
Справа № 242/2606/17 Провадження № 3/242/401/17
ПОСТАНОВА
ІМЕНЕМ УКРАЇНИ
25 липня 2017 року Селидівський міський суд Донецької області у складі судді Пирогової Л.В., за участю прокурора Єрьоменко М. М., особи, що притягується до адміністративної відповідальності ОСОБА_1, розглянувши матеріали, що надійшли від Управління захисту економіки в Донецькій області Департаменту захисту економіки Національної поліції України про притягнення до адміністративної відповідальності ОСОБА_1, який народився ІНФОРМАЦІЯ_3 року у с. Курахівка Селидівської міської ради Донецької області, депутата Гірницької міської ради, начальник дільниці ТОВ «Донпром», зареєстрований за адресою: м. Гірник. Вул. Островського, 22/2, проживає: АДРЕСА_1,
у вчиненні правопорушень, передбачених ч.1 ст. 172-7 ? ч.2 ст. 172-7 КУпАП, -
ВСТАНОВИВ:
ОСОБА_1, будучі депутатом Гірницької міської ради VІІ скликання, суб'єктом відповідальності за правопорушення, пов'язані з корупцією, 25.12.2015 р. на другій сесії Української міської ради VІІ скликання, перебуваючи в приміщенні Гірницької міської ради за адресою: Донецька область, м.Гірник, вул.Володимирська, 2, публічно не повідомив про наявний конфлікт інтересів колегіальний орган, в якому працює - сесію міської ради - при вирішенні питання «Про передачу в оренду земельної ділянки громадянину ОСОБА_1.», а саме своєму синові та прийняв участь у голосуванні при вирішенні питання «Про передачу в оренду земельної ділянки громадянину ОСОБА_1.», шляхом підняття руки та голосування «За».
У судовому засіданні ОСОБА_1 факт вчинення адміністративних правопорушень визнав.
Суд звертає увагу на те, що в матеріалах справи присутні всі об'єктивні докази на підтвердження обставин вчинення ОСОБА_1 правопорушення, передбаченого ч.1 ст. 172-7 ? ч.2 ст. 172-7 КУпАП.
Згідно ст. 1 Закону України «Про запобігання корупції» потенційний конфлікт інтересів це наявність у особи приватного інтересу у сфері, в якій вона виконує свої службові чи представницькі повноваження, що може вплинути на об'єктивність чи неупередженість прийняття нею рішень, або на вчинення чи не вчинення дій під час виконання зазначених повноважень. Під приватним інтересом розуміється будь-який майновий чи немайновий інтерес особи, а реальний конфлікт інтересів це суперечність між приватним інтересом особи та її службовими чи представницькими повноваженнями, що впливає на об'єктивність або неупередженість прийняття рішень, або на вчинення чи не вчинення дій під час виконання зазначених повноважень.
Відповідно до ст. 12-1 Закону України «Про службу в органах місцевого самоврядування», ст. ст. 3, 28 Закону України «Про запобігання корупції» посадові особи уповноважені на виконання функцій держави або місцевого самоврядування зобов'язані вживати заходів щодо недопущення виникнення реального, потенційного конфлікту інтересів; повідомляти не пізніше наступного робочого дня з моменту, коли особа дізналася чи повинна була дізнатися про наявність у неї реального чи потенційного конфлікту інтересів безпосереднього керівника, а у випадку перебування особи на посаді, яка не передбачає наявності у неї безпосереднього керівника, або в колегіальному органі - Національне агентство чи інший визначений законом орган або колегіальний орган, під час виконання повноважень у якому виник конфлікт інтересів, відповідно; не вчиняти дій та не приймати рішень в умовах реального конфлікту інтересів; вжити заходів щодо врегулювання реального чи потенційного конфлікту інтересів.
Згідно ч. 2 статті 35 даного Закону особи, у разі виникнення реального чи потенційного конфлікту інтересів у особи, уповноваженої на виконання функцій держави або місцевого самоврядування, прирівняної до неї особи, яка входить до складу колегіального органу (комітету, комісії, колегії тощо), вона не має права брати участь у прийнятті рішення цим органом.
Про конфлікт інтересів такої особи може заявити будь-який інший член відповідного колегіального органу або учасник засідання, якого безпосередньо стосується питання, що розглядається. Заява про конфлікт інтересів члена колегіального органу заноситься в протокол засідання колегіального органу.
Згідно ст. 59-1 Закону України «Про місцеве самоврядування», сільський, селищний, міський голова, секретар, депутат сільської, селищної, міської ради, голова, заступник голови, депутат районної, обласної, районної у місті ради бере участь у розгляді, підготовці та прийнятті рішень відповідною радою за умови самостійного публічного оголошення про це під час засідання ради, на якому розглядається відповідне питання.
ОСОБА_1 будучи суб'єктом відповідальності за правопорушення, пов'язані з корупцією, публічно не повідомив про реальний конфлікт інтересів колегіальний орган в якому працює - сесію міської ради, а саме при розгляді питання «Про передачу в оренду земельної ділянки громадянину ОСОБА_1.», даний факт підтверджується протоколом другої сесії міської ради VІІ скликання від 25.12.2015 року, протоколом лічильної комісії другої сесії VІІ скликання, поясненнями ОСОБА_1
Таким чином, враховуючи вищенаведене, з моменту винесення на голосування другої сесії міської ради VІІ скликання від 25.12.2015 року «Про передачу в оренду земельної ділянки громадянину ОСОБА_1.» у нього, як депутата Гірницької міської ради, виник реальний конфлікт інтересів, який полягає у приватному інтересі, а саме прийнятті рішення щодо передачі в оренду земельної ділянки його синові ОСОБА_2.
Відповідно до ч. 1 ст. 65 Закону України «Про Запобігання корупції» у разі вчинення корупційних або пов'язаних з корупцією правопорушень особи, зазначені в частині першій статті 3 цього Закону, притягаються у тому числі - до адміністративної відповідальності.
Факт неповідомлення про реальний конфлікт інтересів колегіальний орган в якому працює - сесію сільської ради, підтверджуються поясненнями ОСОБА_3, ОСОБА_4, які були присутні на сесії Гірницької сільської ради від 25.12.2015 р.
Суд вважає встановленим і доведеним винуватість ОСОБА_2 у вчиненні адміністративних правопорушень, передбачених ч.1 ст. 172-7 ? ч.2 ст. 172-7 КУпАП, що у відповідності до вимог ст.ст. 251-252 КУпАП є підставою для притягнення особи до адміністративної відповідальності.
У відповідності до ст. 33 КУпАП при накладенні стягнення суд враховує: характер вчиненого правопорушення, особу порушника, який працює начальником дільниці ТОВ «Донпром», його майновий стан та ступінь його вини.
Відповідно до ст. 40-1 КУпАП судовий збір у провадженні по справі про адміністративне правопорушення у разі винесення судом (суддею) постанови про накладення адміністративного стягнення сплачується особою, на яку накладено таке стягнення.
Виходячи з наведеного, суд вважає за необхідне стягнути судовий збір з ОСОБА_1
Керуючись ст.ст. 33, 36, 40-1, 122-2, 130 ч.1, 280, 283 КУпАП, суд, -
П О С Т А Н О В И В :
ОСОБА_1, ІНФОРМАЦІЯ_2 (ІПН НОМЕР_1), визнати винним у вчиненні адміністративних правопорушень, передбачених ч.1 ст. 172-7 ? ч.2 ст. 172-7 КУпАП та накласти на ОСОБА_1 адміністративне стягнення за ч.1 ст. 172-7 ? ч.2 ст. 172-7 КУпАП у виді штрафу в розмірі 200 (двохсот) неоподатковуваних мінімумів доходів громадян, що складає 3400 (три тисячі чотириста) гривень.
Стягнути з ОСОБА_1, ІНФОРМАЦІЯ_2 (ІПН НОМЕР_1), на користь держави (р/р 31215256700001, код отримувача ЄДРПОУ 37993783, МФО 820019, код бюджетної класифікації 22030106 «Судовий збір (стягувачем є Державна судова адміністрація України)», отримувач коштів - ГУК у м.Києві/м.Київ/ 22030106, судовий збір у розмірі 320 (триста двадцять) грн. 00 коп..
Роз'яснити, що в разі несплати штрафу в п'ятнадцятиденний строк з дня вручення постанови правопорушнику, сума штрафу буде стягнена в порядку примусового виконання постанови в подвійному розмірі.
Постанова судді пред'являється до примусового виконання протягом трьох місяців з дня набрання її законної сили.
Постанова судді у справах про адміністративне правопорушення набирає законної сили після закінчення строку подання апеляційної скарги.
Постанова судді у справі про адміністративне правопорушення може бути оскаржена особою, яку притягнуто до адміністративної відповідальності, її законним представником, захисником, потерпілим, його представником протягом десяти днів з дня винесення постанови.
Апеляційна скарга подається до Апеляційного суду Донецької області через Селидівський міський суд Донецької області.
Суддя Л.В. Пирогова