1-12-04-048 від 23 квітня 2012 року, який був виданий на підставі рішення Виконавчим комітетом Львівської міської ради № 256 від 13 квітня 2012 року «Про надання фізичній особі-підприємцю ОСОБА_7 дозволу на розміщення зовнішньої реклами на вул. Театральній, 12», на 5 (п'ять) років, а саме з 13 квітня 2017 до 13 квітня 2022 року. Стягнути з відповідача на користь позивача судовий збір.

В обгрунтування поданого позову покликається на те, що 10 лютого 2012 року Виконавчим комітетом Львівської міської ради було прийнято рішення № 81 «Про надання фізичній особі-підприємцю ОСОБА_3 дозволу на розміщення зовнішньої реклами на пл. Ринок, 29».

14 лютого 2012 року, на підставі Рішення ВК ЛМР-1, ФОП - ОСОБА_3 було видано Дозвіл на розміщення зовнішньої реклами №1-12-02-018. На підставі Дозволу-1 Позивачу було надано дозвіл на розміщення односторонньої рекламної конструкції у проході будинку, який розташований за адресою: місто Львів, площа Ринок, будинок 29. Дозвіл-1 на розміщення Рекламної конструкції-1 було надано строком з 10 лютого 2012 року до 10 лютого 2017 року.

13 квітня 2012 року Виконавчим комітетом Львівської міської ради було прийнято рішення № 256 «Про надання фізичній особі-підприємцю ОСОБА_3 дозволу на розміщення зовнішньої реклами на вул. Театральній, 12».

23 квітня 2012 року, на підставі Рішення ВК ЛМР, Позивачу було видано Дозвіл на розміщення зовнішньої реклами № 1-12-04-048. На підставі даного Дозволу Позивачу було надано дозвіл на розміщення односторонньої рекламної конструкції у проході будинку, який розташований за адресою: місто Львів, вулиця Театральна, будинок 12 , строком з 13 квітня 2012 року до 13 квітня 2017 року.

25 січня 2017 року Позивач, за допомогою Центру надання адміністративних послуг м. Львова ( надалі ЦНАП), звернувся в Департамент економічного розвитку Львівської міської ради із заявами від 24 січня 2017 року і 23 січня 2017 року про продовження терміну дії Дозволів №1-12-02-018, №1-12-04-048.

30 січня 2017 року Позивач отримав відповідь від директора Департаменту економічного розвитку Львівської міської ради за вихідним № 2301-231/2301-233. У Відповіді зазначено про те, що Дозвіл №1-12-02-018 та Дозвіл №1-12-04-048 були продовжені виключно до 31 грудня 2017 року. Крім цього, у Відповіді зазначено, що продовження вищезазначених дозволів здійснено на підставі протоколу № 4 засідання робочої групи з попереднього розгляду документів поданих для встановлення пріоритету дозволу на розміщення реклами та погодження вивісок.

Позивач вважає, що відповідачем порушено його право щодо непродовження строку дії вищевказаних дозволів на розміщення зовнішньої реклами, тому просить позовні вимоги задоволити повністю.

У судовому засіданні позивач та його представник ОСОБА_4 позовні вимоги підтримали, надали пояснення аналогічні до позову. Просили суд позовні вимоги задоволити повністю.

Представник відповідача та третьої особи ОСОБА_5 у судовому засіданні позовні вимоги заперечила, вказала, що право позивача на розміщення зовнішньої реклами не порушено, оскільки йому надано дозвіл на її розміщення, проте не на 5 (пять) років, як це передбачено Правилами розміщення зовнішньої реклами, а на строк до 31.12.2017 р. Просила суд відмовити у задоволенні позову.

Заслухавши пояснення осіб, які беруть участь у справі, дослідивши матеріали справи, на підтвердження та спростування позовних вимог, зясувавши всі обставини справи, суд приходить до висновку, що у задоволенні адміністративного позову слід відмовити, з наступних підстав.

Відповідно до статті 2 КАС України завданням адміністративного судочинства є захист прав, свобод та інтересів фізичних та юридичних осіб у сфері публічно-правових відносин від порушень з боку, у тому числі, органів державної влади. У справах щодо оскарження рішень суди перевіряють чи прийняті вони на підставі, у межах повноважень та у спосіб, що передбачені Конституцією та законами України.

Згідно з ч.1 ст.6 КАС України кожному гарантується право на захист його прав, свобод та інтересів незалежним і неупередженим судом.

Згідно статті 19 Конституції України органи державної влади та органи місцевого самоврядування, їх посадові особи зобов'язані діяти лише на підставі, в межах повноважень та у спосіб, що передбачені Конституцією та законами України.

Суд встановив, що 10.02.2012 р. Виконавчим комітетом Львівської міської ради прийнято рішення №81, яким надано фізичній особі підприємцю ОСОБА_3 дозвіл на розміщення односторонньої рекламної конструкції розміром 1,6 м. х 0,55 м. у проході будинку №29 на пл. Ринок терміном на 5 років. /а.с.5/. На підставі даного рішення, Львівською міською радою видано ОСОБА_3 Дозвіл №1-12-02-018 від 14.02.2012 р. на розміщення зовнішньої реклами, строком на пять років, тобто з 10.02.2012 р. до 10.02.2017 р. /а.с. 6-7/.

13.04.2012 р. Виконавчим комітетом Львівської міської ради прийнято рішення №256, яким надано фізичній особі підприємцю ОСОБА_3 дозвіл на розміщення односторонньої рекламної конструкції розміром 1,6 м. х 0,55 м. у проході будинку №12 на вул. Театральній терміном на 5 років. /а.с.8/. На підставі даного рішення, Львівською міською радою видано ОСОБА_3 Дозвіл №1-12-04-048 від 23.04.2012 р. на розміщення зовнішньої реклами, строком на пять років тобто з 13.04.2012 р. до 13.04.2017 р. /а.с. 9-10/.

Як вбачається із матеріалів справи, 25 січня 2017 року Позивач, за допомогою Центру надання адміністративних послуг м. Львова, звернувся в Департамент економічного розвитку Львівської міської ради із заявами від 23.01.2017 р. та 24.01.2017 року про продовження терміну дії Дозволів №1-12-04-048 та №1-12-02-018. /а.с.11, 12/.

У відповідь на вказані заяви, які були зареєстровані у відділі «Центр надання адміністративних послуг» від 25.01.2013 р. за №3-К-5136/АП-23, №3-ФОП-5130/АП-23, Департаментом економічного розвитку Львівської міської ради ОСОБА_3 повідомлено те, що відповідно до протоколу №4 засідання робочої групи з попереднього розгляду документів поданих для встановлення пріоритету на отримання дозволу для розміщення реклами та погодження проектів вивісок, термін дії дозволів на розміщення зовнішньої реклами № 1-12-04-048, №1-12-02-018 продовжено до 31.12.2017 р. /а.с.13, 14/.

У судовому засіданні встановлено, що 02.02.2017, ОСОБА_3, який особисто був присутній на засіданні робочої групи з попереднього розгляду документів, поданих для встановлення пріоритету на отримання дозволу для розміщення реклами та погодження проектів вивісок повідомлено, що у зв'язку із збільшенням суб'єктів господарювання в Пасажі Андреоллі протягом останніх років та їх необхідністю розмістити інформацію про свою діяльність в межах входу з пл. Ринок 29 та вул. Театральної, 12, рекомендовано спільно з суб'єктами господарювання розробити комплексний проект розміщення інформації про суб'єктів господарювання, які знаходяться в Пасажі Андреоллі та подати його на погодження в управління регулювання забудови департаменту містобудування Львівської міської ради згідно до «Порядку розміщення малих архітектурних форм (вивісок) у м. Львові, затвердженого рішенням виконавчого комітету від 11.11.2016р. № 1025.

Як вбачається із протоколу від 02.02.2017 № 4 засідання робочої групи з попереднього розгляду документів, поданих для встановлення пріоритету на отримання дозволу для розміщення реклами та погодження проектів вивісок, та п. 4.4.1, 4.2.2 та 4.2.3 «Правил розміщення зовнішньої реклами у м. Львові», затверджених рішенням виконавчого комітету від 21.05.2010р. № 569 дозвіл від 14:02.2012 № 1-12-02-018 на розміщення зовнішньої реклами на пл. Ринок, 29 та дозвіл від 23.04.2012 № 1-12-04-048 на розміщення зовнішньої реклами на вул, Театральній, 12 продовжено до 31.12.2017.

Позивач стверджує, що відповідачем, на його думку, порушено п. 4.2.9. Правил розміщення зовнішньої реклами у м.Львові затверджених рішенням виконкому від 21.05.2010 р. №569, оскільки Дозвіл на розміщення зовнішньої реклами у м.Львові надається терміном на пять років, а не, як вказано у протоколі від 02.02.2017 № 4 засідання робочої групи з попереднього розгляду документів до 31.12.2017 р. Суд із таким твердженням позивача не погоджується, з огляду на наступне.

Відповідно до п.1.2 Правил розміщення зовнішньої реклами у м.Львові затверджених рішенням виконкому від 21.05.2010 р. №569, дія цих Правил поширюється на всю територію м.Львова, на всі підприємства, установи та організації, незалежно від форми власності та відомчої належності, а також на фізичних осіб, які здійснюють діяльність у сфері зовнішньої реклами у м.Львові. Правила є обовязковими для виконання всіма учасниками рекламної діяльності.

П.4.4.5. Правил передбачено, що Дозвіл продовжується терміном на пять років, за винятком випадків, передбачених у підпункті 5.1.2, згідно якого, розміщення рекламних засобів здійснюється за схемами комплексного розміщення рекламних засобів, які затверджує виконавчий комітет міської ради. Розробку схем комплексного розміщення зовнішньої реклами здійснює департамент містобудування за участі представників органів, вказаних у підпунктах 4.2.1, 4.2.2 цих Правил, а також представників громадськості (за їх згодою). Дозволи на рекламні засоби продовжуються в міру закінчення термінів дії до дати затвердження схеми на дану ділянку, але не довше двох років з дати прийняття цих Правил. Після затвердження схеми всі дозволи підлягають перегляду на відповідність вимогам схеми та класифікатора (додаток 5 до цих Правил). Приведення існуючих рекламних засобів до вимог схеми здійснюється протягом 12 місяців від дати затвердження схеми на конкретну ділянку.

Перевага у розміщенні рекламних засобів за результатами розробки схем надається особам, чиї рекламні засоби уже встановлені на даній території. Дотримується пропорційна участь у схемі розміщення серед розповсюджувачів, що мають дозволи на рекламні засоби на даній ділянці з врахуванням площі поверхонь рекламних засобів. У разі перевищення кількості існуючих рекламних засобів над вимогами схеми щодо кількості діє принцип взаємної згоди розповсюджувачів. Якщо у місячний термін від дати затвердження схеми згода не буде досягнута, перевага надається рекламним засобам, дозволи на які видані раніше. При збільшенні кількості площин заявка на розміщення приймається від будь-якого заявника відповідно до цих Правил. При зменшенні кількості рекламних засобів на ділянці, де затверджена схема, рекламні засоби, які не відповідають вимогам схеми, демонтовуються власниками і їм надається інше місце. За межами територій, охоплених схемами комплексного розміщення рекламних засобів, встановлення рекламних засобів здійснюється на підставі вимог, визначених цими Правилами.

Встановлено, що ФОП ОСОБА_3 в межах входу з пл. Ринок, 29 та вул. Театральної, 12 рекомендовано спільно з субєктами господарювання розробити комплексний проект розміщення інформації про субєктів господарювання, які знаходяться в Пасажі Андреоллі та подати його на погодження в управління регулювання забудови департаменту містобудування Львівської міської ради.

Статтею 144 Конституції України передбачено, що органи місцевого самоврядування в межах повноважень, визначених законом, приймають рішення, які є обов'язковими до виконання на відповідній території.

Частиною 3 статті 24 Закону України "Про місцеве самоврядування в Україні" передбачено, що органи місцевого самоврядування та їх посадові особи діють лише на підставі, в межах повноважень та у спосіб, передбачені Конституцією і законами України.

Згідно з п.17 розділу 7 Положення про розмежування повноважень між виконавчими органами Львівської міської ради затвердженого ухвалою Львівської міської ради від 19.10.2006 року №219 до повноважень департаменту економічної політики Львівської міської ради віднесено участь в регулюванні розміщення зовнішньої реклами у місті, здійснення контролю за технічним станом рекламних конструкцій, справляння орендної плати за їх розміщення, укладання відповідних договорів.

Згідно з підпунктом 2.1. пункту 2 Правил, робочий орган з регулювання діяльності з розміщення зовнішньої реклами це орган, уповноважений Львівською міською радою виконувати покладені на нього функції, передбачені цими Правилами, Типовими правилами розміщення зовнішньої реклами, затвердженими постановою Кабінету Міністрів України від 29.12.2003 № 2067.

Відповідно до частини 1 статті 11 КАС України розгляд і вирішення справ в адміністративних судах здійснюються на засадах змагальності сторін та свободи в наданні ними суду своїх доказів і у доведенні перед судом їх переконливості.

У відповідності ч.1 ст.72 КАС України основний зміст принципу змагальності у адміністративному судочинстві полягає в тому, що кожна сторона повинна довести ті обставини, на яких ґрунтуються її вимоги та заперечення.

Відповідно до ч. 3 ст. 159 КАС України, обґрунтованим є рішення, ухвалене судом на підставі повно і всебічно з'ясованих обставин в адміністративній справі, підтверджених тими доказами, які були досліджені в судовому засіданні.

Враховуючи викладене, з огляду на фактичні обставини справи, норми законодавства, що регулюють спірні правовідносини, суд вважає, що позовні вимоги позивача є безпідставними та необґрунтованими, оскільки під час розгляду справи позивачем не доведено, яким чином відповідачем порушено його право на розміщення зовнішньої реклами у м.Львові. Натомість, на думку суду, Департамент економічного розвитку Львівської міської ради та Виконавчий комітет Львівської міської ради діяли в межах своїх повноважень під час розгляду заяв поданих ФОП ОСОБА_3 від 24.01.2017 р. та 23.01.2017 р. про продовження терміну дії Дозволів №1-12-04-048, №1-12-02-018 в установленому законом порядку на засіданні робочої групи з попереднього розгляду документів, поданих для встановлення пріоритету на отримання дозволу для розміщення реклами та погодження проектів вивісок.

Таким чином, суд приходить до переконання, що у задовленні позову слід відмовити.

Згідно з вимогами ст. 94 КАС України, узв'язку з відмовою у задоволенні адміністративного позову, судові витрати покладаються на позивача.

Керуючись ст.ст.19, 144 Конституції України, ст.ст. 2, 6, 11, 72, 94, 159 160, 161, 162, 163 КАС України, Типовими правилами розміщення зовнішньої реклами, затверджених постановою Кабінету Міністрів України від 29.12.2003р. №2067,суд, -

п о с т а н о в и в :

У задоволенні адміністративного позову відмовити повністю.

Апеляційна скарга на постанову суду подається до Апеляційного адміністративного суду Львівської області через Галицький районний суд м.Львова протягом десяти днів з дня його оголошення. Особи, які брали участь у справі, але не були присутні у судовому засіданні під час проголошення судового рішення, можуть подати апеляційну скаргу протягом десяти днів з дня отримання копії цього рішення.

Головуючий суддя Х.М. Мисько