ун. № 759/8409/17
пр. № 3/759/4317/17
ПОСТАНОВА
ІМЕНЕМ УКРАЇНИ
24 липня 2017 року суддя Святошинського районного суду м. Києва Оздоба М.О., розглянувши матеріали, які надійшли з Офісу великих платників податків ДФС про притягнення до адміністративної відповідальності ОСОБА_1, ІНФОРМАЦІЯ_1, уродженця м. Києва, проживаючого: АДРЕСА_1, ідентифікаційний номер НОМЕР_1, за ч.1 ст.163-2 Кодексу України про адміністративні правопорушення,-
в с т а н о в и в:
В провадження Святошинського районного суду м. Києва надійшов протокол про адміністративне правопорушення, відповідно до якого, ОСОБА_1 будучи керівником СУІ ТОВ «Манулі Україна ЛТД», порушив п.п.57.1 ст. 57 Податкового кодексу України, а саме: несвоєчасна сплата самостійно визначеного грошового зобов'язання з податку на прибуток підприємства за 2016 рік, чим вчинив адміністративне правопорушення, передбачене ч. 1 ст. 163-2 КУпАП.
В судові засідання 30.06.2017 року та 24.07.2017 року ОСОБА_1 не з'явився, про час та місце розгляду справи повідомлявся належним чином, заперечень проти протоколу про адміністративне правопорушення не надавав, передбаченим законом правом на правову допомогу не скористався, у зв'язку з чим вважаю за можливе слухати справу за його відсутності.
Відповідно до вимог ст. 278 КУпАП, посадовою особою при підготовці справи про адміністративне правопорушення до розгляду, серед інших питань, вирішується питання, чи правильно складено протокол та інші матеріали справи про адміністративне правопорушення.
Відповідно до ч. 2 ст. 254 КУпАП протокол про адміністративне правопорушення, у разі його оформлення, складається у двох екземплярах, один з яких під розписку вручається особі, яка притягається до адміністративної відповідальності.
Відповідно до ст. 256 КУпАП, протокол підписується особою, яка його склала, і особою, яка притягається до адміністративної відповідальності; У разі відмови особи, яка притягається до адміністративної відповідальності, від підписання протоколу, в ньому робиться запис про це. Особа, яка притягається до адміністративної відповідальності, має право подати пояснення і зауваження щодо змісту протоколу, які додаються до протоколу, а також викласти мотиви свого відмовлення від його підписання. При складенні протоколу особі, яка притягається до адміністративної відповідальності, роз'яснюються його права і обов'язки, передбачені статтею 268 КУпАП, про що робиться відмітка у протоколі.
При підготовці справи про адміністративне правопорушення до розгляду, суддею встановлено, що посадовими особами Офісу великих платників податків ДФС, при складанні протоколу та інших матеріалів справи про адміністративне правопорушення, даних вимог закону дотримано не було. Протокол про адміністративне правопорушення не містить розписки ОСОБА_1 про вручення йому одного екземпляру протоколу про адміністративне правопорушення та його пояснень щодо змісту протоколу, а також викладення мотивів свого відмовлення від його підписання; у протоколі відсутня відмітка про роз'яснення ОСОБА_1 його прав і обов'язків, передбачених ст. 268 КУпАП, що є порушенням права ОСОБА_1 на захист.
Копія акту від 28.04.2017 року № 960/28-10-42-06/24929232 про результати камеральної перевірки СУІ ТОВ «Манулі Україна ЛТД» з питань несвоєчасності сплати податку на прибуток підприємства за ІV квартал 2016 року, яка міститься в матеріалах справи про адміністративне правопорушення, не містить підпису керівника СУІ ТОВ «Манулі Україна ЛТД» ОСОБА_1
Крім того, наявний в матеріалах справи про адміністративне правопорушення, акт неявки посадових осіб СУІ ТОВ «Манулі Україна ЛТД» від 15.05.2017 № 201/28-10-42-06, містить інформацію щодо направлення ОСОБА_1 листа про необхідність явки для ознайомлення та підписання протоколу, проте матеріали справи не містять жодних доказів з приводу отримання ОСОБА_1 такого листа.
Відповідно до роз'яснень ВССУ з розгляду цивільних та кримінальних справ, що містяться в Постанові Пленума ВССУ з розгляду цивільних та кримінальних справ в постанові № 11 від 17 жовтня 2014 року «Про деякі питання дотримання розумних строків розгляду судами, цивільних, кримінальних справ і справ про адміністративні правопорушення», протокол складений без додержання вимог ст. 256 КУпАП, може бути повернутий постановою суду для належного оформлення.
Враховуючи викладене та керуючись ст. ст. 163-2, 254, 256, 278, 283 Кодексу України про адміністративні правопорушення, ПП ВССУ з розгляду цивільних та кримінальних справ № 11 від 17 жовтня 2014 року «Про деякі питання дотримання розумних строків розгляду судами, цивільних, кримінальних справ і справ про адміністративні правопорушення», суддя, -
п о с т а н о в и в:
Справу про адміністративне правопорушення відносно ОСОБА_1 про притягнення його до адміністративної відповідальності за ст. 163-2 ч. 1 Кодексу України про адміністративні правопорушення повернути для належного оформлення до Офісу великих платників податків ДФС.
Постанова оскарженню не підлягає.
Суддя: