
Справа №403/311/17
Провадження №2/403/152/17
Р І Ш Е Н Н Я
І М Е Н Е М У К Р А Ї Н И
25 липня 2017 року Устинівський районний суд Кіровоградської області в складі:
головуючого: Годованець І. А.
при секретарі: Остапенко Н. М.
розглянувши у відкритому судовому засіданні в залі суду смт. Устинівка цивільну справу за позовом ОСОБА_1 до ОСОБА_2 управління Держгеокадастру у Кіровоградській області про визнання незаконною відмову у затвердженні проекту землеустрою щодо відведення земельної ділянки в оренду для ведення фермерського господарства із земель державної власності сільськогосподарського призначення та визнати право на оренду земельної ділянки для ведення фермерського господарства із земель державної власності сільськогосподарського призначення,-
В С Т А Н О В И В :
Позивачем ОСОБА_1 подано до суду позов до відповідача ОСОБА_2 управління Держгеокадастру у Кіровоградській області про визнання незаконною відмову у затвердженні проекту землеустрою щодо відведення земельної ділянки в оренду для ведення фермерського господарства із земель державної власності сільськогосподарського призначення та визнати право на оренду земельної ділянки для ведення фермерського господарства із земель державної власності сільськогосподарського призначення. Вимоги мотивуються тим, що для отримання в оренду земельної ділянки із земель державної власності з метою ведення фермерського господарства громадяни звертаються до відповідного органу виконавчої влади. У разі коли органом виконавчої влади безпідставно відмовлено у наданні в оренду земельної ділянки для ведення фермерського господарства, суд відповідно до Закону України «Про фермерське господарство» вирішує питання про надання в оренду земельної ділянки для ведення фермерського господарства із земель державної власності сільськогосподарського призначення.
В судове засідання позивач ОСОБА_1 не зявилася, подала письмову заяву про проведення судового розгляду справи у її відсутність, просить задовольнити позовні вимоги про визнання незаконною відмову у затвердженні проекту землеустрою щодо відведення земельної ділянки в оренду для ведення фермерського господарства із земель державної власності сільськогосподарського призначення та визнати право на оренду земельної ділянки для ведення фермерського господарства із земель державної власності сільськогосподарського призначення.
В судове засідання 18 липня 2017 року представник відповідача - ОСОБА_2 управління Держгеокадастру у Кіровоградській області ОСОБА_3 не зявилася. Представником відповідача - ОСОБА_2 управління Держгеокадастру у Кіровоградській області ОСОБА_3 подано клопотання про відкладення судового розгляду справи через неможливість прибути в судове засідання, так як представник приймає участь в судовому розгляду іншої справи. Клопотання представника про відкладення судового розгляду цивільної справи судом задоволено. Розгляд цивільної справи перенесено на 25 липня 2017 року на 09.00 год.
В судове засідання 25 липня 2017 року представник відповідача - ОСОБА_2 управління Держгеокадастру у Кіровоградській області ОСОБА_3 не зявилася. Представником відповідача - ОСОБА_2 управління Держгеокадастру у Кіровоградській області ОСОБА_3 подано повторно клопотання про відкладення судового розгляду справи через неможливість прибути в судове засідання, так як представник приймає участь в судовому розгляду іншої справи. Повторну неявку представника в судове засідання та повідомлену ним причину судом визнано без поважних причин, яка не є перешкодою для розгляду цивільної справи за наявними в ній доказами.
Ознайомившись з матеріалами справи, суд вважає, що позовні вимоги підлягають задоволенню з наступних підстав.
Пунктами 1,7 Положення про Державну службу України з питань геодезії, картографії та кадастру, затвердженого постановою Кабінету Міністрів України від 14 січня 2015 року за № 15 встановлено, що Державна служба України з питань геодезії, картографії та кадастру є центральним органом виконавчої влади, діяльність якого спрямовується і координується Кабінетом Міністрів України через Віце-прем'єр-міністра України - Міністра регіонального розвитку, будівництва та житлово-комунального господарства і який реалізує державну політику у сфері топографо-геодезичної і картографічної діяльності та земельних відносин, а також у сфері Державного земельного кадастру. Держгеокадастр здійснює свої повноваження безпосередньо і через утворені в установленому порядку територіальні органи. Пунктом 1 Положення про Головне управління Держгеокадастру у Кіровоградській області затвердженого наказом Державної служби України з питань геодезії, картографії та кадастру від 03 березня 2015 року № 20 встановлено, що Головне управління Держгеокадастру у Кіровоградській області є територіальним органом Державної служби України з питань геодезії, картографії та кадастру та йому підпорядковане.
Відповідно до положень ч.ч.2,3 ст. 123 ЗК України, особа, зацікавлена в одержанні у користування земельної ділянки із земель державної або комунальної власності за проектом землеустрою щодо її відведення, звертається з клопотанням про надання дозволу на його розробку до відповідного органу виконавчої влади або органу місцевого самоврядування, які відповідно до повноважень, визначених статтею 122 цього Кодексу, передають у власність або користування такі земельні ділянки. У клопотанні зазначаються орієнтовний розмір земельної ділянки та її цільове призначення. До клопотання додаються графічні матеріали, на яких зазначено бажане місце розташування та розмір земельної ділянки, письмова згода землекористувача, засвідчена нотаріально (у разі вилучення земельної ділянки). Верховній Раді Автономної Республіки Крим, Раді міністрів Автономної Республіки Крим, органам виконавчої влади або органам місцевого самоврядування, які передають земельні ділянки державної чи комунальної власності у користування відповідно до повноважень, визначених статтею 122 цього Кодексу, забороняється вимагати додаткові матеріали та документи, не передбачені цією статтею. Відповідний орган виконавчої влади або орган місцевого самоврядування в межах їх повноважень у місячний строк розглядає клопотання і дає дозвіл на розроблення проекту землеустрою щодо відведення земельної ділянки або надає мотивовану відмову у його наданні. Підставою відмови у наданні такого дозволу може бути лише невідповідність місця розташування земельної ділянки вимогам законів, прийнятих відповідно до них нормативно-правових актів, а також генеральних планів населених пунктів, іншої містобудівної документації, схем землеустрою і техніко-економічних обґрунтувань використання та охорони земель адміністративно-територіальних одиниць, проектів землеустрою щодо впорядкування території населених пунктів, затверджених у встановленому законом порядку. Забороняється відмова у наданні дозволу на розробку проекту землеустрою щодо відведення земельних ділянок, місце розташування об'єктів на яких погоджено відповідним органом виконавчої влади або органом місцевого самоврядування згідно із статтею 151 цього Кодексу. У разі якщо у місячний строк з дня реєстрації клопотання Верховна Рада Автономної Республіки Крим, Рада міністрів Автономної Республіки Крим, відповідний орган виконавчої влади або орган місцевого самоврядування, який передає земельні ділянки державної чи комунальної власності у користування відповідно до повноважень, визначених статтею 122 цього Кодексу, не надав дозволу на розроблення документації із землеустрою або мотивовану відмову у його наданні, то особа, зацікавлена в одержанні у користування земельної ділянки із земель державної або комунальної власності, у місячний строк з дня закінчення зазначеного строку має право замовити розроблення документації із землеустрою без надання такого дозволу, про що письмово повідомляє Верховну Раду Автономної Республіки Крим, Раду міністрів Автономної Республіки Крим, відповідний орган виконавчої влади або орган місцевого самоврядування. До письмового повідомлення додається договір на виконання робіт із землеустрою щодо відведення земельної ділянки. Умови і строки розроблення проектів землеустрою щодо відведення земельних ділянок визначаються договором, укладеним замовником з виконавцем цих робіт відповідно до типового договору. Типовий договір на розроблення проекту землеустрою щодо відведення земельної ділянки затверджується Кабінетом Міністрів України. 26 жовтня 2012 року Сікорака Нелею Іванівно подано голові Устинівської районної державної адміністрації Кіровоградської області письмову заяву про надання в оренду земельних ділянок загальною площею 130,00 га, в тому числі ріллі- 68,90 га, пасовищ-61,10 га, в оренду терміном на 49 років, за рахунок земель сільськогосподарського призначення, державної власності в контурах №№319,326,393,399,401,402,403,405,495,520 на території Докучаєвської сільської ради для ведення фермерського господарства.
В пунктах 1,2 розпорядження голови Устинівської районної державної адміністрації Кіровоградської області Про надання дозволу на розроблення проекту землеустрою щодо відведення земельних ділянок в оренду для ведення фермерського господарства ОСОБА_1 від 22 листопада 2012 року за №562-р зазначено: «Надати ОСОБА_1 дозвіл на розроблення проекту землеустрою щодо відведення земельних ділянок загальною площею 130,00 га, в тому числі ріллі- 68,90 га, пасовищ-61,10 га, в оренду терміном на 49 років, за рахунок земель сільськогосподарського призначення, державної власності в контурах №№319,326,393,399,401,402,403,405,495,520 на території Докучаєвської сільської ради Устинівського району Кіровоградської області для ведення фермерського господарства»; «Зобов'язати ОСОБА_1 виготовити проект землеустрою щодо відведення земельних ділянок в оренду для ведення фермерського господарства в тримісячний термін та подати для розгляду у встановленому законом порядку». Листом першого заступника голови Устинівської районної державної адміністрації ОСОБА_4 від 14 червня 2016 року за №01-29/37/2 (а.с.31) ОСОБА_1 повідомлено, що розпорядження голови Устинівської районної державної адміністрації Кіровоградської області «Про надання дозволу на розроблення проекту землеустрою щодо відведення земельних ділянок в оренду для ведення фермерського господарства ОСОБА_1» від 22 листопада 2012 року за №562-р не скасовано.
Відповідно до клопотання ОСОБА_1, фізичною особою-підприємцем ОСОБА_5 виготовлено проект землеустрою відведення земельних ділянок в оренду строком на 49 років, загальною площею 138,2160 га для ведення фермерського господарства на території Докучаєвської сільської ради Устинівського району Кіровоградської області (а.с.22-145).
Частинами 1, 2 ст. 50 Закону України «Про землеустрій» встановлено, що проект землеустрою щодо відведення земельної ділянки розробляється у разі формування нової земельної ділянки (крім поділу та об'єднання) або зміни цільового призначення земельної ділянки. Проекти землеустрою щодо відведення земельних ділянок погоджуються та затверджуються в порядку, встановленому Земельним кодексом України.
Частиною 4 ст. 123 та ч.1 ст.186-1 ЗК України передбачено, що проект землеустрою щодо відведення земельної ділянки погоджується в порядку, встановленому статтею 186-1 цього Кодексу. Проект землеустрою щодо відведення земельних ділянок усіх категорій та форм власності підлягає (обов'язковому погодженню з територіальним органом центрального органу виконавчої влади, що здійснює реалізацію державної політики у сфері земельних.
Проект землеустрою щодо відведення земельних ділянок в оренду строком на 49 років, загальною площею 138,2160 га для ведення фермерського господарства на території Докучаєвської сільської ради погоджено з територіальним органом Держгеокадастру у порядку, встановленому ст.186-1 ЗК України. Згідно витягу з Дежавного земельного кадастру про земельну ділянку та кадастрового плану земельної ділянки (а.с.10-21), земельним ділянкам сільськогосподарського призначення, державної власності, загальною площею 130,00 га, в тому числі ріллі-68,90га, пасовищ-61,10га, в контурах №№319,326,393,399,401,402,403,405,495,520, відповідно до технічної документації із землеустрою, визначено межі земельної ділянки в натурі (на місцевості) та присвоєно кадастровий номер.
Відповідно до ч. 1, абз. 14 ч. 2 ст. ст. 134 ЗК України (в редакції від 01 березня 2016 року), земельні ділянки державної чи комунальної власності або права на них (оренда, суперфіцій, емфітевзис), у тому числі з розташованими на них об'єктами нерухомого майна державної або комунальної власності, підлягають продажу окремими лотами на конкурентних засадах (земельних торгах), крім випадків, встановлених частиною другою цієї статті. Не підлягають продажу на конкурентних засадах (земельних торгах) земельні ділянки державної чи комунальної власності або права на них у разі: передачі громадянам земельних ділянок для ведення фермерського господарства, ведення особистого селянського господарства, ведення садівництва, будівництва та обслуговування жилого будинку, господарських будівель і споруд (присадибна ділянка), індивідуального дачного будівництва, будівництва індивідуальних гаражів, для сінокосіння і випасання худоби, для городництва.
Між сторонами спірні правовідносини про затвердження проекту землеустрою щодо відведення земельної ділянки для ведення фермерського господарства із земель державної власності сільськогосподарського призначення виникли до набранням чинності Закону України «Про внесення змін до Земельного кодексу України щодо проведення земельних торгів» від 18 лютого 2016 року, який набрав чинності 03 квітня 2016 року.
У пунктах 10,11 Висновку державної експертизи землевпорядної документації від 11 листопада 2013 року за №447 зазначено: зауваження відсутні; пропозиції у відповідності з вимогами абзацу 2 статті 23 Закону України «Про оцінку земель» документацію подати на затвердження до районної ради; обєкт державної землевпорядної експертизи підготовлений згідно з вимогами законодавства, встановленими стандартами, нормами і правилами, оцінюється позитивно та погоджується.
У пункті 1 рішення двадцять першої сесії шостого скликання Устинівської районної ради Кіровоградської області від 19 листопада 2013 року за №211 зазначено: затвердити технічну документацію з нормативної грошової оцінки земельних ділянок згідно з додатком, що додається.
ОСОБА_1 29 травня 2014 року, 03 грудня 2015 року та у лютому 2017 року ОСОБА_2 управлінню Держгеокадастру у Кіровоградській області подано письмові звернення про затвердження проекту землеустрою щодо відведення земельної ділянки, до якого додано проект землеутрою щодо відведення земельної ділянки в оренду, витяг з Державного земельного кадастру про земельну ділянку, довідку про грошову оцінку землі, витяг з Дежавного земельного кадастру про земельну ділянку, кадастровий план земельної ділянки та всі інші необхідні документи, передбачені земельним законодавством про затвердження проекту землеустрою щодо відведення земельної ділянки, які погоджено в порядку, встановленому статтею 186-1 ЗК України, а за результатами перевірки поданих матеріалів встановлено, що проект землеустрою щодо відведення земельної ділянки погоджено в установленому порядку, висновок про погодження проекту землеустрою є позитивним.
ОСОБА_2 управлінням Держгеокадастру у Кіровоградській області письмове звернення ОСОБА_1 від 29 травня 2014 року та від 03 грудня 2014 року про затвердження проекту землеустрою щодо відведення земельної ділянки для ведення фермерського господарства із земель державної власності сільськогосподарського призначення розглянуто з пропущенням встановленого земельним законодавством двотижневого строку, коли відповідно до положень ч. 6 ст. 123 ЗК України, відповідний орган виконавчої влади або орган місцевого самоврядування у двотижневий строк з дня отримання проекту землеустрою щодо відведення земельної ділянки, а в разі необхідності здійснення обов'язкової державної експертизи землевпорядної документації згідно із законом - після отримання позитивного висновку такої експертизи приймає рішення про надання земельної ділянки у користування.
ОСОБА_2 управлінням Держгеокадастру у Кіровоградській області у листі від 04 серпня 2014 року (а.с.7) ОСОБА_1 повідомлено, що підставою для відмови у затвердженні проекту землеустрою є відсутність матеріалів перенесення меж земельної ділянки в натурі (на місцевість). Запропоновано доопрацювати документацію із землеустрою, після чого звернутись із відповідним клопотанням про затвердження пректу землеустрою, а також подати всі необхідні документи передбачені земельним законодавством.
ОСОБА_2 управлінням Держгеокадастру у Кіровоградській області у листі від 13 січня 2015 року (а.с.8) ОСОБА_1 повідомлено, що підставою для відмови у затвердженні проекту землеустрою є: документацію із землеустрою не до оформлено (не прошита, а також копії документів не завірені в установленому законом порядку). Запропоновано доопрацювати документацію із землеустрою, після чого звернутись із відповідним клопотанням про затвердження пректу землеустрою, а також подати всі необхідні документи передбачені земельним законодавством.
ОСОБА_2 управлінням Держгеокадастру у Кіровоградській області у листі від 10 лютого 2017 року (а.с.9) ОСОБА_1 повідомлено, що у зв'язку із закінченням строку дії висновку державної експертизи землевпорядної документації від 11 листопада 2013 року за №447, відсутні правові підстави для затвердження пректу землеустрою.
Відповідно до ст. 19 Конституції України, органи державної влади, їх посадові особи зобов'язані діяти лише на підставі, в межах повноважень та у спосіб, що передбачені Конституцією та законами України.
Частиною 14 ст. 123 ЗК України передбачено, що відмова органу виконавчої влади чи органу місцевого самоврядування у наданні земельної ділянки у користування або залишення клопотання без розгляду можуть бути оскаржені до суду.
У судовому рішенні Європейського Суду з прав людини від 26 березня 2013 року у справі «Рисовський проти України» зазначено, що державні органи, які не впроваджують або недотримуються своїх власних процедур, не повинні мати можливість отримувати вигоду від своїх протиправних дій або уникати виконання своїх обов'язків.
Абзацом 4 п. 7 Постанови Пленуму Верховного Суду України за №7 від 16 квітня 2004 року «Про практику застосування судами земельного законодавства при розгляді цивільних справ» встановлено, що при розгляді справ за позовами до органів виконавчої влади чи органів місцевого самоврядування в разі незгоди з рішеннями з питань, віднесених у галузі земельних відносин до їх компетенції (зокрема, про відмову в передачі земельної ділянки у власність чи користування, у продажі земельної ділянки, в наданні дозволу і вимог на розроблення проекту відведення земельної ділянки тощо), суд за наявності підстав для задоволення позову визнає рішення такого органу недійсним і зобов'язує його залежно від характеру спору виконати певні дії, передбачені його компетенцією (або не вчиняти чи припинити їх), на захист порушеного права, як цього вимагає законодавство, або надає право позивачеві вчинити певні дії для усунення порушень його права. Суд вирішує ці питання по суті, якщо це відповідає закону (наприклад, визнає відповідно до частини третьої статті 1 Закону України від 5 червня 2003 р.) "Про порядок виділення в натурі (на місцевості) земельних ділянок власникам земельних часток (паїв)" право на земельну частку (пай), якщо районною (міською) державною адміністрацією безпідставно відмовлено у видачі документа, що посвідчує право на земельну частку (пай); вирішує відповідно до частини четвертої статті 7 Закону України від 19 червня 2003 р.) "Про фермерське господарство" питання про надання земельної ділянки у власність або оренду для створення фермерського господарства, якщо відповідна районна (міська) державна адміністрація чи орган місцевого самоврядування безпідставно відмовили в цьому або, незважаючи на рішення суду, що зобов'язує їх розглянути заяву з цього приводу, не розглядають її за наявності необхідних документів).
Під час судового розгляду встановлено, що ОСОБА_1 в установленому земельним законодавством порядку отримано висновок від 11 листопада 2013 року за № 447 про погодження проекту землеустрою щодо відведення земельних ділянок загальною площею 130,00 га, в тому числі ріллі- 68,90 га, пасовищ-61,10 га, в оренду терміном на 49 років, за рахунок земель сільськогосподарського призначення, державної власності в контурах №№319, 326, 393, 399, 401, 402, 403, 405, 495, 520 на території Докучаєвської сільської ради для ведення фермерського господарства. Рішенням сесії Устинівської районної ради Кіровоградської області від 19 листопада 2013 року за №211 затверджено технічну документацію з нормативної грошової оцінки земельних ділянок. У ОСОБА_2 управління Держгеокадастру у Кіровоградській області передбачених Земельним кодексом України правових підстав для відмови ОСОБА_1 у затвердженні проекту землеустрою не було, так як відповідно до ч. 10 ст.123 ЗК України, рішенням про надання земельної ділянки у користування за проектом землеустрою щодо її відведення здійснюються: затвердження проекту землеустрою щодо відведення земельної ділянки; вилучення земельних ділянок у землекористувачів із затвердженням умов вилучення земельних ділянок (у разі необхідності); надання земельної ділянки особі у користування з визначенням умов її використання і затвердженням умов надання, у тому числі (у разі необхідності) вимог щодо відшкодування втрат сільськогосподарського та лісогосподарського виробництва.
Частинами 1,2 ст. 16 ЦК України встановлено, що кожна особа має право звернутися до суду за захистом свого особистого немайнового або майнового права та інтересу. Способами захисту цивільних прав та інтересів можуть бути визнання права.
При встановлених обставинах, коли відповідно до вимог ст. 186-1 ЗК України, ОСОБА_6 погоджено проект землеустрою з територіальним органом центрального органу виконавчої влади, що здійснює реалізацію державної політики у сфері земельних відносин, земельній ділянці присвоєно кадастровий номер 525884400:02:002:5524, кадастровий номер 3525884400:02:002:5525, кадастровий номер 3525884400:02:002:5526, кадастровий номер 3525884400:02:002:5527, позовні вимоги в частині про визнання незаконною відмову у затвердженні проекту землеустрою щодо відведення земельної ділянки в оренду для ведення фермерського господарства із земель державної власності сільськогосподарського підлягають задоволенню, як обґрунтовані, так як в разі незгоди з рішенням з питань, віднесених у галузі земельних відносин до компетенції органу виконавчої влади про відмову у затвердженні проекту землеустрою щодо відведення земельної ділянки в оренду, суд за наявності підстав для задоволення позову визнає рішення такого органу незаконним (ч.10 ст.123 ЗК України).
Частиною 2 ст.13 Конституції України встановлено, що кожний громадянин має право користуватися природними об'єктами права власності народу відповідно до закону.
Частинами 1, 2 ст. 93 ЗК України встановлено, що право оренди земельної ділянки - це засноване на договорі строкове платне володіння і користування земельною ділянкою, необхідною орендареві для провадження підприємницької та іншої діяльності. Земельні ділянки можуть передаватися в оренду громадянам та юридичним особам України, іноземцям і особам без громадянства, іноземним юридичним особам, міжнародним об'єднанням і організаціям, а також іноземним державам.
Частиною 1 ст.7 Закону України «Про фермерське господарство» встановлено, що для отримання (придбання) у власність або в оренду земельної ділянки державної власності з метою ведення фермерського господарства громадяни звертаються до відповідної районної державної адміністрації. Для отримання у власність або в оренду земельної ділянки із земель комунальної власності з метою ведення фермерського господарства громадяни звертаються до місцевої ради. У заяві зазначаються: бажаний розмір і місце розташування ділянки, кількість членів фермерського господарства та наявність у них права на безоплатне одержання земельних ділянок у власність, обґрунтування розмірів земельної ділянки з урахуванням перспектив діяльності фермерського господарства. До заяви додаються документи, що підтверджують досвід роботи у сільському господарстві або наявність освіти, здобутої в аграрному навчальному закладі. Перелік документів, що підтверджують досвід роботи у сільському господарстві, затверджується Кабінетом Міністрів України за поданням центрального органу виконавчої влади, що забезпечує формування державної аграрної політики.
Під час судового розгляду встановлено, що ОСОБА_1 отримано висновок про погодження проекту землеустрою щодо відведення земельних ділянок загальною площею 130,00 га, в тому числі ріллі- 68,90 га, пасовищ-61,10 га, в оренду терміном на 49 років, за рахунок земель сільськогосподарського призначення, державної власності в контурах №№319,326,393,399,401,402,403,405,495,520 на території Докучаєвської сільської ради для ведення фермерського господарства. При розгляді справ за позовами до органів виконавчої в разі незгоди з рішеннями з питань, віднесених у галузі земельних відносин до їх компетенції, суд за наявності підстав для задоволення позову визнає рішення такого органу недійсним і зобов'язує його залежно від характеру спору виконати певні дії, передбачені його компетенцією, на захист порушеного права, як цього вимагає законодавство.
При встановлених обставинах, позовні вимоги в частині про визнання права за ОСОБА_1 на оренду земельної ділянки для ведення фермерського господарства із земель державної власності сільськогосподарського призначення підлягають задоволенню, як обґрунтовані, так як суд вирішує позовні вимоги по суті відповідно до ч.4 ст. 7 Закону України «Про фермерське господарство» про надання земельної ділянки в оренду для створення фермерського господарства, якщо органом виконавчої влади безпідставно відмовлено в цьому.
Відповідно до ч.1 ст.88 ЦПК України, судові витрати по справі підлягають відшкодуванню ОСОБА_1 з ОСОБА_2 управління Держгеокадастру у Кіровоградській області.
Керуючись ст.ст.213, 215 ЦПК України, суд, -
В И Р І Ш И В :
Позовні вимоги задовольнити.
Визнати незаконною відмову ОСОБА_2 управління Держгеокадастру у Кіровоградській області в листі від 04 серпня 2014 року за №31-11-0.21-5367/2-14, в листі від 13 січня 2015 року за №31-11-0.21-239/2-14 та в листі від 10 лютого 2017 року за №С-703/0-1369/0/6-17 про відмову у затвердженні проекту землеустрою про відведення ОСОБА_1 земельних ділянок загальною площею 130,00 га, в тому числі ріллі- 68,90 га, пасовищ - 61,10 га, в оренду терміном на 49 років, за рахунок земель сільськогосподарського призначення, державної власності в контурах №№319, 326, 393, 399, 401, 402, 403, 405, 495, 520 на території Докучаєвської сільської ради Устинівського району Кіровоградської області.
Визнати за ОСОБА_1 право на оренду за договором оренди землі із ОСОБА_2 управлінням Держгеокадастру у Кіровоградській області із земель державної власності сільськогосподарського призначення на земельні ділянки загальною площею 130,00 га, в тому числі ріллі - 68,90 га, пасовищ-61,10 га, кадастровий номер 525884400:02:002:5524, кадастровий номер 3525884400:02:002:5525, кадастровий номер 3525884400:02:002:5526, кадастровий номер 3525884400:02:002:5527, в контурах № 319, 326, 393, 399, 401, 402, 403, 405, 495, 520 на території Докучаєвської сільської ради Устинівського району Кіровоградської області.
Стягнути з ОСОБА_2 управління Держгеокадастру у Кіровоградській області на користь ОСОБА_1 відшкодування судового збору в сумі 1280 (одна тисяча двісті вісімдесят) грн. 00 коп.
На рішення може бути подано апеляційну скаргу до апеляційного суду Кіровоградської області через Устинівський районний суд Кіровоградської області на протязі десяти днів з дня його отримання.
Суддя Устинівського
районного суду ОСОБА_7